Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Neska-nie koniecznie czop musi byc krwisty, krwisty oznacza bliski porod. Mi czop odszedl w srode chyba i to byl taki zbity sluz. W pierwszej ciazy czop odchodzil mi juz miesiac przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Laski! naczytałam się w internecie o niedotlenieniu, zielonych wodach itp i się zdenerwowałam. kurde ja jestem tydzień po terminie i mam sobie spokojnie czekać. No więc umówiłam do innego lekarza niż mój prowadzący. On jest ma super sprzęt, zbadał mi wszystkie przepływy itp i powiedział, że na dzień dzisiejszy jest ok ale najpóźniej w piątek mam się zgłosić do szpitala i on mnie weźmie na oddział i dał receptę na jakiś żel, który mi zaaplikuje na szyjkę i po tym najprawdopodobniej od razu ruszy poród. To jest wywoływanie ale podobno dużo lepsze niż oksytocyna, ale nierefundowane i nie w każdym szpitalu to podadzą. Czy któraś z Was się z tym żelem spotkała? Nazywa się Prepidil. Jak chcę to mogę dalej czekać aż samo się zacznie (dopóki te przepływy i ilość wód będzie w normie), ale od piątku i tak mam być w szpitalu. Jeszcze nie wiem co zrobię. To jest inny szpital niż ten w którym miałam rodzić ale chyba już mi wszystko jedno. Bardzo się też ucieszyłam bo mam rozwarcie na 1 cm i główka jest bardzo nisko i mocno napiera! znowu wierzę że jest szansa że jeszcze samo się zacznie anytime! xx Martyna, Kasia - trochę przerażają Wasze historie.. Ale najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło i możecie się już cieszyć maluszkami. Kasia chyba pójdę Twoim śladem i wymodlę poród, tego jeszcze nie próbowałam! xx Ags mówisz, że rusza? Może trafisz idealnie w termin, trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neska mi tez mówili że czop może byc bezbarwny i czysty :P zależy na ile przed porodem odchodzi :) xx dziewczyny a u mnie od wczoraj sraczunia :) po tych moich przygodach z zaparciami zastojami i innymi takimi teraz czuję sie taka lekka od tyłu że szok :D dzisiaj byłam w końcu na moim wymarzonym ukochanym kebabie, najeśc się nie mogłam po prostu :D xx co do przenoszenia ja mam się w razie co zgłosić 19, czyli 4 dni po terminie do gina i mamy się umówić kiedy do szpitala w razie co, ale jak na razie mam nadzieję że cos w tym tygodniu ruszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak nazywa się święty od porodów ??? może i ja sie skusze na modlitwę :D :D :D xx claudina ja słyszałam o tym żelu, ale nie znam nikogo kto by stosował. Podobno w "lepszych" lub prywatnych szpitalach stosują go właśnie przed oksytocyną, a oksytocyna to ostateczność. Napewno warto spróbować, ale ja trzymam kciuki że jeszcze samo Cie do piatku ruszy!!! xx Ags może rzeczywiście trafisz się w termin :) chyba jeszcze żadna z nas nie trafiła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie wiem dziewczyny czy sie uda. Fajnie by bylo ale watpie, bo te surcze takie malo regularne i wogole tak mnie wszystko boli, ze juz sama nie wiem co. Nie moge uwierzyc, ze termin jutro! xxxx Claudina, ja wiem, ze tu w Anglii zeli i czopkow uzywaja. Wlasnie w sobote mojego meza kolega opowiadal, ze jego zona miala porod wywolywany rok temu i urodzila 20 min po zaaplikowaniu czopka. To byl jej drugi porod ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiula24
hej dziewczyny no ja mam nadzieję że u mnie niedługo też się zazcznie bo łapią mnie skucze tak co 2, 3 god. takie dosc bolesne wiec maz krok do przodu xx dziewczyny ale miałyście przezyzcia, ale wazne ze wsyzstko juz dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudina, zdołuję Cię, bo ja mam 4 cm rozwarcia, głowę nisko, mocno napierającą, szyjkę króciutką, mięciutką i skurcze przychodzą i odchodzą ... ---> misiula, trzymam kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiecha nie demotywuj! ; P zresztą ja odkąd wróciłam od lekarza to skaczę i kręcę bioderkami na piłce więc teraz to już mam na pewno ze 2 cm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudina dobrze zrobiłaś że poszłaś ja na twoim miejscu też wolałabym być u lekarza 5 razy za dużo niż raz za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Gratulacje dla kolejnych Mamusiow ;-) Powodzenia oczekujacym:-) Xx My wczoraj wyladowalismy w szpitalu u chirurga:-( synu mial spuchniety sutek, zebrala sie ropa i zapalenie:-( musieli nacinac. Zaje..ste jest to ze 2 dni wczesniej byla polozna i mnie uspokajala. Oczywiscie dostal antybiotyk-przerazona tym jestem:-( jutro kontrola w szpitalu. Jeszcze cos z jaderkiem ma a wczesniej tez nikt nic nie mowil. A jest tez po kontroli lekarskiej. Zla jestem i zdolowana - chodzi sie po lekarzach a gow..no to daje... Xx Wrzucilam 2 dni temu fote Mieszka na fb ale chyba mi nie wyszlo...starej daty jestem i se nie radze;-) dzis cos powciskalam jeszcze moze bedzie juz widoczny;-) Xx Buziaki i milego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dziewczyny macie rację, czop może być bezbarwny, doczytałam jeszcze w książce. Tylko że tak jak mówicie, może odchodzić kilka godzin przed porodem jak i kilka dni lub nawet tygodni :P Także to i tak żaden zwiastun dla mnie :P Claudina współczuję Ci, ale dobrze, że już widać koniec. Ja mogę sobie spokojnie czekać do terminu ale ani dnia dłużej, później już będzie nerwówka :) Ags faktycznie, jutro masz termin, trzymam kciuki, żeby Emilka wstrzeliła się w datę :) Zawiecha masz rację, nie znasz dnia ani godziny :D Trzymam za Ciebie kciuki, póki co dobry masz strat z tymi 4 cm. Jak trafisz na porodówkę będzie już 7 cm i urodzisz w 20 min ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula współczuję kochana :( Nie dziwię się, że jesteś wściekła. Szkoda maluszka, dużo dużo zdrówka dla niego. Przesyłam sto buziaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiula24
agula dużo zdrówka dla maluszka, ah Ci lekarze czesem dordzą pomogą a inni mają wszystko w nosie te tak miałam z młodym dwa lata temu. Dopiero trzeci z kolei wyznał się co mu jest i odrazu po lekach było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jola
Hej dziewczyny, kiedyś pisałam z Wami ale brakowało mi czasu i przestałam. Teraz czytam was nabierzaco i przeżywam z Wami. Mam termin na 17-stego, od tyg odchodzi mi czop, jakieś skurcze ale nic poza tym :) Modlę sie zeby jutro nie urodzić bo to dzien ur mojej teściowej ;) Claudina, zdecydowałam sie napisać ze względu na Ciebie. Pytasz o żel. Pierwsza ciąże miałam wywoływana tydzień po terminie. Dostałam żel. Rozwarcie0,5 cm o godz 13-stej, o godz 17-stej gotowa do porodu, parłam 15 min. Także ja polecam zel, tylko nie wiem czy to taki sam, bo nie znam nazwy. No i nie rodziłam w pl. Ewentualnie moge zapytać położnej jak bede u niej w czwartek, ale wizytę mam na 20-sta. To nie wiem czy cie w jakis sposób to urządza. >>>>>>>>>> Wszystkim mamuśka gratuluje i trzymam kciuki za prawiemamuski :) Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiula24
Dziewczyny nie wiem jak do was dołączyć na fb ale założyłam sobie konto jako ewka popek, jeśli możeci wyślicie mi zaproszenie i ppokierujcie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju jakie przerażające historie. Dziewczyny jesteście wielkie!!!! Xxx Pisze szybko bo uciekam spać. Dziś po wizycie. Mała w końcu napiera na dol. Powinnam niby niedługo rodzic. A jak nie urodze to w pt. Znowu wizyta. Dziś znowu jakiś kawałeczek czegoś jakby twardszego śluzu wiec nie jestem pewna. Kolor przezroczysto zoltawy jakby..... na ktg ta druga linia była raz 30 Ra 60 a raz nawet 120 hmmm. Skacze na piłce pije herbatkę na skurcze i dziś zrobiłam ok. 5km.... czekamy Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny gdzieś od 2 w nocy męczą mnie jakieś skurcze jak na okres najpierw co 10-15 min a teraz od 4 godz mam 4-5 min silne juz. Ale są też co 8 i co 3. Do szpitala mamy 4 km i tak czuwamy narazie w domu. 2 razy byłam już w wc. Mam biegunkę. Jednak to chyba był czop. Aha mam zarozowiona wydzielinę o wiele więcej i rzadsza niż upławy. Zwłaszcza jak się podcieram... matko ale mam stracha!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari-powodzenia!!:) mi jak odeszly wody to cala sie trzeslam ze strachu:) Xxx Agagula-i tak to jest z niektórymi lekarzami...duzo zdrowia dla Mieszka!!! A dla ciebie sily i cierpliwosci! Xxx U nas noc w miare ok:) w nocy mlodsze dziecko nam sie obsikalo a starsze jak przyszlo do nas o 6.30 to tez juz obsikane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdro z porodówki!! Obudzily mnie skurcze i krwawilam więc od razu do szpitala. Wszystko dobrze - krwawienie bo popekaly jakieś naczynka od rozwierania szyjki. Na razie leżę pod ktg a skurcze słabe, położna mówi że to trochę potrwa.. akcja idzie strasznie powoli ale dostalam jakies zastrzyki i może sie rozkreci. No to trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina i Safari powodzenia :) Trzymajcie się dziewczyny i dajcie znać jak już będzie po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaa91
Czesc dziewczyny ;) Juz wiem co to ten caly terror laktacyjny... masakra. Nie mam mleka, a maly ciagle glodny i ciagle afera. Dokarmiaja go mm, ale ciagle mam nadzieje, dostawiam itd. xx myslalam ze po moich przezyciach juz nic zlego nas nie spotka, ale niestety... Maly ma podwyzszone crp,zalapal paciorkowca i ma zoltaczke. Bidulek dostal weflon i jest taki zmarnowany od antybiotyku :( zostajemy w szpitalu min. 5 dni.. xx Macie jakies koncepcje na ten pokarm ? Poczekam do 3 doby i wtedy zaczne panike... xx 2 noce pod rzad nie mialam go ze soba bo raz wymiotowal wodami, a wczoraj po mleku + antybiotyku. Jak sie zaczal dlawic to poprostu jakbym mechanicznie dzialala wiec nie bojcie sie, ze nie dacie rady :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Claudina,Safari trzymam kciuki!!!!super data:) xxxx Kasiu a Ty mialas paciorkowca???kurcze przykro mi bardzo. Synek mojej kumpeli tez zalapal jakas infekcje od niej,bo ona caly czas grzybice mega miala,dost.antybiotyk i tydz.lezeli i wszystko bylo ok!!ja mimo ze rodzilam naturalnie,pokarm późno mialam ok 4 doby dopiero...nikt jej nie dokarmial,kolezanka obok miala nawal i podkarmiala moja córeczkę,niby tak nie powinno sie robić ale pielęgniarki od noworodków tak doradziły,ze kiedyś zawsze tak robiono i to bylo najlepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam paciorkowca i mialam tez mega infekcje cala ciaze... nie no, jestesmy w koncu w szpitalu wiec powinni nam pomoc :)) za to moja rana poporodowa juz prawie nie boli i zauwazylam, ze nawet juz siedze na tylku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Kasia a jaka mega infekcje miałaś?ja rez sie obawiam,ze mala chora będzie,bo ja cala ciaze przeziębiona z kolei,teraz tez juz cos mnie lapie-zatoki oczywiscie...pewnie,ze pomoga!!!:)no i super,ze rana szybko sie goi i juz siedzisz bez większych przeszkod:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic z tego. Byliśmy w szpitalu żeby nas wybadali i okazało się ze owszem skurcze co ok. 10min juz były tylko silne dobrze ponad 100 ok 115... ale szyjka zamknięta :-( mam cierpieć w domu narazie. Zrobili usg bardzo dokładne ale cipulajde stopka zaslaniala. Tak to wszystko z mała ok :-) ma ważyć ok 3400. Ale niestety wracam do szpitala przy regularnych 5min skurcz ach dopiero chyba ze wcześniej mnie z bólu wykańcza. A spałam 1.5 godz i nie mam jakoś siły na to wszystko. A między skurcz ami czasu niewiele żeby się wyspać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Hej Laski;) Ja tak szybciutko, bo cały czas cos... Dziewczyny Promyczek, Kasia, Martunia ogromne gratulacje, mam nadzieje, ze juz dochodzicie do siebie az Maluchy nie dają zbytnio popalić;) X Kasia, moja mała w pierwszej dobie tez miała podwyższone crp wynosiło 11 w drugiej juz 5 i wypuścili nas do domu, niektóre dzieci tsk reagują na porod, u nas było podwyższone ze względu na to ze wody odeszły na długo przed tym jak mała sie urodziła. Z żółtaczka zmagamy sie nadal, wczoraj byliśmy na badaniu poziom bilirubiny 7,95 jeszcze tego wyniku nie skonsultowalam z lekarzem ale do szpitala kazał nam jechac jak bedzie powyżej 16. X Claudinka, safari zaczęło sie!!! Dużo sił dziewczyny!!! X Ostatnio nie przespałam dwóch nocy, mała dopadł bolącym brzuszek, ale na szczęście znalazłam przyczynę!!! Dziewczyny jezeli karmienie piersią a maluchy maja problem z brzuszkiem koniecznie pijcie herbatki dla mam karmiących, mi sie ona skończyła i maz nie kupił na czas i dwa dni jej nie piłam od razu bolał brzuszek, szybko napraeilismy błąd i sa kupy i baki a brzuszek nie boli. Uzbroilam sie tez w bobotic P Dr powiedziała, ze moge jej to dać nawet przed ukończeniem tych 28 dni. Moja herbatka zawiera owoce anyżku, koper włoski, melisę i jeszcze jedno tylko nie pamietam. X Kurde kikut nadal nam nie odpadł... X Ags, ty masz tydzien gości a ja tydzien Tesciunie wlasnie mi okna myje;) kiedyś pisałam ze mieszka na wyspach, znowu mi fajnych ciuszków nawiązla. U Was za niedługo wyprzedaże sie zaczną pewnie Emilka bedzie chodzic ubrana jak Gwiazda;)!!! X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Claudina i safari powodzenia.zycze i jak najszybszego i lekkiego porodu. Agagula to straszne ze przez niedopatrzzenie lekarza dziecko sie musi dluzej meczyc dopoki inny lekarz albo mamusia sie nie zorientuja ze cos jest nie tak. Ja po swojej historii tez jest wsciekla na lekarzy i nie ufna. My wczoraj odwalilismy troche roboty i maz lozeczko zlozyl tylko poscieli jeszcze chyba nie ubieram bo czuje ze na pewno przenosze ciaze bo nie mam zadnych boli i brzuch ciagle tak wysoko pod cyckami ze siedziec za dlugo nie moge bo zaraz maly jeszcze bardziej sie rozpycha i ciezko sie oddycha i bola zebra wszystko zreszta. Ciekawe czy ktoras mamusia nam dzis w swieto urodzi :) Pozdrawiamy z lozka jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój czop odchodził 1,5 tyg i nie był krwisty, jednym razem bym kremowy a innym zabarwiony na bordowo albo wlasnie z takimi niteczkami krwi... X Agagula buziaki dla Mieszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×