Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Anja - a probowalas w krochmalu? Moj ma po nim super skore i pozniej maka go zasypuje. Tak mi doradzily mama z tesciowa. Mam cala szafe jakis kremow, balsamow, zelikow a uzywam tylko tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
Ania kichana duzi zdrowka dla Hubcia!!! Daj znac jak maluszek. xxxxx Kasia, moje szwy wreszcie zaczynaja schodzic, boli, swedzi i piecze :/. xxxx Emilka ma zazwyczaj body z dlugim rekawem i spodenki. Mamy ok 21 st w domu. xxxx Smoczka rzadki kiedy chce, ostatnio ma na niego odruch wymiotny. xxxx Repetytorium, Twoj czas sie zbliza ;) xxxxx Jola ja wczoraj rano pisalam, ze macica mnie nie boli a wieczorem wylam z bolu. Za to brzuszka juz malo ci mam. Tylko nad jedrnoscia skorki musze popracowac ;) xxxx Magda, moze dylemat sie sam rozwiaze i urodzisz w nocy ;). Zycze Ci tego! xxxx Zawiecha hop hop, masz juz Emilke???? xxxxx My juz chodzimy na krotkie spacerki. Polozna zalecila 2 razy dziennie, wiec pierwszy do parku a drugi po braciszka. xxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąka ziemniaczana pomaga jak nic :P Xxxx Moja małateż strasznie dzwiga glowe .. :D ale mnie to zbytnio nie przeraza bo mały miał tak samo silną główke :) Xxxx U mnie dalej 1 pampersy :) w 2 tyg poszła duża paczka znaczy 50 cos sztuk i 3 małe po 28 szt Xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja ja kapie w oilatum. Zauwazylam tez ostatnio, ze synkowi sie przesusza troche skor, (np. na nadgarstkach). Mam probke bepantenu i srodowiskowa mowila, ze moge go tym posmarowac, ale zrobie to jutro, bo dzis wprowadzilam nowa rzecz do jadlospisu i musze zobaczyc, czy nie ma reakcji nieporzadanej :) Corke tez kapalam w oilatum i miala super skore. Niczym jej nie smarowalam oprocz pupy, bo z nia to sie meczylam miesiac i na wszystko reagowala uczuleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) jutro mój dzień... trochę się boję tego wywołania, ale chcę mieć to już za sobą jakby to miało nie wyglądać :) mam nadzieję tylko, że wszystko będzie dobrze z małym . Na 12.00 mamy się zgłosić, mój lekarz ma dyżur, więc jeśli pójdzie sprawnie wszystko, to jutro już będę tulić synka na noc :) Póki co ciężko sobie cokolwiek wyobrazić i przygotować się na to w jakiś sposób :P Macie jakieś rady dla mnie mamusie rozpakowane? xxx a wagi sama jestem ciekawa jaka będzie naprawdę. Moja koleżanka w tamtym roku miała taką samą sytuację , też miała się zgłosić do szpitala na wywołanie, z resztą rodziła tam gdzie ja będę, zrobili jej jeszcze przed podaniem oxy usg, wyszło, że mała waży 3800 i taka się też urodziła. Także różnie to bywa :) xxx Repetytorium czyżby to już? :) xxx Magda i jaka decyzja? idziesz po weekendzie czy jutro?:) a kiedy miałaś ostatnie usg? wtedy wody były ok? xxx Pałka a ile waży Twoja niunia? już lada dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Natalia trzymam kciuki!!!ale by byly jaja,jak bysmy razem sie rozpakowały;)nie wiem,czy cos u mnie,ale ewidentnie brzuch boli,twardnieje czesto wtedy aż bola plecy,piecze mnie wszystko... i wiecie co,nie denerwuje sie juz:)wierze,ze będzie dobrze!!!:) xxx Magda ja w pierwszej ciąży rowno tydz po terminie,musialam sie stawić w szpitalu. xxxx co do ubioru dzieci powiem Wam,ze zupelnie nie pamietam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Ostatnie usg mialam 3 listopada tam w tym wroclawiu 4D i wszystko bylo dobrze z wodami itd. No polozna mi mowila zeby isc po tygodniu ale juz przeczekam weekend chyba w domu. Xx Natalia powodzenia na wywolywaniu. Daj znac jak bedziesz po jak to wygladalo bo mnie tez to pewnie czeka. Xx Mialam.cos jeszcze skrobnac ale nie wiem.co Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
Natalia powodzenia!!!! xxxxx Repetytorium, ja pamietam jak szlam juz rodzic i taki spokoj mnie ogarnal, ze wszystko bedzie dobrze. Fajne uczucie :) xxxx A ja jestem w szpitalu :/. Od wczoraj mam ten bol brzucha a dzis zauwazylam takie czarne skrzepy krwi. Zadzwonilam do szpitala i kazali mi przyjechac sprawdzic co sie dzieje. Moj mezus stanal dzis przed prawdziwym wyzwaniem. Caly czas sie martwie jak sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ags,kurde mam nadzieje,ze nic sie nie dzieje u Ciebie!!!a te skrzepy brzydko pachną?! Moze to pozostalosci po.lozysku jakieś?!pamietam,ze nas na szkole rodzenia wlasnie uczulali na zapach,ze tak powiem kupy. Ale nie masz gorączki ani nic???maz sobie poradzi,nie martw sie!!!szkole przetrwania będzie mial:) tak wlasnie taka spokojna pewność mnie ogarnela,masz racje fajne uczucie duzo lepsze od paniki:) xxxx Madzia ja usg mialam w 36 tyg.takze myślę,ze spokojnie. xxxx idę spac,ciekawe czy brzuch sie wyciszy... dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
Dziewczyny ja tak na chwile. Nakarmilam Mię i uciekamy spać. Od 4 dni także podajemy Sab simplex, mała miała mocne wzdęcia i nie chciała w ogóle spać w nocy brzuszek był jak balon. A odkąd podajemy krople nie to dziecko. Podaje 15 kropli co ok 3-4 godz przed karmieniem. Juz zaczęła rzadziej jadąc nawet jak ja nic nie boli. Mamy używać ich 5 dni i spróbować przerwać żeby zczaic czy będzie lepiej i bez nich. Xxx Co do ubioru mamy nakaz 18 stopni ale mamy 20 w domu bo inaczej my byśmy pomarzli. I mała ma body długi rękaw najczęściej i pajac. Jest ok. Xxx Co do mojej wagi. Juz tez wróciła w tydzień do wagi sprzed ciąży. Xxx Mam silne bóle jakby parcie na lechtaczke. Czy któraś z Was ma taki ból? Po porodzie jest czarna i opuchnięta i teraz to silne parcie doszło. .. Xxx Wiem ze coś jeszcze miałam pisać ale jak zwykle uciekło. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do spania używamy śpiwora i raczej już nie daje kocyka. Tak polecił dr. Przy wypisie. Xxx Pokarmu mam też na dwójkę dzieci. .. heh Xxx Główkę mała tez fajnie dźwiga jak kładziemy na brzuchu czy na ramię. Xxx Aha i jak zasypia to jakieś 30min do 1 godz ciągle skomli coś cały czas. Tak słodko heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ostatni raz ja :-) Mia ur się z wagą 3270. Na wypis miała 3040. We wtorek 3240 a w czwartek 3340. Wiec rośnie nam jak na drożdżach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulinka7
dziewczyny sukces, dzis 1 noc bez butli :-D budzimy sie co godzine zeby w 10 min zasnac przy cysiu ale co tam, wazne ze ładnie ciagniemy i dawny rade. bez. mm :-D chyba sie poplacze z radości :-D xx aga daj znac co. z tobą , mam nadzieje ze to tylko oczyszczanie i nie powaznego sie. nie dzieje eh xx buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
repetytorium trzymam kciuki ze to to :-D xx natalia za ciebie. tez. dzis. trzymamy kciuki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natalia, powodzenia kochana! >>> Magdalenka, jak czujesz ruchy małego i masz blisko do szpitala, to ja bym poczekała do pon. >>> Ags, duzo zdrowka, pisz co ci wyszukali w szpiatu, mam nadzieje ze to nic strasznego. Może tylko masz takie mocne skurcze. >>> Zawiecha na bank juz rozpakowana :) >>> U nas dzien niezbyt ciekawy, mała tylko na cycu. Piersi pełne, Lena ładnie ciągnie a jednak taka jakas nie spokojna, łapie go wypuszcza, kręci główka. Macie jakis pomysł dlaczego może taka robic? Wczoraj po 2 godz siedzenia na cycycach dostała 30 ml mm(penie zjadłaby wiecej, bo ciągnęła dalej ) i wkoncu sie uspokoiła i usnela. Kurcze nie chce karmić mm ale tez nie moge tak długo cycem bo jeszcze mam Maje w domu i dla niej tez muszę mieć czas. Zobaczę jeszcze pare dni jak bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola1710
Ten post wyżej to moj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Jola-ja mam w domu 1,5 rocznego synka i tez karmie nieraz dlugo ale wtedy mozna z nim ksiazeczki przegladac albo pilka rzucać, zalezy co on chce a na co mi pozwala jedna reka:) a takie dzieci to chyba zawsze wciagna mm bo same jeszcze nie wiedza ile potrzebuja a usnie bo jest przejedzone:) Xxx Natalia i repetytorium-powodzenia dla was! Xxx Izulinka-super!:) Xxx Safari - u nas od wczoraj tez sa nocne wzdecia ale sprobuje najpierw z herbata z kopru wloskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimowa mamo, wiem ze mozna wszystko zorganizować, znam kobietę ze karmi p swoje 4 dziecko. Ale co do tego przejedzenia to sie nie zgodzę. Jeden dzien musiałam dawać dodatkowo 20 ml mm i po trzecim razie zaczęła ulewac, wiec został sam cyc. Dzisiaj w nocy tylko cyc i tez sie zaczęło ulewac. Może wczoraj mało mleczko jej moje smakowało, bo miałam czas zjeść dopiero o 15-stej :/ >>> Co do pieluszek, zaczęłam od pampersow 1 ale sa trosze za duże. Kupiłam teraz zwykle 1 w takim sklepie jak rossmann. Przy starszej tez długo używałam tych 1,bo moje dziewczynki takie maleńkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Zimowa - tą herbatę z kopru włoskiego pijesz sama czy podajesz małemu? Jeśli małemu to jaką ilość i kiedy? Moją też męczą wzdęcia. Trochę pomaga masowanie brzuszka na dole po prawej stronie, tak nam pediatra podpowiedział. Xx Moja mała strasznie szybko i lapczywie ssie i potem ma czkawki i mocno ulewa mimo że ją odbijam :/ te wzdęcia pewnie też od tego. Xx Natalia trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pałka89
hej melduję sie nadal w dwupaku. xx Natalia moja mała tydzien temu jak byłam na ostatniej wizycie u gin miała byc 4kg klocuszkiem, dlatego trochę mnie to niepokoi,ale wcale tyle miec nie musi. Daj znac jak na wywołaniu bo mnie to zapewne tez czeka;) no i oczywiscie powodzenia xx Madzia ja mialam isc do szpitala dziś, ale jak byłam w srode na ktg to ginka z oddzialu kazała mi sie zglosic w 8 dobie po terminie o ile nie urodze wczesniej, wiec ide dopiero w pon bo nie chce kwitnac na oddziale przez weekend, a do szpitala mam tez 5min drogi. xx Ags wszystko bedzie dobrze, moze to rzeczywiscie jakies pozostałosci po porodzie w sensie ze sie oczyszczasz, nie wiem nie znam się,a maz napewno sobie poradzi;) xx dziewczyny super ze karmienie wam sie udaje tak jak chcialyscie;) jednak cierpliwosc i spokoj poplaca. mi jak narazie codziennie leci mleko i to coraz wiecej, ale na marne. xx jutro przylatuja moi rodzice i przezywaja ze jeszcze nie ma wnusi;d xx milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Cześć:) X U nas nocka spoko, pobudki tylko na karmienie i pieluszke, baczki tez były i kupa ale bez krzyku:) oczywiście zadypiala bardzo długo bo po kąpieli trafiła do łóżeczka o 19 i do 22 niespokojnie leżała, pozniej sie darla i co chwile głodna... Muszę ja jakoś rozkminic czemu jak ja chce miec czas dla siebie i męża to daje czadu...:( bo tak jak pisałam wczoraj w dzien jest aniołkiem i nie ma z nia żadnych problemów pozniej w nocy jak zasnie tez jest dobrze ale zawsze te 3 godz wieczorem jest najgorzej... X My kąpiemy Marys w parafianie bo ma mega sucha skore, wlewam tez odrobinkę płynu z musteli ktora zreszta w szpitalu dostałam. Ale juz w przyszłym tyg zacznę używać nivejki bo skończymy miesiac, a pi cos tego ustrojstwa tyle nakupilam, parafina bede dolewac do kąpieli tak długo jak bedzie trzeba. X Claudina, czkawka to dobry objaw, dzieci ja maja dlatego ze jakis nerw koło przepony nie jest jeszcze ukształtowany. Moja Marys ma naprawdę często i w brzuszku tez miała! X My dalej podajemy bobotic rano i wieczorem, po 3 kropelki i odpukać chyba pomaga bo mała nie daje popalić a jak widzimy ze sie pręży pomagamy popracować nóżkami i baki idą i kupa idzie;) w dzien dużo leżymy na brzuszku. X Dziewczyny karmiące piersią, jak wyglada wasza dieta? moja strasznie nudno. Szynka z kurczaka lub indyka troche sera ogórki mleko z płatkami jabłka banany rosol kurczaki gotowane albo z piekarnika schab tez z piekarnika początkowo wołowina duszona dle juz mi zbrzydła marchew gotowana jogurty o herbaty owocowe a i herbatniki i biszkopty.... Nuda nuda nuda, X Natalia moze jakieś zdjecie brzuszka na fb wstawisz???;) bo tam pod tym względem ostatnio nic sie nue dzieje!! X Ags, jak sytuacja domu i u Ciebie? Czyszczenie ci robili? Ja byłam czyszczona zaraz po porodzie bo lozysko było w strzepach... X Ja mam prawie 4 tyg po porodzie i nie krwawie, mam lekkie plamienie ale nawet nie krwią tylko takim płynem lekko podbarwionym na beżowo... X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ale jestem zła. MIA ma katar a fride mogę wywalić do kosza. Nic nie pomaga, mogę z całej siły ciągnąć a tu nic jakby powietrze tylko wlattwalo. Może ja nie umie tego używać :-/ albo mam trefny sprzęt. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi. Ja jadam prawie normalnie unikam cebuli kapusty grochu. Tego co naprawdę powoduje wzdęcia. Wczoraj zjadłam schabowe go przecież w sumie nie ma nic zlego. DZis robimy paprykę faszerowana kuskus z marchewka polana sosem bazyliowym. Ostatnio jadłam rybę pieczona i warzywa z parowaru. Różne ale nie przesadzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi moja dieta wygląda identycznie ale bez nabiału bo lekarz mówił że problemy z brzuszkiem to też może być nietolerancja laktozy wiec mam wprowadzić później. To dopiero półtora tygodnia wiec jeszcze nie marudze :) wiem że teraz mówią żeby jeść wszystko i też tak planowałam ale jak mała ma się męczyć albo mam ją już faszerować espumisanem, sab simplex i innymi sztucznosciami to wolę być na diecie. Xx Ags daj znać co u Ciebie! Mam nadzieję że nic takiego i dziś wrócisz do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hej my jeszcze,razem,noc przespana extra:)napinania od rana. xxxc Natala trzymam kciuki!!!!!!proszę o dobre wiesci,mam nadzieje,ze limit zlych juz sie wyczerpal!!!! xxxx Ags jak tam?! xxxx Malwi jak juz niemal jestes miesiąc od porodu-wow juz?!;),to spokojnie mozesz rozszerzać dietę!!!!!kotlety jesc-ja tylko je po usmażeniu na 5-10min do garnuszka wkladalam i podlewalam woda. Sprobuj pomidora,ogórka,warzyw ogólnie i owoców. Zjedz z rana cos nowego i obserwuj dwa trzy dni,jak nic sie nie dzieje jest ok i mozesz wpr.cos nowego. Bo tak daj spokój ilez kurczaka mozna jesc;) xxxxx Safari super ze mleczka duzo no i twoje menu bardzo mi sie podoba mniam mniam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jem wszystko i dam sobie reke ucicac ze wzdecia nie sa od mojego jedzenia bo to dwie noce a jem od poczatku tak samo-nic nowego nie wprowadzilam. Starszy tez mial wzdecia ale nie az takie i dopiero nad ranem. Xxx Claudina-ja pije ta herbate z kopru, starszemu pomogla tu zobaczymy bo spotkalam soe z opiniami ze czasem przynosi to odwrotny efekt. Jemu nie daje zadnej herbatko bo jak poczytalam kiedys sklad jednej to bylo 98% glukozy i 2% kopru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dzieki za troske :). Lejarz mnie zbadal i puscil do domu. Mam sie jutro zglosic tylko po wyniki badan, ale wstepnie wedlug niego wszystko jest ok. No i szwy zaczely wreszcie schodzic :))). Mowie Wam ja mam jakas obsesje chyba ;). Jarek sobie poradzil :). Mala co prawda dala mu popalic ale jak zasnela o 24tej tak przespala do 4tej rano :). xxxxx Claudina tez mialam zamiar jesc wszystko ale jak mala mi sraczki po wedzonym kurczaku dostala to sie juz pilnuje :/. xxxx Safari ja nie wiem ale fride uzywalam jeszcze przy Bartku i sie super sprawdzala. A pozakladalas dobrze te gabeczki? xxxx cdn, bo mala sie obudzila....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To my chyba jestesmy przyklafem, ze koper wzdecia powoduje, bo Emilka generalnie po kazdym jedzeniu ma kupe a jak koper wypilam to sie przez cala noc zalatwic nie mogla a baki puszczala smierdzace jak stary ;). Ja pije melise i rumianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ze wiekszosc moich postow wyglada jakby je analfabeta pisal ale tworze je na szybko na tel ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Nie doczekalam do poniedzialku. Od 5 rano mialam skurcze co 10minut juz troche bolesne a z tymi skurczami bol plecow okropny. Jesli te plecy przy silniejszych skurczach beda tez mocniej bolec to bede chyba krzyczec z bolu. Przy tych skurczach odeszly mi wody tez to juz umylam wlosy, wzielam prysznic i maz mnie przed praca przywiozl do szpitala. Leze tu pobadali mnie skurcze mam i te wody co chwile odchodza i juz teraz musze te wklady poporodowe uzywac a i tak co chwile biegam i wymieniam bo sie ze mnie saczy. Wkurzajace to jest i niekomfortowe no ale nic na to nie poradze. Po badaniu jeszcze mi krew ze skrzepami troche poleciala. Nie wiem albo urodze dzisiaj a jak nie to doktor mowil ze jutro i zebym jutro juz nic nie jadla. Xx Ags trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×