Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość gość
Na pewno 8 tydzien? Jestes pewna? Przeciez to juz dawno serce powinno byc poczytaj. Wpisz 8 tydz ciazy to nawet juz uszy dziecko ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tzn do 5 sierpnia zeby zobaczyc czy zarodek sie rozwija czy obumarl?? No i czy sam sie usunie czy trzeba lyzeczkowac tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Tak zdaję sobie sprawę, że już dawno powinien być zarodek i serduszko widoczne. Nie mam pojęcia na co ta kobieta każe mi czekać, ona mówi, żeby dać dzidzi jeszcze trochę czasu. Wiem, że miałam opóźniona owu i ciąża jest młodsza, ale nie o tyle!!!! Opóźnienia jest tydzień i nie więcej, bo pierwszy test ciążowy z ledwie widoczną drugą kreska robiłam 24 dni temu- wystarczająco dużo czasu, żeby pokazał się zarodek. Szukam dobrego lekarza prywatnego z dobrym sprzętem usg, żeby się upewnić. Nie zamierzam tyle czasu czekać nie wiadomo na co. Nie mam wielkich nadziei, jestem załamana, cały dzień ryczę jak bóbr. Powiedzcie mi jeszcze czy jest szansa, że ona nie zobaczyła zarodka bo robiła mi usg przez powłoki brzuszne zamiast dowaginalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esen
Przez brzuch???? Dziwne.. Moze dlatego nic nie widziala, wiesz kiedy mialas owulacje, ja widzialam serce w 7 tyg(6i4dni), wiec jak sie spoznila moze byc w 8. Zmien lekarza przede wszystkim. Nadzieja dobre z tymi klockami, moj pileczki pingpongowe sobie wpychal cale do buzi :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez powloki brzuszne? ?? No prosze Cie :) Zmien lekarza. Ja w obydwu ciazach mialam doplerem do 12tc. Inaczej nic nie zobaczy. Udaj sie do innego lekarza i niech Ci doplerem zrobia usg. Bedziesz wiedziala na czym stoisz. Nie chce straszyc ale jak bylam w 5tyg+5dni to lekarz mowil ze dziwne ze zarodka nie widac ale to byl 5tc a nie 8tc. Zrob u innego lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
były lutówki, to teraz marcówki. no to jazda, wio. zaraz pojawi się temat kwietniówki 2014 a potem majówki 2014. durnota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Wesolka spokojnie twoja ciaza jest pewnie mlodsza niz sie wydaje. Ja osobiscie mialam niby byc na poczatku 6 tyg i nawet pecherzyka nie bylo widac. 8 dni pozniej bylam na usg i pojawil sie pecherzyk i zarodka nie widzialam wtedy okazalo sie , ze to 5t i 5 dni dopiero a z miesiaczki niby 7 tc wiec spokojnie. Dlatego na usg ide dopiero w 9 tc czyli za 2 tyg. Odpoczynij sobie i mysl pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie z tym co mówią dziewczyny - ja jestem w piątym tyg i juz widziałam bijące serduszko ale napewno nie przez zwykle usg - to raczej niemożliwe. Bądź spokojna napewno wszystko jest dobrze. Jak na mój gust Twoj ginekolog po prostu nie posiada odpowiedniego sprzętu a nie chce tracić pacjenta dlatego proponuje czekać. Dobrze robisz - szukaj gdzie indziej - prywatnie usg zrobią Ci z dnia na dzien. Pisz jak sie sprawy maja - czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Carolinee to nie jest nic dziwnego, ze nie widzial bo u mnie to samo bylo co jest normalne wystarczy wpisac w google i w zdjeciach widac Same pecherzyki :) . Ja w ta piekna pogode leze w lozku pod koldra zmeczona nie Wiem sama po czym :/ Mam urlop i nudno troche. Jutro moze na Basen poplywac. Podobno dobre to dla ciezarnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
agamia w piatym tyg. i bijace serduszko? Co to hightech sprzet ma twoj lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esen
Bo te wszystkie roznice to czasami wynikaja z nazewnictwa tygodni, wg mnie serce pojawia sie. Po ok 6 pelnych tyg od omw jesli sa regularne miesiaczki, czyli w 7 tygodniu, inaczej ok 4 pelnych tyg od owulacji. Jak ktos widzialserce w 5 tyg, czyli 4 tydzien ktorys dzien, to to na pewno bylo liczone od owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołka, spokojnie jak ja byłam w 5t4dn to był tylko pęcherzyk i ciałko żółte, zarodka też nie było. Ale miałam robione usg dopochwowo. Teraz czekam do 7-8 tygodnia i dopiero pójdę zobaczyć. Po pierwsze - zrób usg u innego lekarza. Po drugie- spokojnie, faktycznie ciąża może być młodsza, późniejsza owulacja, a przez brzuch to raczej jeszcze niewiele widać. Poza tym w mojej 1szej ciąży poszłam jednego dnia na usg do młodej gin, to tez powiedziała że ona nie wie, czy to ciąża, a następnego dnia inna- stwierdziła już pęcherzyk z zarodkiem. Czekam na dobre wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulowa nożna nie mam pojęcia co on tam ma bo na tych sprzętach to ja sie nie znam -w każdym razie na wielkim ekranie telewizora pokazywał mi wczoraj i jak byk biło . Całe szczęście - biło.. Sprawdzał dokładnie bo niestety u mnie nieciekawie... Nawrócili mi sie infekcja, która leczylam jeszcze przed tym jak dowiedziałam sie ze jestem w ciąży. Pewno po prostu dobrze niezaleczona. Teraz juz tak niedobrze sie zrobiło ze dostałam antybiotyk doustne i jeszcze tabletki dopochwowe... Niestety lekarz nie ukrywał zaniepokojenie... To dopiero 5 tydzień a infekcja zmieniła pH w pochwie co może prowadzić do przedwczesnego poronienia. Odjęło mi mowę porostu jak to do mnie mówił. Przy wyjściu podał mi rękę i powiedział ze zrobi wszystko by uratować to dziecko.... Masakra, cały dzien ryczalam...rozumiecie co czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za literówki ale mój komp podpowiada automatycznie zmiany i sam zmienia...niestety nie wiem jak to zmienić i jak nie doczytam i nie poprawie to mi podstawia swój tekst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście miała być to odpowiedz do Soulija a nie do... Tego dziwoląga co mi wyszedł w tekście. Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
agamia zdrowka zycze. W pierszej ciazy tez miewalam infekcje az do 4 miesiaca :/ tez dawali tabletki. Kobietky w ciazy sa niestety bardziej narazone na to cos. Moj lekarz na zastepstwie nie mial tak dobrego sprzetu. Jak go pytalam o serce to mowil, ze to normalne, ze nie widac jeszcze zarodka a co dopiero serce. hmm. Dziewczyny Wy tez macie takie bole brzucha i plecow? szczegolnie wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Dziewczyny, podniosłyście mnie trochę na duchu. Dziękuję! Owulację miałam w okolicach 13 czerwca- czyli o tydzień później. 23 czerwca w dzień ojca, test pokazał dwie kreseczki. Lekarza szukam, ale nikt mi szczerze nie odpowie, gdy zadzwonię i zapytam: jakim sprzętem dysponuje gabinet... a wiem, ze zdarza się, ze w gabinetach prywatnych są większe antyki niż w niektórych poradniach NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulija dziękuje za ciepłe słowa. W piątek rano mam wizytę kontrolna rano na 8-ma wiec czekam z niecierpliwością. Co do bulow brzucha i pleców to jak najbardziej tak. Ja mam najgorsze w okolicach krzyża i promieniuje mi na pośladki, co do brzucha to takie rwanie i kłucie. Niemniej jednak plecy są dużo bardziej dotkliwe. Przy pierwszej ciąży tez tak miałam wiec nie liczylam na to ze mnie to teraz ominie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej tu Nadzieja:) Po pierwsze Wesolka ty sie kobieto nie stresuj bo kto to robi usg przed 12tyg przez powloki brzuszne?!?! Zmien lekarza albo idz do jakiegos innego gabinetu dla spokoju. Jesli chodzi o bol plexow promieniujacy ala rwa kulszowa az do kolan to ja tez sie dolacze :\ bol brzucha tez:\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
witajcie! no coz wesolka zgadzam sie z dziewczynami usg przez powloki brzuszne ... :/ juz nawet nie o to chodzi ze nie widziala zarodka ale nawet jakby widziala to co ona moze powiedziec, zbadac gdyy ciezko cokolwiek dojrzec- brak profesjonalizmu znajdz innego lekarza - mysle ze kazdy inny bedzie lepszy niz ten/ta wystarczy ze opiszesz sytuacje z usg -trzymam mocno kciuki za lepsze informacje:) u mnie 8 tydzien (wedlug OM) dziewczyny znacie stronke mamazone.pl ?? ja wlasnie ja odkrylam i jest fantastyczna zwlasza "kalendarz ciazy" tydzien po tygodniu opisana ciaza, zmiany plodu plus filmik - polecam http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/pierwszy-trymestr/tydzien-8.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może przyszła mamusia jak zawsze założyła nowy temat i po kilku dniach z niego zniknęła.. co za sfrustrowane babsko. zaraz będzie kolejny. kwietniówki/majówki/czerwcówki założony przez MOŻE PRZYSZŁAMAMUSIA. DO LEKARZA BABO A NIE NA FORUM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady fox ja odkryłam ją w pierwszej ciąży :) jest super:) uwielbiałam ten moment oglądania kolejnego tygodnia...nie wyprzedzałam żeby mieć tylko te informacje które aktualnie mnie dotyczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do gościa: wiesz rozumiem Twoją frustrację osobą może przyszła mamusia, ale z drugiej strony może ona bardzo chce zostać mamą,a nadzieja umiera ostatnia. Sama starałam się o pierwsze dziecko ponad 3 lata. wiem co to znaczy rozczarowanie kiedy mimo spóżnionej @ ciąży nie było. Poczytaj inne fora ile dziewczyn stara sie po kilka lat i tez są po części zdesperowane. Jeśli jej to pomaga to przecież nic w tym złego. zaklada temat a potem znika bo jednak się nie udało, ale łaczy w grupę kobietki i w całym tym zagmatwaniu jednak wychodzi z tego fajna grupa wsparcia. Proponuję założyc temat np. "anty może przyszła mamusia" może ktoś z Tobą popisze na temat tej osoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
nadzieja ja robie dokladnie to samo heh najbardziej zdziwilo mnie z tymi jelitami ze teraz w 8 tyg wypychane sa na zewnatrz- pojecia nie mialam. Powiem ci ze teorie opanowuje na biezaco :) w pierwszej ciazy jakos tego nie sledzilam wcale - inne rzeczy na glowie mialam to teraz nadrabiam orientujecie sie co do badan prennatalnych tych pierwszych robione sa ok 11 tyg tak?? ja mam wizyte za tydzien to bedzie 9 tydz. czy lekarz wtedy mi zrobi (bo nie wspominal, no i ja tez nie mowilam ze chce miec te badania wykonane) czy to teraz standard ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady Fox z tego co wiem to prenatalne to teraz standard i robi się chyba koło 12tyg. pierwsze a potem około 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Też śledziłam ten świetlny kalendarz... tylko teraz już nic nie wiem. Jestem umówiona na jutro na wizytę w gabinecie z jednym z najlepszych usg w mieście. Trzymajcie za mnie kciuki. W damskiej toalecie w centrum handlowym widziałam dziś kobietkę, która przebierała na oko 2 miesięczną dzidzie. Serce mi pękło, łzy same płynęły do oczu. Jeśli spełni się najgorszy scenariusz, to nie wiem jak sobie z tym poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esen
Wesolka badz dobrej mysli!!!! Trzymam kciuki! Na pewno bedzie dobrze!! Taak te prenatalne jakos miedzy 11-14tyg, potem kolo 20 i 30. Jak zaczelam czytac ten temat to rzeczywiscie az odrzucil poczatek :) ale trzeba przebrnąć. :) podejrzewam, ze jeszcze troche mamus do nas dołączył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esen
Jak macie telefon z androidem to polecam aplikacje womanlog pregnancy :) jest rewelacyjna, oprocz opisow tygodniowych plodu, mozna min kontrolować przyrost wagi i cm w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano81
Wesolka trzymam kciuki! Musi byc dobrze! Daj znac jak bedziesz po. Ja ma na telefonie pregnancy log- lubie sobie na niego zerkac i wpisuje tam rozne symptomy i planowane wizyty lekarski- w sumie fajna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano81
A dzisiaj mialam taka sytuacje: umowilam sie ze znajomymi i oni wybrali pub gdzie wszyscy palili. Niby to bylo na powietrzu ale zaduch byl straszny. Nikomu jeszcze nie powiedzialam o ciazy wiec musialam sie szybko ewakuowac pod glupim pretekstem. Juz bym chciala moc sie ujawnic ale u mnie to dopiero koniec 6 tygodnia. Jutro ide na usg. Mam nadzieje ze bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×