Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gośćbogna
Bogna dziś nie baluje tylko ciężko pracuje 12 godz byłam w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpyzol
zach.pom. Hurrrra już egz,praktyczny za sobą (zdany b.dobrze) bo dzisiaj miałam zaległy egz,z psychologii (zdany na 5) to pytałam się dyrektorki jak było na praktycznym - była zadowolona a ja jeszcze bardziej... poćwiczcie pisanie(problem - działanie) -bo dużo tego nawypisywałam bo to było punktowane. No i z Anią rozmawiajcie...dziękuję wszystkim za wpisy (oprócz oszołoma który tu siał panikę) TRZYMAM KCIUKI ZA ZDAJĄCYCH - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zaczelam wypisywac te problemy to pani egzaminator pozwolila mi na trzeciej stronie pisac bo tyle mi sie tych dzialn opiekunczych znalazlo ale to dzieki pomocy was WSzytkich dziekuje...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gosc to napisz prosze te problemy i dzialania, bo ja problemow mam: zapalenie pluc, nadcisnienie, obfite poty, brak apetytu, goraczka, bol glowy, oslabienie, plucie gesta wydzielina, niechetna do podtrzymania rozmowy, opatrunek na prawym przedramieniu co jeszcze mozna dopisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pisz zapaalnienia płuc bo to jest jej choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopisz przy oslabieniu problemy z samoopieka,ze nalezy jej we wszystkim pomagac w higienie karmieniu pojeniu,pomoc w zazyciu lekow.Dalej przy bolach glowy - zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu w pokoju,kontrola cisnienia ,zapenienie ciszy i spokoju,odpowiedniee nawodnienie i obnizanie temperatury,pomoc w zazyciu lekow zleconych przez lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadcisnienie -kontrola cisnienia co 4 godziny zlecone przez lekarza ,obserwacja i zapisywanie pomiarow,zapewnienie spkoju ciszy,tworzenie przyjaznej atmosfery,aby pacjet czuł sie bezpiecznie,dbanie o wlasciwy mikroklimat pokoju.Obfite poty- czesta zmiana bielizny osobistej i poscielowej celem zapobiegania odlezyna,i aby zapewnic dobre samopoczucie pacjeta,odpowiednie nawadnianie,w razie konieczosci podawanie preparatow elektrolitowych,odpowiedni mikroklimat,obserwacja pacjeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
goraczka- obsrwacja i zapisywanie pomiarow,lekkie okrycie,odpowiednie pojenie pacjeta,zapewnienie odpowiedniego mikroklimaty pokoju,stosowanie okladow, pomoc w zazyciu lekow,.Małomownonosc -zapewnienie przyjazeej amosfery ,zachecanie do rozmowy,udzielanie wszelkich ninformacji typu gdzie laznienka czy gabinet lekarski,aby pacjetka czula sie pewnie i bezpiecznie.W razie koniecznosci umozliwic kontakt z psychologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak apetytu- podawanie 5 posiłkow dziennie ,lekkostrawnych ale odpowiednio energetycznych,zachcecanie do jedzenia ,tworzenie przyjaznej atmosfery, bo stan ten jest zwiazany z choroba i pobytem w szpitalu.Obnizanie temperatury.Plucie wydzielina-- oklepywanie,inhalacje,nauka efektyenego kaszlu,stosowanie czwiczen oddechowych typu dmuchanie balonika czy w slomke.Czesta zmiana pozycji ciala ,zapobieganie odlezyna,stowanie drenazu ułozeniowego oraz pozycji trendeleburga.Welflon - uwazanie opiekuna przy wszystkich czynnosciach opiekunczych i pielegnacyjnych aby nie urazic czy zamoczyc,obserwacj wrazie problemow zglosic pielengniarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tak mniej wiecej, tak naprwde to temat rzeka,,,,Zycze powodzenia bo zadanie praktyczne naprwde jest jedno z latwiejszych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Jeszcze co 4 godz wykonywać pomiary ciśnienia i ponieważ opiekun nie może podawać leków poprosić pielęgniarkę żeby podała leki obniżające ciśnienie, co do gorączki okłady chłodzące, wietrzenie pomieszczenia i ,utrzymywać mikroklimat pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiast " częste zmiany pozycji ciała" proponuję bardziej profesjonalnie tak jak uczą w szkołach: " stosowanie profilaktyki przeciwodleżynowej poprzez urozmaicone pozycjonowanie pacjentki co 2 godziny. Warto też pacjentkę ułożyć i zostawić na boku, to tzw. drenaż ułożeniowy dla pacjentów gdzie jest obfita wydzielina oskrzelowa, tak jak przy zapaleniu płuc. Po oklepywaniu i wypluciu plwociny jest to nawet wskazane. Była o tym mowa w trakcie nauki przy pozycjach ułożeniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz racje Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki wielkopolskagość
Ja jestem po egzaminie dzisiaj strach ma wielkie oczy było ok skupcie się na myciu nacieraniu oklepywaniu ubieraniu koszuli estetyka łóżka zwracać uwagę przy wypełnianiu karty pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej czy ma ktoś może arkusz pytań i odpowiedzi z egzaminu zawodowego pisemnego Opiekun medyczny z lat 2012-2016? Prośba o wysyłke na maila. Bo jestem w połowie nauki OM. Mój mail patrycjajecz@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nie raz była mowa o tym na forum. Zajrzyj pod link , który wyświetla się pod moją nazwą. Tam jest zakładka "testy pisemne OM"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka023
Witam Mam pytanie czy są osoby które zdawały w lutym 1-2 gdyż od 31.01 nie ma żadnych wpisów? Czy jest ten sam zakres co był? pozdrawiam Olka023

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJa
zadanie egzaminacyjne się nie zmienia, jest wszędzie takie samo do końca egzaminów czyli do 14 lutego. Sama nie wiem czemu nastała cisza w eterze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo wiekszosc juz zdala a reszta o nas tu nie wie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Bo Ci co mieli coś do powiedzenia juź są po egzaminie, a Wy rozumiem jeszcze przed tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
goscbogna hej ziom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Gość z 21.20 witaj przyszły(a) kolego po fachu, O co się rozchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJa
ja już po od 2 tygodni, ale ciekawi mnie jak tam reszta, bo kilka osób wcześniej pisało, że mają w lutym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
goscbogna to ja kolezanka z Poznania chciałam sie tylko przywitac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2d
tak zapadła totalna cisza na forum.ja własnie zdaje w lutym i zerkam czasem na wasze wpisy.widocznie wszystko zostało napisane a teraz cierpliwie czekamy na swoja kolej.A jednak nie wszystkie osoby zdajace chcą swoimi wrazeniami z egzaminu podzielic sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
tak zgadza sie a ja mam egzamin przed soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Halo przyszli koledzy po fachu, my co mieliśmy do powiedzenia żeśmy napisali, jak chcecie wiedzieć coś więcej to trzeba się odzywać, pytac****isać my jesteśmy po egzaminie a Wy przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jezeli chodzi o sam egzamin to wszystko juz tu zostalo napisane wystarczy poczytac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×