Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość Ninacz
A ja kładłam karpulę na zestaw diagnostyczny i było dobrze, ponieważ karpulę trzymasz w rekach, a nie masz przecież jałowych rękawic, więc nie możesz jej położyć na narzędziach chirurgicznych na dźwigni, która bezpośrednio dotyka rany prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rękawice gospodarcze myjesz i sprawdzasz szczelność poprzez wdmuchanie powietrza lub wlaniu wody. możesz sprawdzić na jakiejkolwiek rękawiczce w domu spróbujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Ninacz napisalas wczesniej ze "plastikowa koncowke od igly" wrzuca sie do niebieskiego worka.Jak wiadomo igla do karpuli ma dwie koncowki,nie sprecyzowalas wczesniej ze chodzi Ci o ta biala ktora sie nakreca,wiec nie ja wprowadzam kogos w blad tylko po prostu bylo jakies niedopowiedzenie lub zła interpretacja tego co napisalas.Teraz juz mysle ze zostalo to wyjasnione i wszystkie kolezanki wiedza co do jakiego worka i pojemnika,dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pozdrowienia dla tej ktora tak pociesza reszte kolezanek slowami NIE ZDASZ,dobra jestes,widac ze sama poleglas ma egzaminie i stad w tobie tyle jadu dla innych,zal ci gdyby zdaly....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale chyba najpierw się wstrzykuje znieczulenie a później dotykasz dźwignią zęba :) nie wiem,nie narzucam nikomu jakma robić. Piszę tylko,jazk nam mówili żeby robić. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze jakaś czarna owca się znajdzie jak będziesz taka miła dla pacjentów jak dla koleżanek to współczuje twoim przyszłym pacjentom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw się wstrzykuje, ale jeszcze wcześniej szykujesz tą karpulę w rękawiczkach zwykłych, jednorazowych, a nie w jałowych chirurgicznych, więc nie bedzie już ta karpula jałowa jak ją położysz na tacce jak pisała Ninacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki Ninacz za wszystkie informacje:) dzieki tobie wiele jak dla mnie sie wyjasnilo:) a tamta "zyczliwa" olac pewnie dziewczyna ma niska samoocene wiec musi sie jakos podbudowac to chociaz tu troche sie powymadrza...DZIEKOWAC TYM CO POMAGAJA a takie typy jak "tamta" psuja humor to fakt ale na chwile bo ich uwagi rownie szybko jak wpadly rownie szybko uleca w niepamiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli dla kogos rekawice robocze sa wyznacznikiem wiedzy i kompetencji danej osoby to wspolczuje podejscia do zycia i swiata chyba trzeba byc ostro zgorzknialym czlowiekiem zeby tak postrzegac innych i podzielam ubolewanie kolezanki bo mysle ze wieksza szkoda bedzie jezeli "taka zyczliwa" asystentka bedzie obcowac z pacjentami a nizeli gdybym ja w codziennej pracy wyrzucila rekawice do odpadow gospodarczych.....to tak na zakonczenie dla "zyczliwej" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmonika goscgg
czesc DZIEWCZYNY,WCZORAJ Pytalam o ten wzor do rozrobienia roztworu,oczywiscie dziękjuję wszystkim za odpowiedzi:) były mi dzis bardzo przydatne.Stres mnie zerzarl ale moze jakos to będzie..Zapomniałam wyjac ampułke ze znieczuleniem i wrzuciłam ja do wanienkiz karpula..może ktoras z Was nie popełni mojego błedu.A ten terminarz..co wpisałyście w nim?terazniejsza date i ekstrakcje zeba i nastepna za 7dni wizyta kontrolna?GŁOWIŁAM SIE NA TYM I NIE WIEM CZY DOBRZE to napisałam.I ten caly stroj (fartuch foliowy przyłbica,maseczka i gumowe rekawice)do zarabiania roztworu ubierałyscie jak wyrzucalyscie narzedzia do dezynfekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmonika goscgg
aaa no i miałam aniosyme dd1 to było 1500ml wody i 7,5ml roztworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
narzedzia po zabiegu to juz bez fartucha maseczki itp....tylko w rekawiczkach tych normalnych lateksowych...tylko prosze jezeli ktoras znowu ma pisac ze nie wolno nas do gabinetu wpuszczac bo takie a nie inne pytania zadajemy to niech tu wogle nie zaglada i nie traci czasu. Kolezanko a ile igiel bylo do karpuli? jedna czy wiecej bo ponoc klada inne dla zmylki pytam bo znam osoby pracujace tylko na strzykawkach i iglach zwyklych i karpuli nigdy na oczy nie widzialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmonika goscgg
Człowiek sie uczy całe życie a TA WSPANIAŁA ,DOUCZONA, WSZECHWIEDZĄCA OSOBA co tutaj szuka skoro wszystko wie??Tak ,zgadza się-igły miałam 3,ale igła ,ktora trzeba bylo założyc to była krotka z zieloną naklejka(zalakowaną przy odkręcaniu) bo to do znieczulenia nasiękowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny nie bede ukrywac ze nigdy przedtem nie slyszalam o probie wodnej napiszcie kiedy ja robimy przed przygotowaniem roztworu dezynfekcyjnego czy po? wlewamy wode w obie rekawice tak a potem je jakos osuszamy i odkladamy na stolik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam wczoraj egzamin praktyczny czyli 22.06 i była ekstrakcja zęba 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurde ja jestem przed egzaminem mam dokładnie za tydzień i jak tak czytam to juz nic nie wiem gdzie i co ale mam nadzieje ze się dam rade i rozumiem dziewczyny że zadaja czasami takie pytani być może głupie ale to jest stres i jak się czyta to faktycznie trudno bo każda pisze co innego tak jak było z kodami w ogóle te całe egzaminy to parodia pisemny był masakra ciekawa jestem frekwencji wie któraś kiedy mozna się coś dowiedzieć bo ogłoszenie w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a ja mam rade po prostu trzeba zatelefonować do nauczyciela i rozwiać wszelkie wątpliwości ja tak robiłam gdy czegoś nie wiedziałam.A i tak tych testów nie zdałam jestem zła ale już sama nie wiem na kogo czy na szkołę że tak mało wymagali czy na siebie że nie doczytałam .Po prostu mnie roznosi a tak się starałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też poproszę arkusz Iw1982@interia.pl Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dopiero w sierpniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a tak ciągle mówimy o tych testach a jak wam poszła praktyka lepiej chyba nią teoria co?I kiedy można pisać najwcześniej poprawkę z testu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobietki a co z ta proba wodna robilyscie to? mozecie wyjasnic kiedy i jak to robimy? ja rowniez potwierdzam bo tez zdaje za tydzien od nawalu informacji i tego natloku czasem rozbieznych infomacji czlowiek sie gubi i glupieje ale to nic mysle ze lepiej pytac i dociekac niz udawac ze sie pozjadalo wszystkie rozumy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, czy mogłabym prosić o arkusz egzaminacyjny na maila ? właśnie skończyłam pierwszy rok higienistki - drugi przede mną, i chciałabym zobaczyć co mnie czeka :), z góry dziękuję. Mój email : jakobczak.natalia@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próbe wodną robi się przed sporządzeniem roztworu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co sądzicie o odwołaniu się do komisji egzaminacyjnej w Krakowie ? chodzi mi o test z teorii ? słyszałam , tak podobno jest na studiach ,że jak 50% nie zda może być unieważnienie testu :) ale to podobno tak jest na studiach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie do kolezanek ktore juz sa po egzaminie: czy do ekstrakcji bralyscie tylko berteny czy rowniez majsnery do trzonowcow i dzwignie,oraz zapobiegawczo zestaw do szycia czy tylko berteny? czy moglaby ktoras z Was napisac tresc zadania oraz jakie polecenia byly do wykonania? z gory bardzo dziekujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50% to na pewno zda nie ma co szkodzić dziewczynom które zdały chciałabyś żeby " gdybyś zdała" unieważnili test ?Trzeba się pogodzić z porażką trudno zda się następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co z próbą wodną ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proba wodna jest opisana przez goscia z 22.06 godz 19.16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×