Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
u mnie dziewczyny nie będą poprawiać zraziły się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co wiem to poprawka z testu juz na jesieni listopad prawdopodobnie bynajmniej u mnie w szkole tak mowia. do tej madrej co sie tak wymadrza wiesz dlaczego lekarze pomiataja asystentkami bo napewno nie dlatego ze mamy pusto w glowie bo inaczej kazda wylecialaby z roboty po tygodniu jesli pomiataja to tylko dlatego ze sa egoistycznymi chamami pazernymi na kase bo chca zeby asystentka robila za asyste, rejestratorke, sprzataczke, poslanca, ksiegowa najlepiej wszystko w jednym. Chcesz powiedziec ze asystentka nie zasluguje na szacunek i godne traktowanie bo nie zna wzoru na roztwor dezynfekcyjny albo nie wie co ma zrobic z fartuchem?????jesli tak to ci wspolczuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze może sobie zapisać i będzie wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak przygotowujesz carpule to po założeniu igły sprawdzaz drożność igły :)to przy komisji robisz wczesniej zakladasz naboj który dezyfenkujesz pożniej igła ( krotsza )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak się zapomniało dac rekawiczki dla lekarza i przyłbice to duzy bład jak myslicie ;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak rękawiczek i przyłbicy to nie zaliczone cale zadanie z carpuli:( Bo przy carpuli oceniana jest całość z narzędziami ułożonymi oraz środkami ochrony dla lekarza i pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny jutro mam egzamin wiec jak to jest z tym udraznianiem igly???????? robimy to czy nie???? moja doktor mowi ze nie ze tylko zakladamy naboj igla z oslonka i tak kladziemy na tacke jalowa a tu widze posty ze udrazniamy igle no juz sama niewiem???????? prosze o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez jutro zdaje i najbardziej zastanawiam sie nad tymi dwiema tackami jak poprawnie ulozyc narzedzia chce zrobic tak ze na niesterylnej wysune z pakietu zesta diagnostyczny i tam tez poloze karpule w pakiecie igle i naboj na drugiej tacce wysune z pakietow kleszcze dzwignie lyzeczke i gaziki jalowe po czym po zalozeniu naboju i igly(nie bede udrazniac igly) poloze karpule na tacce z narzedziami ja tak planuje zrobic? jezeli zle planuje prosze o komentarze...jeszcze zstanawia mnie to czy jest jakis poprawny schemat ulozenia narzedzi chirurgicznych na tacce co obok czego a gazikimoge polozyc na kleszczach???tacka za wielka nie jest ma to jakies znaczenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie gdy juz bede ubrana w fartuch maseczke przylbice i rekawice gumowe przygotuje roztwor to czy bezposrednio po tym ide i myje rekawice majac je na dloniach i nastepnie osuszam potem dopiero zdejmuje fartuch i przylbice i odkladam to wszystko?????? czy po prostu po przygotowaniu roztworu zdejmuje wszystkie srodki ochrony indywidualnej i dopiero wtedy myje rekawice???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karpule kładziesz na sterylnej tacce bez osłonki na igłę-osłonka nie jest sterylna a nie wolno niesterylnych rzeczy położyć na sterylnej tacce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzymamy kciuki za zdajace dzisiaj,dajcie znac jak poszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdawalam wczoraj no i coz moge powiedziec tylko ze trzeba podejsc do tego ze spokojem i trzeba myslec...ja osobiscie troche wpadlam w taki chaos wczesniej zaplanowalam sobie co po kolei zrobie ale potem robilam to wedlug zadania w arkuszu i troche to mnie zdekoncentrowalo...z praktycznych uwag: nie wolno polozyc rekawic dla lekarza na tacce(kladziemy ja na zdezynfekowanym asystorze obok tacki z narzedziami do ekstrakcji), nie zapomnijcie polozyc na asystorze przylbicy maseczki dla lekarza i dla pacjenta ja mialalm 2 serwety kubek slinociag, zdezynfekujcie naboj przy egzaminatorze i naboj nazwa znieczulenia tak zeby lekarz widzial nazwe, ja mialam karpule lamana(wczoraj pierwszy raz w zyciu taka w dloni trzymalam) ale latwa w obsludze, wpiszcie w metryczki na odpady oprocz adresu kliniki i kodu date otwarcia i zamkniecia(ja w tym stresie napisalam tylko adres i kod)...ogolnie najwieksza wage trzeba przylozyc do tych zadan ktore zglaszacie i do ktorych egzaminator do was podchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do karpuli najpierw przetarlam chusteczka nasaczona srodkiem dezynf. naboj a potem przetarlam tez igle w oslonce i dopiero wtedy zamontowalam naboj ptem zdjelam oslonke zamontowalam igle i tak podalam egzaminatorowi karpule z igla wraz z oslonka po czym egzaminator obejrzal i oddal mi ja odlozylam na tacke, nie udraznialam igly u nas nikt tego nie robil z tego co wiem. ja dokumentacje robilam na koniec po wykonaniu zadan, na poczatku tylko obliczylam wzor na roztwor uwazam ze tak jest lepiej zrobisz zadania i mozesz na spokojnie zajac sie dokumentacja ale jak kto woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mogą zrobić tak ze coś jest oceniają nie ma odejmuja i tak bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie zastanawia mnie to jak oni to licza jezeli np. w metryczce brak jakiegos elementu to cala metryczka jest zle czy tylko jakies tam punkty odpadna....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam że metryczki są surowo oceniane :/ ale również mam nadzieję, iż jakiś błąd można w nich zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak myślicie, na co bardziej komisja patrzy? Tzn na to co się napisało w metryczkach czy na praktyczne wykonanie zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie wydaje ze na egzaminie praktycznym głownie na polecenia przy egzaminatorze bo egzamin praktyczny to czynności powinno sie wykonywać tak powinno być komisja myśle że będzie życzliwa kazdy jest tylko człowiekiem przecież ;) a jeśli chodzi o worki to zastanawia mnie jeden fakt ,że worki sie otwierane i zamykane tak ale one sa sa odbierane z gabinetu na koniec dnia pracy a w poleceniu bylo ze to była pacjenta PIERWSZA ALE NIE OSTATNIA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminator też nie wie, która odpowiedź jest prawidłowa!!!! Może podpowiadał źle?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny co powinno sie wpisac w metryczkach na odpady? adre kliniki, date faktyczna i godzine np. otwarcia worka czy tez godzine zamkniecia worka np godzina zakonczenia egzaminu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 22:36 jak egzaminator podpowiadał żle jak na egzaminie praktycznym egzaminatorem głównym była Pani Dentystka i zna się doskonale nad zadaniami które wykonywałyśmy a podpowiadał niby kto ? bo u nas żadnych podpowiedzi nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ...niczka1988. Czy możesz wysłać mi te arkusze z egzaminu dorota03-791@wp.pl Z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niczka1988 ja rowniez bardzo bym poprosila o arkusz egzaminu praktycznego. z gory dziekuje asystentkast2013@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pinka182@wp.pl ja równiez poprosze o arkusz praktyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co mi wiadomo na metryczce powinna byc data otwarcia data zamkniecia adres kliniki i kod odpadow...moim zdaniem glownie patrza na te zdania ktore zglaszasz egzaminatorowi i on wtedy do ciebie podchodzi czyli roztwor narzedzia do zabiegu i karpula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy trzeba bylo w metryczkach na odpady tez sie podpisac nazwiskiem tej asystentki z dokumentacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juto egazamin :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gosc 20.47 powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość 20:47 na tyle podpowiedzi to powinnaś byc obcykana nie panikuj ja bym sie cieszyła jak bym jutro mogła mieć ten egzamin jeszcze raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×