Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość rockowa mamunia
A ja się dzis troszkę przestraszyłam bo odebrałam wyniki morfologii i mam spore niedobory czerwonych krwinek, hemoglobiny, HCT i LYM, tłumaczyłoby to moje ciągłe zmęczenie, zawroty głowy i ciągłe uczucie zimna. Wizytę mam w sobotę więć dowiem się co i jak ale póki co was pytam dziewczynki czy to normalne w ciąży? Czy to już anemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Wera ja miałam posiew robiony przed 12 tc , podbko bede miała robiony jeszcze raz ale nie wiem czy teraz czy tuż przed 30tc, u mnie wyniki krwi tez słabe, biorę żelazo, rockowa to może byc anemia to bardzo często u ciężarnych. A z tym posiewem u mnie , jak dostałam kartę ciazy dostałam rozpisane co do kiedy muszę robić i podpisywałam to. Był tam posiew napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Rockowa ja tez mam ciagle uczucie zimna!! Czytalam o tym na necie ale w sumie niewiele znalazlam. Tzn teraz jest niewiele lepiej ale 1 trymestr to mialam ciarki z zimna non stop. Ginekolog zasugerowala ze moze miec zwiazek z tarczyca. Mialam isc do endokrynologa, ale jak sobie pomyslalam ile z tym roboty to stwierdzilam ze moze samo przejdzie. W domu 23 stopnie a ja ubrana i szlafrok na ciuchy:( Rowniez podejrzewalam anemie bo te wskazniki przy morfo wychodzily mi za niskie, ale moja ginekolog machnela na to reka kwitujac " a co to za anemia" i olala temat.Kazala jesc zelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Akida nie ma problemu, od tego właśnie mamy forum:) Dziewczyny ja tez czuję zmęczenie prawie cały czas. Jednak wyniki ostatnich badań miałam w miarę dobre. Któraś z Was pytała czy była wizyta na którą nie robiono żadnych badań. Otóż u mnie takiej nie było, z reguły albo morfo plus mocz, albo jakieś bardziej skomplikowane. Na każdą wizytę mam zlecone jakieś badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Żadna nie wie, jak z tą wypłatą? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Kathana ja się nie orientuje bo jeszcze nie jestem na l4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Kathana ja mam DG i tez Ci nie pomogę. Ale jak masz ciągłość l4 to wklepuja w program i raczej nie moze byc pomyłki.ale jak dojdziesz do tego to napisz bo sama jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Kathana jestem podobnie wynagrodzana jak Ty i myślałam ze biorą średnia z ostatnich 12 miesięcy przed miesiącem na które dostałam l4. Ja dostaje stale takie same kwoty, wyższe niz bym pracowała , ale równe. Może faktycznie jakaś pomyłka ... A może tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Średnią liczą z ostatnich 3 miesięcy pracy. I później całe L4 jest ta stała kwota. Przynajmniej ja tak mam. Może o parę złotych się różni w zależności od długości mies, czy dni pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
No nie dokonać tak bo ja we wrześniu podpisałam aneks. Awansowali mnie , ale tego w średniej niej uwzględnili wiec z moich wyliczeń wychodzi średnia z ostatnich 12 mcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja już nie wiem. Mi przelewają tyle, ile miałam zawsze wypłaty. Siostra pracowała ma pół etatu. W wakacje miała dużo nadgodzin, bo było dużo urlopów i dostawała wtedy 2 razy większą wypłatę. Po wakacjach poszła na L4 i dostawała średnią właśnie z tymi nadgodzinami ( tyle ile miała na tzw kwitku). Przez całe L4 dostawała tyle, jak by na cały etat pracowała. I tylko 3 mies jej wzięli pod uwagę :/ Na pewno nie miała z 12 mies, bo miałaby dużo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Ja tez nie wiem jak to liczą. Ważne zeby dostawać tyle co by satysfakcjonowało :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Dziewczynki jak dzis samopoczucie? U mnie tragedia normalnie! Słonce za oknem a ja chodzę zła jak osa, wszystko mnie drażni, głowa boli... Ojj niedobrze dziś ze mną... Nic mi się nie chcę, dopiero zauważyłam że już 15.00 godzina a ja nic nie zrobiłam Nie lubię takich dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
W sumie do ZUSu mam rzut beretem, więc jutro pójdę się dowiedzieć jak to obliczyć. Na necie jest napisane, że średnia z 12 miesięcy, ale przeliczana co 3 miesiące :/ Ciekawi też mnie z jakiej kwoty będą naliczać macierzyński. Rockowa u mnie power od niedzieli, słońce działa na mnie cudowownie. Nadrabiam siedzenie w domu z 1 trym., aż mam zakwasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Dziękuję za mile słowa i wsparcie. W niedziele pojechałam do szpitala, bo się wystraszyłam kaszel przerażający, balam się ze cos sie może dziecku stać w nocy napady duszności (jestem astmatyczka) panika mi sie wlaczyla moj mnie zawiózł niczym erka:) lekarz stwierdził ze zmian żadnych nie ma... Ze tylko zle znoszę przeziębienie, bo mam przez ciaze wysoko przeponę i stad te trudności z oddychaniem. Ale jesli to nie przejdzie w ciagu 3 dni mam sie zgłosić to swojego rodzinnego. Jade jutro. Jest gorzej. Swiszczy mi wszystko jak oddycham:/odrywa mi sie zielona flegma. Do tego gardło zaczyna bolec coraz bardziej. Pilam te domowe syropki zakupilam prenalen ale nie pomaga. Jeszcze pod szpitalem zakopalismy sie samochodem bo śniegu nawalilo moj pchal samochód ja za kierownica gazu no horror normalnie. Apetytu brak Co do tego, co pisalyscie i co zapamiętałam to co do wynagrodzenia to nie mam jeszcze porowniania. Ktoras z Was pytala o wyniki. Ja mialam raz niezlecone na kolejna wizyte. Teraz musze do 19-tego zrobic badanie z glukoza juz sie boje tego słodkiego roztworu i czekania na czczo Dzis zamówiliśmy wozek ma przyjść pojutrze ale bedzie w kartonach czekal u rodziców. Milego wieczora bądźcie zdrowe mamusie kochane!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaaaaaaa
Co do wyplat,jezeli placi ZUS to wypaca za kazde L4 w kawalkach. Tzn.jezeli wizyte masz co 2tyg.i wiadomo orzy tym l4 to distajesz kase za dwa tyg.jezeli wizyta co 3.dostajesz za 3tygodnie. Znieczuleniedo porodu mialam i myslalam ze lekarza po du..e wycaluje za ten zastrzyk,z bolu tracilam swiadomosc ,bardzo bolalo i skupic sie nie moglam na niczym,oddychaniu polecaniach poloznej,itd.po znieczuleniu wszystko wricilo na orawidlowy tor,zaczelam wspolpraciwac i z usmiechem dziecko rodzilam :)a i od razu dziwnym trafem zrobilo sue z 5cm 10 . Ktora chciala rodzic w Binifratach w Katowicach,dzis program o rodzicach pokrzywdzonych dzieci oczywiscie przez niechlujstwo lekarzy. Obejzycie sobie na ipla porody fajny serial o tym co dzueje sie na pl.pirodiwkach,pokazane jest wsio,poridy,znieczulenia jak podaja ,warte poswiecenia uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwerkaaaaa
Ps.sorrka za literowki,pisze z fona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1989
Ja jutro idę na krzywa cukrowa - trzymajcie kciuki żebym im nie zapaskudzila laboratorium ;) My zmieniliśmy zdanie co do wózka - miał być edrema id a bedzie bebetto Luca :) jedna moja siostra ma edreme a druga bebetto także miałam porównanie. Narazie nie kupujemy, pewno dopiero kolo kwietnia, ale przynajmniej zdecydowaliśmy jaki ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Mania decyzja o wózku to już na prawdę dużo:) Pamiętam jak w pierwszej ciąży kupowaliśmy wózek, co miesiąc zmienialiśmy zdanie i w końcu wyszło tak że wózek przyszedł jak ja już leżałam po porodzie w szpitalu. Baliśmy się że fotelik nie dojdzie na czas i nie będziemy mogli dziecka ze szpitala zabrać. Teraz na szczęście decyzja juz zapadła, zaliczka poszła i zdania zmieniac nie zamierzamy:) ja dziś robiłam porządki w ubrankach po córci. Wyszło na to że w sumie na pierwsze 3 msce z ubrań mało co muszę dokupować tylko skarpetki w sumie bo córcia miała wszystkie różowe albo w kwiatki. Myślalam ze mielismy wiecej typowo dziewczęcych ubranek a jednak mamy mnóstwo unisex białych czy żółtych. Koleżanka jeszcze mi pakę ubranek 0-3msca już naszykowała i ma przywieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
dziewczyny ja dzisiaj wyrzuciłam kontener śmieci , wije gniazdko chyba :) pewnie gdybym sie dzis za to nie wzięła to do porodu bym nic nietknelam :) i od razu mi lepiej :) nawet sie półka znalazła juz na szpargały dla dziecka :) robimy pokoik powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
czesc dziewczynki;)) mam pytanie albo stwierdzenie ;/ czy Wam tez tak brzuch czasem twardnieje?? mi wlasnie tak stwardnial ze sie ciezej nawet oddycha... hmmm moze za duzo zjadlam? jutro prenatalne 20-23 tydz, a jak bedzie wszystko ok(nie przyjmuje innej wiadomosci od doktorka) to jedziemy po obraczki;)))) trzymajcie kciukasy;) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
Lv no my juz tez powoli sie bierzemy za budowanie szafy;))) ale nie wiem dalej czy robic pokoik dla dziecka czy poki co bedzie z nami w pokoju;)) powiodzenia z porzadkami;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Mamusia Ktosia miałam to samo dziś rano. Oczywiście w panice zadzwoniłam do swojego ginka ( on to sie ze mną ma hihi), bo nie pamiętam żebym miała tak w pierwszej ciąży. Stwierdził że już od 20 tc mogą to być skurcze braxtona.hicksa, mam nadzieję ze dobrze napisałam. Powiedział że są to bezbolesne skurcze, które przygotowują macicę do porodu i nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
dzieki sliczne Aliszon;))) juz chcialam tez dzwonic;)))) ale poczekalam na odpowiedz od Was;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Mamusia Ktosia nie ma problemu.:)ja jak tylko coś mnie niepokoi i nie wiem czym jest spowodowane, dzwonię od razu do lekarza albo piszę smsa i zawsze dostaję odpowiedź. Mam fajnego lekarza, także nie krępuję się go o cokolwiek pytać. Wolę zawrócić mu głowę i zadzwonić, niż czekać aż nie daj boże coś złego się stanie i później mieć do siebie pretensje. Właśnie teraz znowu mam twardy brzuszek i to pewnie te skurcze. Niby została nam niecała połowa i wydaje się że jeszcze jest tyle czasu do godz 0, to jednak w rzeczywistości bardzo mało zostało tego czasu. Moja teściowa dziś się za głowę złapała jak zapytała który to już dokładnie tydz a ja jej powiedziałam ze 21. Ani się obejrzymy a już nasze maleństwa będą z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka27
Ja tez czasami mam twardy brzuch. Ale nie to ze czuje skurcze.. moja mala juz ostro na mnie trenuje.. wasze tez tak sie kreca?? Dzisiaj w nocy znow spac nie dawala.. a podobno teraz dziecko spi 20 godz na dobe.. moja stanowczo mniej;p a widzialyscie na faceboku gosc opublikowal zdjecia malej anastazji ktora urodzila sie w polowie 5 miesiaca ciazy- czyli taka jak nasze teraz... anastazja z poznania.. jakie malusie raczki ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka27
Anastazja brudnicka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×