Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gościana

sa tu jakies staraczki na 2015 :)???

Polecane posty

Witam kochane! Mała nie żadne ostro bo cykl to może odczuć! Na basen marsz i zdrowe posiłki! Wyrzuć śmieci i brzydkie węglowodany, zamień na kasze i dobre pieczywo, dużo warzyw i samo poleci ( znalazłam się doradca od 7 boleści a kilka lat sama bujam się z kilogramami :-P ) Nie wolno się poddawać! Dwa miesiące to jeszcze nic! Tak jak gość niedawno pisal. Ja sobie powiedziałam piernicze schudnę przyjdzie ciążą i znów będę musiała walczyć! Wiec stwierdziłam urodze dziecko i będę później walczyć! Odłożę kasę na zabiegi i fajne zakupy po ciąży a teraz skupię na tym, żeby nie przytyć za dużo! Na razie mi to nie grozi bo mało co mi przechodzi, a później będę się pilnować! Testy się u mnie sprawdziły wiec chyba działają ;-) 🌻 Aluska!!!!!!!babo! Nie czekaj! Zrób z porannego bo to jednak wczesna ciążą, jeżeli jest ale zrób! Ja bym do poniedziałku dziurę wywierciła w podłodze z nerwów! 🌻 rybkunia zdrowka!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aluska111
Oj kochana ja chodze sprzatam biegam , po domu i zadaje pytanie , a moj mowi zebym zrobila a ja sie boje znowu ze nie . Ja tez zaczelm zdrowiej jesc , zaczelam od pieczywa teraz tylko chlebek na zakwasie chyba ze , do pracy zapomne to kupie , gotowa bulke. Musze ograniczyc , ziemniaczki , i smazone , nawet jak sie okaze ze jestem w ciazy to lepiej , dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamczitka z tym ,że ja od 8 miesięcy nic innego nie robię jak jem zdrowo i ćwiczę tylko ostanie 1,5 miesiąca sobie odpuściłam bo wakacje, co chwile jakaś impreza ile sobie można odmawiać .No schudłam 15 kg ale 3 wróciły na nowo jak zaczęłam "normalnie"jeść .Już mi się zbrzydły te wszystkie dania.A nadwaga nadal jest.A może to jest właśnie problem mojego braku ciąży...hm...sama już nie wiem. Musze zrzucić jeszcze z 20kg i będzie ok.Chyba wskoczę sobie dzisiaj na orbitreka aby wyżyć sie za ten okres.... Aluska111 babo rób ten test !!! Że ty masz mocne nerwy to nie znaczy ,że i my !!!My z tych nie cierpliwych wiec czekamy na wieści!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aluska- rob testkobieto mala- jak odpuscisz.. to zapewne zaciazycie od razu hehe:D ej dziewczyny, bo mnie cos szczypie w dole brzucha, ale nie ciagle, tylko raz na jakis czas, to nie takie skurcze jak na okres, tylko takie szczypanie i nie ciagle, nieraz tak przez kilka minut co jakis czas, a pozniej tak raz na kilka godzin albo wcale. nie mam zadnych plamien ani nic poza tym i czuje sie okej, nigdy takiego szczypania przy okresie nie mialam. juz swiruje oczywiscie, jak sie nasili to i tak polece do lekarza:D:D ale mam ak juz od kilku dni i to jest sporadyczne- czy to moze byc rozciagajaca sie macica? dupa wlowa ze mnie, bo nie zapytalam lekarza o to-ze stresu zapomnialam pytac o polowe rzeczy:D a wogole to dalej gnije w lozku, odpoczywam na wszelki wypadek:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościana to może być właśnie rozciągająca sie macica o ile pamiętam.Nie martw sie nie jesteś jedyna bo ja zawsze przed wizytą u gin miałam 100 tysięcy pytań a jak przyszło co do czego to połowy nie zapytałam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościana a zostawił Ci ten magnez? Czy jakieś witaminy? Mi już ból codzienny minął ale może dlatego, że biorę luteine. Zabieram się za sprzątanie :-) nie chce mi się bardzo ale powoli do 18tej skończę a potem walne się na wyro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aluska111
Zrobie rano jutro :) Moj juz polecial i kupil , zrobilabym.teraz ale nie wiem czy powinnam robic test nir z piereszego moczu . A kiedy widze test jejku tak.mnie sciska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aluska111
Dziewczyny a jak sie czujecie co dzis porabiacie ? Ja caly dzien w domku posprzatane obiad zrobiony , teraz leze i ogladam tv , z moim kochanym.pieskiem ktory grzeje mi brzuszek :) . A moj poszedl do sklepu a jak u was obiadki zrobione/ zjedzone Jakie mialyscie objawy ? Tym ktorym sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala jajnik jajnik i jeszcze raz jajnik! Bolał kuł brzuch dołem ciągnął, piersi nie bolały! A zawsze bolały a miałam więcej żył widocznych i senność mega zmęczenie ale ja się tak czuję do teraz! Całkiem inaczej niż w pierwszej ciąży! Wzdęcia i krwawienie dziąseł - ostatnie dzień przed porodem poprzednim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamczitka,apolecilmijakies witaminy, ale zdecydowalam,ze bede je zazywac od 2giego trymestru, z magnezem to dupaze mnie bo szczerze to ani mu nie powiedzialm bo zapomnialam ani go nie biore, bo tez zapomnialam;/ poza tym zostawialm tabletki w pracy, jutro jedziemy do kina, to wstapie do apteki... aluska- procz tego ze fisiuje i mam slaby apetyt (chociaz wlasnie mam obok siebie ogromna kisc winogron:D:D) jest okej :D co robimy?? lenimy sie, gnije na sofie, ogladalismy eczesniej "Zycie Pi" a teraz moj mezu wzial sie za zakaldnie listw przypodlogowych, ja nastawilam pranie i zdjelam poprzednie z suszarki i troche ogarnelam chate, ale w sumie nie bylo co ogarniac, bo jak jestem w domu i nie pracuje to jest czysto , no i znowu odpoczywam- mezu mi tak nakazał, dla mnie zaden problem:D zaraz chyba poczytam 3cz. Bridget Jones:D:D:D pytalam tez mojej kumpeli- swiezej mamuski- mowila ze to szczypanie to normalne- macica pracuje- tak jej dok mowil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny :)Ja właśnie wróciłam ze spaceru z młodym bo cały tydzień przesiedzieliśmy przez chorobę w domu to trzeba było sie dotlenić jak nam już lepiej.W sumie po za obiadem to za wiele nie zrobiłam w domu(wczoraj sobie poodkurzałam i pomyłam podłogi)a dzisiaj mam lenia i ogólną niechęć do wszystkiego.Chyba dla tego ,że małpa sie jednak przykulała i trochę się podłamałam :(. Myślałam ,ze łatwiej będzie tym bardziej ,że 1 ciąża trafiona od razu.A tu znowu nic.Mąż też widzę ,że zawiedziony nie okazuję tego niby bierze na humor ale widzę ,że i jego tez to dotknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick___________wiek______cykl starań________termin@ Aluska111_______23__________13_________ @.06.10.2014 rybkunia _______ 24__________1 __________ @15.10.14 TakaJa86 _______ 28 _________1 ___________ @ 15.10.14 Maya07_________31__________1__________ @16.10.2014 Tygrysica81______ ___________1___________ @02.11.2014 melisa 176_______26__________3___________ @04.11.2014 mała2__________29 _________ 3___________ @ 11.11.2014 Amczitka________27__________1___________ @ alina83 _________ 31 _________ 3 __________ @ Ciężarne nick______ wiek____tc____ płeć____termin gościana ___ 25 ____ 7 _____ ? ____ 28.05.2015 mamczitka _ 27 ____ 7 ____ _? _____ 1.06.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tylko kwas, ale ozywiam sie grzecznie,wiec o witaminy itd sie nie boje, od rana to kłucie pojawilo sie tylko kilka razy, ale njachetiej polecialabym do doktorka na usg. a propos nie wiedzialm ze usg ma sie przy kazdej wizyce, czytalam kiedys, ze ma sie je tylko3 razy w ciagu ciazy... wlasnie ogladam na tlc program o invitro i to chyba chormony ale sobie pochlipuję jakie to ja mam szczęście... ehh myslam, ze hustawki hormonow mnie ominą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aluska a co do objawow-mnie zaatakowaly piersi:) na piczatku nie zwrocilam na to uwagu, bo zdarzalo sie to przed okresem- rzadko, bo rzadko ale.... z tym ze bol nie przeszedl do tej pory;D i jest kilka razy silniejszy:) i sennosc, ale to tez u mnie norma byla;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruziaaaaaaa
czesc dziewczynki:) u mnie nic nowego, czekam na @ a raczej jej brak:) maly chory, a raczej goraczkowal dwa dni, nic poza tym, wiec siedze z nim w domku. dzisiaj do pracy na nocke. ktos pytal o testy owu, u mnie pokazaly owulacje w tym cyklu,i to nie tak jak ja ja wyliczalam tylko 3 dni pozniej byly dwie grube krechy:) dziewczyny co do fas to blagam nie piszcie o ty, ze kobieta po jednym wypiciu kieliszka wina we wczesnej ciazy urodzila dziecko z fas:) pracuje z takimi dzieciakami, duzo o tym wiem i naprawde to niemozliwe:) natura tak to madrze wymyslila , ze we wczesnej ciazy alko nie zaszkodzi, bo mama moze jeszcze nie wiedziec o ciazy:) gosciana ja tez myslalm o wyprawce, duzo rzeczy mam, typu przewijak, wanienka, posciel, zostaje mi lozeczko(ikea) i ciuszki. dla maluszka kupie bodziaki w hm, a reszta w lumpeksach. Na wyprzedazam napewno bym poszalala w zarze i hm, ale to raczej juz od rozmiarow 68 i w gore:) jezeli teraz sie nie uda, to w listopadzie tez przerywamy starania, bo umowe mam do konca grudnia. w grudniu wracamy do staran:) aluska szalona jestes:D chociaz ja w pierwszej ciazy tez robilam 3 dni po:D gosciana na kase chorych jest 3 razy usg:) co do badan prenatalnych to ja pojechalam tylko na te pierwsze, nazywa sie to testy Pappa. Ale moj ginek ma identyczny sprzet, widac wszystko, wiec szkoda mi bylo kasy. nie ma u nas chorob w rodzinie, profesorek az sie zdziwil po co przyjechalismy, wiec teraz raczej nie pojade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościana na nfz 3 razy. Prywatnie jest przeważnie na każdej wizycie ale są wielcy przeciwnicy tego działania. Coraz więcej badań wskazuje na to, że usg jednak nie jest obojętne dla płodu. Ja tez mam takie kucia i pobolewania w poprzedniej ciąży też miałam i wszystkie koleżanki też miały, których pytałam. Wiec się nie przejmuj zawsze jak boli to się położ na 15 minut. U mnie magnez na te skurcze pomagał i mój lekarz powiedział ze ok i dobrze, że brałam. Wiec bierz ten magnezik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast chyba dostałabym do głowy gdyby na każdej wizycie nie było usg szczególnie po moich poprzednich przejściach. Jak tętno zacznie być wyczuwalne detektorem kupie detektor tętna płodu na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruziaaaaaaa
mamczitka ja mialam takie jazdy ze dopuki nie czulam ruchow chodzilam do gina co 2 tyg:) a tetno wyczuwalne bylo u mnie od 9 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak szybko czuć??? :-D oho to już wiem czego będę teraz szukać na allegro, czytać i porównywać! Muszę za jakiś czas zakupić mam wizytę w 11 tygodniu to pewnie do wtedy wytrzymam a potem kupie. Ja miałam pierwsze ktg w 30 tygodniu i myślałam, że to gdzieś od wtedy jest wyczuwalne przez aparaty, ale właśnie mnie oświeciłas i kupię :-) w drugiej ciąży tez podobno szybciej czuć ruchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruziaaaaaaa
ktg to co innego:) a ten detektor to taka mala glowica i sieniajezdzi po brzuchu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościana: na jak długo dostajesz od gina L4? I mam to samo pytanie do dziewczyn co juz maja dzieci na ile wy dostawałyście zwolnienia w ciąży? jestem w trakcie poszukiwania dobrego gina. Przeczytałam masę komentarzy o ginach , i cały czas się zastanawiam do Którego się wybrać. Moja ostatnia ginekolog dawała L4 w ciąży na 2 tyg biorąc pod uwagę ze każda wizyta od 100 zl w górę to przegięcie. Mam nadzieję że znajdę dobrego lekarza,który nie będzie tylko zdzierał kasy i jak będę w ciąży to nie będę musiała latać do niego co dwa tygodnie po L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miała zwolnienie na 2 tygodnie .Tylko ja na nfz chodziłam. A jeżeli chodzi o usg też czytałam ,ze są tylko 3 na kasę chorych i większość przychodni jednak to stosuję.Z tym ,że ja mimo że na nfz to od 5 miesiąca miałam co każda wizytę czyli co 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema Fruźkaa!!!!!! ja i tak nie pijaca, ale chyba juz wspominalam, ze czytalam ze przez te pierwsze dwa tygodnie ponoc uzywki nie wplywaja na zaplidnienie, w koncu ile dzieci powstalo na urlopach za granica z all inc- ja znam hmnn 6takich przypadkow na pewno;D ale co innego wpasc, a co innego planowac. wtedy dmucha sie na zimne, fruzia a materac tez ikeaa? jak tak to ktory masz??:) Mamczitka- kochana!!!! uspokoilas mnie z tym kłuciem :* dzieki!!! no i z tym usg... ja juz dostsaje kręcka wiec bede chciala miec na kazdej wizycie... i coz to za wynalazki z allegro;D ?,?? TakaJa l4 mam od 7.10 do 4.11 czyli do nastepnej wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×