Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Kasica00
a jestem z Legnicy:) xx ja też uwielbiam frytki :) xx a napiszcie jakiej firmy macie chusty bo i ja się nad taką zastanawiam a nie wiem jakie firmy są dobre :) i jak się to sprawdza na spacerach czy z kurtką jest ok czy nie wygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaś jutro kończy trzy miesiące. Kąpiemy go codziennie między 19.30 a 20.30, póxniej butla i prawie zawsze pod koniec jedzenia już usypia. No i od tej 21 śpi ostatnio do 5-6 rano. Później cycka i jeszcze do 8 spanko. W dzień nie a określonych godzin w których śpi, ale najczęściej między 10.30 - 13 jesteśmy na spacerze i wtedy śpi najdłużej. Później różnie bywa ze spaniem, a ostatnio w ogóle mało w dzień śpi, a jak już uśnie to na pół godzinki tylko. xxx Co do słodyczy to jakiś dramat! Zawsze je lubiłam i sporo jadłam ale teraz dosłownie chora jestem jak nie zjem czegoś słodkiego! Zostało mi pięć kilo do zrzucenia do wagi sprzed ciąży, ale boję się, że jak tak dalej pójdzie to waga powędruje do góry zamiast na dół :-( xxx Malwi - karmi jest bardzo dobre na laktację! Poradził mi lekarz jeszcze w szpitalu. Ttylko najlepiej poczekać aż się odgazuje. A co do frtytrk to mój starszy je uwielbia, więc robię dość często i nie żałuję sobie. Na szczęście Adaś nie ma nic przeciwko temu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Nfocat niestety nie mam żadnego patentu na długi sen, u mnie podobnie jak u Safari mała mało śpi w dzień, a wyspac sie kiedys musi, więc myślę że jak w końcu usnie wieczorem to śpi i śpi aż jej głód zacznie przeszkadzać :) X Kasica zazdroszczę że możesz się objadac słodyczami bez konsekwencji :P X Szczepienie jak dla mnie okropnosc ! Mała strasznie płakała ale takim płaczem, który slyszalam u niej może ze 2 razy. Boże jak mi jej szkoda było ;( a to jeszcze na dodatek 2 wkłucia ( nie wiedziałam o tym) . Na szczęście jak ja na ręce wzielam to się uspokoiła. Późno było te szczepienie bo o 19, ale mała zasnęła normalnie na noc i póki co nie ma podwyższonej temp, wiec mam nadzieje że będzie ok. Dalismy tez 1 dawkę przeciwko rotawirusom, ale to jej akurat smakowalo :) My chyba też dopiero po 6 m-cu będziemy rozszerzać dietę, ale to jaszcze kupa czasu więc zobaczymy. Dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izula, na spacer w chuscie poszłyśmy każda w swojej kurtce tzn ja kurtka Marys kombinezon:) ale wiesz ci jak Ci Zuza spi w wózku to chustę zostaw sobie moze tylko na jakieś szybkie wyjścia do sklepu czy tp:) X My mamy chustę natibaby taka bardzo długa, dokładnie nie wiem ale chyba 4,6 ja ja dostałam od siostry a ona nie pamięta jak długa i co to za mix materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Hej, U nas powróciły koszmarne noce, od godz 20 do 24 jest super a potem jazda.....czyli wyginania stekania itp :-( ja juz jak ząbi chodze od kilku dni :/ xxx Co do frytek, chipskow i slodyczy to tez uwielbiam i chciaz powinnam zachowac umiar to niestety......wciagam co pod reką mam.Najwiecej słodyczy i potem sie dziwie ze waga nie spada :-p xxx Agagula tez mam zamair zacząć biegac, przed ciaza biegałam co drugi dzien systematycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny;) Anja wspolczuje nawrotu baczków;( mam nadzieje ze jednak szybko przejdza i wszystko wróci do normy. xxx Ja przed 8 wstalam poszykowałam obiad i teraz pisze do was;) xxx co do jedzenia to mam tak ze rano nic nieprzełkne bo zaraz mi wszystko sie podnosi i w gardle staje;( aby kawa wchodzi w gre xxx A i zima u nas przyszła wczoraj. cały czas pada snieg. a mały moze go tylko przez okno ogladac przez ta chorobe xxx Ide bo Moj Ksieciu sie obudził;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Andzik ja od 3 dni tez nie moge nic jesc rano i jest mi mega niedobrze, w nedziele wyciagnelam pierscien i czekam na okr ale juz martwie sie ze w ciazy jestem, a jeszcze jak sobie przypomniałam historie o ktorej opowiadała Malwi to az mi skora cierpnie na karku!!!!! A co do Hani to sama nie wiem czy to bączki bo prezy sie i spina ale baki nie wychodzą wiec nie wiem. W piatek pojdziemy znowu do lekarza:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Anja a nie masz za cieplo tam gdzie spicie skoro się wygina a baczki Nir ida ? Xx Ja po ciąży tez czasem sobie podjem troche slodkiego ale przymiezam się do diety takiej co ponad rok temu robilam. Kopenhaska może slyszalyscie jest rygorystyczna ale tylko ona na mnie podzialala i nie mialam efektu JoJo potem przytylam ale to się wtedy obzeralam po poronieniu pierwszego dziecka a potem prawie od razu ciąża z bartusiem i juz sie nie pilnowalam. Dieta trwa 13 dni i pierwsze cztery są najgorsze bo boli glowa i jest się ciągle zlym z glodu. Trochę się boje tych humorkow przy dziecku i braku SIL bo pamietam ze tamta dietę prawie caly dzień przesypialam w lóżku. Myślę żeby zacząć od poniedzialku jak silowo nie dam rady to zrezygnuje ale spróbować muszę bo w marcu chrzciny a wiem ze dieta dziala. Xx U nas tez wczoraj i jeszcze w nocy dosypalo trochę śniegu na spacerek pojdziemy Xx Kurcze Bartek się tak rozgadal ze leży i nawija sam do siebie a jak się robi ma rudny to gada tak jakby na nas krzyczal a nas to tak rozsmiesza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Madzia u nas w domu jestm tem 19 stopni a w nocy 18 wiec nie sadze zeby o to chodziło aczkolwiek Hania nie cierpi ciepla, jak jest 20 stopni to zaczyna maruszic bo jej gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquamarine123
dziewczyny dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi :) nie dałam rady wcześniej odpisać, bo mój synek jak nie śpi to wymaga 100% uwagi, a jak śpi to ogarniam siebie, robię obiad, sprzątam itd. Magdalenka wydaje mi się, że moje dziecko jest pokroju Twojego ;) my też codziennie kąpiemy go o 19, idziemy do naszej sypialni, gdzie jest jego łóżeczko, światło jest przygaszone, zero bodźców, a on i tak się drze z godzinę. Metodę brania, uspokajania i odkładania stosujemy od kilku tygodni i nie widzę żadnych efektów. Próbowałam zmienić godzinę kąpieli na późniejszą i też nic, nie uspokaja się nawet jak go kładę obok siebie. W zasadzie próbowałam już wszystkich metod, które Wy stosujecie i nic. Więc chyba po prostu taki typ mi się trafił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, moze to przez te posiłki stałe ktore wprowadzilas? U nas juz wszystkie problemy brzuszkowe przeszły tylko ze my kp, nie podaje żadnych kropli a mała sama jak pociskami strzela baczkami i kupy sa często tylko mniejsze. X Mamy dzisia szczepienie i to w porze drzemki, bedzie hardcore:/ X Kupiłam to bloom fresco, znalazłam używane za super cenę ale w rewelacyjnym stanie, jestem szczęśliwa. Mam nadzieje ze w piątek bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja u nas tez wlasnie 19 bo jak cieplej jest to zaraz wloski z tylu mokre i zaczyna się kręcić i denerwowac i o spaniu nie byli by mowy. Xx Aqamarine no musimy czekać może dzieciaczki się same przestawia, kiedyś na pewno a wtedy troszkę odpoczniemy. One po prostu lubią dotrzymywać nam towarzystwa wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Malwi my tez mielismy miec dzisiaj szczepienie. ale plany sie pozmieniały;) powodzenia;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula- dzięki, a wiesz , że właśnie o tej miejscowości myśleliśmy :P Już kilka pozytywnych opinii słyszałam o tym Dziwnówku. A Gdańsk jest przepiękny!- byliśmy 2 lata temu. Eee to szał z tymi wczasami pod gruszą, szef się szarpnął :D Uwielbiam klimat nad Bałtykiem- żaden Egipt, czy Tunezja się z nim nie równa ;) Super, że wracasz do biegania. Więc jak masz apetyt, to jedz na zdrowie , wszystko wybiegasz :P xxx Ja też przed i jeszcze w trakcie ciąży uwielbiałam chipsy, najlepsze laysy paprykowe ;D teraz mi się kompletnie odmieniło, ani chipsy, ani paluszki, a słodycze też w sumie sporadycznie, dziwne :P xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newt, ale Ci ładnie Adaś śpi :) xxx Emilka dzięki za odp odnośnie pielęgnacji rozstępów, skorzystam;) Dobrze, że macie już szczepienie za sobą, biedna malutka :( My pod koniec lutego mamy kolejne :o xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry, że tak na raty , ale od wczoraj cały czas mi wyskakuje, że spam i spam wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja mam taki problem...mam jakąś blokadę psychiczną, żeby gdzieś wyjść i synka zostawić.. koleżanki mnie chcą wyciągnąć do kina na 50 twarzy Greya,a ja się bije z myślami. Czytałam namiętnie, dosłownie:D wszystkie części i bardzo chcę oglądnąć film, ale nie wiem co z małym, bo nie wytrzyma tyle bez cysia:( karmie go na żądanie i mam problem ściągnąć laktatorem mleko, żeby porobić jakieś zapasy i pomrozić,bo nie za bardzo leci...ostatnio pół h ściągnęłam 10 ml:o w ogóle to nie wiem kiedy to robić, bo wydaje mi się, że małemu potem nic nie zostanie. On często cyca, bo jak nie śpi, to max wytrzyma 2 godziny i tak mam opór i stres przed jakimkolwiek wyjściem i nigdzie w zasadzie nie wychodzę przez to..chyba, że z nim :) nawet jak na chwilę gdzieś wyskoczę, to nie umiem się tym cieszyć tylko się stresuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Malwi jak uzywalas tych pierscieni nuvaring to po jakim czasie po wyjeciu dostawalas okr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, niestety nie pamietam. Na bank działał takze sie nie stresuj, u mnie działał zawsze:) Jezeli pisało na ulotce ze nie jest konieczne trzymanie w lodowce to pewnie nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Tak sie okropnie stresuje ze masakra jakaś. Pisze ze po 2-3 dniach powinno wysapic krawienie a u mnie 3 dzien i ani widu ani słychu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy antykoncepcji nigdy nie miałam typowych objawów miesiączki, No moze oprócz humorów, okres to było raczej plamienie z niewielkim krwawieniem i trwało ok 4 dni. To były czasy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Heja! nie mam kiedy pisać ale czytanie nadrabiam zawsze podczas nocnego :D Lot ok - przy starcie karmilam zeby sie uszy nie zatkaly, potem trochę marudzila ale bez histerii a potem pół lotu przespala wiec ok. na miejscu byliśmy u lekarza i mnie wyśmiali z tym napięciem mięśniowym. Mówią że kazde niemowle ma troche taki napiecie ale to samo znika na tym etapie to w ogole sie tego nie sprawdza a na pewno nie mam jej rehabilitowac. Super rozwija i jej nic nie jest. Waży 7% ppowyżej normy ale to bardzo dobrze. Zaszczepilam 5w1 i pneumo. Dobrze zniosla. Xx dziewczyny a nie bolą Was plecy od noszenia w chuście? malwi nie boisz się ze znów cos nadwyrezysz? Xx safari ja Cie podziwiam ze nigdy nie lulalas bo ja tez tak planowalam ale sie zlamalam i teraz musze lulac co wieczor.. xx anja nie panikuj moze sie po ciazy przestawilo i dlatego okres sie spoznia! A nawet jesli nie przyjdzie to pomysl jak super miec taka małą roznice wieku, potem sie do ci razem bawia i masz spokoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha Anja bidulko nie stresuj sie bo pewnie przez stres Ci sie spoznia. Lada dzien dostaniesz. My kąpiemy tak ok 18 i ok 19 butla a pozniej lulu. Zasypia z reguly sam, jesli sie meczy to poglaszcze po glowce, przytuli sie do pielusi i spi. Malwi powodzenia na szczepieniu. Nas to jutro czeka i chyba powinnam zaczac sie leczyc bo przezywam jak niebormalna. Moze tym razem powstrzymam emocje i przynajmniej sie nie rozrycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja hehe tak to jest jak się nie chce dostać miesiączki to się ma a jak się chce dostać to ci sie spóźni :) luuuzik :D może Hania chce siostrzyczkę lub braciszka :P xx natalia hm ja wiem że może byc ci ciężko ale jak młody zostanie chwile bez Ciebie to krzywda mu się nie stanie, na pewno :) a ty tez potrzebujesz czasu tylko dla siebie bo oszlajesz kiedyś :P :) nie bój się nic :) xx agagula a możesz tak syzbko po cc ?? w sensie czy nie narobisz bidy jeszcze większej ?? xx Malwi jak po szczepieniu ?? mi tak zbyt dużo materiału nie zostaje jak się zawiniemy więc nie wiem czy zmieścimy się w kurtkach :D a też mam chyba 4,6 - jakoś tak :) xx claudina super że wróciłyście i dałyście radę :) Ula bedzie podróżniczką :) mnie nic plecy nie bolą, czytałam że jak chusta dobrze zawiązana to nic się dziać nie powinno :) dobrze że skonsultowałaś się z lekarzem, przynajmniej spokojna jesteś :) xx neska a kiedy macie szczepienie ?? xx a my mamy na odwrót - zawsze bujalismy, ciągle nosiliśmy na rękach a teraz Zuzka sama zaczyna zasypiać, wieczorem 0 rączek przez ostatnie dni :) tfu tfu odpukać :P po kąpaniu kładziemy się do łózka i zasypia sama, chwila moment zje i śpi :) czary jakieś :) a i jak ją bujaliśmy to można było tak do 22 albo i dłużej teraz przed 21 wychodze z pokoju i śpi sama :) w dzień jak zasypia na rączkach to staram się ją dokładać, z tym różnie jeszcze bywa ale próbujemy dalej :) śnieg dalej sypie, a że mała zasneła przed godizna spacerową obudziła się w trakcie, a że jeździmy w foteliku to parę płatków spadło na buzię, zdziwiło się dziecko hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Natalia polecam DZIWNÓWEK. Byłam tam na kolonie jak miałam 15 lat a 3 lata temu byłam z mężem tez tam. Urocze małe miasteczko i morze blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Malwi jak szczepienie? xxx Ha i dostałam okr, ale panika juz było widac w moich oczach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Anja to dobrze ze okr przyszedl;-) xxx Ja mialam dzis wychodne bo juz na łeb zaczelo walic od tego ciaglego siedzenia w domu. przez nasze choroby nie chodzimy na spacery i mi syrasznie tego brakuje xxx No i Leosiowi poprzestawialo sie spanie przez ta chorobe. w ciagu dnia spi nie cale 2h plus dwie dzemki po ok30min a wczesniej spal 3h i dwie dzemki. ale za to wieczorem pada szybciej. dzisiaj o 19.45 jyz spal. ledwo mleczko wypil. i spiacego go do lozeczka odlozylam;-) xxx a teraz uciekam bo moj ulubiony serial zaraz. Na dobre i na zle;-) a do tego pol szklaneczki piwka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×