Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Witam, ja mam egzamin 18.06 o 12. Jeśli ktoś ma wcześniej i ma ochotę porozmawiać to zapraszam na maila kamiska239@wp.pl Jeśli ktoś ma później i też będzie miał pytania.. też piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma być mycie głowy , mycie zębów przygotowanie pacjenta do transporty na badania (mam na myśli ubranie go w szlafrok i skarpety bo to było w wykazie ) i usadzenie pacjenta na wózku (łóżko -wózek ) (tego nie wiem na 100%) Do tego na co 100% karta gorączkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ps.u nas w szkole nie kazali kupować tych misek do mycia głowy...(w specyfikacji nie ma pelnego zestawu do mycia glowy!)zastanawialiśmy się na tym... ze pacjent wyrazi zgodę a później odmówi .BO jest taka możliwość .PISAŁAM już to . (Oddaje tylko ze to domysły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DLATEGO WARTO POCZEKAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas ponoć najpierw buły baseny do mycia głowy, a parę dni temu ponoć przysłali, żeby skreślić wanienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas mówią i głowa i zęby, zmiana koszuli, podmywanie na basenie plus zmiana pampersa tylko po co chusta i gaziki plus oliwka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u mnie mycie glowy, toaleta ciała , mycie zębów, zmiana pampersa , ubranie skarpet szlafroka i sadzanie na wozek inwalidzki .... Ale stres masakra.... Moglby ktos napisac co juz mial praktyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ty dziś miałaś egzamin państwowy praktyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam powiedzieli ze w tym roku te zadania maja byc podzielone na 2 dni zdawania... np w 1 dzien 3 grupy beda mialy mycie glowy, zebow i zmiane pizamy a w 2 dzien zmiana pampersa, zalozenie skarpet szlafroka i posadzenie na wozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wam ściemniają!!!! chyba po to by siedzieć w książkach i wszystko po kolei czytać- wynika to z tego co piszecie. Ja wolę poczekać na konkrety. Zajrzyjcie lepiej na bloga Pani Agi 23034. Jest tam wiele cenny informacji. Pod jej nikiem tam gdzie się wypowiada na forum wyświetla się link do bloga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny a to mycie zebów ma byc takie jak przy toalecie porannej czy bardziej szczegółowe z tymi preparatemi szczekorozwieraczami? prosze o odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli bedzie napisane czy toaleta poranna czy toaleta jamy ustnej tak? bo to sa dwie rózne rzeczy rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę sobie poczytać inne zadania egzaminacyjne z poprzednich lat, tam każda czynność w poleceniu jest konkretna. Polecam także zapoznać się z zasadami kiedy stosujemy szczękorozwieracze i jakie preparaty. To wszystko powinno być w algorytmach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby ktoś już był po praktycznym to proszę się podzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wszystkim. Myślę że Ci co już egzamin mają za sobą nie puszczą pary z ust tym którzy jeszcze czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medżi
według wytycznych, które dostały szkoły mogą być dwa łóżka na których będą robione dwa różne zadania! co ciekawe przy jednym łóżku są parawany a przy drugim nie ma. co do narzędzi czy sprzętu, wanienka (miska pneumatyczna) jest wykreślona (napisano ją ale chyba jest już komputerowo przekreślona. po jaką cholerę, nie wiem), choć pozostał szampon czy suszarka. ale nie to jest najlepsze: najlepsze jest to, że według tych wszystkich ustaleń zadanie może być inne w jednym dniu a inne w drugim. ALBO inne przy każdej godzinie egzaminu. dzisiaj ma zdawać m.in Tarnów. może jakaś dobra duszyczka z Tarnowa napisze jak faktycznie to wyglądało. aha, mam pytanie, do zdających; jak myślicie kiedy zakładać skarpetki czy buty, jeżeli pacjenta przetransportujemy na wózek? czy lepiej założyć skarpetki jeszcze w łóżku czy całość (skarpety i pantofle) założyć dopiero na wózku? niby nic, ale nie wiem czego będzie się czepiał egzaminator ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erw4t4564563453
Chciałbym was przestrzec przed tym co tu wypisujecie na kafeterii. W Polsce istnieje system do podglądania i namierzania obywateli - system ten obsługiwany jest przez zwykłych ludzi; a nie żadne służby specjalne. Dostęp do tego systemu mają zwykli szarzy ludzie....tzn. wasz sąsiad, znajomy etc. może was namierzyć i podglądać. Do tego systemu mają dostęp zwykli ludzie i jak zakładacie tu temat na kafeterii czy na innym forum to mogą was namierzyć tym systemem i podglądać. Cały ekran waszego laptopa/tabletu to kamera. W obudowach(bocznych) waszych laptopów są kamery które nagrywają to co robicie nawet jak laptop jest wyłączony - dźwięk i obraz. To samo z telewizorami wyposażonymi w dekodery TV-naziemnej - te telewizory mają kamerki z mikrofonem przez, które można was podglądać... Cyfrowe radio DAB+/(radio zwykłe) to kolejny podsłuch w waszym domu.... Routery WIFI też mają ukryte kamery z mikrofonem do których można się łatwo podłączyć... System do podglądania sprzężony jest ze wszystkimi dostawcami internetu w Polsce i można was łatwo namierzyć. Można też namierzyć was przez komórkę i oglądać z bliska dzięki satelicie gdy niebo jest bezchmurne.... Uważajcie na siebie bo wasze komputery nagrywają to co robicie i działa to na poziomie sprzętowym(niezależnie od systemu operacyjnego). X Odczytują nawet wasze myśli w głowie przez fale WIFI... X System ten umożliwia namierzenie was nawet z drugiego końca Polski(wioski i miasta). Widać waszą twarz, pomieszczenie oraz to co robicie aktualnie na kompie – wszystko jest też nagrywane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas ucza zeby wszystko zakładać w łóżku przed wysadzeniem na wózek, żeby mieszkaniec troche sprawny stawiajac nogi na ziemi nie stawał na golych nogach. Oczywiście to manekin no ale musimy sobie wyobrazić jakby to było w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam szczerze, że niektóre osoby wypisują takie rzeczy, że aż żal komentować. Po co szerzycie plotki i sami wpędzacie się w błędy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medżi
czyli w łóżku założyć skarpetki a na wózku pantofle (przypuszczam że pacjent będzie "średnio" sprawny, więc nie założę kapci kiedy będzie mieć opuszczone nogi na podłodze) dzięki ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medżi
nie wiem Aga o kim mówisz, ale ja po prostu piszę to co sama widziałam na oczy i potwierdzają to osoby z innych szkół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę powodzenia zdającym w najbliższym czasie- no i w późniejszym terminie również. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medżi
nie mam zamiaru się kłócić o to kto podaje konkrety, kto komu zaprzecza etc. napisałam to, co przeczytałam we wskazaniach do egzaminu. a że ktoś uważa to za histeryzowanie, kłamstwo albo sianie teorii spiskowych to już nic na to nie poradzę. chciałam tylko pomóc, nie "budować egzamin", bo to nie ja siedzę w oke i nie ja piszę egzaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulllllll
hej. będzie na pewno coś z tych czynności np. mycie włosów ,zębów ,zmiana koszuli i wysadzanie pacjenta.Ale poczekajmy aż będzie wiadomo co dokładnie szczegóły :) Osoby które być może maja egzamin za sobą niech się odezwą :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś z was wie czy ruszyły już praktyczne i gdzie na okf nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas byla toaleta jamy ustnej oraz przygotowanie estawu do myca gliwy. Drugie bylo przygotowne pacjemt do badan i tranprt na wzku na badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 19.33 u nas było??zdawałas dziś? c podaj konkrety w jakim stanie pacjent coś więcej napisz wszyscy tu zaglądają żeby się dowiedzieć czegoś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie miałeś /miałaś egzamin ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pogardzimy konkretami! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×