Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość Natasza02222
witam mam pytanie :) Czy w rozwiązaniu trzeba używać wzoru do obliczenia roztworu czy po prostu logicznie w myslach se mozna to policzyc ? Czy pacjent byl chory na cos ? I czy trzeba przyszykowac dla lekarz srodki ochrony tez czy tylko dla pacjenta? Czy coś jeszcze bylo do uzupelnienia w dokumentacji czy tylko metryczki? Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 21:09 dzięki! już jestem po poszło całkiem całkiem ale się cieszę :-) nareszcie wakacje superior!pozdrawiam tych którzy mają egzamin przed sobą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do natasza002222 płyn trzeba obliczyc sobie w glowie:) i go później prawidłowo wpisac u nas był secusept trzeba było przygotowac 1,5 2% roztworu .czyli wlewasz do wanny 1,5 wody miarką odejmujesz 30 ml wody ,wsypujesz proszek odmierzony w miarce do wskaznika 30 ml i wsypujesz go do wanny zamykasz ja i potrzasasz az sie spieni! czyli wody 1470 ml a proszku 30gram :) pacjent nie był na nic chory wszystko jest opisane dla lekarza nic sie nie szykuje!!! trzeba uzupełnic metryczki ,date nastepnej wizyty,kalendarz wizyt,diagram i wskazania dla pacjenta po zabiegu u nas była ekstrakcja! a gdzie zdajesz wjakim miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza02222
jeśli jesteś po to pomogłabyś mi rozwiązać moje zawahania :) o które zapytałam wyżej ?? prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza02222
w bdg :) dzieki wileki za informacje. a ty w jakim miescie zdawalas ? na diagrami trzeba bylo uzupenic ktory zab zostal usuniety ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak trzeba tez było zaznaczyc w diagramie ten usuniety zab! ja zdawałam w L-no

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz jeszcze jakies pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla lekarza nic nie przygotowujesz spokojnie wszystko wynika z tekstu!zdajesz w teb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza02222
tak w teb. ja nie rozumiem po co po ekstrakcji wyznacza sie wizyte ? i po jakim czasie ? przeciez pacjet przychodzi kolejny raz tylko w tedy gdy ma jakies powiklania po ekstrakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jest w poleceniu wiec trzeba go umowic za 7 dni.Na bank bedziesz miala ekstrakcje zeba 16 wszyscy w tebie to maja pamietaj zeby dobrze napisac zalecenia dla pacjenta!kiedy zdajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza02222
teraz w sb :) dzieki bardzo za informacje :) czy jest jeszcze cos o czym powinnam wiedziec ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potwierdzam trzeba przygotowac srodki ochrony dla lekarza tj. przyłbice, maseczkę!!!! i dla pacjenta rowniez slinociag kubeczek wklad do spluwaczki serwete(u nas w zestawie byly dwie) i wazne rekawice dla lekarza kladziemy na zdezynfekowanym asystorze nie na tacke z narzedziami! a w diagramie bedzie do uzupelnienia oprocz dwoch zebow do ekstrakcji wypelnienia w kilku zebach korony i prochnice w kilku zebach a takze brak zebow madrosci oznaczenia sa w legendzie przy diagramie wiec to najmniejszy pikus...najwazniejsze dobrze sporzadzic roztwor narzedzia i przygotowac znieczulenie i prawidlowo wypelnic metryczki!!! powodzenia dla tych ktorzy beda zdawac to ogromna ulga miec to za soba...choc teraz wiele rzeczy zrobilabym inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas dla lekarza nic nie trzeba było przygotowac a przyłbica maseczka i fartuch ochronny potrzebny byl dla nas trzeba było zalożyczc to wszystko na siebie przed zrobieniem plynu do wanny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
natasza02222 chyba wszystko ci napisalam ale jak bedziesz miala jakies pytania pisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieprawda w zadaniu nic nie ma napisane zeby przygotowac cos dla lekarza!natasza02222 bedziesz miała to co tja w tebie wiec na 100% u nas nie trzeba było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba ty mieszasz w teraz jest nowy egzamin!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza02222
hola hola kolezanka mi duzo pomogla :) wiec prosze jej tu nie ublizac. i z tego co pamietam u nas w szkole tez nic nie mowili ze jest potrzebny zestaw dla lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale uparta ktoras jest na logike wiadomo ze trzeba przygotowac srodki ochrony dla lekarza! ale slusznie ktoras kolezanka napisala nie chcesz nie kladz tylko potem sie nie dziw...i swieta prawda lepiej polozyc za duzo niz cos pominac tak samo w dokumentacji dostalysmy taka sugestie przed egzaminem lepiej napiac za duzo niz za malo proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a trzeba bylo przy metryczkach na odpady miedzy innymi podpisac sie imieniem i nazwiskiem tej asystentki z zadania? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zauwazylam to ale przy metryczkach tego nie bylo juz, bylo tylko miejsce na wpisanie kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uparta nie jestem zrozum kobieto!!!!!!!!!!u nas nawet nie bylo Na glownym stole z ktorego wybieralysmy sobie same wszystko kompletnie nic co moglabym przygotowac dla lekarza a przylbica maseczka i fartuch lezal ale to bylo potrzebne dla nas musiqlam to zqlozyc na siebie i w tym przygotowac roztwor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natasza02222 daj minswojego e-maila wysle ci cos na poczte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza02222
asystentkast2013@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza02222
asystentkast2013@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam już są podpisy więc spoko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natasza 02222 dostałas e mail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza02222
tak dostalam :) dzieki za info :) dam znac w sb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a robcie co chcecie:) swoja droga dziwny byl u was egzamin skoro srodkow ochrony dla lekarza nie bylo a kleszcze chociaz byly?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie że tak cała reszta była :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mozecie wyslac mi arkusz tego egzaminu na e-maila bede wdzieczna romeczka4@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×