Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Wrocic mozesz jak czegos zapomnisz z szafy... Mnie chodzi o to ze umyles juz cale cialo i nagle sobie przypomniales ze zapomniales o uszach to juz olej o takie zapomnienie mi chodzi. Co do dezynfekcji szafki to zadna roznica czy prysniesz na szafke czy na reczniczek.... Ktos tu miał racje jak wy zwracacie uwage na takie glupoty zamiast sie skupic na zadaniu to ja cienko to widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko haha ale wy panikujecie... Waszym glownym zadaniem jest wysadzenie pacjentki i przescielenie lozka/toaleta ciala i podmycie ze zmiana pampersa... Reszta to watki poboczne... Zdezynfekuj stolik i koniec nad czym tu rozyslac czy na reczniczek czy na szafeczke czy potem jeszcze wypolerowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opiekun123
Jeżeli ktoś z kuj-pom jest już po egzaminie to proszę o kontakt hamonikaha@poczta.onet.pl albo o opisanie co było. Pozdrawiam wszystkich opiekunów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos ma formularze egzaminu z 18 czerwca 2016 praktycznego opiekun medyczny??? Bede wdzieczny za pomoc! Pozdrawiam serdecznie, M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyłączam sie do prosby. Opiekuni z kujawsko-pomorskiego odezwijcie sie! Z gory dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ide zmienic wode w misce to musze zmienic tez rekawiczki czy nie trzeba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak lepiej zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli kiedy zmienic przed zmiana wody czy po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już po wszystkim
Witam, ja miałam na 8 rano dziś czyli 20 w poniedziałek, opis stanu pacjenta był dość długi, była to kobieta malarka z Parkinsonem, dokuczało jej drżenie ręki, zaburzenia równowagi, cierpiała na bezsenność, zaparcia, będąc w domu spędzała czas w łóżku i posypiała w dzień, jadła bardzo małe ilości pożywienia, płakała, tęskniła za synem. Niektóre czynności samoobsługowe robiła sama, przy niektórych musiała mieć pomoc, Wymagała pomocy przy przesadzaniu z łóżka na wózek, większość czasu spędzała w łóżku, posiłki też jadła w łóżku, Tyle pamiętam z opisu pacjentki. Należało: -wypisać problemy opiekuńcze i pielęgnacyjne -wykaz działań opiekuna mających na celu adaptacje w zakładzie op.-lecz. -wykaz działań aktywizujących pacjentke -przesadzić pacjentkę z łóżka na wózek -prześcielić łóżko Proste jak budowa cepa. Problemów było sporo, bo jak napisałam wcześniej opis było długi, działań też można było co nieco napisać, na wszystko było 2 strony. A co drugiego zadania to nie mam pojęcia, wiem tylko że mycie ma być, bo widziałam zestawy przygotowane, był szampon, suszarka do włosów, ręczniki, dzbanek, miska i takie tam, a no i spirytus chyba. Ale ogólnie rzecz biorąc było ok, nie stresujcie się, będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to sa dzialania aktywizujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Ja też miałam pacjentkę z Parkinsonem. Godz.8:00 woj.pomorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przed zmianą ściągasz , przychodzisz z wodą i zakladasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A najpierw robiliście zadanie i potem siadaliście i opisywaliście to wszystko? Czy najpierw wszystko pisaliście, a potem działaliście przy pacjentce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech ktoś poda zad 2 jeśli miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halo Wrocław! Odezwijcie się. Jakie mieliście zadania?Proszę niech ktoś coś napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kujawsko pomirskie grupa pierwsza Zestaw 1...przesadzanie na wozek i przescielenie lozka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak z innej beczki... Ktore zadanie wolelibyście miec?! Tak szczerze sobie powiedzmy zadania nie sa trudne... Wiadomo czlowiek sie stresuje ale naprawde tak jak pisemny wg mnie byl trudny porownujac z poprzednimi latami tak praktyczny wydaje sie byc latwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzialania aktywizacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadanie drugie nie jest łatwe aż trzy algorytmy do ogarnięcia plus bardzo dużo pisania niby ktoś powie cóż trudnego w myciu pacjenta otóż nic owszem ale na egzaminie stres dochodzi i długo robi się to zadanie a pisania oprócz problemu pacjentki owszem wypisać wszystko z zadania a do tego cała strona na profilaktykę przeciwodlezynowa zadanie z przesadzaniem pacjenta jedt krótkie wszyscy u nas wyszli juz po godzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matko ludzie nie pytajcie co kto miał!!!!!!!!!11 to wszystko było juz kilkakrotnie pisane, możecie sie cofnąć a nie cąly czas pytacie o to samo W całej Polsce jest ten sam Praktyczny, i wasza szkoda nie będize miała specjalnie dla cb zadania spoza zestawu !!!!! więc się ogarnijcie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś podać co dokładnie zadanie 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zad 2 masz umyć zęby pacjentki sprawne ma ręce,umyć częściowo czyli Bez nóg brzucha i prawdopodobnie rąk choć ja umyłam, zmienić koszule na czystą i podmyc na pacjencie założyć nowy pampers. Problemy wpiszesz z zadania, jeszcze napisać profilaktykę przeciwodlezynowa opiekuna medycznego i sprzęty materiały, środki jakie użyje opiekun medyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TosiaGd
Ja tez z pomorskiego, Gdańsk dziś mial. 8.00 rano wozek i przescielenie, 12.00 mycie /bez nog/ i pampers. Poszlo dobrze, jestem very happy. Ale bylam gotowa na dwa zestawy na blachce. Grunt zachowac zimna krew i po...c czynnosci, i dobrze opisac tresc pisemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TosiaGd
.... wazne Nie pomylic co masz kiedy zrobic przy myciu, tylko po kolei. Normalnie podmywamy, paraliz nie ma nic do rzeczy ! Zeby tez myjemy normalnie, nie ze niby manekin myje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TosiaGd
.... wazne Nie pomylic co masz kiedy zrobic przy myciu, tylko po kolei. Normalnie podmywamy, paraliz nie ma nic do rzeczy ! Zeby tez myjemy normalnie, nie ze niby manekin myje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wroce jednak do problemu parawanu. braliscie go do podmywania to co z nim potem robicie? jesli pytanie o jego dezynfekcje wzbudzilo zdziwienie to powiedzcie mi jak to jest, że biorę go z magazynku a odnosze do brudownika. czyli co, dezynfekuje go czy nie? prosze o odpowiedz osoby, ktore mialy to zadanie bo nie jestem pewien jak mam postapic gdybym je mial do wykonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Profilaktyka przeciodlezynowa na caka stronę ?! Nie przesadzaj. Wypiszesz kilka podpunktow i wystarczy Ja osobiscie wolalabym wlasnie zadanie nr 2...chyba najpopularniejszy algorytm i najwiecej cwiczony na zajęciach Ja przescielenie lozka mialam tylko raz lub dwa i to z pacjentem nie bez... A niestety wychodzi mi ze bede miec zadanie nr 1. No nic trudno. I tak przygotuje sie z obydwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy bydgoszcz juz jest po ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wroce do tematu parawanu. jesli kogos zdziwilo pytanie, że zapytalem czy sie go dezynfekuje to zapytam skad sie go bierze i gdzie odnosi po skonczonej toalecie? prosze o wyjasnienie watpliwosci osoby, ktore mialy to zadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka 86
Mam pytanie odnośnie zad.2 z myciem pacjenta bo są różne wersje - czy myjemy głowę, ręce, nogi plecy, brzuch??? bo w tych wariantach sie różnimy bo na pewno mamy zęby, uszy,szyję, klatkę piersiową i podmycie czy tak????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×