Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gośćbogna
Aga za sam fartuch mowisz ze odejmą mi tylko 1 punkt , nie wiecej? Nie wiem czy jeszcze z czymś sie nie pogłubiłam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Ok troche mnie pocieszyłyście, ale i tak niewiem czy sie jeszcze z czyms nie pogłubiłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdać zdałaś na pewno, widać to po Twoich wypowiedziach, że sporo umiesz, masz wiedzę i myślisz w różnych sytuacjach. Nie denerwuj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Gość z 21.20 czyli w zeszłym roku nie zdałaś i teraz podchodziłas jeszcze raz, przez ten fartuch i kilka innych bledow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do goscbogna tak. czy mozesz mi napisac co bylo przygotowane czy byly nozyczki do paznokci i czy bylam nerka jednorazowa ,czy byl jakisc balsam do nacierania po oklepywaniu>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to musiało być kilka rażących błędów lub sporo drobnych, że uzbierało się ponad 25 punktów. Bogna, spoko, będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Nozyczek i balsamu nie bylo, u nas nie było nawet szczoteczki do czyszczenia paznokci, nerka byla plastykowa , bierzesz recznik jednorazowy kładziesz na nerke podkładasz do odkrztuszenia recznik wyrzucasz do czerwonego worka nerke myjesz i dezynfekujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Gosc .21.32 nam nic nikomu nie powiedzieli, a tu wyniki dopiero 30 marca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to już nietakt ze strony egzaminatorów z Krakowa przygotowujących zadania, bo przy toalecie kończyn dolnych czy górnych robi się również pielęgnację naskórka i paznokci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Aga ja nie jestem z Krakowa ja z Poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Ja chyba osiwieje do reszty do tego 30 marca!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale komisja egzaminacyjna, która tworzy testy pisemne od lat i egzaminy praktyczne mieści się w OKE w Krakowie. Tam idą wasze egzaminy i tam są sprawdzane, bo tam są główni egzaminatorzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Acha oki, czyli wszystkie testy sa sprawdzane w krakowie z całej Polski dlatego tak długo to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do goscbogna dzieki chcialam to wiedziec przeciez jestem z tej szkoly co TY.Zdaje dzis o 16 trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjoanna
ja też o 16-białystok.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tam wysyłane są i sprawdzane wszystkie egzaminy i to nie tylko z kierunku opiekuna medycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam i z gory dziekuje za wszystkie cenne rady, ale mam jedno pytanie czy problemy i dzialania wypisujemy przed myciem chorego wtedy gdy zapoznajemy sie z zadaniem czy po skonczeniu calego zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że lepiej już po zrobieniu czynności. Siadasz, piszesz i jeśli zapomnisz coś zrobić to zawsze możesz podejść, zdezynfekować ręce, ubrać się w jednorazowe rzeczy i to wykonać. Wtedy komisja zalicza to jako wykonane. Niektóre szkoły natomiast same narzucają czy najpierw część pisemna czy praktyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do aga, dobrze wiedziec, ze mozna wrocic do zadanie jesli sie czegos zapomnialo, od razu mi razniej sie zrobilo, ale diabli wiedza czy w tym stresie sobie czlowiek przypomni, ze czegos nie zrobil ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak będziesz pisać to samemu sie kojarzy czy wszystko zrobione. Poza tym pisząc na poczatku zabieramy sobie czas na wykonanie zadania, a czas leci bardzo szybko. Czynności wychodzą w trakcie robienia same z siebie. Trzeba tylko opanować stres. Bardzo ważne jest by na koniec poprawić równiutko kołdrę, wygładzić ją rękami. Ważne (i na to zwracają uwagę) jest też to czy koszula nałożona pacjentce jest dociągnięta i równo założona, by nie było fałdek na plecach, bo to by mogło przyczynić się do powstania odleżyny. Własnie na takie pierduły często zwracają uwagę. Co do nerwów- najlepiej zapomnieć, że się jest na egzaminie, robić tak jakby się pracowało z prawdziwym pacjentem. Dużo gadać do fantoma, mówić głośno każdą swoją czynność i wyjaśniać fantomowi po co to robimy. Egzaminator nie może się odzywać, ale bacznie słucha. Ważny jest kontakt z pacjentem. Jak zacznie się gadać głośno o każdej czynności to wtedy zapomina się o tym co jest wokół i można się skupić. Mówcie od początku: podchodze do zlewu by umyć i zdezynfekować ręce, wycieram je ręcznikiem jednorazowym który wyrzucam do worka na odpady komunalne. Idę teraz do magazynu, na tacy (wózku) układam sobie rzeczy niezbędne do wykonania zadania, pobieram koszulę, miskę, ....Idę teraz do pacjentki by zapoznać ją ze zleconymi czynnościami i uzyskać zgodę. Dzień dobry pani Anno. Nazywam się.... i jestem opiekunem medycznym. Jak się pani czuje? ...Zostały zlecone u pani czynności wykonania zmiany koszuli i umycia kończyn górnych , klatki piersiowej oraz pleców. Nalezy to zrobić, bo ma pani wysoką temperaturę, więc skóra jest przepocona. Zmiana bielizny i umycie skóry pozwoli na lepsze dotlenienie skóry, zapobiegnie odparzeniom, poprawi pani samopoczucie. Czy wyraża Pani zgodę? tak, no to zaczniemy od zamknięcia okna by zapewnić pani odpowiedni mikroklimat w sali oraz ustawimy parawan by uszanować pani intymność, Potem przejdziemy do zdjęcia koszuli i mycia. Koszulę zacznę pani zdejmować od tej ręki gdyż jest ona zdrowa, a na drugiej ma pani założone wkłucie......i tak dalej i dalej...Ja z natury mówię dość szybko, robię szybko i myślę szybko. Jak do tego dochodzi stres to już w ogóle Zsynchronizowanie mówienia i czynności powodowało, że robiłam to dużo wolniej i wszystko było przemyślane, zapomniałam o stresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkuntakinte
do aga sledze cały czas i już zwariowałam ,mam egzamin w poniedziałek i nadal mam dylemat po skończonych czynnościach higienicznych.Czy miskę z tacą i wszystkim jak wyniosę,to wracam po kosze na odpady i bieliznę,potem wynoszę i fartuch zdejmuję i rękawiczki przy pacjentce,lub wynoszę wszystko odsłaniam parawan w fartuchu i w rękawiczkach,idę w tych rzeczach zdezynfekować i umyć sprzęt,wysuszyć i dopiero zdjąć po czynnościach fartuch i rękawiczki i zabrać się za dokumentację? Błagam podpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do aga, dziekuj***ardzo, chyba powinnam sie nauczyc tego na pamiec, ale jutro egzamin wiec czasu malo, zeby tylko opanowac sters tak jak piszesz i powinno wyjsc dobrze, dziekuje raz jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyniesienie czy odniesienie parawanu tak jak otwarcie okna i zamknięcie- wykonuje się bez rękawiczek i bez fartucha. To czynność na samym początku i na sam koniec. Akcesoria i kosze możesz wynieść po trochu i potem całość dezynfekować i segregować, gdy zaniesiesz sprzęty do brudownika i wrócisz po kosze, możesz zapytać pacjęntkę jak się czuje po myciu i czy czuje się lepiej. Potem jak zrobisz dezynfekcję sprzętów w brudowniku, zdejmiesz fartuch i rękawiczki wracasz na "niby" salę pacjentki by otworzyć okno i zanieść parawan i możesz znowu zapytać Anię czy wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkuntakinte
dzięki aga naprawdę twoja wiedza jest bezcenna,pozdrawiam wszystkich tych którzy już zdali i tych co ten egzamin przed nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny dziekuje za wszystko szczegolnie ADZE,jestem juz po ,poszlo ok ale oczywscie wszytsko uszykowalam i zapomnialam pizamy ..... ale na kocu powiedzialy nam ,ze poszlo nam dobrze i nie mamy sie martwic.Bardzo mile byly panie z komisji i byla fajna atmosfera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscbogna 0dezwij sie na mojego prywatnego meila bo chce Tobie cos napisac .... malgorzatas4@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mam sily po tym egzaminie na balety ,,,,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×