Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2015

Polecane posty

beti jeśli chodzi o szkołe rodzenia to ja chodziłam w pierwszej ciąży, państwowo, zadzwoniłam do przychodni dowiedziałam kiedy są zapisy, warunkiem był tylko meldunek w wawie. Super sprawa, ćwiczenia, rozmowy, inne mamy, z niektórymi do tej pory mam kontakt. Nauczyłam się jak sie prawidłowo prze z przepony :) ( synka urodziłam w 2,5h -akcja porodowa-nie licząc bóli krzyżowych wcześniej) kilka rad też sie bardzo przydało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do przydatnych rzeczy to zdecydowanie krzesełko do karmienia które się rozkłada tez jak leżaczek, jest na kółkach, tak jak pisze Lady Fox na takim czymś ciągniesz dziecko wszedzie. Używamy od bodajże 3 miesiaca i teraz tez jest w użyciu jako krzesełko do zabawy, jedzenia :) dałam 200zł super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Ja w pierwszej ciazy strasznie pozno kompletowalam wyprawke. Teraz nie Chce na ostatnia chwile tego robic. Do 30 tyg Chce miec wszystko gotowe :) na dzidziulka. Beti ja nie jestem chudzinka, ciaze rozpoczelam z lekka nadwaga. Mam 175 cm wzrostu i waze 82 kg. Przytylam juz 4 kg. Pierwsza ciaze rozpoczynalam z waga 60kg. W sumie od pierwszej ciazy mam problemy z waga zawsze +/- 10 kg. Wstyd mi sie wazyc a na diete i Sport wyczynowy za pozno. W nastepnym tyg ide na silke pocwiczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaj
Hej marcówki, ja prenatalne mam 18 wrzesnia też strasznie się denerwuję a co do wyprawki ,ciuszków i innych rzeczy to myśle że jeszcze za wcześnie o tym myśleć za to co myślicie o jakims kremie na rozstępy kiedy zacząć stosować mówią ze od 14 tyg najlepiej bo wcześniejszy masaż grozi wywołaniem skurczów wie któraś cos na ten temat a i od kiedy się chodzi do szkoły rodzenia od którego tygodnia ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortycja1212
czarnaj - ja stosuje krem na rozstepy od pocatku ciazy, bo niestety mam do nich sklonnosci. Na poczatku uzywalam BABYDREAM z Rossmana (mozna go stosowac od pierwszych dni ciazy ale zapach ma nieciekawy), teraz stosuje Perfecta z olejkiem migdalowym i jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margott89
Jesli chodzi o wyprawke, to tak jak pisalam wczesniej - maz mnie wstrzymuje i bedziemy robic po nowym roku. A co do szkoly rodzenia, to sa roznie... Od 21, 25, 28 tygodnia (ja sie z takimi spotkalam). Wszystko zalezy od szkoly. Ja zamierzam wybrac sie do szkoly wspolpracujacej ze szpitalem, w ktorym bede rodzic. Jesli pojde, to tam, poniewaz slyszalam, ze warto miec "kogos swojego" w szpitalu, w ktorym sie bedzie rodzic, a moja pani ginekolog pracuje w szpitalu w zupełnie innym miescie. A no i ta szkola rodzenia jest od 21 tygodnia, zapisywac powinno sie na nia w 19 tygodniu, ale polozna z niej mi napisala, ze skoro juz do niej napisalam, to ona mnie wstepnie zapisze na liste, ale w pazdzierniku mam potwierdzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Ja po nowym roku to juz tylko kilka tyg bede miala a Jak na cesarke sie zdecyduje to zostanie jeszcze mniej. Do swiat skompletuje. Zamiast prezentow bedzie wyprawka :) lezaczek super sprawa , juz od pierwszych dni uzywalam. Niestety musze wszystko od nowa kompletowac. Wszystko po synu wydalam. Do szkoly rodzenia nie chodzilam, jakos nie po drodze bylo :) i urodzilam! Hihi Teraz Wiem juz co i jak z doswiadczenia a wtedy improwizowalam w sumie moje cialo mialo kontrole nade mna. Dziewczyny , czy was tez tak piersi swedza? Ja zwariowac bym mogla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja po badaniach, dzidzia zdrowa, bedzie drugi syn, jestem mega szzesliwa :)))) Nic nie kupuje bo wszystko mam na świeżo po malym, moze tylko wozek dla dzieci rok po roku ;) ale to zobaczy sie pozniej bo moze maly juz nie bedzie chcial w wozku hmmm.. Szkole rodzenia polecam, i lezaczek do kupna :) a kosmetyki fakt trzeba sprawdzac, sudocremu nie polecam bo jest z cynkiem i wysusza, lepszy linomag czy bepanthen (drogi ale wydajny) ja przez 3-4mc przy zmianie pieluchy tez uzywalam wody i tych duzych wacikow. A kapalam w balneum bo jest bez parafiny po ktorej maly mial wysypki, albo duzo tanszum plynie linomagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulija to smaruj cycochy zeby rozstepy sie nie pojawily. Mnie nie swedza ale na zimnie strasznie mnie brodawki bolą ;) Nadzieja a Ty jak rozwiazujesz kwestie wózka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Esen gratuluje syna! ....kurka tez chce juz wiedziec :) smaruje cycochy ale swedza od dolu a tam nic sie nie dzieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi88
ja tez jeszcze nic nie kupilam, ale wziela mnie wczoraj faza na ogladanie slodziutkich ciuszkow, poscieli itd a to dopiero 13t2d ciazy:) w styczniu mysle wlasnie o zakupach i tez zawsze w styczniu sa duze promocje pozimowej kolekcji:)wymioty juz sporadyczne oby minely..jak bylam ost na usg w 11t1d ciazy dzidzia miala 4,3ch dl i machala do mnie raczkami to bylo przessssslodkie:)ach...milo tu byc z Wami i moc sie poradzic, wesprzec Wasza rada:) Ja mam termin na 2 marca wiec tez za duzo do porodu mi nie zostanie po nowym roku..nie znam jeszcze plci i pewnie nie za szybko poznam:) Soulija mnie tez swedza ale sutki ale to podobno normalne:) Esen szybko dowiedzialas sie o plci-gratulacje:) pozdrawiam goraco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez bylam zdziwiona biorac pod uwage ze poprzednio inny lekarz powiedztial mi dopiero w 22tyg, ale dostalam wydruk i wyraznie widac siusiaka :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
dziewczyny od wczoraj pobolewa mnie brzuch dołem sama już nie wiem czy to niestrawność czy dziecko. mam powody do nerwów czy może tak być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
ja wyprawki nie kompletuje i jakoś nie zupełnie nie ciągnie do małych ciuszków :) może dlatego, ze nie chodzę ostatnio po sklepach bo nie mam czasu :) sama nie wiem; i tak muszę kupić wszystko od nowa bo nie mam nic, wszystkiego się pozbyłam; łóżeczko i wózek pewnie z drugiej ręki, ale na pewno zainwestuję w dobry leżaczek-bujaczek bo wiem, że warto - to już sprawdziłam na córci :) do szkoły rodzenia nie chodziłam bo jakoś mi było nie po drodze, no i przeżyłam :) żadnych kremów na rozstępy jeszcze nie stosuje, poprzednio używałam coś z ziaji, ale to było od 4 miesiąca; tam gdzie smarowałam to rozstępów nie miałam, a tam gdzie nie - rozstępy są :) cycuchy mnie nie swędzą, ale jak ściągam wieczorem biustonosz to mam wrażenie jakby ważyły tone i miały spaść na ziemie :) masakra; a ponad to zaczyna mnie dość mocno boleć kręgosłup, a to dopiero 12 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi88
cudownie juz wiedziec jaka plec:) moje piersi wieczorem przy zdjeciu stanika tez sa ciezkie i obolale..co innego jak nosze stanik sportowy-specjalnie zakupilam bo wszystkie juz za male i niewygodne..mysle o poduszce dla ciezarnych bo uwielbiam spac na brzuchu a juz pomimo ze jest malutki jest mi zwyczajnie nie wygodnie i mecze sie brzuch i lewy czy prawy bok,a lezac na plecach moge 3godz i i tak nie zasne:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
lejdi88 2 marca to moze nam sie i luty przydarzyc :) Ale ty chyba musisz byc w 15-tym tyg. Ja jestem 14+ 1 czyli rozpoczelam 15 tydz :) . Pmnana ja tez mam bole brzucha. To jest normalne i moze nawet do 16 tyg potrwac albo i dluzej. Macica rosnie nam codziennie 2 mm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi88
ja mam date wyznaczona wg usg bo wg miesiaczki to bylabym co najmniej 3tyg dalej a to nierealne i po usg wyszlo ze dzis mam13t2d ciazy...chyba ze lekarz zle policzyl hehe:)musze sprawdzic:) bardzo prawdopodobne ze bedzie luty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi88
sprawdzilam na kalkulatorze i termin porodu wskazuje ze jestem w 15tyg ciazy szok co teraz?:)musze spytac lekarzaczy wszystko dobrze policzylismy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margott89
Heh, ja tez nie wiem, w ktorym tygodniu jestem... Wg mojej ginekolog to 13/14 tydzien. Wedlug kalkulatora to koniec 13 tygodnia, a jak sie zapisywalam na prenatalne, ktore bede miec w najblizszy wtorek (a chcialam miec wczesniej), to mi powiedziala, ze mam sie nie martwic, bo to bedzie 13 tydzień i 3 dzien. :/ nie wiem skad ona to wytrzasnela, bo jesli ostatnia miesiaczke dostalam w czwartek (5 czerwca), to wtorek powinien byc szostym dniem danego tygodnia a nie trzecim :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Esen w ktorym tygodniu jestes? Wiesz ze narzady plciowe meskie i zenskie do ok 17 tygodnia ciazy wygladaja tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Ja uzywam aplikacji na Telefonie i jestem na biezaco z tygodniami :) mam Termin z om i ostatniego usg na 3 marca. Jestem w dokladnie na poczatku 15 tyg :) . Moj lekarz na badaniu prenatalnym powiedzial, ze za 2 tygodnie mogla bym juz znac plec. Bylam wtedy w 12 tc wiec juz Teraz mogla bym poznac. I tak narzady juz sie wyksztalcily i tu ciekawostka, mozna je rozroznic :) ja wlasnie po wizycie u dentysty. Powiedzial, ze nie mam zapalenia dziasel. Kausal je masowac. Ale ja mam wrazenie , ze sa tkliwe, moze to od ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Esen tez sie zastanawiałam nad tym wozkiem rok po roku, ale jak zobaczyłam jak to wygląda,że syn musiałby siedzieć gdzie pupa na ziemi prawie to chyba rezygnuje. Mój mały owsik w życiu tam nie usiedzi. Znalazłam dostawkę do wózka, taki fotelik, z szelkami, da sie złożyc, czyli uzywasz tylko jak nóżki odmówia posłuszenstwa. Na dostawke stojącą bedzie za mały chyba. Wogóle to wstrzymywalam sie z kupnem Parasolki-wózka i syn jezdzi w spacerówce. Potem zmienie na gondole,w marcu juz powinno nie byc zimy to on dostanie dostawke a po jakims pol roku zmienię na Parasolkę i wtedy pomysle o stojacej dostawce. Koszty są nieporównywalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wyżej to byłąm ja. Mi ginek powiedział że naraze nie widzi żeby to był drugi syn, ae że to tak na pół gwizdka że dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Hej dziewczyny. ja jeszcze nic nie kupiłam. Myślę, ze wyprawkę zacznę kompletować po nowym roku, albo przynajmniej jak poznam pleć. Byłam dziś u lekarza. Niestety nie miałam robionego USG, bo lekarka stwierdziła, ze wszystko w porządku... a tak bardzo miałam nadzieję, że już usłyszę coś na temat płci. No cóż... trochę mi przykro bo odliczałam dni, żeby zobaczyć dziś moją kruszynkę, a tu nic. Tym bardziej, że ciągle mam głupie myśli. Przez ostatni miesiąc nie przytyłam ani grama, z jednej strony się cieszę, a z drugiej martwię, że dzidzia się nie rozwija... tak bardzo już chce czuć ruchy. Wieczorami mam ogromniasty brzuszek, ale rano jest całkowicie płaski, nawet wydaje mi się ze rano kości biodrowe wystają mi bardziej niż przed ciążą ... co jest dosyć dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lejdi88
Z tymi tygodniami u mnie od początku zakręcone bo ost miesiączkę miałem 11 maja a wg niego owu się przesunęła bo usg wykazuje mniejsza ciążę..początek marca termin to może zimę będziemy już żegnać i zimowych ciuszków nie będziemy musiały tyle kupować:) lekarza mam 15wrz to może dowiem się coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
Soulija to mnie trochę uspokoiłaś wesołka ja też nie przytyłam i brzucha mi wogóle nic nie widać. tylko cycki rosną jak oszalałe, a wieczorem jak ściągnę stanik to sikam z bólu,a mój mąż ma radochę :) a mdłości mam cały dzień i do południa wymioty także w sumie to nawet nie mam z czego przytyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Lejdi88 teraz to juz calkowicie zwariowalam. Ja mialam okres 27 maja i mam termin dzien po tobie? Kochana to ty musisz z bardzo nawet przesunienta owulacja termin miec na luty. U mnie tez roznie z tygoniami wychodzilo , raz tak a raz tak , teraz trzymam sie jednego by sie nie pogubic.Trzy dni w ta czy druga strone nie robi roznicy. Oby tylko dzidzia nie przenosila sie bo ja mam 10go marca urodziny! Nie chce miec razem z dzieckiem :) . Co do wyprawki, mimo iz ja sama pierwsza ciaze przenosilam to byly przypadki w kolezankach , ktore wczesniej porodzily. Moja kolezanka z ktora razem w ciazy bylam urodzila w 27tc , przyjaciolka w 32tc a inna znajoma w 25tc , zadna z nich nie byla gotowa i wszystkie w stresie kompletowaly. Jakis taki uraz i wole wczesniej, nie przesadzajac oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria_86
Dziewczyny, a co jecie przy mdlosciach? bo mi od 6 tyg wchodza jedynie kanapki z pomidorem i jogurty :( i boje sie, ze dziecko nie ma witamin... Ja wyprawke mam po starszej corce, wlasnie skonczyla 2 lata. A wozka podwojnego nie kupuje. Zamowie taka dostawke, tj taki wozeczek na kolkach doczepiany dla starszaka. Z wyporawki jedynie kocyki, reczniczki i kilka nowych grzechotek. No chyba ze bedzie chlopak to i troche ubranek. Zaczelam 14 tydzien, a mdlosci jak byly tak sa :( A z przydatnych rzeczy polecam hustawke rainforest taka co sie sama husta. Moje zbawienie to bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria_86
Tez nie przytylam, ale brzuch mam juz duzy, golym okiem widac ciaze. I ostatnio mialam usg bo lekarz 20 min nie mogl detektorem zlapac tetna. Wiec podlaczyl ale wszystko ok :) Ruchy juz czuje, ale to 2 ciaza. Takie bardzo delikatne, pewnie niektore z was tez ale moze jeszcze sie wam myla z jelitami, pierworodkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
pmnana oj wiem o czym piszesz mówiąc o bólu piersi. mam dokładnie tak samo. Do tego wielgachne jak dwa dorodne grejfruty... z mniejszego C75 (nosiłam nawet biustonosze B75) urosły mi do E75, ku ogromnej radości mojego ukochanego :) Z reszta już pisałam, jak kumpel zapytał się mnie dlaczego powiększyłam sobie biust...hihihi No, ale mimo to waga ani drgnęła. Smaruję je kremem na rozstępy bo skórę mam bardzo błyszczącą i oczywiście swędzi. Do tego czasem mam takie wnerwiające i niepozwalające spać uporczywe kucia w piersiach... jakby mi ktoś igłę wbijał, albo prądem raził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×