Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cztery odsłony ironii

łamiąc stereotypy 3

Polecane posty

Może coś co łamie stereotyp kobiety w pariarchacie :) Kobieta jest jak wilczyca. Ma mieć swojego mężczyznę – Alfa. Kiedy wilczyca biegnie do swojego Alfa (on dobrze wie, czuje to całym sobą, że jest ważny, że jest jedyny, że jest wyjątkowy), Ona jest w niego zapatrzona, On czuje, że ona jest zachwycona nim, To jest jej Alfa, jej mężczyzna, ona go wybrała… Za chwilę, ona biegnie do lasu, i zapomina o nim… Ona biegnie do lasu… … do swoich przyjaciółek, Razem modlą się do księżyca, Razem czytają książki, Razem palą ogień w kominku, Parzą zioła, Kocha swoja kobiecość, jest gruba, i kocha swoja kobiecość, ma miesiączkę i kocha swoją krew miesiączkową. Ona jest zachwycająca, ona wielbi siebie, wielbi swoją przestrzeń, żyje całością swojego istnienia, Za chwilę znowu wraca do swego Alfa, znowu się łasi, Łasi się do niego… Jest miękka, ciepła, łasi się do niego… Ale za chwile znów wraca do lasu, do swojego życia. To nam pokazuje, że Alfa musi zatęsknić za swoja kobietą, wilczycą. Zatęsknić… On pragnie widzieć tą jej doskonałość, piękno i wolność, niezależność, chce widzieć, że jest szczęśliwa, radosna, spełniona, także bez niego… To sprawia, że wtedy mężczyzna za kobietą tęskni. Seksualność dana jest po to, by mogła żyć miłość, po to, by być kanałem, dzięki któremu mężczyzna może uzyskać życie wieczne, po to by miłość mogła tańczyć, by mogła być w ruchu, swobodnie przepływać, funkcjonować w fizyczności. Nie chodzi o grę: przyciąganie i odpychanie, jest to stworzone po to, by zrozumieć sens roli kobiety: Kobieta jest miękka, ale ma swoje życie, ma swój świat, swoją przestrzeń, swoje pasje… Kobieta nie powinna „wisieć” na mężczyźnie, bo to jest stary świat, który odchodzi… Kobieta nie manipuluje, a wielbi siebie, swoją przestrzeń, swoją kobiecość, i poprzez kobiecość siebie wyraża i realizuje… *za zgodą Elen Elijah Niosąca Wiatr, fragment wykładu „: CZAS ODZYSKAĆ SWOJE PIĘKNO, POZNAĆ PRAWDZIWĄ KOBIECOŚĆ” który odbył się 31 maja 2014r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się z tą wypowiedzią w większości. Ona deprecjonuje Kobiety i Mężczyzn. Zamyka nas w ramach. A to chyba tez stary świat, który odchodzi :P Ciekawe ile auror ma lat... Pisze jakby był po 60 :P Poza miłością do swojej kobiecości nic w tym cytacie do mnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...hmmm to ja widac jakoś inaczej to odebrałem :) jestem z czasów kiedy kobietę z niemieckiego ograniczało 3 K ...po naszemu dzieci kościół kuchnia ...tak było w domu dziadków w którym się wychowywałem, ale już nie w moim :) ...kobietę mam spoza śląska i przez lata dopracowalismy się jakiegos tam partnerstwa ... Autorka wg mnie miała raczej na mysli kobiety bardzo samodzielne, z własnymi pasjami pogladami dla których ich facet jest dopełnieniem i uzupełnieniem a nie warunkiem koniecznym istnienia. Nie wiszą na nim i pozwalją mu się realizować jak i one się realizują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) LK, zaniepokoił mnie w Twojej wypowiedzi ten "stary świat, który odchodzi". Nie jestem zwolennikiem zamykania w ramach, ale mmo wszystko, natura ludzka ma swoje prawa których nie da się zignorować. Dopóki gatunek będzie istniał, będą też istnieć kobiety i mężczyźni i pod pewnymi względami zawsze będą zachowywać się tak samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ ja popieram samorealizację i jestem przeciwna uwieszaniu się na mężczyźnie ale "Łasi się do niego… Jest miękka, ciepła, łasi się do niego… " co to w ogóle znaczy? :D Dlaczego ona się łasi? To jest partnerstwo? Gdy ona się łasi a alfa pozwala? eee wątpię. x "To nam pokazuje, że Alfa musi zatęsknić za swoja kobietą, wilczycą. Zatęsknić…" Musi? serio? Dlaczego? Nie może jej widzieć szczęśliwej i spełnionej jako jednostki, obserwować, rozumieć, wspierać gdy trzeba i nie tęsknić? x "sens roli kobiety: Kobieta jest miękka, ale ma swoje życie, ma swój świat, swoją przestrzeń, swoje pasje…" Samo gadanie o roli już mnie przeraża. Przecież on jest takim samym człowiekiem jak i ona, a często nawet bardziej miękkim i ciepłym, parafrazując autorkę. Dla mnie to taki wykład dla Kobiet na Uniwersytecie Trzeciego Wieku (nikomu nie umniejszając) a nie dla kobiety współczesnej, świadomej i kochającej siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tekst był o wilkach, dlatego padło to nieszczęsne "łasi się". Zamień na "flirtuje z nim" i będzie o nas, ludziach... tych współczesnych, i tych którzy mam nadzieję przyjdą po nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widocznie mam awersję do wilków za sprawą takiego jednego wirtualnego :P :D Co nie zmienia faktu, ze flirtować to i On z Nią może :) Płeć jest tutaj naprawdę tak ważna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mat :D "nikomu nie umniejszając" ;) czasem to co w nawiasie jest naprawdę ważne :D Wiem, że i tak mnie lubisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie ten tekst wydawał się obiektywnie sprawiedliwy nie widzę tam męskiego szowinizmu i wilk i wilczyca tesknili do siebie :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie się wydał niedzisiejszy i w ogóle mi się podoba :P O! :) Co nie zmienia mojej sympatii do wklejającego cytat. I schowaj ten jęzor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie zgadzam z tym cytatem, ten cytat jest o mnie. ja wlasnie jestem taka kobieta/wilczyca. facet jest mi potrzebny tylko w pewnym aspekcie zycia. sama siebie czesto porownywalam z woda jako zywiolem: woda jest miekka, omywa, oplywa ale jak trzeba utoruje sobie droge przez skaly. :) kto ma ochote na kawalek tortu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie wszystkiego najlepszego 🌻🌻🌻, z takiej okazji mogę skosztować tortu. A jaki smak? :) PS. Lech Wałęsa też ma dziś urodziny, ale pewnie nie będzie mnie częstował tortem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ten obraz kobiety choć bardzo atrakcyjny byłby trudny do zaakceptowania większości facetów dzisiaj, sa bardziej pazerni, zaborczy, niepewni ... kobiety wyzwolone, wolne, zaradne, realizujące się bardzo im sie podobają, w domu wolą jednak mić spokój ciszę wyprane wyprasowane podane do stołu ...kochają się w nocy z tymi swoimi kobietami mysląc o wilczycach :) ...sorry panowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat, ja nie dziele sie obowiazkami, jestem samodzielna az do boku. jest wyprane i wyprasowane, i obiad na stole. i to chyba kocura dochodzacego najpierw oczarowalo a teraz przerazila go swiadomosc, jak malo moze mi zaoferowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×