Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
jedna tacka na karpule tylko? ja myslalam ze jedna na zestaw diagnostyczny i karpule a druga na chirurgie i gaziki? a mozecie powiedziec gdzie prawidlowo powinno sie wrzucic ampulke po znieczuleniu? jedni pisza ze do worka,inni ze do pojemnika a ja mam zaraz egzamin i juz glupia jestem kto ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ampulka do plastikowego pojemnika a czy toprawda ze egz. pisemny testy bedzie podwazony ze wzgledu na pytania nie bedace w Janczuku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninacz
2 tacki- jedna z zestaw diagnostyczny i potem tam już po pokazaniu jak się ładuje komisji kładzie się karpule, druga na dźwignie, kleszcze i łyźeczkę oraz gaziki jałowe. Ampułkę po znieczuleniu na pewno do pojemnika na igły (pisałam już wcześniej dlaczego) Plastikową końcówkę od igły i rękawy po narzędziach do niebieskiego worka, a resztę od czerwonego. i pamiętajcie, żeby nabój ze znieczuleniem przemyć gazikiem ze spirytusem, żeby odkazić. I spokojnie wszystko czytać i robić w/g instrukcji i po kożdej czynności myć ręce i dezynfekować oczywiście metodą Ailiffa i nowe rękawice. Ja rekawice gospodarcze założyłam tylko do robienia roztworu, ale niektóre zakładały do założenia worków na śmieci, więc nie wiem. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmonikaggv
Dziewczyny a rozrobienie roztworu?Jaki wzór?było 1,5 l wody i roztwór 5%?To ile trzeba było wlać tego płynu?pomóżcie bo mam problem z tym chyba największy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co prawda ja mam egzamin za pare dni ale z tego co wiem to z wzoru wychodzi 1425 ml wody i 75 ml preparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaki masz roztwór, na lizoforminę jest podobno 30 ml preparatu i 1470 ml wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Jańczuku masz wzór na roztwór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wam poszły testy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie zrobią żadnego egzaminu nie podważą pytania były zgodne z tokiem nauczania jedynie co do czas mam wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolezanko ktora dzis zadawala i jak tam ci poszlo? byla ekstrakcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do osoby ktora pytala jak testy....nasze wrazenia po testach masz opisane na kilku pierwszych stronach forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny z jakich miast jesteście ile was zdawało w grupie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, zdawałam wczoraj, była ekstrakcja zęba 16, był to drugi dzień egzaminów w mojej szkole, poprzedniczki też miały ekstrakcję zęba 16, nie ma nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do kiedy są te egzaminy praktyczne myślała że to już koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i jak ci poszlo? a jak z tym znieczuleniem polozylas na tacke karpule bez oslonki na igle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś zdawałam. Karpulę kładzie się z osłonką razem z narzędziami do ekstarkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki za informacje,a mozesz powiedziec czy igle wrzucamy do pojemnika razem z oslonka ,czy igla do pojemnika a oslonka w komunalne (jak ktos wczesniej pisal) czy oslonka do czerwonego worka,czy razem z igla do pojemnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolezanki,a czy bralyscie np igle z nitka do szycia tak na wszelki wypadek czy tylko i wylacznie narzedzia do ekstrakcj??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolezanko a moglabys napisac jaka dokumentacje mialas do uzupelnienia i jaki byl roztwor do przygotowania? i wogle jakies inne info jesli tylko mozesz np. jakie byly worki, czy fartuch i rekawice robocze wyrzucilas potem do odpadow gospodarczych? bylabym bardzo wdzieczna zdaje za tydzien i kazda informacja jest na wage zlota:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolezanko a mozesz powiedziec jaka dokumentacje mialas do uzupelnienia? jaki mieliscie roztwor? i czy fartuch i rekawice robocze wyrzucilas do odpadow gospodarczych? oraz metryczki na kosze naklejalas na kosze wlasnie czy wystarczylo je wypisac? zdaje za tydzien i kazda informacja jest na wage zlota:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz nie prosilam o ocene moich szans na egzaminie tylko zadalam po prostu to pytanie bo kolezanka ktora zdawla niedawno tak wlasnie zrobila twierdzac ze tak trzeba i chcialam to skonfrontowac z kims kto rowniez zdawal bo byc moze niewiem wszystkiego ale mam bledne informacje.....tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje tym osobom ktore nie oceniaja, nie krytykuja i nie dobijaja czlowieka slowami "na bank nie zdasz" tylko po prostu dziela sie wiedza, doswiadczeniem i radami:) tymi drugich traktowac jak powietrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninacz
Do gościa z 18.03 Nie pisałam, że osłonkę z igły do worka komunalnego, tylko końcówkę białą z igły, którą się odkręca, żeby igłę nałożyć na karpulę, bo wprowadzasz innych w błąd. Igłę i ampułkę oczywiście do pojemnika sztywnego. Karpulę z igłą zasłoniętą, żeby się lekarz nie zakuł kładzie się na tackę z zestawem diagnostycznym. Co do roztworów to pewnie w każdej szkole są inne do wyboru i każdy szykuje sobie inny. Rękawice gospodarcze i fartuch i przyłubicę zostawia się na stoliku, a maskę i wszystkie zużyte rękawice do czerwonego. Do pisania jest metryczka na roztwór, karta pacjenta z danymi, które są podane w zadaniu, diagram, metryczki na worki i pojemnik, termin następnej wizyty, zalecenia pozabiegowe i jakby kalendarz do wypełnienia z datą wizyty dziś i następnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie pytanie świadczy o twojej ogromnej niewiedzy, rękawice robocze po zrobieniu płynu myjesz osuszasz i zostawiasz na biurku, to samo z fartuchem składasz go i kładziesz na biurku. Odpowiedzi na te pytania powinnas znac juz po miesiacu nauki, więc napisanie ze nie zdasz ma ku temu podstawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie to że ty wszystko wiesz nie znaczy że nie mogą dziewczyny pytać jak ci się nie podoba to nie czytaj."KAŻDE GŁUPIE PYTANIE JEST MĄDRYM PYTANIEM"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie twierdze ze wiem wszystko, ale zadawanie tak oczywistych pytań to wielki wstyddla jej nauczycieli albo dla niej, rozumiem ze mozna czegos nie wiedziec ale pytanie o rekawice tuz przed egzaminem to porazka, ale dobrze że nie zda bo to by było starszne wpuścic tak niedouczona osobe do gabinetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie wiesz jak postępować z rękawicami to się nie wymądrzaj dziewczyny umyjcie rękawice i zróbcie próbę wodną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może wybrała nie odpowiednią szkołę jakich jest dużo i dlatego nie wie my jako koleżanki jeśli wiemy to powinnyśmy się podzielić wiedzą.Sama wybrałam taką szkołę że gdyby nie czytanie to bym nic nie wiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdawałam dziś i karpulę położyłam NIE z narzędziami diagnostycznymi (z nakładkąna igłę) ale na drugiej tacce,razem z narzędziami do ekstrakcji. I tak powinno być - po egzaminie pytałam się pani z komisji (ampułkę po znieczuleniu wyrzuca się do twardego pojemnika) I tak jak ktoś napisał- do odpadów komunalnych wyrzuca się tą zakrętke z igły -co się odkręca przed wkręceniem do karpuli). Trzeba było opisać metryczkę na worki (pamiętajcie o wpisaniu adresu gabinetu stomatologicznego!) plus do tego metryczka od płynu do dezynfekcji i diagram zębów. Mam nadzieję, że komuś pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to jest próba wodna???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×