Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
ARKUSZA NIE DOSTALISMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Interesują mnie pytania z testu (czerwiec 2014 r.) i zadanie praktyczne (styczeń i czerwiec 2014) proszę o przesłanie - izabela-szewczak@wp.pl, serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tylko arkusze z testow, a nie z praktycznego. U nas tez nie bylo na praktycznym srodkow ochrony dla lekarza, ale oczywiscie jak macie do wyboru dac, albo nie dac to rzecz jasna przygotowujecie te srodki ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny,jak moze nie byc srodkow ochrony dla lekarza?? przeciez rekawiczek wyliczonych nie macie-jest cala paczka,maseczek tez cala paczka stoi,a i przylbic u mnie bylo wiecej,tylko byly w oryginalnych pudelkach i moze ktoras nie zauwazyla ze to przylbice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rekawiczek bylo duzo, ale przyłbic bylo 4 dla nas asystentek. W zadaniu pisano zeby przygotowac drodki ochrony dla pacjenta (na tacy i polozyc na asystorze). Trzeba bylo robic po kolei co w zadaniu. Gdzie pisalo o srodkach ochrony indywidualnej dla lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pamietam juz tak dokladnie tresci zadania gdzie i czy bylo napisane o srodkach ochronnych dla lekarza ale jest to tak oczywiste ze nie musialo byc napisane,tak samo jak nie bylo napisane zeby myc higienicznie rece,dezynfekowac je ,zmieniac rekawiczki.Nie bylo tez napisane czy udroznic karpule,czy zdjac oslonke z igly i na ktora tacke polozyc karpule a musialysmy to zrobic,nie bylo napisane rowniez ze trzeba zdezynfekowac asystor,ampulke ze znieczuleniem i wiele innych rzeczy,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu z 17.34 dobrze piszesz....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 21.06 dzieki ale po prostu tak jest i pewne sprawy sa oczywiste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do egzaminu przygotowywała mnie wykładowczyni, która jest egzaminatorem, myślę, że wspomniałaby o tym, że należy przygotować środki ochrony dla lekarza, owszem w gabinecie jest to oczywiste, ale jeśli chodzi o egzamin nie wykłócałabym się, że te dziewczyny, które nie przygotowały środków ochrony dla lekarza zrobiły błąd i nie zdały, bez przesady!!! klucza póki co nie macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wychowawczyni tez jest egzaminatorka i powiedziala, ze nie trzeba dawac srodkow ochrony dla lekarza. Ona w karcie odznacza co dalysmy a co nie i powiedziala, ze akurat tego tam nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pracy w gabinecie tez przygotowujecie srodki ochrony indywidualnej dla lekarza? Nie sadze, lekarz bierze sobie sam. Przygotowuje tylko dla siebie i pacjenta. Jedynie do ekstrakcji klade pare rekawiczek sterylnie zapakowanych bo zwykle jednorazowe nie moga byc. Ale na egzaminie ich nie bylo, w zadaniu tez nie bylo, a karza postepowac wg zadania. Piszecie ze to jest oczywiste itd, oczywiste jest także to zeby przygotowac srodki ochrony dla pacjenta, a jednak dokladnie bylo napisane, zeby to zrobic, pisalo nawet jak je przyniesc (na tacy) i gdzie polozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpisuje się pod tym co pisała koleżanka u Mnie na egzaminie było 6 przyłbic tyle co zdających,maseczek nie było ,okularów również bo zakładałam przyłbice do sporządzania roztworu , rękawiczki gospodarcze +fartuch i dodam jeszcze jeden fakt , że lateksowe rękawiczki były dla nas :) nie dla lekarza ponieważ jak jest chirurgia rękawiczki powinny być w sterylnym opakowaniu a nie leżące już w otwartym pudełku . Jeśli chodzi o rękawiczki dla lekarza w przypadku ekstrakcji jeśli trzeba by było je podać były by w rękawie foliowo-papierowym szczelnie zamknięte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmgła
Byłam dziś w szkole Pascal w Bytomiu aby zapisać się na ten kierunek.Pani w sekretariacie powiedziała mi,że jeśli nie zdam egzaminu to nic nie szkodzi bo i tak mam zawód. Co o tym sadzicie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to bzdura. Jak nie zdasz egzaminu to nie masz przecież Dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmgła
Więc właśnie. pani w sekretariacie powiedziała mi,że dyplom nie zawsze jest ważny. Widzę,że chciała mnie naciągnąć aby kierunek w byle jakiej szkole się otworzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmgła
Tzn.wiem doskonale,ze bez dyplomu lipa ale jak można tak kłamać ?. Szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez dyplomu nie masz zawodu, szkół mozesz sobie kończyc do woli ale bez zdanego egzaminu nic nie masz po takiej szkole, zjedż ta zakłamana babę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmgła
Poza tym ta baba mówiła,że jeżeli są szkoły zaoczne ,w których w miesiącu są 4 dni nauki - co 2 weekend i szkoły wieczorowe,w których jest 16 dni nauki to nie sprawia żadnej różnicy. Cwaniara i tyle-chciała otworzyć klasę bo pieniążki by miała a co ze słuchaczami?. Pootwierają byle jakie szkoły bez potrzebnych godzin na przyswojenie wiedzy i tyle w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jutro wyniki!!!z egzaminu chwalcie się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdaneeee huraaaaa :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zdane 73% zapomniałam podac kubeczka ślinociągu i serwety i tacki głębokiej z nerwów ale póżniej dołozyłam chyba pani egzaminator nie zaliczyła tego najgorsze jest to ze sama nie wiem co było źle masakra;( a byłam pewna ze poszło ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo prosze o przesłanie materiału z praktycznego jeśli ktoś jest w stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję zabrakło tylko 2% :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninacz
ZDAŁAM NA 98%!!! Cieszę się strasznie. Było tyle niejasności odnośnie tej karpuli, czy najpierw igła, czy nabój,... udrażniać, czy nie...gdzie ją położyć?...Na szczęście mam to już z głowy! A Wam jak poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również 98% cieszę się ogromnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widze ze wiekszosc z piszacych tutaj nie zdała :D i w ogóle sie nie pojawiły zeby napisac jak im poszło :D bardzo dobrze nie beda takie nieuki psuły opinii asystentkom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez przesady! Nie każdy musi chwalić się na forum o zdanym egzaminie co to wogole za głupi komentarz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie zgadzam się z tobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak te co tu sie osmieszały swoja niewiedza na pewno nie wejda i nie napisza ze oblały hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baz komentarza :-B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×