Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
czy podczas przesadzania z lozka na wozek zostawiam pacjenta na wozku i przechodze do przescielenia lozka ? ide zdjac rekawiczki i myje je i zakladam rekawiczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję dziewczynie, która tak ładnie wszystko opisała i dołączyła filmiki.Ja mam egzamin na początku lipca a już wiem o co chodzi...reszta to utrwalić w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też nad tym myślałam(gość 19:56). ale to jest jedno zadanie. pacjentkę przesadzamy na wózek w ramach aktywizacji,jezeli nie jest napisene ze jedzie np do świetlicy to wózek stoi koło łózka. przesuwamy ja w nogi łóżka, stawiamy krzesło z boku w nogach i przescielamy łózko. wszystko w tych samych rekawiczkach. tak to sobie wyobrazam. jeszcze nie zdawałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie odnośnie częśc***isemnej zadania praktycznego. Czy trzeba również wypisać czynności co i jak się robi po kolei czy trzeba było tylko wypisać te problemy, działania ułatwiające adaptację-profilaktykę przeciwodleżynową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do: gość dziś Przeraza mnie to ze pytacie nawet o najbanalniejsze rzeczy. Ok chcieliscie znac zadania dowiedzieliscie sie ale jak wy pytacie o nawet najprostsze rzeczy to sorry mam nadzieje ze nie planujecie przyszlosci w tyn zawodzie. To jednak odpowiedzialna praca... Z ludzmi nie rzeczami. też mi się powoli włos jeży na głowie. Co poniektóre osoby robiły przez rok. Znając zadanie, powinny co najwyżej w swoich NOTATKACH pogrzebać i odkurzyć, a nie..... podstawy. Dziewczęta - aż żal co poniektóre czytać.... Jesteście pewne, że test zdałyście zatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po egzaminie, dostałam zestaw 1 czyli z przenoszeniem ma wózek, w opisie przypadku była informacja, że pani Danuta właśnie zjadła coś w łóżku, wywnioskowałam, że w pościeli jest pełno okruchów i należy prześcielić łóżko a panią aby sobie ułatwić przetransportować na wózek. Nigdzie pani nie jedzie tylko na chwilę posiedzi na wózku. Zresztą to wynikało z polecenia, ale było logiczne, nie trzeba myć zębów.Oczywiście panią należy przebrać w skarpetki i szlafrok, egzaminatorka zwracała uwagę czy łóżko opuszczone i czy moja pozycja jest odpowiednia, czyli prosty kręgosłup. W opisie wypisujemy wszystkie problemy pani, wszystko w tekstu, ale w drugiej części opisowej jak opiekun rozwiązuje problemy TYLKO adaptacyjne i aktywizujące. Potwierdzam, ten zestaw jest łatwiejszy i szybki do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. mam pytanie odnosnie wypisywania problemow pacjenta. czy wypisujac je mam sie skupic wylacznie na tekscie i wypisac tylko zw podane tam czy to rozwinac? np. dla mni logiczne ze skoro zmiana pampersa to pacjentka jest pampersowana czyli nasowa sie problem z mozliwoscia powstania odpazen z powodu pampersowania. chodzi mo o to zeby nie przegiac. z gory dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej przegiac niz czegos niedopisac. Im wiecej ci do glowy przyjdzie tym lepiej. Komisja i tak sobie wybierze to wlasciwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pytanie rozwaliło system: jak umyć pośladki, skoro pacjent ma założony pampers. Równie dobrze można zapytać, jak mam sobie umyć tyłek, skoro mam na nim majtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze bys pomogla a nie tylko krytykujesz. Jak nie ma nic mądrego do napisania to sie nie udzielaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadawajcie mądre pytania to i mądre odpowiedzi beda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny trochę wyrozumiałości. Są szkoły, które nie mają pracowni, a na praktykach, które trzeba sobie samemu załatwić nikt nie uczy wg algorytmów. Z drugiej zaś strony też trochę zaradności. Poszukajcie w internecie algorytmów. Bardzo dużo informacji można uzyskać na blogu Pani Agnieszki: opiekunblog.blogspot oprócz tego jest sporo filmików w internecie np. na stronie damy-rade Nie panikujcie. Egzaminator to też człowiek i zdaje sobie sprawę, że się stresujemy, że praca z manekinem jest trudniejsza niż z żywym człowiekiem. I przecież osoby które zdały w poprzednich latach też popełniały błędy i jakoś dały radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a plecy mozna umyc w pozycji siedzacej ?? a potem przejsc do mycia czesci intymnych i pupy ?? Jak nie ma przeciwskazan... bo jak bede myla plecy z posladkami a potem czesci intymne to pacjentka bedzie miala biust na gorze ... albo zle mysle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja szkola nie miala pracowni a na praktykach nie robili wg. algorytmow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opiekunowie bez nerwów mnie trafiło się zadanie 2wszystko szło zgodnie z planem do momentu kiedy przy podmywanie nie wypadła mi wagina fantoma, ja czerwona jak burak a komisja wesoło spoko ludzie śmiech na sali a już bałam się ze egzamin przerwany i koniec będzie na szczęście kazali odłożyć na bok i pracować dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A niby czemu mialby byc koniec? Przeciez to nie twoja wina ze maja wadliwy sprzet... U mnie w szkole to czesto stopy manekinow odpadaly hehe... Powiem wam coś nie wyobrazam sobie zeby ktokolwiek znajac zadanie wczesniej nie zdal egzaminu.. Damy rade.. Przeczytalam tresc zadan ulozylam sobie to w miare w glowie i nawet nie cwicze... Moj profesor powiedzial ze mam podejsc na luzie bo dostane w leb wiec go slucham hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie można umyć pleców w pozycji siedzącej. pacjentka ma uszkodzony rdzeń i wyłącznie może być w pozycji półsiedzącej (do mycia zębów chociażby) i pamiętajcie, że przy uszkodzonym rdzeniu woda powinna mieć ok. 30 stopni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziekuje :) Czyli budki tez nie robimy... podmywany na pampersie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do zad. 1 czy pościel składamy na" kostkę "czy bierzemy na"rękę" czy po podniesieniu pacjenta z łózka poprawiamy szlafrok czy po zakończonym zadaniu odnoszę parawany do magazynu czy zostawiam tak jak zastałam przed rozpoczęciem zadania??? kapcie zakladam jak siedzi jeszcze na łózku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy w zad 2 wykonywaliście oklepywanie ??? wiem że ma być spirytus i oliwka czyli oklepuje spirytusem a pośladki smaruje oliwką??? czy może oklepujemy i nacieramy??? a i jaką budkę zastosowaliście ginekologiczną (pacjent nic nie widzi) czy tą gdzie na kolana i stopy naciągamy budkę z poszwy (czyli od pacjenta mamy odsłonięte krocze)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I budke mozna zrobic i basen mozna podlozyc jak pacjent lezy na boku... Wymyslacie..i sobie tylko utrudniacie... Ma niesprawne nogi ale to nie znaczy ze jak je ugniesz to zaraz sie przewroca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drodzy przyszli opiekunowie napewno damy rade dzieki wszystkim ktorzy Nam podpowiedzieli co mozemy miec na praktycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziekuje wszystkim za wskazowki co i jak :) JESTESCIE WIELCY :) BRAWO WY !!!!!! Jeszcze raz dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie tak naprawdę to egzaminator wie jak trudno jest pracować ze sztywnym fantomem, nie bójcie się oni oceniają jak co robimy a czy budkę zrobisz a jemu i tak nogi się wyprostują to chyba dla nich normalne. ważne żeby widział ze robimy wszystko zgodnie z algorytmem do danego zabiegu ile, czasem trzeba się naszarpac założyć mu koszule. A jak jest w rzeczywistości? Zakłada się koszule rozcięta na plecach oni to wiedza egzaminator to często pielęgniarka po magisterce i wie ze fantom nie człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chcialam wszystkim bardzio podziekowac za informacje i wskazowki dzieki Wam juz sie tak nie boje :) Brawo Wy !!!! DZIEKUJE !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez was juz nie wiem czy myc na tym kuzwa basenie czy na pampersie te pacjentke... A w pierwszym zadaniu... To przescielenie lozka co to za jakieś specjalne sposoby zdejmowania pościeli... Ja normalnie zdejmowalam koc poduszki koldre podklady i przescieradlo i scielilam od nowa.. Jestescie super ale od jutra tu nie zagladam bo w środę mam egzamin i o ile wczoraj bylam wyluzowana to dzisiaj mam dość kazdy pisze co innego. Musze sama to obczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy u was tez ma byc zmiana zad. 2 przez OKE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko podane jasno i przejzyscie, tylko nas uczyli, ze basen podkłada się jak chory leży na plecach, stąd moje pytanie, czy Was uczyli ze na boki, czy w tej konkretnej sytuacji jest taka potrzeba? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszcie prosze w jakiej kolejnosci byly dzisiaj zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TosiaGd
Dzisiaj jest od rana zestaw z myciem ! Pamietajcie ze budka ginekologiczna, i normalnie na basenie myjemy. Potem zestaw z wozkiem - pamietajcie aby podniesc reke przed posadzeniem na wozek (tak jest w tresci zadania zalecone, egzaminator ma oceniac czy dobrze przenosisz na ten wozek.) Wozek trzeba zablokowac bo inaczej odjedzie ! To sa rzeczy bardzo proste, naprawde Kochani... Idziecie juz teraz na pewniaka, innych zestawow nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×