Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość forgetmenot1990
dziewczyny czytajcie dokładnie, bo połowe rzeczy już pisałam np o tym co na której tacce:) WSZYSTKO po pacjencie do czerwonego worka ssak, ślinociąg też! Jak chcesz to mozesz sobie nawet zabrać rękaw na pamiątke :) a tak serio to oczywiście ze od razu do worka niebieskiego. płytka i tacka metalowa do płynu. zapakowane narzedzia na asystor. wszystko do roztworu gołymi rękami i radze rękawice na koniec bo ciężko w nich zawiązać fartuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w dokumentacji była karta pacjenta, następna wizyta? jakiś diagram? metryczka na odpady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forgetmenot1990
dokumentacja: karta pacjenta, metryczka na odpady, metryczka na płyn i metryczka w której trzeba było wpisać ilość wody i tego aniosyme dd1. dodatkowo jeszcze trzeba było opisać pakiety sterylne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opisać, czyli tylko data na zgrzewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opisać pakiety czyli co się w nich znajduje a ekskawator pakietujemy osobno? a ten płyn dezynfekcyjmy trzeba obliczyć? a endoperox podajemy na nakładaczu i zarabiamy przy egzaminatorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co napisać w ostatniej rubryce w karcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śledzę to od paru dni. Aż razi jak niektóre z WAS nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Wszystko czytajcie powoli dokładnie i się zgadza, trochę pomyśleć !!! Powodzenia wszystkim. Ja swój piszę za parę tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy wszyscy egzamin pisemny mają 22.06.15 na 14?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja czytam te posty i łapie się za głowę duża część osób nie ma bladego pojęcia o tym zawodzie. Uważam ze niektóre pytania są głupie. Np. opis pakietów. Przecież na rękawie nie pisze się co tam jest w środku bo to widać tylko datę sterelizacji. Dziewczyny ogarnijcie się i zaglądajcie do książki tam wszystko pisze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie w książce jest napisane o tym, aby pisać zawartość- Bladowski str. 135. Wyobraź sobie, że oprócz pakietów folia-papier istnieją jeszcze inne, przez które nie widać co jest w środku. Masz o tym pojęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam i to duże !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opisać pakiety to zadanie w arkuszy trzeba tam je opisać a na pakiecie tylko data

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opisać pakiety to zadanie w arkuszu tam je opisujemy na pakiecie tylko data! a zestaw diagnostyczny kładziemy na 1 tacce natomiast na 2 pozostale narzedzia i mat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jetsem ciekawa czy wszystkie bd miały to samo ... i zarobienie tego materiału bo szczerze mówiąc nigdy tego akurat nie zarabiałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak opisać pakiety w arkuszu? nie bardzo wiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
płytke też pakuje do rękawa pakietu? a co z tym zarobionym materiałem wyrzucam go na odpady zakazne? nam pani mówiła że fartuch nie trzeba dezynfekować i rękawic tak samo tylko odłożyc i że nie mam przesadzać z myciem rąk i maseczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a narzędzia do zlewu niosłyście w koszyczku czy cała wanienka? ja słyszałam, że w samym koszyczku trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to opisujemy na pakiecie w końcu co się w tych pakietach znajduje, że zestaw diagnostyczny czy jtylko datę samą ??? nic już nie wiem spore zamieszanie się zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tym opisaniem pakietów to jak w końcu bo nie jarze? piszemy date i piszemy, że zestaw diagnostyczny, a na drugim piszemy nakładacz upychadło ekskawator płyta i szpatułka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem lepiej opisać lepiej żeby było za dużo niż zabrakło, zresztą niech każda robi jak uważa ;-) a w karcie choroby wpisujemy że wybielono ząb ten i ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy na końcu testu jest jakaś tabelka na wpisanie pakietowanych narzędzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 21:10 też tak myśle że jak bd jakaś rubryka w zadaniu to bd trzeba je wypisać ale teraz nie wiadomo czy należy wpisać że lusterko stomat służy do tego itego zgłebnik itd czy tylko w ymienić ja na pakiecie wpisze tylko date i tyle.... a ekskawator też trzeba uszykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co ssak skoro slinociąg ssak jest do podpuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy trzeba było przygotować końcówki i wiertlo? Czy tylko ekskawator do wyciągnięcia poprzedniego materiału? Bo mogą chcieć też wiertlo i końcówki, żeby wywiercic. Dziewczyny które mają egzamin na dniach piszcie, czy miałyście to samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiertła pewnie nie tak wywnioskowałam z poprzednich postów bo była tylko wanienka z płynem dezynfekcyjnym a jak by były wiertła to grzybek też by trzebabyło przygotować w sensie płyn dezyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydrążacz będzie potrzebny, bo z tego co udało mi się wyczytać z tego gąszczu pytań, dziewczyna, która jest już po egzaminie napisała, że pacjent zgłasza się na kolejne założenie endoperoksu. więc trzeba będzie pozbyć się tego wcześniejszego , czyli wiertła i końcówki no i wydrążacz będę niezbędne. Wystarczy uważnie i ze zrozumieniem przeczytać wcześniejsze posty, tam wszystko jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro wiertła i końcówki to czemu dziewczyny nic nie pisały że przygotowały je tylko cały czas o narzędziach które wkładały do wanienki dezynfekcyjnej a przecież wiertła idą do grzybka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co piszemy w karcie choroby, że dnia tego i tego założono po raz kolejny endoperoks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wietła jakie różyczkowe szczelinowe czy diamentowe a końcówki jakie w takim razie? nic już nie ogarniam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pier... ogarnijcie sie!!! Zadnych wiertel i koncowek stomatologicznych nie szykujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×