Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sceptyczna123412

Czy są tu jakieś niekatoliczki?

Polecane posty

Gość gość
Allaha archeologia udowodniła ze alach jest to bóg ksiezycowy poganski i tak amo istnieje jak zeus a Jahwe istnieje bo wysyła swoja matke z objawieniami medjugorie kibeho i tam nawoływała do modlitwy o pokuj ale ludzie nie wysłuchali wiec była wojna a objawienia fatimskie to była zapowiedz kary w postaci 2 wojny swiatowej ludzie olali i spadła kara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam wszystkie sakramenty łacznie ze ślubem kościelnym mam również księdza w rodzinie..z tym że do kościoła przestałam chodzić z wiadomych przyczyn złodzeją dawać kasy nie będe ale może i bym poszła gdyby nie moja wizyta w ubiegłym roku u księdza w sprawie zaświadczenia o pozwolenie bycia matką chrzestną...a więc ksiądz stwierdził że nie chodze do koscioła i mi takowego zaświadczenia wydać nie moze więc powiedziałam mu że chodze ale nie do tego bo co tydzień chodze gdzie indziej ( oczywiście to nie prawda ) stwierdził że tu jest moja parafia i tu mam chodzić a wiec ja stwierdziłam że w każdym kościele co niedziela jest głoszone takie samo kazanie i nie ma to różnicy w którym kościele bede go słuchac i że ja dla księdza nie chodze do kościola tylko dla siebie i Boga...zbulwersowany tym co powiedziałam i tym że się tak wielkiemu panu sprzeciwiłam i wogóle ośmieliłam się powiedzieć moje zdanie ( duzo innych słow i pogladów padło w jego kierunku) zaczał byc cwany wiec po raz ostatni zapytałam czy wyda mi zaswiadczenie zaczął coś bełkotac i swoją wypowiedz ....ale......powiedziałąm wtedy do niego że niema zadnego ale i ja sie nie bede przed nim płaszczyć bo jest takim samym człowiekiem jak ja i rózni nas tylko płeć i wykształcenie po czym wsiadłam w samochód i ruszyłam z piskiem z pod jego plebani...stał jakby go zamurowali ..........jakos wczesniej pretensji nie miał ze nie chodze do kosciola jak wyjelam 1000zl na slub banda złodziei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeczytajcie sobie psychiatra w piekle psychiatra opisał doświadczenia ludzi którzy zostali opętani przez demonów albo nauki Jezusa sa także wykorzystywane w psychologi Jezus największy terapeuta wszech czasów. Psychologiczne przesłanie Ewangelii - Mark Baker a tutaj film bajka o mszy na podstawie widzęn mistyków miedzy innymi polskiej mistyczki sekretarki Jezusa Faustyny kowalskiej http://dodane.pl/file/786620/Gloria.tv-_Najwiekszy_z_Cudow.mp4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skłamałaś bogu nie sobie i księdzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady_margarett
no to może i ja dorzuce swoje trzy grosze. ja bardzo mocno wierzę w Boga ale w kk to nie wierze absolutnie bo to nie jest słuzba Bogu tylko interes. naprawde jakis swietny biznesmen musiał wymyślić instytucje kk. uważam ze kk robi ludziom wodę z mózgu, uczy agresji i przekonuje ze wszystko można sobie kupić. wierzę w wielowymiarowosc swiata, reinkarnacje, obce cywilizacje i cały piękny niematerialny świat. ta wiara sprawia ze jestem naprawdę szczesliwa. a najlepsze jest to ze mogę kreować swoją podswiadomoscia rzeczywistosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja specjalnie to powiedzialam ksiedzu zeby mu cisnienie poskoczylo i mi sie udalo maja sie za wilkieck panow co to im wszystko wolno mafia mafia i jeszcze raz mafia.Powiedzcie mi ile razy spotkaliscie sie zeby ksiadz pomogl np. biednej rodzinie z parafii np. z jednej niedzieli poeniadze przeznaczyc na taka rodzine.Oni tylko na notabene kosciol zbieraja szuje wredne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja spotkałam takiego księdza, zresztą księża w mojej parafii są naprawdę w porządku, z tym, że zgodzę się z Tobą, że ciężko na takich trafić. Ja należę do parafii wojskowej i może Ci księża mają po prostu inną mentalność. Natomiast ksiądz w parafii szkoły mojego dziecka- idą klasami do komunii- jest, za przeproszeniem idiotą i już złożyłam na niego skargę w kurii i archidiecezji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skad wiesz zaglądasz im w księgi podatkowe możne przeznaczają na biednych albo prowadza świetlice dla biednych dzieci gdzie te dzieci dostają obiad jak to jest w moim mieście i prowadza jeszcze hospicjum a nie bronie ksiezy al w każdym zawodzie znajda sie czarne owce wiesz ile w Polsce siedzi pedofilii głównie to murarze lekarze nauczyciele i nawet studenci pedofilami i bez zawodu niedawno wyciekły dane MSW do internetu na temat pedofili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosze cie ksieza to nie pedofile??? przeznaczaja kase ale na siebie i swoje potrzeby prosty przykład ksiadz w naszej parafii mial za ciasno na plebani bo mial tylko 4 pokoje biedaczek..wiec parafianie wybudowali mu piekny dom obok bo on sam przeciez tego nie zrobil tylko ludzie, kupil sobie motor z******ty, auto, a raz na jakis czas jak wpadnie w burze jedzie sobie na odwyk bo jest alkoholikiem naprawde poządny...a przepraszam caritas daje paczki dla biednych rodzin i ksiadz je rozdaje fakt ze pierw bogatym co sie kolo niego zakreca a pozniej biednym i te paczaki sa sponsorowane przez caritas a nie przez niego...w innej parafi ksiadz zostal wyrzucony bo zrobil dziecko 19 latce...znam miliony takich przypadkow a ze u was w parafi nie ma takich rzeczy to poprostu dobrze sie kryja i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w parafii ksiadz 3 razy podniesienie podczas mszy robil taki byl z******* a wy dawajcie kase to do nieba pojdziecie..myslalam ze pokolenie naszych dziadkow jest jeszcze takie naiwne i zacofane ale okazuje sie ze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i dla tego mowie ze w każdym zawodzie znajda sie czarne owce sam Jezus miał aż 3 czarne owce w tym jeden go zdradził i dla czego tak sie dzieje bo sie nie modlicie a jak już to za mało bo demony najpierw atakują księży bo gdy upada ksiadz to w rozsypka Idze cała parafia do piekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ja Cie zaskocze bo my właśnie mamy takiego proboszcza. Interesuje się parafianami, wielu Ludzi zaprasza go na obiady do siebie chodź nie muszą. Jeśli może komuś pomóc to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak będzie na sadzie u boga którzy oskarżali księdza Pan powiedział do mnie smutnym, ale surowym głosem: „Co myślałaś, że ty kim jesteś, aby tak czynić, jak gdybyś była Bogiem, i wydawać osąd o moich konsekrowanych, i przy tym oczerniać ich i im wymyślać? Kontynuował: „Są ludźmi z krwi i ciała. A jeśli chodzi o świętość księdza, to ta wspomagana jest przede wszystkim przez wspólnotę wiernych, przez parafian. Wspólnota wspiera konsekrowanego swoimi modlitwami, szacunkiem. A kiedy ksiądz dopuszcza się grzechu, wtedy nie powinniście tak bardzo wypytywać go o powód i obwiniać, lecz o wiele bardziej szukać winy we wspólnocie, która nie okazała mu szacunku, nie dała wsparcia, nie modliła się za niego lub robiła to w niewystarczającym stopniu.” Pan pokazał mi wtedy, jak to za każdym razem, gdy krytykowałam księdza i stawiałam go w złym świetle, demony rzucały się i przylegały do mnie. Ponadto widziałam, jak wielkie zło czyniłam, gdy przedstawiałam konsekrowanego jako homoseksualistę – a nowina ta szła lotem błyskawicy przez całą wspólnotę. Nie jesteście w stanie sobie wyobrazić, jakie wielkie i ogromne szkody wyrządziłam. Wiecie, moi bracia i siostry w Chrystusie Panu, gdy ksiądz upada, wtedy wspólnota odpowiedzialna jest za niego przed Bogiem. Wspólnota odpowiedzialna jest za świętość swoich kapłanów. Diabeł nienawidzi katolików, ale księży jeszcze bardziej. Nienawidzi naszego Kościoła, gdyż dopóki są księża, dopóty wymawiane są słowa Konsekracji. I my wszyscy musimy wiedzieć, że ręce kapłana dotykają Boga, nawet jeśli jest tylko człowiekiem. Ma pełnomocnictwo, by wezwać Boga z Nieba, przez jego słowo dokonuje się w kawałku zwyczajnego chleba transsubstancjacja: przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Pana. Kapłan jest konsekrowanym Pana, uznanym przez Boga Ojca. Gdy kapłan unosi Hostię, czuje się obecność Pana i wszyscy padają na kolana, nawet demony! A ja, gdy chodziłam na Mszę św., nie okazywałam ani trochę szacunku i nie poświęcałam temu żadnej uwagi, żułam gumę, czasami zasypiałam, oglądałam się dookoła, myślałam o wszystkim – o banalnych rzeczach, tylko nie o tym wspaniałym eucharystycznym wydarzeniu, gdzie za każdym razem Niebo dotyka ziemi. Potem miałam jeszcze czelność uskarżać się, pełna pychy, że Bóg mnie nie wysłuchiwał, gdy prosiłam Go o coś. Ja, grzesznica, w mojej niewrażliwości i z lodowatym, skamieniałym sercem, nieczuła na wszystko, co dobre, traktowałam Pana tak: Ty tam, ja tutaj. Twierdziłam jeszcze potem, że jestem dobra, prawie święta. A byłam istną ruiną, niczym innym – religijnym zamkiem na lodzie, postawionym na piasku i bagnie! Gardziłam Panem i obrażałam Go – Jego, który z miłością zawsze był przy mnie, zatroskany o mnie! Wyobraźcie sobie taką grzesznicę! Nawet demony z pokorą upadały na ziemię, gdy Pan przechodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ma wiara do kościoła pytam się? Wiara w kościół, a w boga to dwie różne sprawy. I skończcie wreszcie pieprzyć bzdury o rzekomej indoktrynacji, bo aż się wierzyć nie chce, że tu takie tępe kwoki siedzą. Robienie z dziecka ateisty to również jest przecież narzucanie mu jakiegoś światopoglądu. A idąc tym tokiem myślenia to nie zapisuj go w przedszkolu na żadne języki obce, dodatkowe zajęcia itd. bo jak będzie starsze to samo wybierze... I nie opowiadaj mu w ogóle o możliwości istnienia życia pośmiertnego ani duszy, a jak np. zdechnie mu chomik i zapyta co się z nim stało albo czy poszedł do nieba to powiedz, że nie wiesz, bo przecież odpowiedź twierdząca byłaby indoktrynacją (w sumie przecząca też, tyle że ateistyczną)! A najlepiej to trzymaj go w zamknięciu, ucz go w domu i dokładnie wybieraj bajki czy filmy, które może obejrzeć, aby tylko przypadkiem nie usłyszał o bogu, niebie, reinkarnacji czy duszy... Jezu, rodzice są po to właśnie żeby wpoić dziecku światopogląd, który sami uważają za właściwy. Nieważne czy to tyczy się religii, wiary, patriotyzmu, tolerancji czy czegokolwiek innego. I nauki kościoła wcale nie są potrzebne do tego aby rozbudzić wiarę. Co za bzdura. Jak nie chcesz żeby dziecko miało styczność z kk, to sama mu mów o bogu albo czytaj biblię czy opowiadaj o czym innym w co wierzysz czy tam nie wierzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te konsekrowane ręce kapłana... och, jak bardzo demon ich nienawidzi! Strasznie nienawidzi tych rąk, mających pełnomocnictwa z Nieba. Diabeł tak bardzo odczuwa wstręt do nas katolików, bo mamy Eucharystię, bo jest ona otwartą bramą do Nieba i jest jedyną bramą. „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne!”. Bez przyjęcia Eucharystii, to znaczy Ciała i Przenajdroższej Krwi Pana, nie można wkroczyć do wiecznej szczęśliwości. Pan jednak przychodzi do każdego umierającego człowieka – obojętnie jaką wiarę wyznawał czy nie wyznawał – do każdego z osobna przychodzi Pan w jego ostatniej godzinie i objawia się mu, mówi mu pełen miłości i miłosierdzia: „To Ja, twój Pan!” Gdy ten człowiek przyjmuje swego Pana i prosi o przebaczenie swoich grzechów, dzieje się coś niesłychanego, co trudno wyjaśnić: Pan błyskawicznie zabiera tę duszę do miejsca, gdzie sprawowana jest Msza św. i ów człowiek przyjmuje wiatyk. To mistyczna komunia. Ten bowiem tylko, kto otrzymuje Ciało i Krew Pana, może wejść do Nieba. To tajemnicza łaska, którą dał Bóg naszemu Kościołowi. A tak wielu jest ludzi, którzy klną na Kościół. Jednak tylko w Kościele Katolickim możemy znaleźć zbawienie. Ci umierający mogą wówczas dostąpić zbawienia. Idą do czyśćca, ale są uratowani. Tam nadal czerpią łaskę z Eucharystii. Dlatego też diabeł tak bardzo nienawidzi kapłanów. Dopóki są księża, dopóty chleb i wino są przemieniane. Z tego względu naszym obowiązkiem jest modlić się wiele za księży, gdyż demon atakuje ich nieprzerwanie. Pan pokazał mi to wszystko. Jedynie przez kapłana możemy na przykład otrzymać sakrament pokuty i pojednania. Jedynie przez kapłana otrzymujemy przebaczenie naszych win. Wiecie, czym jest konfesjonał? To wanna, kąpiel dla duszy. Nie kąpiel z mydłem i wodą, a z Krwią Chrystusa. Gdy dusza jakiegoś człowieka stała się wskutek grzechu brudna i czarna, może on ją umyć Krwią Chrystusa podczas spowiedzi. Ponadto zrywane są pęta, którymi szatan związał nas ze sobą. Jest zatem logiczne, że diabeł najbardziej nienawidzi kapłanów i chce ich doprowadzić do upadku. Nawet ci kapłani, którzy sami są wielkimi grzesznikami, mają moc odpuszczania grzechów jak i ważnego szafowania każdym sakramentem. Pan ukazał mi, jak to się dzieje. A dzieje się to w Ranie Jego Serca. Są rzeczy, które przekraczają ludzkie pojęcie, ale to duchowa rzeczywistość. Przez tę Ranę Pana dusza wznosi się do Boskiego wymiaru, wznosi się do Miłosierdzia Bożego, do bram Bożego Miłosierdzia; dusza wznosi się i oczyszczana jest w Sercu Wiecznego Arcykapłana, Jezus z Krzyża oczyszcza ją Najświętszą Krwią w Swoim wiecznym teraz. Widziałam, jak moja dusza została oczyszczona dzięki wyznaniu grzechów. Przy każdym grzechu, za który szczerze żałowałam i wyznawałam go, Pan rozwiązywał pęta, które mnie mocno trzymały przy szatanie. Jaka szkoda, że oddaliłam się od sakramentu pokuty i pojednania. Wszystko to jest dla nas możliwe tylko dzięki kapłanowi. Tak samo w przypadku pozostałych sakramentów: przyjmujemy je dzięki kapłanowi. Dlatego mamy obowiązek modlić się za księży, aby Bóg strzegł ich, oświecał i prowadził. Teraz można pojąć, dlaczego diabeł nienawidzi Kościoła i kapłanów, bo święty kapłan ma moc wyrwania szatanowi wielu dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 wieku w indiach anglicy zakazali składać ofiary z ludzi i zakazali też zabijać wdowy jak umarł mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lady, nie wiem skąd czerpiesz wiedzę nt katolicyzmu, ale Katolicy owszem wierzą w życie po śmierci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z ta lady co jest nie teges bo głupoty pisze a masoneria z polaków chce zrobić Śudre europy jak nastanie nwo czyli New World Order po kontrolowanym kryzysie gospodarczym jak to zrobili japoni i grecji i na tym sie jeszcze wzbogacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz mamy ''indoktrynacje ateistyczna'', co nastepne, modly ateistyczne. Bo przeciez brak modlitwy to tez modlitwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"lady_margarett dziś wiara katolicka akurat sama sobie we wszystkim przeczy. zycia po śmierci nie ma " Ty to jednak jestes glupia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ganka
Chyba dyskusja zeszła nie na temat. Posty niektórych z cytatami z biblii itp chyba nie o to chodziło? Przekonywanie ze ateiści się mylą a Bóg istnieje bla bla bla .nie chce być nawracana bojkotowana i zasypywana miłością waszego boga. Człowiek jest z reguły słaby od dziecka wmawia mu się ze kara za grzechy jest piekło dorasta w strachu na mało użyteczna jednostkę społecznie ale poddana swej wierzę. Zmanipulowany naznaczony np chrztem I innymi zabiegami magicznymi po to tylko by czuł nierozerwalna przynależność do grupy.by żył w matni z której nie ma wyjscia . Musi w coś wierzyć bo inaczej czuje się nikim nie wie kim jest skąd pochodzi .wiara pozwala mu egzystować bo daje złudne nadzieje i fałszywa obietnice nagrody za życie wg zasad wyznawanej wiary. Pisze fałszywa obietnica bo nie znam osoby która potwierdziła by istnienie tzw nieba czy raju edenu jako nagrody . Każda wiara ma te same podstawy.pokora posłuszeństwo wobec boga i kara cierpienie za tzw grzechy . Choć owszem są to często postępowania wbrew naturze i drugiemu człowiekowi które powinny być eliminowane człowiek żyjący w strachu przed tzw kara wieczna jest łatwym materiałem do manipulacji.zrobi często wszystko by uniknąć kary. Kiedyś w średniowieczu było to można odkupić złotem i pełna sakwa.ale czy dziś nie mamy do czynienia z ta sama praktyką? Tylko dziś nazywamy to datkiem wszystko sprowadza się do spraw materialnych bogactwa a ono daje władze czyż nie? Czyli jak to jest ze pieniądz ma siłę zdejmowania grzechów i oczyszczania? Więc to pieniądz jest bogiem. Katolicy nie oburza cie się. Myślcie racjonalnie broniąc swej religii. A wojny tzw na tle religijnym. Sa absolutnym zaprzeczeniem podstaw wiary jakiejkolwiek. W do bogowie pozwalają zabijać innych bo? Dla czyjegoś dobra? Życie ludzkie jest wartością niezaprzeczalna.wiec dlaczego muzułmanie zabijają Żydów i odwrotnie? Dlaczego kk Mordowal a wojny krzyzackie. można mnożyć przykłady z historii. Religia to obłuda dostosowana do aktualnej sytuacji. Jak trzeba być otumanionym właśnie otumanionym by tego nie widzieć? Ktoś pisał że wychowując dzieci na ateistów tez narzucamy im swoją wolę jak w przypadku religii. Otóż nie. Moje dzieci znają religie kk islam buddyzm .znają osobiście ich wyznawców. Mają własne zdanie na ten temat. Bo skoro święte pisma nakazują jedno a niby wierny postępuje na przekór łamiąc wszystkie zasady w dodatku zasłaniając się wspanialomyslnoscia boga to jest falsz prawda? Nie trzeba być wielce inteligentnym by to widzieć. Dzieci patrzą trochę inaczej na świat i jeśli nie mają od małego sprawnego mózgu przez swego guru to są w stanie szybko to wychwycić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksieza to pedofile kryci
zwykłego nauczyciela ,czy lekarza za pedofilie wsadza się za kraty, księdza kryje kuria i kolesie w sutannie, maskując tuszując ich ohydne czyny wobec dzieci i zwalają cala wine na dzieci ze prowokowaly czy to jest mądre? trzeba być chorym na leb ,aby z dzieci robic oprawców i kryc tych zbokow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ganka
Nie wierzę nie dlatego że to nielogiczne ale dlatego iż uważam ze sam człowiek wymyślił istnienie boga i stworzył te religie w jednym tylko celu- posiadania władzy nad innymi. Co prawda Jezus mohamed to postaci historyczne ale przypisywane im cechy to już jedynie fantazja. Poza tym kto uważnie czytał stary testament i jego zakazane wersje to wie ze Jezusow było kilku żyjących w tym samym czasie ze to imie było niezwykle popularne wiec może przyjąć należy ze np ktoś mógł się pomylić? Połączyć kilka wydarzeń w jedno? Itp itd Dziś tak jak i kiedyś przed wiekami 100 lat czy 300 nawet żyli żyją i żyć będą ludzie obdarzeni dobra energia wyjątkowymi zdolnościami których można by okrzyknac bogami.z tym ze dziś mamy bardziej rozległe horyzonty otwarte umysły wiec lekarza przeszczepiajacego dziś serce i w pewien się wskrzeszajacego chorego nie nazwiemy bogiem . Dlaczego?kilka tys lat temu uznany byłby za boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×