Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sylwus13

Mamusie dzieci urodzonych w czerwcu 2014r

Polecane posty

Gość Juin90
Redka - moja tez urodzila sie z bardzo duza potrzeba ssania, wisiala na cycu calymi dniami. Jak ja odkladalam to caly czas raczke ssala i wszyscy do mnie mowili 'o dziecko glodne' a ja 5h z nia przy cycu spedzilam... sutki mialam zmasakrowane, ale pomogl maltan i nakladki sylikonowe. W tym okresie zycia mala ssala 3 rozne smoczki na zmiane i nic jej to nie przeszkadzalo... Jak wyleczylam brodawki odstawilam nakladki, nie dostawala smoka i po 2 tyg jak probowalam jej go dac to juz sobie z nim nie radzila, tak samo z butelka. Nie lapie, ze sylikon trzeba ssac tylko lize. A no i moja mala wyciagneli z brzucha, a ona ssala swoja raczke;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juin90
Redka - moja tez urodzila sie z bardzo duza potrzeba ssania, wisiala na cycu calymi dniami. Jak ja odkladalam to caly czas raczke ssala i wszyscy do mnie mowili 'o dziecko glodne' a ja 5h z nia przy cycu spedzilam... sutki mialam zmasakrowane, ale pomogl maltan i nakladki sylikonowe. W tym okresie zycia mala ssala 3 rozne smoczki na zmiane i nic jej to nie przeszkadzalo... Jak wyleczylam brodawki odstawilam nakladki, nie dostawala smoka i po 2 tyg jak probowalam jej go dac to juz sobie z nim nie radzila, tak samo z butelka. Nie lapie, ze sylikon trzeba ssac tylko lize. A no i moja mala wyciagneli z brzucha, a ona ssala swoja raczke;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty chyba całkiem zdrowa też nie jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juin90
U nas grzeja jak temp spada ponizej 10. W nocy mala tez ma chlodne lapki, a rano cieple. I moim zdaniem w nocy jest chlodno w mieszkaniu(nie mam termometru). Nie wiem jak ja ubierac, spi zazwyczaj w spiochach i bodziaku do tego spiworek i kocyk jeszcze . Dziewczyny czy ktoras z was ma rozstepy po ciazy? Jak z nimi walczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agu wspólnota już wie, tylko musi zarząd zatwierdzić. Mała śpi w polarowym pajacu a pod spodem ma body na krótki rękaw, kołderką przykryta. Juin Alicja po porodzie od razu została położona na moją klatkę piersiową, natychmiast przestała płakać i zaczęła szukać cycka. Brodawki miałam w strupach, ale mi pomogła maść medela. Silikonu Alicja do buziaka nie weźmie, tylko ten parszywy żółty lateks. Jedyną butelkę jaką toleruje to Medeli Calma do karmienia naturalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zimno i wilgoć w powietrzu, ale na szybkim spacerze do sklepu juz byliśmy :) muszę tez kupić coś na komary, bo młody strasznie pogryziony, latem obudził sie kiedyś i na jednej rączce miał 10 bąbli! a miałam włączoną płytkę w kontakcie, taką dla dzieci. Kolega sie z trójeczki ucieszył :) oni długo sie starali i leczyli więc radość ogromna. tam pomagają obie babcie a na biednych nie trafiło więc dzieci nie zrujnują im budżetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina17511
Hej Dziewczyny :) Moj Dorian do tej pory ma bardzo silny odruch ssania, smoczek musi byc inaczej nie zasnie :) Na szczescie w ciagu dnia jak sie bawimy nie musi miec smoczka wogole. Ja bardzo chcialam karmic piersia, ale nie wyszlo. Dorian odrazu po urodzeniu mial zapalenie pluc, byl na innym oddziale niz ja przez 6 dni. Byl poprzypinany do jakiejs aparatury mierzacej saturacje pluc i nie moglam go karmic piersia. Sciagalam po 30ml co mu nie wystarczalo. A jak juz moglam go przystawic to on dostawal histeri przy piersi byl tak przyzwyczajony do butelki. No i probowalam sciagac i karmic, ale to nic nie dalo i sie poddalam. U nas dzisiaj nocka jak zawsze przespana od 20 do 5 i od 5.30 do 8. Teraz znowu spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olewka na gości nie zwracajmy uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo cześ Redka i Nela ;)) Zaglądałam na nasz wątek ale umarł śmiercią naturalną. Jak Arturek i Alicja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo czrść Redka i Nela :) Zaglądałam na nasz wątek ale umarł śmiercią naturalną. Jak Arturek i Alicja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość - już daj spokój. Kupię ten olejek waniliowy i plaster. U nas problem z komarami jest tylko w nocy. Synek w ogóle nie chce żadnego smoczka, a też mam ich w domu kilka. Otwiera buzię i wypycha językiem. I tak było od urodzenia. My przepalamy w piecu od kilku dni. Powietrze od razu inne. chociaż ja nie znoszę jak jest za ciepło. Odebrałam z pralni swoją suknię ślubną, która przeleżała w szafie ponad 2 lata i w końcu powiedziałam dość. Ciekawe czy się znajdzie amator na to cudo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina - a lekarze coś Ci wyjaśniali dlaczego synek nabawił się zapalenia od razu po urodzeniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, cos sie zacina forum :| My zaraz lecimy do okulisty i przy okazji zaliczymy spacer. U nas buro i szaro, na szczęście nie pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Juin- ja mam bardzo rozległe chociaż stosowałam całą ciąże drogie oliwki i kolagen 100% po kilka stów płaciłam a jestem cała w rozstępach. Ale to genetyczne bo moja mama też ma taki brzuch. Ja szoruje gąbką przy kąpieli do tego naświetlam lampą specjalną ale nie mam czasu a to trzeba każdy rozstęp kilka minut więc z godzinę dziennie dwie sesje chyba w nocy zacznę :) To jest lampa taka jak w szpitalach mają do gojenia się ran więc może pomóc zobaczymy dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koala ile dalas za wypranie sukni ślubnej?tez się zbieram żeby to zrobić i ja gdzies wystawić może komus spasuje.ja z malopolski i dziś szaro i chłodno ale mimo to spacer zaliczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie mam prośbę jeżeli szłyście na rok macierzyńskiego to ile macie wypłaty bo niewiem czy mnie oszukują,piszcie z gościa bo wiem że to prywatne pytanie bardzo was prosze :-( od tego zależy ile będe w domu z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli złożyłaś od razu na rok to powinni płacić Ci 80% wynagrodzenia. Ja szłam tylko na pół roku i płacili mi 100℅.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie składałam i mam 1030 zł to jest 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba było sie zdecydować w ciągu 2 tg po urodzeniu dziecka. a kwota zależna od wysokości wynagrodzenia. teraz dowiaduj sie w ZUS, chyba że tu Ci ktoś kompetentny pomoże :) ja za czyszczenie sukni zapłaciłam rok temu 150 zł. podobno bardzo brudna była... przy przyjmowaniu pani powiedziała, ze 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina17511
Koala tak wyjasnili, to zachlystowe zapalenie pluc. A cala historia wyglada tak, ze zaczol bolec mnie brzuch pojechalam do szpitala, robili mi KTG i zapis byl zawezony. Lekarka chciala mnie odeslac do domu, ale sie uparlam, ze chce zostac i jeszcze raz chcialam KTG wiec mnie podlaczyli. Przechodzaca lekarka do innej pacjentki zerknela sobie na to moje KTG i do mnie z tekstem: Dlaczego ja tu jeszcze leze, a nie jestem juz po cc? Wybauszylam na nia oczy i mowie, ze jedna Pani chciala mnie odeslac do domu, to wypatrzyla na mnie jak bym jej rodzine zabila. W 10 minut zebrali zespol i zaczelo sie cc. Maly byl juz glowka w kanale rodnym wiec musieli go cofac spowrotem zeby go wyciagnac przez brzuch. Z wyciagnieciem byl problem dosc spory i Maly myslac, ze ma juz zlapac powietrze zachlysnol sie wodami. Dostal tylko 7 punktow po 10 minutach 8. Gdybym pojechala do domu Maly by sie udusil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamowa mam pytanie bo pisałaś że mieliście morfologie robioną a czy z rozmazem?? Bo jestem ciekawa jaką liczbę eozynofili (eos) miał twój maluszek bo przy alergiach ten parametr zazwyczaj rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina17511
Gosciu musialas skladac jakies papiery u pracodawcy o urlop macierzynski. Jesli zlozylas do 2 tygodni po porodzie i odrazu na rok czyli urlop macierzynski i rodzicielski to przez caly rok powinnas miec placone 80% swojej pensji, jesli zlozylas po uplywie 2 tygodni od porodu to przez pol roku beda placic 100% a przez nastepne pol 60%. Zalezy jaka masz podstawe netto wynagrodzenia. Jesli najnizsza krajowa to 80% wychodzi cos ok wlasnie 1030zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina17511
Gosc nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Karolina- rozpłakałam się jak przeczytałam , dzięki Bogu jesteś uparta i nie wróciłaś do domu. Wierzyć się nie chce ale niestety jak jest nadal że lekarze czasem zamiast ratować życie traktują wszystko lekko. Tym bardziej my mamy malutkich dzieci musimy czytać, szukać same się dowiadywać żeby nie było takiej sytuacji jak ta z zeszłego roku co dzieciaczek noworodek umarł bo odsyłali mamę do domu kilka razy i mówili że nic mu nie jest. Co jej z tego odszkodowania, ja nawet sobie nie chcę i nie mogę bólu jej wyobrazić. Ja od czasu ciąży strasznie się zmieniłam, teraz jak mały sie urodził często miewam sny pierwszy jak przywieźliśmy go do domu to śniło mi się że pływamy a ja mam paraliż i on ląduje na dno próbuje wypłynąć i patrzy na mnie a ja nie mogę się ruszyć, następne że wywracam się na spacerze w lesie i nie moge się ruszyć a on płacze w wózku i nikt nie może mu pomóc, że mamy wypadek samochodowy i ja umieram a on leży w foteliku i płacze - no masakra jakaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Mamusie a ile płaciłyście za chrzest księdzu? Bo jutro jadę i ksiądz mówi co łaska czyi ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×