Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Agagula
Jop ja tez bede tulic mojego Szkraba ile wlezie:-) ale bez chusty. Tak jak Ags pisze o kregoslupie to tez mowily a do tego w chuscie chyba nic nie widzi otoczenia. Polozna mowila pod katem uzaleznienia dziecka od matki..? Trudno mi tu jest opisac rozmowe o minusach...moze nawet to nie ma sensu. Kto chce i tak sprobuje a kazde dziecko jest inne:-) Kolorowych snow:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Zbudziłam się i jest mi źle :-( Strasznie mni mdli i boli mnie żołądek. Co ja takiego dzisiaj zjadłam?! Mam nadzieję że gorąca mięta troche pomoże, a może zrobi mi się lepiej od samego marudzenia? O rany, nie znoszę się tak czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Newt miałam to samo wczoraj i dziś cały dzień i gin powiedział że mam wziąć nospe i o dziwo mi pomogła. Mówi że to przez ucisk macicy na żołądek. W ogóle nie mogę jeść i mnie mdli ale przynajmniej te skurcze żołądka przeszły. Dziś po wizycie wszystko ok, 35 tc, Mała waży ok. 2,5 kg i mierzy ok 44 cm. A gin mnie w****il jak zwykle głupim gadaniem ale już mi się nawet nie chce o tym pisać, przy kolejnej ciąży to chyba w ogóle nie będę chodzić do lekarza i urodze w domu. Chciałam jeszcze coś napisać ale spojrzałam jak późno, uciekam spać. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Czesc dziewczynki :) My spać nie możemy chyba po wczorajszej wizycie u doktorka. Mam juz stare lozysko i zwapnienia na nim sa, wody plodowe dalej na pograniczu normy i maly mój wazy 2060 czyli niby jest w dolnej granicy normy ale cos sie boje tej hipotrofii, od 2 tygodni prawie nie przybrał nic, bo co to jest 100 gr. Mam obserwować ruchy dziecka i w razie czego jechac do szpitala jakby cos sie dzialo. Cisnienie dalej nie spada,u niego mialam 150/100 po odsiadce. Jestem załamana oczy mam jak bulterier ale juz nie mogę się denerwowac aby Julek nie przezywal tego ze mną. No ni za tydzień wizyta. Pewnie 2 tygodnie i bez mnie ciąć bo cisnienie cos spasc nie chce...mamy dzis 34 tc i 4 dz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;) Ja tez po niespokojnej nocy;/ ciągle się budziłam na dodatek zlana potem;/ a jak wstałam o 5 na sikensa to szłam zgięta w pól, bo mój brzuch wydawał mi się za ciezki. Trochę boli mnie głowa, chyba przez ciśnienie bo pogoda do d**y, pochmurno i z przelotnym deszczem. Wczoraj prasowałam i postałam z godzinke przy desce a stopy spuchły mi jak dwa balony;/ Dziś wraca mój nie mąż w koncu. Biedny jest chory i boję się ,ze mnie zarazi i rozłoży mnie do konca;/ Dziewczyny po wizytach dobrze ze wszystko ok. Claudina nie denerwuj sie przez tego lekarza;) Asia wszystko będzie dobrze, myśl pozytywnie. Nie wszystkie dzieci muszą rodzić się po 4kg. Zauwazyłam ze jak wstaje z łozka albo sie przeciagam to łapią mnie takie bóle w podbrzuszu jakbym miała miec zaraz sraczke, a przecież wcale jej nie mam bo u mnie z "grubszą sprawa" nie jest tak łatwo. Trzeba wypić jakąs kawke i brac sie do roboty. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dzień dobry, zauważylyscie ze znowu jedna z nas znikneła?! stokrota gdzie jestes?! Ja juz wiem skad te moje bole podbrzusza, wczoraj odebralam wynii badan moczu i wyszły mi leukocyty 5-10 :/ Co dzis pichcicie na obiadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Hej Mamusie! Newt mi tez teraz ciagle niedobrze i zbiera mi sie na wymioty a tego nie mialam. Brzuch i dziecko duze to nas uciska. Ja musze znalezc dobra pozycje...ale...na lewym boku dziecko dostaje szalu bo mam jego COS centralnie po lewej. Na prawym od razu cos mnie tak kluje ze nawet minuta nie minie:-) a na wznak tchu mi brak:-D ostatnio spie na 3 poduszkach bo musze miec wysoko. Na zgage tez to dziala:-) bynajmniej u mnie;-) Trzymaj sie dzielnie:-) Xx Claudina-dobrze Cie znowu widziec:-) Cora pieknie rosnie:-) super! Moze otworzymy morski dom rodzenia pozaszpitalny?:-) ja z checia wykorzystam moja nieokielznana fantazje:-P A jak sie zakonczyla sprawa z kocykami do szpitala? Bo jak pojde na Zaspe to musze ich jeszcze dokupic troche;-) Xx Asiek Kochana uwazaj na siebie i wytrzymaj chocia te 2 tyg. Kurcze szkoda ze nie mozna dzielic sie cierpieniem:O ja bym z checia wziela od Ciebie troche cisnienia bo u mnie w druga strone jest... Xx Wczoraj ogladalam film ,,Blaszany bebenek,, bo przeczytalam ksiazke a w nocy urodzilam Oskara - fuuuu Pamietam ze mialam pretensje ze do ojca nie jest podobny:-P Xx Milego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! Jestem zła, zrobila mi sie opryszczka... mozna to czyms smarowac, czy lepiej zostawic, zeby sama zeszła.. jak ja tego nie cierpie... Wczoraj jakies skurcze w stopach mnie łapały to magnez poszedł w ruch. Sniło mi się, ze byłam facetem- wojownikiem- chyba za duzo ksiazek czytam :))) ale ja lubie takie sny akcji claudina- a daj spokoj, nie przejmuj sie jakims gadaniem, juz prawie koncowka i wszystko bedzie dobrze newt- jak samopoczucie? Agagula- ja tez czasmi spie na 3 poduchach i potwierdzam, ze lepiej Dzis w nocy juz cos mnie brzuch jak na okres bolal a i wczoraj tak mnie sutki piekly, sciemnialy i jeden sie troszke mokry zrobil a dzis juz ok. Odnośnie połogu to było w miare dobrze. Jak corka jadla, to czulam jak sie macica obkurcza, ale nie było to jakies straszne. Bylam nacicnana i szyta i wlasnie przez tydzien pieklo mnie przy siusianiu (czego ja nie probowalam, zeby sobie pomoc)- to było najgorsze a poza tym moglam siedziec bez problemu, nic mnie poza tym kroczem podczas siusiania nie bolało. No i jak tylko moglam to "wietrzylam" sobie krocze a bylam w szpitalu z corcia ponad tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Anja jutro wizyta? Stresik jest? Na obiad rosol:-) Xx Palka ja wiecznie podtrzymuje brzuch bo mi sie za ciezki wydaje;-) Xx Promyczek opryszczki nigdy nie mialam ale kazdy mowil ze normalnie mozesz to smrowac:-) o ile ona jest na ustach oczywiscie. Ostatni raz jak snilo mi sie ze jestem facetem...to byl ,,swinski,, sen :-P A co teraz czytasz? Xx Na cipke po porodzie moja bratowa-pigula stosowala rowniez octanisept i byla bardzo zadowolona:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula - koncze czytac ostatnia ksiazke z serii Dary Anioła- Miasto niebiańskiego ognia. Jak skoncze czytac w koncu zajme sie przypominaniem wiedzy o sieciach, zeby z obiegu w branzy nie wypasc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj prasowalam czesc poscieli i zostawilam sobie na dzisiaj- wlasnie sie zorientowalam, ze maz mi sprzatnał zelazko i ten podescik.. Jak sie czlowiek o cos prosi, to trzeba czekac a jak ma cos zostac niesprzatniete to to znika... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie sasiadka osila 2 corki w chuscie.dziewczynki maja przerazliwie krzywe nogi.masakra,jak na beczce prostoane-tak to wyglada. druga sprawa,to taka,e nosila te dziec***ionowo!!!!!od urodzenia.jak zobaczylam max.2 tyg niemowle w pionie,a glowka jak u szmacianej lalki zwisala to malo co nie padlam.delikatnie zapytalam,czy aby to odpowiednia pozycja dla tak malego dziecka-to stwierdzila ze ona wie lepiej.no i teraz widze,jedna corka 3,5 roku nogi krzywe przeokropnie,a druga 1,5 roku i to samo.:(matka ma proste nogi,ojciec tez,wiec przypuszczam ze to przez chustowanie.maz mowil,abym nie pytala jej o nic,ale nie moglam jak widzialam to biedno dziecko wiszace jak szmaciana lalka. sama planuje kupic chuste,ale nie bede malego dziecka nosic pionowo.pozniej planuje zakupic Tule.czy ktoras z dziewczyn ma Tule?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Hejla. Oooo matko zupa ogorkowa ....pycha.. Az mnie skreca. Musze nie dlugo zrobic. XXXX Ja sie wczoraj przejelam odcinkiem rozmow w toku i snilo mi sie ze nasze dziecko bylo juz starsze i mialam dla niego na obiad zupke z ryzem a moj przyszly maz chodzil po sasiadach i prosil o jakies jedzenie dla dziecka... bez sensu no ale to po tym programie co wczoraj ogladalam. Xxxx Ojej mi jak czasem teraz peknie gdzies krocze to nienawidze tego pieczenia przy siusianiu a jak sobie pomysle tydzien albo dluzej sie tak meczyc...oj bedzie ciezko boje sie tego pologu ale dla dziecka zniose wszystko i jak mi bedzie zle to bede brala swoje malenstwo i tulila i wpatrywala sie w nie i to mi na pewno pomoze przejsc przez bol. Xxxxx Ja nie wiem jeszze co na obiad dzisiaj zrobie ale tak mysle ze moze kopytka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Agagula, tak jutro wizyta.Stresik? to jest stres na maxa !!!! Magda moj nie M byłby uradowany gdyby mogł zjesc u Ciebie kopytka, własnie jak go wcxoraj pytalam co chce na obiad to wymiennił własnie to danie, a ja nie umiem tego robic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
dzieki iza- dziewczyny zadna z Was nie ma rh minus albo Wasze dzieci nie mialy zoltaczki po porodzie??? xxx mnie wczoraj podczas powrotu ze szkoly rodzenia zaczal bolec brzuch i bolal jak na okres praktycznie caly wieczor i noc:/ do tego spinal mi sie , mysle ze to od siedzenia w niewygodnej pozycji przez 2 godziny. Poza tym maly przez to mniej sie rusza:( i dzisiaj dostalam przelew z pracy mniejszy o 100 zl!! z jakiego powodu ??? ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, kochana glowa do gory. Wszystko bedzie dobrze. Moja przyjaciolce wywolywali porod w 36 tyg przez cisnienie i mala cos z waga niewiele ponaf 2 kg sie urodzila. Teraz ma 4 latka i jest duzo dziewczynka, rozwoja sie jak najbardziej prawidlowo. Zobaczysz wszystko bedzie dobrze! Ja Bartka rodzolam 3,5 kg i teraz nie miala bym nic przeciwko gdyby Emilia nie miala takiej wagi ;) xxxx Claudina czym Cie lekarz znow nastaszyl. Pieknie corcia rosnie a to najwazniejsze. xxxx Magda, nie ma co sie bac pologu, bo tego sie nie da uniknac. Ciecie sie da przezyc, gojenie tez. Ja nawet jakies zapalenie mialam bo sie szwy nie rozpuscily ale o tym sie szybko zapomina i tak jak napisalas maluszek wszystko wynagradza. xxxxx Newt wspolczuje nocki. xxxx Agagula u mnie tez tylko lewa strona nadaje sie do lezenia ale ilez mozna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ciężaróweczki:) Asiek, jestem z Tobą!!!:) wizyty masz często, także wszystko jest pod kontrolą lekarza, głowa do góry, myślimy pozytywnie;)!!! x Claudina, nie masz jakiegoś uprzedzenia do tego lekarza? Ja moją P Dr mogłabym za każdym razem po wizycie wycałować. I tak właśnie wbrew temu co piszecie to tylko ona potrafi mnie postawić do pionu, uspokoić jak JA panikuje albo co gorsza mój Mąż, który ma co wizytę prawie zawał...;p x Laseczki, mi było nie dobrze swego czasu, uszy mi zatykało i głowa do tego pobolewała ale przeszło samo... x Agagula, ja jeszcze daje radę spać na każdym boku, ale przewrócić się w nocy z jednego na drugi DRAMAT... x Promyczek, miałam opryszczkę ok 20 tc i stosowałam sonal. x Anja, ja dziś mam dorsza z ziemniaczkami:) x Gościu, dzieci poniżej 4 miesiąca, można w chuście nosić również pod kątem do podłoża i nie tylko w pozycji pionowej;) x nfocat, ja dostaję o stówę mniejszą wypłatę jak miesiąc jest dłuższy... czyli za miesiące w których jest 31 dni mam mniejszą wypłatę niż za miesiąc 30 dniowy. x Ja już jestem po kawie z koleżankami, przyjechały ze słodkimi bułeczkami i czekoladą i jak tu słodyczy nie jeść:) Pogoda jest paskudna także, cały dzień mnie siedzenia w domu czeka...:( wrzucam Wam tytuły fajnych utworów: Jessie Ware - Say You Love Me John Legend - You & I (Nobody In The World) tej piosenki koniecznie oglądnijcie sobie teledysk, na bank będziecie ryczeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja też się obudziłam po 4tej i zasnęłam dopiero przed 8... Gościu chusta jest w pełni bezpieczna dla dziecka tylko trzeba ją odpowiednio wiązać:) No i musi być dobra chusta a nie kawalek szmaty:) Głowka malucha nie ma prawa "zwisać" a nóżki muszą być szeroko rozstawione, plecki zaś nie pionowe lecz zaokrąglone i caly brzdąc ściśle powinien przylegać do mamy... Fizjoterapeuci odlecają nosidla-wisiadła a polecają właśnie chusty. Oczywiście dobre nosidła, jak np Tula też się sprawdzają ale przy noworodku bym nie ryzykowała, bo chustą dopasujesz wszystko idealnie a nosidło to nosidło... x nfocat - zadzwoń do pracy i zapytaj, bo jak się nie upomnisz to zawsze będziesz stratna:) Ja już się na swoim przykładzie z ZUS-em przekonałam, że trzeba im jęczeć ciągle to wtedy się ruszą... Dzisiaj znowu zadzwonię - i tak będę się z nimi bawić każdego dnia:) x Widzę, że większość z Was boi się porodu i połogu. Ja się nie mogę doczekać:) Za to przeraża mnie sam pobyt w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajjjj mam straszną ochotę na pączka! Jest tylko jeden problem - nie chce mi się wstać z łóżka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny jestem i ja;) zaszalalam dzisiaj i pospałam do 9!!! jak nigdy xxx I zważyłam sie pierwszy raz od ostatniej wizyty i o dziwo waga stoi w miejscu;) co mnie bardzo cieszy;) xxx Ja tez mam dziwne sny. Sniło mi sie ze zostawiłam małego pod opieką meza i pojechałam na zumbe. I nie zdarzyłam zaczac tanczyc a on mi ndzwoni ze przyszła opieka społeczna i chca nam dziecko zabrac. Nie wiem skąd mi sie to wzieło. xxx Ja dzis na obiad mam wczorajsze krokiety. nic wiecej nie szykuje bo mi sie nie chce. xxxI mam plan ze dzisiaj nic nie robie;) mam mega lenia po tym dlugim spaniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Dzięki za wsparcie kochane! Już mi nieco lepiej, dwie godzinki bez spania w nocy też jakoś zleciały, bo miałam dobrą książkę do czytania :-) A jak posiedziałam, to i mdłości przeszły. xxx magdalenka - jesteś jedyną znaną mi osobą, która chyba bardziej boi się połogu niż porodu! Nie ma co się stresować, będziesz miała ze sobą dzidziusia i pewnie braknie ci nawet czasu na myślenie o tym co tam się w tobie jeszcze wyrabia. A te niedogodności połogowe są, owszem, ale na ogół drobne. Jak damy radę urodzić, to wszystko damy radę! :-) xxx Asiek - trzymam kciuki, żeby to twoje ciśnienie wreszcie odpuściło! xxx claudina - olej gina! Malutka rozwija się prawidłowo, a to jest najważniejsze. xxx Pałka - miałam ostatnio to samo! Właśnie takie skurcze w różnych częściach brzucha, aż tchu nie mogłam złapać. Mam tak tylko przed solidnym rozwolnieniem, więc siedziałam pół dnia w domu i czekałam na efekty, a tu nic. Ale to było tego dnia jak byłam na grzybach, więc chyba trochę się przeforsowałam i stąd to wszystko. Ale wystraszyłam się, bo w poprzedniej ciąży nic takiego nie miałam. xxx nfocat - ja mam rh+ i Misiek nawet żółtaczki nie miał, więc nie pomogę niestety, bo się nie znam :-( xxx Malwi - ja do przewracania z boku na bok niedługo będę jakiegoś podnośnika potrzebowała! Marita - mój pierwszy poród wspominam nie najgorzej, ale 3 dni w szpitalu, to był jakiś koszmar! Jakbym miała posiedzieć dłużej, to wzięliby mnie chyba od razu do psychiatryka! Pocieszam się tylko tym, że może nie w każdym szpitalu jest tak samo i teraz jakoś to wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
newt mnie tez przeraza wlasnie pobyt w szpitalu, mam nadzieje ze szybko zleca te dni.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Anja daj nam od razu znac jak bylo i na kiedy masz termin:-) Kopytka to akurat jedna z prostszych potraw bo nawet mi wychoda wiec do dziela;-) Ja to placki ziemniaczane teraz przezywam bo ktoras dzis je robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dam znac na pewno :-) boje sie strasznie! jeszcze to zapalenie pecherza sie na koniec do mnie przyczepiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane zalezy jakie nosidlo! Ja uzywalam nosidla firmy MANDUCA-jest w nim specjalna wkladka dla noworodka i rozpinany panel zeby trzymal glowke, dziecko jest w pozycji na zabke i oczywiście plecy zaokroglone, zadnych problemow z krzywymi nogami, biodrami itp! Jest to ergonomiczne nosidlo polecane przez m.in fizjoterapeutow. Na chuste bym sie nie zdecydowala z tego powodu ze nie wyobrazam sobie mojego meza motajacego sie w nia;) a nosidlo zapinal raz dwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja-ja na koniec ciazy bylam na antybiotyku bo mialam zapalenie slinianek, nie moglam glowa ruszyc, pol twarzy spuchniete a jak mialam cos powiedzieć to masakra byla. Do porodu szlam i jeszcze maz mi podawal o 13 (pamietam doskonale;)) wlasnie tabletki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
a ja wróciłam ze sklepu i spacerku :) ubrałam się jak na prawdziwą jesień a tam piękna pogoda, słoneczko i super :) nie wytrzymałam i w naszej pirogarni kupiłam sobie placki ziemniaczane :D oni robią wszystko na miejscu więc jeszcze ciepłe były a tylko dla mnie robić to się nie opłaca... więc utopiłam sobie te moje placki w śmietanie i wrąbałam!!!!!! teraz dotarły do mojego synka bo brzucho lata równo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Anja kopytka sa prosciutkie do zrobienia. Znajdz pierwszy lepsze przepis gdzies w necie i do dziela. XXXX Dziewczyny to nie jest tak ze ja sie porodu nie boje a polog mnie przeraza. Boje sie wszystkiego szczegolnie pekniecia przy porodzie a ogolnie do porodu podchodze tak ze musze jakos urodzic i nie ma innej opcji. Moze dlatego ze to bedzie moj pierwszy porod to tak mi sie wydaje ze jakos to musi pujsc ale boje sie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Aj ja juz przestalam myslec o jedzeniu tak sie stresuje przed jutrzejszą wizytą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×