Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość nfocat
palka to powodzenia:) w koncu sie doczekalas:) xxx to chyba nasza liste mozna zamknac:) ?:) ehh tyle miesiecy zlecialo i tyle sie zmienilo :) czasami mi teskno do czasow ciazy :)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pałka powodzenia :) xx dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki :) bo wyczytałam w necie że dziecko najdłużej może spać do 4 h za jednym razem bo potem spada poziom glukozy i dziecko jest apatyczne i może się nie wybudzić i inne takie głupoty. MOja położna każe małą budzić co 2 3 h bo chodź przybiera na wadze to troche według niej za mało, chodź w normie. I tak w dzień rzeczywiście mała je co 2 max 3 h, czasem co godzinę - no często w każdym razie. Ale w nocy ona śpiii, i to bardzo długo , śpi. Wczoraj zasneła ok 23 tak na dobre i ja się nie obudziłam na karmieniem ok 2,3 i obudziłam się dopiero o 5 i zbudziłam ją. Ale wcale nie była apatyczna ani nic, wręcz przeciwnie świeża była jak skowronek. 0 płaczu ani nic, cieszyła się, coś tam burkała sobie więc chyba krzywda jej się nie stała nie, i stąd się tak zastanawiam bo jak ona tak śpi w nocy to jest potrzeba budzić ją co te 3 h czy dać jej spać ? Ona nabrabia w dzień, i jedzonko i spanie... eh xx Andzik super że chrzciny się udały :) xx magda z kupkami nie pomogę bo u nas przy bolącym brzuszku zmieniają się jedynie na ciemno żółte, ale w konsystencji są bez zmian :) xx Anja, Malwi pierwsze słyszę o tych plamkach :) a dziewczynki się z tym urodziły ? bo tez sa jakieś przesądy że jak mama się wystraaszy albo poparzy to gdzie sie dotknie to dziecko niby ma znamię czy jakos tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Pałku juz moze masz swoje maleństwo ze soba;) czekamy na wiesci;))) xxx Nasz Leon ma czerwone przebarwienie na lini wlosków. xxx Udało mi sie kupic die duze pszki mleka hipp bio combiotik w rosmanie za 43zł za puszke o pojemnosci 800g. xxx Nasz leos smacznie sobie teraz spi. Odsypia wczorajsza imprezke ;)Spał ledwie godzinke przez cały dzien;) Ale był mega grzeczny;) Mój synus kochany;) No i chrzciny za nami. tak sie stresowałam ale niepotrzebnie;))) No i bardzi fajne prezenty mały dostał. Zabawki nianie elektr. maskotki, i traktor z pieluch i nawet obraz dostał. taki prawdziwy;)))) Wszystko z mysla o nim. super. xxx i Była dzis u nas ostatni raz połozna srodowiskowa. No i w koncu zwarzyła Leosia i na 5150gr. Doradziła mi tez ze moge na te problemy brzuszkowe podawac co jakis czas Lakcid.Bo dzieci rodzace sie przez cc nie dostaja kwasu mlekowego ktory jest w kanale rodny matki. przez to własnie czesciej maja problemy brzuszkowe. maz ma kupic zobaczymy jak si sprawdzi. no i tez sprezentowałam poloznej slodka paczuszke w ramach podziekowan. wypilam z nia kawe i pojechała. ale gdyby cos sie dzialo to mam smiało dzwonic;) fajna ta moja połozna była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palka powodzenia!!!! Moja Emilka ma to na nodze co podobno r jest rzadko spotykane. Te plamki robia sie bardziej widoczne jak jest chlodno malej. Tez tak macie? Malwi, nie martw sie Emilka tez w potowkach a serio nie ubieram jej jakos grubo, ale mysle, ze to przez to, ze jak z nami spala troche jednej nocy to ja koldra przykrylam nasza :/. Tez ja maka sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pałeczka już pewnie tuli swoje długo wyczekiwane maleństwo :) szkoda ze dziadkowie sie nie doczekali xxx jeju dziewczyny ja mam dzis szkołę przetrwania,nie dość że noc była ciężka to na 8 wiozłam starszego do szkoły oczywiście musiałam wziąźć młodszego potem o 12:30 to samo bo musiałam go odebrać ze szkoły i jeszcze na 16 muszę go zawieźć na trening.Masakra jeszcze ta pora roku i to ubieranie wrrrrr,wszystko z zegarkiem w reku przed każdym wyjściem jeszcze karmienie żeby na spokojnie dojechać i wrócić i to zapinanie pasów w dwóch fotelikach to już jest wogóle paranoja szczególnie w takim małym aucie jak ja mam xxxx u nas natuś też ma na powieczce ten czerwony ślad :) nbie ma się czym martwić xxx andzik fajnie że masz już ten chrzest za sobą a powiedz mi jeśli mogę spytać oczywiście z jakim kosztem się trzeba liczyć ,i przy jakiej ilości osób xxx zimowa u nas w gminie dostaliśmy 4 druczki wszystko wypełnia się na podstawie pita za 2013 i niestety okazało się że w tym picie uwzględnione są wszystkie nagrody,premie trzynaski ,mundurówki i tp a co za tym idzie przekroczyliśmy limit o 30 zł i dupa blada kasy nie będzie .Acha i pesel musisz dziecka mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izulinka ja jedyne czym bym się martwiła to laktacją bo nocne karmienie najbardziej ją podkreca ale dziecka to bym raczej nie wybudzała tylko cieszyła się z takiego aniołka co tak pięknie śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Gosiaczek to zadna tajemnica. Nas chrzciny na 29os. w tym obiad kawa z ciastem zimny bufet i zupka na koniec, owoce napoje alkohol i ksiadz wyniosly ok 3 tys. wiec nie jest zle bałam sie ze drozej wyjdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
OooO matko Andzik to wy praktycznie mini wesele robiliście u nas bedzie Max 11 osób i 2 dzieci, i dla mnie 3 tysie to kupa kasy na taka imprezę, mam nadzieje ze mnie to o wiele mniej szarpanie;) No ale w sumie lokal to lokal! my zrobimy u siebie w domu i weźmiemy catering ale tylko obiad:) słodkości zrobię sama albo mama:) X Gosia, podziwiam cie!!! Ja z ta moja mała ledwo ogarniam zwykle wyjście... X Ja juz becikowe dawno przechulalam... Dochody i PIT za 2013, peselu nie potrzebowałam. X Iza, moja Marys zawsze w nocy ma jedno spanie takie długie 5 h, nie ma opcji żebym ja wybudzala zanim ona nie wybudzi mnie;) i w żadnym wypadku nie jest osowiała ani ospala czy tam bez energii, nie pamietam wybacz co wyczytałas;), jak jej zmieniam pieluchę to ma tyle pary drze sie i kopie bo tak chce jesc!!!:/. W dzien spi po 2-3 h Max. X Karolina, ona oczekująca, Claudinka co tam u Was Kobitki???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Izaaaaa jak ja Ci zadroszcze tego nocnego spania!!!! Moja mała tez ma pierwszy sen 5 godzin i tez za nic bym jej nie wybudzała :-) a potem juz co 2,5-3 godziny. Oczywiscie w miedzy czasie potrafi sie przebudzic i marudzic troszke :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Fajnie ze juz po chrzcinach.My w marcu zrobimy bo maz ma w marcu urodziny i tez tylko najblizsza rodzina i w domu u rodzicow moich na wsi zrobimy. Kurcze nie wiem co z tymi kupkami malego. Nawet zrobilam zdjecie jakbym nie mogla wytlumaczyc dokladnie poloznej jak ta kupka wyglada. W piatek przychodzi do nas pani pediatra to tez jej zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosiaczek,wniosek o becikowe można skladac przez rok czasu.może w przyszłym roku zalapiecie się na becikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
cześć wybacznie że wam temat zaburzę ale może coś wiecie o czymś takim bo moja mała ma 4 miesiące korygowane 2, jutro idziemy do lekarza, ale nie prześpie nocy jak sie nie dowiem, w okolicach serduszka dzisiaj zauwazyłam jasno siną plamke pod która wyczuwam jakby jakiś guzek wielkości jakiegoś 1 cm wiecie coś co to moze być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
mamusia niestety nie pomoge;( xxx Jestem w trakcie wypróbowywania niani elektrycznej. zamknełam drzwi do sypialni zeby Leos spokojnie spal. xxx My juz mamy decyzje ze otrzymamy becikowe Aby za kaska czekamy. Ale jakie papiery były potrzebne to nie powiem bo maz to wszystko załatwiał xxx Nasz Leos tez jak wieczorem sciagnie butle to spi po 4,5 a nawet 6 h. xxx Malwi ja mam duza rodzine wiec przez to wyszło tyle os. to i tak była okrojona wersja. i jeszcze 2 os w sobote mi odmówily i jeszcze brat z holandii z dziewczyna nie przyjechal.I tez mielismy w planie zrobic chrzciny z kateringiem na takiej małej salce w mojej wiosce ale juz wszystkie terminy do konca roku były zajete jak na zlosc. A jak juz rozdalismy zaproszenia to nasz termin sie zwolnił ale bylo juz za pozno bo wszystko bylo juz ustalone. xxx Ciekawe jak nasza grudniowa mamusia Palka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
do becikowego było nam potrzebne moje i męża zaświadczenie o zarobkach z zakładu plus oczywiście wszystkie papierki które dostaliśmy w urzędzie, oryginalny akt urodzeniowy córki i chyba tyle :) pieniążki były po jakiś 20 dniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś 8.12 o 14.22 przyszło na świat moje wyczekiwane szczęście. Ma 59cm i waży 4230g:-) tylko je i śpi, smoka cyca, i jest kochana i piękna. Ma pełno włosów. Potem napisze że.szczegółami. Pałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Pałka moje gratulacje;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stokrota33-------33l------3dz------02.10-----synek------- 350 0/57-----cc Anja----------------27l----- 1dz------09.10-----Hania-------3250/56-----cc Asiek1111--------30l------1dz------14.10-----Julian------ -2350/48----cc Agagula-----------31l------1dz------19.10-----Mieszko---- 3320/56----cc Malwi86-----------28l------1dz-----26.10------Marysia---- 3200/55----sn onaoczekująca--27l------2dz-----27.10------Alutka------3 120/51----sn andzik87----------27l------1dz-----29.10------Leonek----- 3640/55----cc Mmamba----------20l------2dz-----31.10-----Zuzia--------3 860/55----cc Karolinaaaaaa---26l------1dz-----03.11------Aleks-------3 250/55----sn Katka84-----------30l-------2dz----03.11------Radzio----- 2970/52-----sn newt ---------------37l------2dz-----04.11------Adaś--------3770 /57----sn zimowaMama---25l-------2dz-----07.11-----Kajetan-----3060 /53----sn promyczek85----29l-------2dz-----07.11-----Kubuś-------3 170/54---sn Martyna8---------26l-------3dz-----09.11------Nadia------ 3800/55----cc Kasiaaa91--------23--------1dz-----09.11-----Olek-------- -3460/54----sn Matosza-----------38 l-------3dz-----09.11.----Kalina-------3980/60----sn Claudina----------27l-------1dz-----11.11-----Ula-------- ---3855/53---sn Safari29-----------29l--------1dz----12.11-----Mia------- ----3270/51----sn izulinka7----------24l--------1dz----12.11-----Zuzia----- ----3500/56---cc Ags-----------------33l--------2dz-----12.11 -----Emilia--------3444-----sn Misiula24---------25l--------2dz------12.11-----Mikołaj- -----3300/54--cc gosiaczek847----30l--------2dz-----13.11-----Nataniel---3 320/56----sn Neska851---------29l-------1dz------13.11------Michaś--- ---3330/54-sn Marita1990-------24l--------1dz------13.11 -----Bartek----3600/54----sn nfocat-------------26l-------1dz------14.11-----Jeremi--- -3320/53--cc Jola1710---------30l-------2dz------16.11------Lena------ -3020/?---sn Mila85--------------29l-------1dz------17.11----Hania---- ---3040/54--c ania3211----------31l--------2dz-----18.11-----Hubert---- 3080/54--cc magdalenkamz-24l--------1dz------21.11------Bartek-----37 20/55--sn nata91lia----------23l-------1dz------23.11--------Nikoś ----4530/59---cc zawiecha---------24l--------2dz------24.11---------córka repetytorium----29l--------2dz------28,11-----Asia------- - 3405/54--sn Meg333------------36l-------3dz-------30.11----Nikola---- ---4200/60--sn Pałka89-----------25l--------1dz-------8.12------Maja-----4230/59---cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Pałka gratulacje! Nasza grudniowa mamusia :) Xx Iza ja też bym nie wzbudzała! Co za pomysł. Pokolenie naszych mam się z tego śmieje. Zdrowy noworodek jak jest głodny to na pewno się obudzi, taki instynkt przetrwania. Ja tego dylematu nie mam bo mój glodomor budzi się co max 3 h.. Xx Malwi u Marysi koniec problemów z brzuszkiem po boboticu? U nas pomaga infacol! Jest dobrze :) Xx Potrzebuje porady laktacyjnej. Do niedawna karmiłam 15 min z jednej piersi a potem kilka min z drugiej aż się najadła. A położna powiedziala że mam karmić tylko z jednej piersi podczas jednego karmienia ale minimum 20 min. Wtedy bedzie dluzej spala bo naje sie tlustszym mlekiem. Problem w tym ze po kilkunastu min mleko wolniej leci (ale leci na pewno) i mała się wtedy mega denerwuje, wije się i szarpie sutek i nie chce ciągnąć. Czasem uda mi się ją uspokoić i ciągnie dalej ale w większości przypadków mam dosyć tego szarpania i jej wsadzam smoczek albo daję drugą pierś. Jak jej nie dam drugiej piersi to jest niedojedzona i za pół godz znów chce jeść. Co mam robić? Zimowa - jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Palka-gratulacje! :) Xxx Claudina-jak u nas jest taka syt to daje druga, nie chce mi sie walczyc z dzieckiem ze ma jesc z tej i koniec. Z reszta ostatnio wyczytalam ze ponoc nie ma czegos takiego jak fazy mleka (ze jest po kilku min tluste). Poza tym czesto sama od siebie daje druga piers "na dobitke" :) zawsze z niej ciagnie krocej wiec przy następnym karmieniu zaczynam od tej piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palka gratulacje :) w koncu :) Xx Mi maly tez.sie rzuca przy cycku ale to sa takie nagle i mocne ruchy i mi sie wydaje ze to brzuszek go przy jedzeniu meczy. Xx Dziewczyny powiedzcie mi jak wasze dzieciaczki spia zebym miala porownanie ?????? Bo moj bartek usnie i po kilku minutach sie przebudza i tak kilka razy a potem jak juz na prawde zasnie to spi tak ze co chwile wstaje i zerkam na niego bo sie przeciaga, wygina, macha raczkami i nozkami. Nie wiem czy to normolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
Jesli nic sie innego nie dzieje nie placze i wgl to wydaje mi sie ze nie masz sie co martwic i moim zdaniem nie ma czegos takiego jak 'normalne spanie niemowlat' moja corcia ma 4 miesiace korygowane 2 i na ta chwile ma 1-2 drzemki w ciagu dnia srednio 2-3 godziny ale tylko przy muzyce, wsadzam jej mp4 do lozeczka :P a w nocy zasypia po karmieniu o 21 i wstaje o 7:30 do jedzonka i dalej spi do 10 aniolek juz bez muzyki i nocnych karmien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
palka gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję Pałka :D Nareszcie masz już skarba obok siebie :) U nas w nocy 3 razy karmienie, a w dzień to nawet nie liczyłam........ bardzo często w każdym razie. Po pół godz. każde. 3 razy kąpałam w krochmalu i wszystkie plamki ,krostki i co tam jeszcze poznikało. Skórka śliczna milusia, a mama szczęśliwa :D No i zaczyna odpadać pępuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Cześć:) Paleczko gratulacje uściski dla Majeczki!!!:) jak sie czujesz? X Mamusia wez mi wytłumacz co oznacza "korygowane 2" sory ale ja jestem swiarzakiem mamusia;) i jak po wizycie? Cos poważnego z tym zgrubieniem??? X Claudinka, bobotic juz nie działa chyba...:/ w nocy znowu podalam SS i kurczę rano było całkiem całkiem:) fajnie baczki szły i kupka od razu tez, i sama jak jeszcze niedawno sie usypiala na kanapie... Super ze Znalazłas sposób na Ulcie:)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pałka no gratulacje ;) doczekałaś się ;) xx dzięki dziewczyny za opinie, nie budziłam jej i nie będę tego robić :D co do nocnego spania to naprawdę mam aniołka :) więcej śpię niż pod koniec ciąży :D xx gosiaczek ja raz dziennie ubieram tylko a też tego nie cierpię, bo zanim ogarnę nas 2 to z pół h mija, a zawsze przed jeszcze amciu więc nieraz wyjście zajmuje ponad godzinę eh xx claudina ja mam tak samo, i jak mała się złości i denerwuje to idzie na 2 pierś ;) nie ma problemu ze spaniem ;) następne karmienie zaczynam wtedy jak zimowamama od tej piersi co była 2, chyba że ją też mocno wydoiła, a czasem wieczorem jej się zdarza ;) a i przypomniało mi się że moja z kolei położna mówiła że początkowe mleko ma w sobie dużo glukozy żeby szybko zaspokoić pierwszy głodek, więc jak dzidzia się opije tej glukozy to chyba fajnie spać będzie ') jak widać co położna to inna opinia eh xx magda Zuzia śpi bardzo różnie, zależy co robimy w dzień ;) xx wiecie co mnie - lenia patentowanego przerosło najbardziej ?? robienie prania :D bo piorę prawie codziennie :( nasze, Zuzki i tak na zmianę, moje wielkie idee dot prasowania i takie tam poszły w las :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
niestety zarejestrowali mnie dopiero na jutro bo miejsc nie ma, korygowane 2 dlatego że mała jest wcześniakiem urodziła się w 32/33 tygodniu więc metrykalnie ma 4 miesiące bo urodziła się w lipcu ale że powinna urodzić się we wrześniu to korygowane 2 i według tego wieku jest oceniana u lekarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
Palka, gratulacje!!! Super, ze wreszcie masz malenka. xxxx Iza u mnie pranie tez masakra a najgozej, ze nie ma gdzie suszyc :/. Tyle, ze ja piore wszystko razem. Dziele tylko na kolory i zazwyczaj i tak wypada, ze jasne to sa Enilki i koszulki szkolne Bartka. Tez czytalam, o wybudzaniu i o tym wszystkim co pisalas i po porodzie pytalam poloznych w szpitalu i mowily, zeby nie budzic tak do 5 godzin. Ja niestety tego problemu nie mam. xxxxx Magda, moja mala ma jeden gora dwa taki konkretny sen w ciagu dnia a tak to takie krotkie drzemiki i najlepiej jeszcze, zeby lezec z nia albo bujac w lezaczku. Rozpuscilam ta moja Emilke;). Przy Bartku bylam bardziej stanowcza. xxxxx Claudina, ja robie tez tak jak dziewczyny. Tylko zauwazylam, ze moja sie tak zlosci jak juz jest bardzo spiaca. xxxxx Malwi, wiek korygowany jest dla wczesniaczkow. W przypadku corci kolezanki (sorki, zapomnialam nick) oznacza, ze maluszek urodzil sie 4 miesiace temu na dwa miesiace przed terminem. Troche zagmatwalam ale nie wiem jak inaczej to napisac ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus wasze dzieci tez po SS tak często kupy robią? Dostała krople dopiero 3 razy. I czy te kupki sa wodniste? Nie odwodni sie mi mała jak bedzie tak dużo kupek robic wodnistych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, mamusia juz sama wyjasnilas :). A jak sie ma malenstwo? xxxx Gosia, ja mam taki stres conajmniej raz dziennie jak Bartka ze szkoly odbieram, ale ze szkola blisko to na nogach chodzimy i zazwyczaj wychodze wczesniej to jeszcze spacer robimy. W sobote wioze go na taekwondo i w miedzy czasie, zeby nie krecic w ta i spowrotem robie zakupy. Za to w niedziele Bartek mial mecz i sie pieknie na czas wyrobilismy za to zapomnielismy o ochraniaczach na piszczele a bez tego nie mozna grac :/. Mezus pedzil do sportowego, zeby kupic synkowi ;). Wniosek z tego taki, ze jak cos robie sama mam to lepiej zorganizowane niz jak jestesmy z Jarkiem razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale czy jak wam niunki usna to czy spia tak jakby bez ruchu czy ciagle sie wierca przeciagaja machaja raczkami i nozkami i podgladaja oczkami. Tak jakby spaly na czuja i tak niespokojnie przez to wiercenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×