Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
chorzów a czy po przesadzeniu pacjęta na wózek cos z lóżkiem trzeba było zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. mam rozumieć, że jeżeli ma się długie paznokcie komisja może nie dopuścić do egzaminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ków, rozumiem ale jak na manekina - którego i tak ciężko ustabilizować w pozycji siedzącej - by się nie przewrócił na łóżku - zarzucić mu na bark chory szlafrok, i potem zaczniesz nakładać na zdrową rękę rękaw - raczej bankowo zsunie Ci się szlafrok z barku. ponawiam pytanie o zmianę rękawiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zglupialam
Zgłupiałam już nieziemsko. Temblak ograniam, chociaż nam mówiono kiedyś, że takie rzeczy nie wchodzą w nasze kompetencje. Ale ok, umiem. Boże, jak będę po to Wam napiszę dokładnie co i jak, bo sama czuję się jak głupek z powodu nadmiaru informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość56676
Zakładamy szlafrok od zdrowej do chorej ręki. A chuste zakładamy wtedy kiedy założymy szlafrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w kujawsko -pomorskim ktoś zdaje 23.06?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od chorej sie zaklada,a zdejmuje od zdrowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w kujawsko -pomorskim ktoś zdaje przed 23.06?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale czy aby na pewno zakładamy ten szlafrok na rękę kiedy jest podejrzenie złamania? załóżmy że pacjent jedzie na ten RTG i co, znów trzeba mu zdjąć te rękawy. myślę, że tutaj nie chodzi wyłącznie o znajomość algorytmu tylko o dobre myślenie. bez względu na to czy zacznę od zdrowej czy chorej to i tak ruszam ręką, która może być złamana. ja założyłabym tak jak była mowa o tym wcześniej- tylko na zdrową rękę, drugi rękaw przerzuciłabym na drugie ramie i przewiązała paskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tola i gość z 15:03 Przyznaję rację zakładajmy szlafrok na zdrową rękę a na chorą stronę tylko zarzućmy, żeby plecy były przykryte i nie doszło do zawiania pacjenta ale na rękę chorą już nie ubieramy tylko zarzucamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czujęsięjakdebil
Opisze mi ktoś, jak dla debila w jaki sposób mam użyć chusty?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobiłabym dokładnie tak samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czujęsięjakdebil chodzi Ci kiedy założyć chustę czy samo zakładanie chusty? jeżeli samo zakładanie to lepiej sobie poszukać filmiku w internecie (może na jakiś stronach ratownictwa medycznego) bo z samego opisu niewiele będziesz wiedzieć. lepiej zobaczyć jak ktoś to robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogarnijmysie
Zdaje ktoś wcześniej niż w sobotę i napisze mi na maila kamiska1206@wp.pl dokładnie co było? Po sobocie też się podzielę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czujęsięjakdebil
Dziękuję Wam bardzo. Dzwoniłam do mojej ciotki, która jest po takiej szkole i mówi, żeby leżącemu pacjentowi założyć szlafrok, skarpety, odkryć, przełożyć go na bok, posadzić, obniżyć łóżko tak, aby jego stopy dotykały ziemi, zabezpieczyć rękę, założyć kapcie, przenieść na wózek. Ok? Robiłam to wszystko w praktyce, ale inaczej to wygląda w praktyce, a inaczej kiedy musisz zrobić krok po kroku, jak w książce. :) A teorii się nikt nie obawia? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szlafrok zakładamy jak pacjent siedzi, i mówimy aby sobie chwilę powiedział wtedy zakładamy a przed tym skarpetki na łóżku jak pacjent leży. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie nie uczyli zakładania żadnego temblaka o czym wy mowicie moze niedlugo nam kaza zagipsowac reke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy krakow mial to samo co Chorzów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie , że się i teorii każdy obawia..ale wystarczy poćwiczyć testy z zeszłego roku tu wstawiam wam link do bezpłatnych arkuszy online jeśli ktoś nie może znaleźć: kwalifikacjewzawodzie.pl/kwalifikacje/kwalifikacja-z4/ i jakoś się zda, pytania nie są aż takie trudne raczej opierają się na myśleniu. A co do praktyki, po wcześniejszych wypowiedziach różnych osób ciężko stwierdzić co będzie. Czy zadanie będzie różne na każdej zmianie, ? czy inne w każdym województwie?.. Większość osób zdaje w sobotę ( bynajmniej większa fala abiturientów między innymi ja :) ). Idąc tropem różnych wypowiedzi nie pozostaje nam nic innego jak przygotowanie się z następujących algorytmów: 1. Mycie głowy 2. Mycie zębów 3. Zmiana pampersa 4. Podmycie krocza 5. Transfer pacjenta [ łóżko-wózek ] + ewentualne zamocowanie chusty trójkątnej na chorą kończynę górną 6. Toaleta całego ciała chorej leżącej w łóżku 7. Karta gorączkowa Oraz problemy pielęgnacyjne wynikające z treści zadania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość01
Drodzy opiekunowie, na naszej stronie są nasi nauczyciele i egzaminatorzy. Dziękujemy Wam za Wasze cenne wskazówki i cały rok nauki nie zawiedziemy Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy przed przelozeniem pacjenta na wozek wyscielamy wozek kocem? Nam powiedzieli ze jak jedzie na badania to lepiej aby byl przykryty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, są również nauczyciele i egzaminatorzy, ale nie robimy nic złego, nic niczego nie powiedział, jedynie sobie doradzamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość12334
Ja Wam proponuję powtórzyć wszystko raz jeszcze i sobie odpocząć :) Robimy tylko zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość66666
Hej czy ktoś ma egz teoretyczny 17 przed godziną 14? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość7777777
Szatański Gościu (666 :D) Egzamin teoretyczny mamy wszyscy o tej samej godzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te Wasze paplanie o zadaniu- to przeciek poufnych informacji. Nikt nie ma prawa wiedzieć co będzie na zadaniu egzaminacyjnym. Macie być opiekunami medycznymi, odpowiadać za stan zdrowia i życie ludzi. Dlaczego więc nie jesteście przygotowani? możecie zganiać na nauczycieli, na szkoły, że źle uczą ale wasza wiedza zależy od Was samych. Powodzenia na egzaminach B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pampi3331
przy zmianie pampersa odwracacie pacjenta" do siebie", czyli obserwujecie twarz chorego i potem przechodzicie na drugą stronę łóżka czy "od siebie" po stronie pośladków i brudnego pampersa? Błagam napiszcie jak to jest u was, bo mam mętlik w głowie... Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość77777
Przecież nikt nie widział zadania na oczy, ani nic, co roku każdy się dzieli jak jest już po egzaminie. Jesteśmy świetnie przygotowani, na nikogo nie zwalamy, bynajmniej ja tego nie robię. Staramy się Tylko wytypować co może być, zwykły stres i próba odświeżenia pamięci. Ja nie odpowiadam za żaden przeciek, czytam tylko co piszecie i próbuje ułożyć w calosc, a szczerze nie wiem nawet w 10% co tak naprawdę będzie na egzaminie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby ktoś zrobił zdjęcie karty z zadaniami podczas zdawania egzaminu i wysłał tutaj to wtedy można mówić, że są przecieki. a gdy ktoś pyta kiedy lepiej założyć temblak albo czy może być na egzaminie mycie głowy w misce to już tylko zwykłe gdybanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×