Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sceptyczna123412

Czy są tu jakieś niekatoliczki?

Polecane posty

Czyli jak mowilam, kwestia gramatyki, bo to bylo w obronie na twoj zarzut, ze ograniczam wszystko do fizycznosci - a to przeciez juz nie inwektywa. Allium, allium, ego ci sie rozrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak, tak wlasnie uwazam, to bylo stwierdzenie faktu, rowne zdaniu: jesli ktos uwaza, ze kazdy ateista wierzy tylko w to, co fizyczne, jest ograniczony. Nudna sie robi ta rozmowa, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sceptyczna123412
Autorka jest, nawet się wtrąciła wyżej. Sledzę dyskusję i jak na razie to tak jak wyżej napisałam, mam wrażenie że ateiści w ogóle nie przemyśleli swojego światopoglądy, argumenty na poziomie gimnazjum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz werde jest różnica pomiędzy - ograniczone spojrzenie a jesteś ograniczony :) zasadnicza . dlatego nigdy nie odnoszę personalnie do nikogo przymiotników deprecjonujących jego samego a czasami tylko to co pisze :) No ,czasmi nazwę kogoś tłumokiem , prawda :D ale naprawdę musi się postarać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie są twoje przemyślenia w temacie wiary autorko ? ale pozostawy choinki, karpie i jajka wielkanocne - mówmyo wierze :) zapraszam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sceptyczna123412 - jesli mowisz o mnie, to zwroc uwage, ze ja w ogole nie daje zadnych argumentow, bo i nikogo nie probuje przekonac do niczego, ja tylko sie kloce z Allium :) Nie pierwszy raz zreszta, i jak widzisz, z uczuciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę przyznać verde ,ze jesteś pierwszą kłócącą się :D sympatycznie :D a to na kafie jest prawdziwy oksymoron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja sie, tak samo jak wierzacy, kloce z troski o blizniego. Wy sie martwicie o losy mojej duszy po smierci, ja sie martwie o wasze mozgi za zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sceptyczna123412
Allium, bardzo chętnie opiszę, ale muszę najpierw znaleźć chwilę czasu, bo jak na razie dziecko mi szaleje i jestem tylko z doskoku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz nie wolno sie przyznawać, że się jest niewierzącym bo te jebane katoliki są w stanie zniszczyć życie takiej osobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raczej nie wolno przyznawc się ze jest sie wierzącym bo sie straci prace jak chazan czy jak aktor 21-letni uczestnik pielgrzymki do Sanktuarium w Sianowie walczy o życie w gdańskim szpitalu, po brutalnym pobiciu przez czterech bandytów zewnętrzna kaplica jednego z kościołów na warszawskim Ursynowie zostaje spalona i zdewastowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ty masz do mojego mózgu ?:D jak do tej pory radzi sobie całkiem dobrze , jak czegoś nie wie - szuka informacji , wiadomości , rozwiązania ...czyli podobnie jak twój ?:D i najczęściej je znajduje ale może dlatego ,ze ja zakładam ,e jeśli czegoś nie wiem , nie rozumiem , nie pojmuję to pewnie problem leży we mnie - w moim ograniczeniu czy niezrozumieniu tematu a nie w temacie :D A z tego co czytam , przynajmniej tu na kafie - jeśli jestem niewierząca , jeli nie rozumiem co i dlaczego przebiegało w Biblii ....tym gorzej dla Biblii :D Żeby coś negować , czemś zaprzeczać bądż po prostu wypowiadać sie na dany temat trzeba temat znać . A wieksząć ateistów nie jest ateistami tylko ignorantami . Bo tak jak są " wierzący z domu " bo rodzice , dziadkowie byli wierzący to pewnie i oni są , tak samo są " ateiści " nie mający pojęcia w co nie wierzą . Lubię świadomych ateistów , lubię zdecydowanych agnostyków , lubię ludzi , którzy wiedzą dlaczego z czymś ,kimś się nie zgadzają . a jaki argument najczęściej napotykam ? " to nie jest logiczne " ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok autorko , znam pisanie z doskoku :D jak bedizesz miała chwilę - pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marek Cichucki, aktor, który określił sztukę „Golgota Picnic” jako „bełkot” został 5 sierpnia zwolniony z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chazan stracił prace, bo odmówił wykonania swoje pracy, i bardzo dobrze, że go wyrzucili. On pracował w państwowym szpitalu a nie katolickim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli stracił pracę, bo odmówił zabiegu to sąd pracy go przywróci do pracy, bo jego działanie miało oparcie w ustawie o zawodzie lakarza. Ewentualnego złamania prawa można doszukiwwać się w odmowie wskazania innego lakarza, który aborcji dokona, ale takiej oceny dokona Sąd. Dyskusja w tym dziale przebiega spokojnie, na zasadzie wymiany argumentów, a nie obrażania. Jak chcecie bić pianę, idźcie na inny wątek. Tak bardzo Was boli, że ludzie o odmiennych światopoglądach potrafią ze sobą dyskutować bez awantur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a niby czemu ateisci maja zadawac sobie trud poznawania kazdej religii swiata, zeby ocenic czy chca w nia wierzyc? Czy ty przeanalizowalas doglebnie Koran, zeby zdecydowac sie ze nie bedziesz muzulmanka? a mitologie grecka i rzymska? Znasz zalozenia hinduzimu, konfucjonizmu, buddyzmu czy shinto? A moze mamy oceniac co jest bardziej logiczne: zrodzenie z dziewicy czy wyskoczenie z glowy ojca? Dlaczego mamy uznac biblie za bardziej wiarygodna od mitologii greckiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ustawie o zawodzie lekarza nie ma, że może odmówić wykonania pracy, on ma świadczyć pracę, a ustawa o aborcji dopuszcza w takich sytuacjach aborcję, mnie np. jako pacjenta guzik obchodzi jakiego wyznania jest lekarz, on ma mnie leczyć, a jak odmawia to won z państwowego szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i tu się mylisz. Klauzula sumienia obowiązuje prawnie, niezależnie od tego jakie masz o niej zdanie. Na jej podstawie miał prawo odmówić wykonania aborcji, bo to prawo mu taką możliwość zagwarantowało i Twoja subiektywna ocena tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dogłębnie nie , ale spędziłam sporo czasu zaznajamiając się z 3 największymi wyznaniami . Oczywiście , żen ie porób jet dokonywać wyboru opierając się na dogłębnych studiach WSZYSTKICH wyznań - podejrzewam , że życia by na to nie starczyło . Ale nie ja wymyśliłam ,że merytoryczna rozmowa nie może opierać sie na jedynym argumencie - "co jest bardziej logiczne "?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to teraz niech przyjdzie do mnie jakiś niekatolik i zechce abym go obsłużyła, wydała decyzję, powiem won, niekatolików nie będziemy obsługiwać. URZĄD MIASTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Art. 39 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty- Lekarz może powstrzymać się od wykonania świadczeń zdrowotnych niezgodnych z jego sumieniem, z zastrzeżeniem art. 30, z tym że ma obowiązek wskazać realne możliwości uzyskania tego świadczenia u innego lekarza lub w podmiocie leczniczym oraz uzasadnić i odnotować ten fakt w dokumentacji medycznej. Lekarz wykonujący swój zawód na podstawie stosunku pracy lub w ramach służby ma ponadto obowiązek uprzedniego powiadomienia na piśmie przełożonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To byłoby już nierówne traktowanie z uwagi na wyznanie. Naprawdę pracujesz w urzędzie będąc tak ograniczoną, czy tylko prowokujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chazan mial prawo odmowic wykonania aborcji ale nie dopelnil obowiazku poinformowania pacjentki i za to bedzie odpowiadal. Poki co jeszcze nie zyjemy w panstwie wyznaniowym (jeszcze) i prawo panstwowe ma wyzszosc nad wyznaniowym. allium - wykaz wiec dlaczego nie wierzysz w Zeusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież właśnie to napisałam o 14:07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemożliwe jest wychowanie dziecka w wolności od światopoglądu! Równie dobrze mogłoby żyć nie oddychając. Czy rodzić chce, czy nie chce światopogląd daje. To wierutna bzdura twierdzić, że wychowam sobie dziecko bez religii a jak dorośnie, to zdecycuje czy chce wierzyć czy nie. Takiemu człowiekowi od początku narzuca się indoktrynację ateistyczną a ateizm to też światopogląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę się rozjechała ta dyskusja osobiście nie wierzę w Boga Allaha Jehowę i co tam jeszcze na świec ie mamy dzieci mam nieochrzczone ślub mam tylko cywilny, do kościoła chodzę na śluby i pogrzeby szanując czyjeś przekonania, tak samo poszłabym na Żydowskie uroczystości i muzułmańskie gdyby ktoś mnie zaprosił, bo inna kultura może ciekawić z czysto ludzkich pobudek, natomiast uważam że nie mam prawa narzucać nikomu swojego światopoglądu i nie chciałabym że ktoś mi narzucał swoje siłą, to samo powinno dotyczyć poszanowania prawa w naszym kraju, ponieważ wg ustawy zasadniczej jesteśmy państwem świeckim a nie wyznaniowym, a ciężko jest co chwilę się tłumaczyć że nie chodzi dziecko na religię bo nie ma takiej potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mity greckie maja tak samo potwierdzenie w archeologii jak biblia. Dodatkowo masz tworczosc Homera, ktory sie do nich odwoluje. Poza tym na podstawie odkryc np dzbana na wino z czasow Chrystusa nie udowodnisz ze rzeczywiscie zamienil wode w wino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×