Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

ja tam bardzo chce z moim mężem;) nie wyobrażam soebi ze by w tak ważnej dla mnie chwili moja najbliższa osoba na świecie siedziała w domu albo na poczekalni... wiem że róznie może być.. dziecko sie nie odwróci i nici z naturalnego.. ale póki co chce żeby był obecny przy narodzinach córeczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Ja chciałabym urodzić sn bez znieczulenia. Mąż bardzo chce byc przy porodzie ze mną więc nie upieram się i przyznam szczerze że cieszę się z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaaaaaaaaa
Sn.silami natury:). Rodzilam dwa razy z mezem i nie wyobrazam sobie porodu bez niego,i dla niego to byl najpiekniejszy momet w zyciu,jak wuec mogla bym mu to odebrac. :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
rockowa mamusia, a dlaczego chcesz koniecznie rodzić bez znieczulenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1989
Yoasiunia ja jestem z okolic Krakowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania1989 i widzę że w moim wieku też :) a da się jakoś napisać wiadomość prywatną? ja się muszę przyznać że nie ogarniam tego portalu za bardzo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewno się da, ale ja też nie ogarniam :) może inne dziewczyny podpowiecie jak napisać wiadomość prywatną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do Was jeszcze pytanie. Chodzi o krzywa cukrowa. Lekarz kazał mi zrobić to badanie na następna wizytę która będę mieć w 22tc wiec będę je rozbić w 21tc żeby dostać wyniki. A w Internecie wyczytałam ze robi sie je miedzy 24 a 28 tc. I sie zastanawiam czy jak zrobię wcześniej to czy wyniki będą miarodajne. I nie wiem czy sie sugerować tym co wyczytałam czy słuchać lekarza - w końcu powinien widzieć co robi. Stad tez moje pytanie czy robilyscie juz te badania? Jeśli tak to w którym tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez robiłam krzywą w 21tc. wiesz to co w necie to tylko wytyczne. jak masz problemy z z glukoza to i tak wyjdzie czy w 21tc czy w 25tc... mi wyszły wzorcowo;) nie martw sie lakarz wie co robić i kiedy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Mam znajomą położna, która odradza znieczulenie bo przynosi czasami więcej szkody niz pożytku, poza tym uważam, że kiedyś kobiety w ogóle nie miały do tego dostępu i rodziły bez marudzenia. Jeśli okaże się strasznym przeżyciem, to przy drugiej ciąży poproszę ale póki co teraz uważam, że wszystko jest do przeżycia, a każde nowe doświadczenie tylko wzmacnia człowieka. Nie mogę doczekać się soboty kiedy to poznam płeć maleństwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
czesc dziewczynki;)) mialam troszke roboty na weekend i dopiero szansa na komputer;))) Marii26 witamy;) AleksandraJL mam nadzieje ze wracasz do zdrowia;) zaparz 2 lyzki majeranku, dwielyzeczki miodu dodaj do odcedzonego majeranku i cytrynki;) jak dla mnie idealneee na kaszel;)) pije co jakis czas i ,,odpukac,, nic mnie nie bierze;))) dziewczynki dla Was duzo zdrowka;))) sil nam trzeba;) Aniolkowa mam ja bym chciala zeby partner byl przy porodzie;)ale On nie chce;))) boi sie chyba wiec nie nalegam;)) moze jak mezem moim zostanie to go namowie;))))i w zasadzie chcialabym zeby np moja mamuska byla przy porodzie;) przeciez to Ona cale zycie przy moim łóżku stala;))) ale rzeczywiscie juz to widze;) panika ,placz;) jeszcze o Nia musialabym sie przejmowac;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Cześć Wam, ja też już pisałam, że z mężem i ja raczej rozważam zzo. Dużo rzeczy kiedyś nie było i teraz z tego korzystamy :) Dziewczyny, które są na l4- dlaczego dostaję co miesiąc inną wypłatę, ta średnia z 12 miesięcy zmienia się co miesiąc? W sensie, że najstarszy miesiąc odpada i dochodzi nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zus wypłaca c****eniązki przeliczone na dniówki. tzn ze kiedy pracodawca dostarcza twoje zwolnienie do zusu, tam przeliczają twoje średnie wynagrodzenie z ostatnich miesięcy na ilość dni ze zwolnienia. rozumiesz? nie zawsze dostajesz l4 na taka samą ilość dni. przynajmniej większość tak ma. ja mam mam od wizyty do nastepnej wizyty u gina. raz jest to 28 dni raz 25.. zależy jak ustalimy. załóż sobie konto na zus i tam bedziesz miała podgląd ile kasy i kiedy dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśka Ktosia ja też bym chciała z mężem, ale on jeszcze się nie zdecydował. I jak ma wątpliwości to nie będę go zmuszać. Poprzedni poród miałam sama i bardzo to przeżyłam, ale to wiadomo chodziło o całkiem coś innego. :/ Myślałam też nad siostrą, już przy pierwszej ciąży mówiła, że może ze mną iść - a wiem, że zachowa zimną krew i nie będzie panikować. Ma być też matką chrzestną :) Jeszcze się waham i tak będzie pewnie do ostatniej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do krzywej cukrowej to miałam ok 19 tyg. A jeśli chodzi o znieczulenie to tez wolałabym bez. Raczej mam wysoką granicę bólu. U dentysty nigdy nie biorę znieczulenia i mogę spać na fotelu :) A słyszałam o przypadkach, że kobieta została tak znieczulona, że nawet nie czuła jak skurcz był i miała problemy z porodem. No, bo jak tu przeć, jeśli nie wiadomo kiedy. No, ale wiadomo to są jednorazowe przypadki. Każdy ma w tej kwestii prawo wyboru. Może ja jak zacznie się wszystko to będę pierwsza prosiła o znieczulenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam obciążenie glukozą w 21 tc. Miałam takie wyniki: na czczo 83 (70-99) po 1 h 169 (<140) po 2 h 128 (<140) Pielęgniarka w przychodni mówiła, że wynik jest dobrze pomimo tego, że po 1 h jest podwyższony poziom. I że tak naprawdę to najbardziej liczy się wynik po 2 h. U mnie wychodzi, że jest dobrze. Tylko wyszły mi ciała ketonowe w moczu mam 15mg/dl, ale czytyłam, że jeśli krzywa wyszła dobrze to przyczyną może być to, że jem za mało posiłków lub pije za mało wody. I w sumie by się zgadzało, ale czekam na wizytę do piątku co lekarz powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam zamiar rodzić z Mężem. Był przy pierwszym porodzie i mi potem mówił że nie było tak źle, bo myślał że będzie więcej krwi i w ogóle. Narodziny dziecka to najpiękniejszy dzień w życiu :)Ale na pewno dużo zależy od faceta i od jego wrażliwości, nie powinno się nikogo zmuszać jak nie chce. Do dziewczyn które zostaną Mamami po raz pierwszy, początkowe miesiące są najtrudniejsze ale potem jest coraz lepiej :) ja uwielbiam być Mamą :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. W takim razie w tym tygodniu mnie czeka krzywa cukrowa. Chciałabym mieć to za sobą bo obawiam się o reakcję mojego żołądka na glukozę biorąc pod uwagę moje mdłości i wymioty. No ale mam nadzieję, że będzie ok. A tak poza tym to chciałam Wam powiedzieć, że podziwiam te z Was, które mają jeszcze małe dzieci i zdecydowały się na kolejne, zwłaszcza Lila :) ja sobie nie wyobrażam być w ciąży kiedy w domu miałabym drugie małe dziecko (chociaż bardzo bym chciała żeby nie było dużej różnicy wieku). Ale to pewnie zalezy od tego jak się ciążę przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
Kathana ja nie wiem bo czekammmm i czekammmmm i czekam na pierwsza wyplate....;) asienka27 jak sie zalogowac na srone zus??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania1989 ja też myślałam, że po takiej ilości słodkiego napoju mnie zmuli i jeszcze zwymiotuję, ale dodałam sobie soku z połowy cytryny i powiem Ci, że to w smaku było całkiem całkiem, coś jak lemoniada, nawet bardziej kwaśna. Dasz radę :) Dziewczyny dziś zauważyłam, że po naciśnięciu brodawek wypływa mi z nich przezroczysty płyn, jest on taki tłustawy jak się rozetrze na palcach. Czy to jest siara? Jestem teraz w 22 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Hej Kobietki. Jak tam samopoczucie? U mnie dziś marnie, ale to za sprawą weekendu. W sobotę niespodziewanie okazało się że muszę potowarzyszyć mężowi w podróży do Nowego sącza. Od nas to jakieś 430km w jedną stronę. W sumie spędziliśmy 19 godzin w aucie, zrobiliśmy prawie 900km. Czułam się w miarę dobrze, najgorsze było ostatnie 100km do domu. Dziś odsypiam i odpoczywam po tych wojażach. Co do Męża przy porodzie to mój oczywiście będzie, nie wiem czy na ost fazie porodu da radę być, jeśli nie to na pewno będzie obok. Na pewno będzie ze mną cały czas, bo tym razem jedziemy rodzić tylko we dwoje bez rodziców i rodzeństwa. Jak rodziłam córcie był mój mąż, siostra i rodzice i było to o wiele za dużo, dlatego teraz zapowiedzieliśmy już rodzinie że jedziemy sami. Co do krzywej cukrowej jeszcze nic nie wiem, ale pewnie w sobotę na wizycie lekarz mi powie kiedy zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Akida to prawdopodobnie mleko przedporodowe, ponoć normalne jak czasem pocieknie. Ja akurat nie mam, ale koleżanka jest w 23tc i tez się raz wystraszyła że siara jej ucieka. Poleciała do lekarza a on powiedział jej że nie ma się czym martwić. JA też nie chce mieć zzo. I wybrałam taki szpital w którym się raczej nie praktykuje podawania zzo. Chciałabym urodzić jak najszybciej i naturalnie. Myśle ze jak co do czego przyjdzie to na zzo i tak nie bedzie czasu. Starsza córcie rodziłam 2,5h a z drugim podobno zawsze szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie czuje nienajlepiej;( głowa mnie tak boli że funkcjonowac nie umiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Jak o wynikach mowa to mam pytanie robilyscie posiew z pochwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Asienka mnie też dziś strasznie boli głowa może to od pogody bo zrobiło się znów brzydko u mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie miałam żadnego posiewu z pochwy...;/ wizyte mialam tydzień temu a na nastepną nic nie mówiła żebym robiła jakiekolwiek badania... może powinnam sie martwić? wy miałyście taką wizyte na którą nie robiłyscie żadnych badań tzn. morfologia, mocz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Wera ja nie miałam posiewu. Co do wypłaty to dostaję od pracodawcy, nie z ZUSu i zawsze mam ostaniego dnia miesiąca- za pełny miesiąc ( od pierwszego do ostaniego). Tego jestem pewna. Zastanawia mnie tylko jak wyliczają kwotę, bo mi się to nie zgadza. Teraz dostałam 350 zł więcej :) pasuje mi jak najbardziej, tylko jakie miesiące brać do średniej? Dodam, że mam stałą +prowizję. Teraz brali okres styczeń - grudzień 2014? Za miesiąc będzie luty 2014- styczeń 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×