Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Agagula, nie wiem jak to jest normalnie, w każdym bądź razie z tego co mówił gin, u wielu wieloródek często rozwarcie pozostaje, bo jednak już dziecko stamtąd wyszło i może się nie sklepić (ale nie musi) i nie ma się czym martwić, dopóki drastycznie się nie powiększa. U pierworódek jest podobnie, tylko trzeba kontrolować. Tak jak pisałam ja z synem od 6 mc, tj. ok. 25 tygodnia ciąży miałam już 3 cm rozwarcie. Nawet pamiętam jak wylądowałam na izbie przyjęć w szpitalu do porodu już przy skurczach do 3 minut, to nie robili z tego "halo", ja zażartowałam, że szybko pójdzie bo rozwarcie już mam, to mi powiedzieli, że tak naprawdę 3 cm rozwarcie nie oznacza jakichś cudów i dziw, bo do 10, to mogę nawet i dwa dni jeszcze czekać. Poród się zaczął, ale postęp może być powolny. Wszystko zależy od mojego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
**"wchodzi jak w masło" miało być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula dobre nawilżenie załatwia sprawę :P xx zawiecha pytanie z seri tych mądrych :) a to rozwarcie to ono w piczce jest ? tzn dziurka między motylkami ?? i jak się ma rozwarcie to widać hm środek, wnętrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izulinka, powiem Ci tak chłopskim językiem.. ja miałam 10 sztuk, tu mi jedną mały obsrał, tu obrzygał, tu obsikał, to wiadomo zanim zaprałam, wyparzyłam, wyschły, to już 10 kolejnych mi poszło. Tylko ja często dawałam te pieluchy do przewijania na przewijak, bo on taki zimny był, a nie chciałam kupować tego pokrowca, bo stwierdziłam, że to bez sensu, bo nie wyrobie z praniem, a po co mam kupować 10 pokrowców, jak taniej mnie wyjdą pieluchy tetrowe. -> Potem wzięłam kilka do mycia okien i luster, bo smug nie pozostawiają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izulinka, haha no w piczce, w piczce, dzidzia z tamtąd wychodzi :P ja nie wiem czy widać, bo nigdy lusterka sobie w "pipkę" nie wsadzałam, ale sądze, że raczej nie zobaczysz, bo lekarze żeby to sprawdzić wizernik tam wkładają. Ja paluchem sprawdzałam. Wchodzi mi na luzie do pierwszej kostki środkowego palca (f**ka) :P i mam luz po bokach :P Ostatnio dostałam zjebkę za grzebanie sobie tam i teraz jak sprawdzam, to tylko z ciekawości przed wizytą to już gin nic nie mówi, tylko śmieje się ze mnie czy kontrolowałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja---------------27l---------1dz-------------7-15 pazdziernik------Córka Agagula-----------31l---------1dz------------01 listopada-----------Staś Karolinaaaaaa---26l--------1dz-------------01listopada--- -------- syn newt ---------------37l---------2dz------------01 listopada-----------Adaś Andzik-------------27l---------1dz------------03 listopada-----------Leon asiek1111----------30l--------1dz------------03 listopada-----------Julian Claudina----------27l---------1dz------------04 listopada----------Córcia onaoczekująca--27l---------2dz------------06 listopada----------córka Malwi86----------28l---------1dz------------09 listopada----------Marysia kita1987-----------27l---------1dz-----------14 listopada-----------córka Safari29-----------29l----------1dz------------14 listopada---------córka izulinka7----------24l---------1dz------------15 listopada----------Zuzia Martyna8----------26l---------3dz-----------15 listopada--- Nadia/ Artur magdalenkamz--24l---------1dz------------15 listopada----------??? Marita1990--------24l----------1dz----------15listopada - ---------Bartek Pałka89-------------25l---------1dz-----------16 listopada----------Maja gosiaczek847------30l--------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama-----25l---------2dz-----------23 listopada---------Synek nfocat---------------26 l--------1dz-----------23 listopada---------Jeremi repetytorium----------29l-------2dz-----------23 listopada--------Asia zawiecha------------24l--------2dz-----------25 listopada---------Katrina Neska851-----------29l---------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333--------------36l--------3dz-----------25 listopada---------Nikola nata91lia-----------23l---------1dz-----------28 listopada---------Nikoś Mila85---------------29l---------1dz----------29 listopada----------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Haha zawiecha umarlam ze śmiechu :D troche mnie uspokoiłyście ale nie wsadzalam tam palców bo byloby mi ciezko niestety :P martwi mnie tylko ten bol rozpierania ale to chyba mozliwe skoro szyjka sie rozwarla, co?? Najwyżej będziemy odpoczywać :) no i ten posiew niech wyjdzie prawidłowy. Mówicie ze ile pieluch tetrowych jest potrzebna? Ja mam 12 tetry i 3 flanele ale na przewijak zimny mam 2 przescieradla i podklady dodatkowo aby nie swinic w razie czego:) a co sobie będę zalowac, jak wygoda to wygoda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulinka-ja znowu mialam 10 tetrowych i 5flanelowych i mi wystarczylo. Na przewijak dawalam pokrowiec, a jak widzialam ze np kupa sie przelewa to na pokrowiec dawalam te podklady co bralam do szpitala, zreszta je mozna fajnie wykorzystac jako przewijaki jak tylko cos zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izulinka, sama widzisz, zdania podzielone - zostaw sobie te 10 co masz, ewentualnie jak zobaczysz, że przyda Ci się więcej to wyślesz swego lubego, żeby dokupił :) ---> asiek, no nie, ból rozpierania to mi się ze skurczami kojarzy :P możesz go jakoś inaczej opisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym poscie o pesarze mialo byc zapytanie a nie kropka. Tak to jest jak sie na szybko cos robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Ja miałam 10 tetrowych i 4 flanelowe i wystarczyło. Teraz mam tak samo :-) Padłam jak poczytałam o grzebaniu sobie :-) Rozwarcie się robi w szyjce macicy dopiero, nie w pochwie, więc zobaczyć się tego nie da, ale sięgnąć i pomacać można ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mialam troche zabiegany dzien, bo mi kolezanki z pracy nalot zrobily z dzieciakami. xxxx Asia ja mysle, ze to rozwarcie nie robi tragedii, wiec tym sie nie przejmuj strasznie. Ja myslalam, ze to o dlugosc szyjki chodzi. Ale trzymam kciuki, zeby sie wszystko unormowalo. xxxx Iza, a boli bolI ;) ale juz mi sie pisac nie chce ;). xxxxx Pieluch tetrowych mam 11 szt, flanelowych 0. xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzicie, pokrowiec na przewijak też planuję zakupić więc powinno być ok :) tetry razem mam 13, ale 3 kolorowe :D a flanele 1, bo mi wszyscy mówią że one tak naprawdę nic wilgoci nie pochłaniają,a raczej że im ciężko to robić hehe xx ja bym sobie pogrzebała, jak się "starałam" to "obserwowałam" szyjkę, śluz i te sprawy, ale ja to się czułam jakbym palce w miseczkę budyniu wsadzała i nic nie kumałam nigdy hehe ani czy wysoko ani czy nisko, czy otwarta hehe więc i teraz nic nie wybadam, ale na pewno nie mam rozwarcia bo gin by mówił :D ja właśnie jakaś "ciaśniejsza" jestem :) u mnie coś ta natura w 2 strone działa :D xx P.S lubię zawiecha jak coś tłumaczysz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Ja flanelowych używałam głównie jako podkładki na przewijak, albo prześcieradełka do wózka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Dziolchy a macie poduszke do lozeczka? Bo dziecko powinno lezec plasko...wiec jak robicie?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Ja mam poduszeczkę, ale to raczej taka sztuka dla sztuki, bo jest bardzo płaska. Za to taka prostokątna, na całą szerokość łóżeczka. Michał na niej spał i żyje, to teraz też chyba będę dawać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newt ja właśnie przymierzam ta flanelową do wózka :D xx Agagula ja do łóżeczka nie kupuje :) dopiero jak mała zacznie trzymać sztywno główkę i podnosic ją to wtedy kupię jej pościel :) teraz mamy 2 kocyki, ale podobają mi sie takie na drutach robione i jeszcze czaję się na taki :) chyba że mamuś mi zrobi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
No wlasnie sie naczytalam ze powinno byc na plasko...no to nie kupuje:-) dzieki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Rany, ale mamy burzę za oknem! Pioruny walą i ściana wody. Lubię takie klimaty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Z tym rozpieraniem...mam wrażenie jakby po 1 rozchodziły mi sie kości na dole a po drugie kość lonowa mnie boli jakby nacisk byl i w pachwinach boli i ciągnie. No i pomijam bole krzyża ale mysle ze większość dolegliwości jest od badania palcami przez drke bo zabolalo juz na fotelu i dalej mam plemienia delikatne. Co do poduszki to ja kupie ten klin, ona po skosie jest delikatnym, pod katem aby dziecko nie zachlysnelo sie ulanym pokarmem, podklada sie ja pod materac albo kładzie na niego bo są z pokrowcami. Bezpieczniej. Twardość jak materac takze to nie jest zwykła poduszka, ale co ja będę tu tłumaczyć matkom wyzeraczkom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
asiek, tez myslalam o tym kilinie......ale na ta chwile to albo klin albo na plasko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej ja juz czekam u lekarza. za 15min wizyta ale bedzie opuznieni. xxx Co do pieluch ja mam 5 tetrowych bialych 3 kolorowe i 3 flanelowe i moja mamuska mowi ze starczy. na przewjak planuje kupic pokrowce xxx Poscieli tez na razie nie bede urzywaac bo bede w rozku kladla lub kocykiem przykrywala. Zastanawiam sie tez nad tym klinem xxx Ale mam dzisiaj problemy jelitowe. juz chyba z 6 razy w kiblu bylam. no maskra jakas. juz mnie przez to bebechy wszystkie bola. i zaczyna mnie mdlic:( xxx u nas tez zanosi sie na burze. wszedzie w kolo grzmi i blyska sie. jeszcze nie pada ale to kwestia czasu. ogolnie bardzo cieplo jest ponad 21 stopni. xxx do uslyszenia po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
no to andzik pisz po wizycie co i jak :) xxx a co do poduszek to klin juz mam - bardzo fajny :) a poduszke i koldre tez bede miec bo jest w zestawie z lozeczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja Wam ten klin moge z czystym sumieniem polecic. Uzywalam przy Bartku i teraz tez mam juz zakupiony. Ja jeszcze za nim Bartka mialam czytalam, ze pod materacyk na wysokosci glowki powinno sie cos podkladac, np. segregator, w razie gdyby malenstwu sie ulalo i jeszcze cos zwiazanego z zapaleniem uszu bylo ale dokladnie nie pamietam. xxx Ogladam sobie porody na you tube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Ja juz tez teraz zglupialam z tym sprawdzaniem sobie rozwarcia.... bo dlaczego lekarz ginekolog tak krzyczy ze sobie paluszkiem sprawdzamy skoro przy seksie wchodzi nam tam "inny dluzszy paluszek" i jakos nic nie mowia. Porownujac czlonki naszych mezow a nasze palce to jakie my sobie stwarzamy zagrozenie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik powodzenia na wizycie i współczuję "atrakcji" jelitowych :/ Co do pieluch tetrowych to mam 10 sztuk + 3 flanelowe, ale zastanawiam się, czy nie dokupić jeszcze z 5 tetrówek. Kupiłam dzisiaj tą Ziajkę do kąpieli od 1 dni życia. Dzionek oczywiście zleciał nie wiem kiedy, cały weekend pewnie migiem minie. Jutro planuję robić tego 3 - bita, składniki czekają. Co do prasowania, ja też nie lubię i praktycznie nic nie prasuję (jak już to przed samym założeniem), ale ciuszki poprasowałam wszystkie, sprawiło mi to ogromną przyjemność, ale teraz jestem wypoczęta i mam na to czas, jak pojawi się dziecko to myślę, że daruję sobie tą przyjemność :) Dziewczyny nie grzebcie sobie w piczkach, bo jeszcze się jakiejś infekcji nabawicie :P Jesteśmy pod opieką lekarzy i niech oni sprawdzają takie rzeczy :) Miłego wieczorku wszystkim :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Ja juz wymiekam ze zmeczenia...musze sie klasc spac. A zmeczylam sie zbieraniem szczawiu na lace i przed chwila go plukalam, kroilam do woreczkow i do zamrazarki na zime na pyszna zupke szczawiowa. Maz uwielbia ta zupke zreszta ja tez. Zamrozilam 6 woreczkow takich solidnych wiec chociaz raz w miesiacu przez okres zimy sobie pojemy pysznej zupki. Polecam zbieranie szczawiu :) Milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Andzik i jak po wizycie? Ags ja ten klin sobie wymyśliłam bo znam przypadki gdzie dzieci były cale obrzygane jeszcze w szpitalu na lezaka. Porazka nawet mama mi opowiadała ze mnie przywieźli jej po urodzeniu z włosami i szyja obklejona w mleku. Szok !! A my znowu 2 skurcze bolace po sobie. Ale wszystko pod kontrola lekarza, plamienia ustaly :) Dobrej nocki Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej jestem juz w domu. U nas 32t3d ciazy a maly wazy juz 2,5kg. Az sie lekarz zdziwil ze tak szybko rosnie. w ciagu 2 tyg urosl 0,5kg. jak tak dalej bedzie roz sl i ja donosze ciaze do 40tyg to nawet 4,5kg moze miec. co sie wiarze z cc ktorego tak chcialam uniknac. lekarz mowi ze po 15pazdziernika moze juz sie rodzic. A tak po za tym wszystko w porzadku. Szyjka zwarta i zamknieta. Aby ta cesarka sie zmartwilam:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×