Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość mamuuuu
I jeszcze jedno pytanie czy na to twardnienie brzucha bierzecie no-spe czy tylko magnez? Czy to i to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;) ALE SIE ROZPISAŁSCIE:) wiec ja wczoraj miałam skurcze co godz i rwał ok5min... dzisiaj na kg babka powiedziała ze mam wzorowe wniki;) ermin na 1 czerwca- ale nie badała mi szjki ani rozwarcia... za dzien kolejne kg;) mała miała chba czkawke bo ciągle piszczało w urzadzeniu a brzuch skakał jak szalał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja miałam wczesniej cc w poprzedn ciazy w państw szpitalu i maz dał temu operował kase. Potem tez przepłacił pielęgniarki dał chyba kawę i cos tam zeby dziecko brały na noc bo ja byłam w nie w stanie. I od razu inne podejście. Miłe dobre i chętne. Z cc tez jestem super zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Nic nie biorę na twardnienie ani nospy nic. Mam skurcze b sporadyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Zapomniałam jeszcze dopisać do listy biustonoszy do karmienia- mam do szpitala 2 szt spakowane. Herbatkę laktacyjną mam z herbapolu, cały czas karmienia córy ją piłam i teraz też zamierzam ją pić. W sobotę zapytam lekarza czy mogę już zacząć pić, bo w necie znalazłam sprzeczne informacje więc lepiej dopytać u źródła. Któraś z Was może wie od kiedy można, a może któraś już pije? Mi rzeczy na wyjście ze szpitala naszykuje teściowa, tak samo dla małego. Mąż w czasie pobytu w szpitalu przywiezie mi tylko moje kółko do siedzenie, bo nawet jeśli mnie nie natną to będzie wygodniej siedzieć i laktator. Nie chce tego od razu targać, bo i tak w moją walize już poza ładowarką do telefonu i ostatnimi badaniami nic się nie zmieści. Zaraz cyknę jakąś fotkę samego brzusia i wyślę, bo sama dziś jestem totalny nieogar:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Tez chyba sobie rozgranicze to spakuje rzeczy porodowe, zeby byly pod ręką to mniejszej torby... Ja juz mam dobra kawę i czekoladę kupione, jest inne podejście nie oszukujmy się. Poproszę męża, zeby zaniosl o ile juz nie bede w stanie. Czuje sie bezpiecznie bo tak jak pisalam mam tylko zadzwonic, ze juz rodze i ta mojej cioci siostrzenica zna moje nazwisko i mam sie nic nie martwic, no zobaczymy co z tego wyjdzie:) ja raz na brzuszek bralam nospe a tak to nie biorę, mi wystarczy duzo odpoczynku na to. Asienka- widzę ze nie tylko mi się termin zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Ja daje kase poloznej .przy 1 porodzie,nie dalam,i zaluje.mialam,az 7 szwow przy masie dziecka 3120g. Wiec wyobrazcie sobie,polozna mnie naciela,jak,jakiegos dzika . Szycie masakra,do tej pory wszystko mi wisi,wargi sromowe wisza.wszystko,rozbabrzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bede miała położną. Dzisiaj ze skurczami mam intensywny dzien bardzo :( ciagle czuje jak wszystko ćwiczy juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja jak leżałam po cc ( miałam zabieg wieczorem) to taka wredna pielęgniarka sie mną zajmowała, sprawdzała kroplówki, cewniki no w końcu po cięciu byłam. I myśmy z mężem jej nic nie dali i tez żałowałam. Ja to rozumiem tak rodzisz w państw szpitalu masz za darmo ale musisz cos dac. Nie chcesz dawać rodz w prywatnych klinikach za co zapłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam takie pytanie . Ostatni okres miałam 17 marca , zwykle cykle mam 28-31 dniowe , zrobiłam test ciążowy bo czułam dziwne ciągnięcie , bóle w podbrzuszu , więc 10 zrobiłam test blada druga kreska , na drugi dzień zrobiłam kolejny również blada kreska , po 3 godz dostałam plamienia brązowo różowego , które było tylko wtedy rano , na drugi dzień zrobiłam 2 testy negatywne , wieczorem lekkie zabarwienie śluzu na brązowo , ale bardzo znikome , dzisiaj rano nudności nagłe bez powodu nawet głowa mnie nie bolała nic , piersi bardzo tkliwe , w sumie to sutki tylko , śluz takie ciągnące się niteczki zabarwione na brązowo , ból brzucha trochę inny niż przy @ . Dodam że staramy się o dzidziusia od roku , a owulacje mam zaraz po miesiączce potwierdzone przez ginekologa , czy mam szansę być w ciąży , nie mam czasu iść na betę , bo taka praca . Czy ktoś już miał podobny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Ja żadnej położnej nic nie daje. Przy porodzie będzie mój lekarz i jak on to powiedział " położne będą biegały jak trusie" przy nim. Więc spokojna jestem że na pewno nikt mnie źle nie potraktuje. Mój lekarz jest bardzo szanowany w tym szpitalu, także wszystko będzie w porządku. Później jemu kupię jakiś dobry koniaczek, bo wiem że w nich gustuje;) Dziewczyny głowa mi pęka od południa, chyba zaraz zwariuje. Ciśnienie skacze i ja bardzo to odczuwam. Pięknie wyglądasz Aleksandra, a Ty Wera nie wyglądasz zupełnie jak na samym finiszu ciąży. Bardzo szczuplutka jesteś i brzuszek też malutki. Zazdroszczę, ja wyglądam niestety jak słoń. Mam nadzieję że wszystko szybko zgubie. Najbardziej że nogi wrócą do dawnego wyglądu, bo to mój największy kompleks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
ja już po wizycie, maly wazy 2900g a od soboty zaczynam 37tydzien. lekarka mowila, ze przez 2 tyg. urosl 500g czyli norma. poza tym obnizyla sie juz troche glowka i skrocila szyjka. doktor kazala sie nie oszczedzac, spacerowac i glaskac po brzuchu. zrobila tez wymaz i stwierdzila, ze moglabym juz urodzic w ciagu 2-3 tygodni. a jak bedzie to sie okaze. jutro torbe pakuje. brzuch mi czesto twardnieje ale juz nic na to nie biore (wczesniej regularnie magnez i sporadycznie nospe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja wiadomość gdzieś zniknęła. nie chce mi się juz powtarzać. W każdym bądź razie ja na twardnienia brzucha biorę codziennie po 6 tabl. Magnezu i doraźnie nospe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na twardnienie 3 razy nospe i 2 razy magnez tak mi lekarz kazal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
siemanko dziewczyny;) u mnie termin na za 3 tygodnie;) wow szybka akcja;)) kiedy ten czas zlecial;) dzis bylam u doktorka;) mlody wazy 3020;) moj misiek maluni;)))yyyyy i musze Was zaskoczyc;) przez miesiac schudlam 1 kg;) czyli od poczatku ciazy na plusie jestem 8 kg;))) wyniki ok;) dzis mialam posiew;) mam nadzieje ze bedzie ok;) ale zaskoczona jestem bo nie mialam jeszcze ktg;/ za 2 tygodnie mam nastepna wizyte i wtedy mam miec pierwsze;/ nie sadzicie ze pozno??? kupilam kosmetyki dla Tomka oliatum jednak;) a zasypka i krem z babydreama;) chcualam nivea ale babeczka odradzala;) boziusiu dziewczyny to juz blizej jak dalej;)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Dziewczyny a wy mialyscie,lub macie robione ktg? Ja nie mialam,wogole w poprzedniej ciazy. Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuuu
Tulipka to tak jak u mnievtylko ja 36 zaczynam glowa nisko waga ponad 3kg ale kazal sie oszczedzac lezec i brac magnez dziwne to wszystko na wysokosci szyjki tak w srodku czuje ostre klucie i twardnieje brzuch co lekarz to inne podejscie chociaz ten moj to szkoda gadac 1 raz sprawdzil mi szyjke od tamtego roku ! I to tylko dlatego ze bylam u innego ktory zbadal i juz byla szyjka skrocona i teraz na wizycie powiedzialam ze ledwo chodze nie moge sie przekrecic czuje bol i klucie w srodku to laskawie sprawdzil i zdziwiony ze jednak cos sie dzieje .... a niby ma dobre opinie nie mam zadnego wsparcia z jego strony teraz zaluje ze do ogos innego nie poszlam bo jak czytam wasi lekarze wykazuja duzo wiecej zainteresowania waszym porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Wyglada na to ze ja z moim terminem na 19 czerwca jestem najpóźniej kwalifikująca sie do porodu. Ja mam dopiero 35 tydzien. Czy jest któraś pod koniec czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy chudniecie a ja tyje, strasznie to dołujące ;(. ja miałam termin z usg wyliczony na 22 czerwca, wg okresu termin mam na 15.06, ale przez cholestazę i ułożenie małej, cc zaplanowane na 29.05. w poniedziałek mała ważyła 2500, więc lekarz przewiduję, że urodzi się ponad 3000, ja urodziłam się z wagą 3200. ciekawe, czy zostanie zachowana taka analogia. od dwóch dni, coś ewidentnie się dzieje, odczuwam częste skurcze, ból w dole brzucha, który się nie ustaje, mimo zmian pozycji, do tego czuje pieczenie w okolicach pęcherza jakby coś mnie rozpychało już, no i brzuch jest widocznie niżej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Ja mam termin na 20 czerwca,wg 1 usg na 19 czerwca.ciekawe kiedy urodze. Mnie,co,raz bardziej rwie w pochwie.wogole mam taka sina, rozpulchniona pochwe .czy wy tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ladyvader wiec 29 bedziesz juz z dzieckiem? Ale fajowo :) to juz wszystko wiesz raczej nie bedzie niespodzianek watpię zeby Cie wzięło wczesniej I gdzie idziesz na to cc? Jestes juz konkretnie umówiona czy dobę wczesniej masz sie pojawić? Anusia wiec skoro termin za więcej niż mies pakujesz juz torbę? Tu wszystkie ciazowki juz spakowane. Ja uwazam ze mam czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ladyvader to nie Ty pytałaś o Lubinowa? Tez sie zastanawiam czy tam nie rodzic tzn nie miec cc. Ale chrzanow tez ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Wera33, ja mam,juz dawno torbe,spakowana,z miesiac temu spakowalam sie.ubranka,poprane,poprasowane. Ja wolalabym wczesniej urodzic.a ty na kiedy masz teemin?tomoja druga ciaza,bedzie druga corka,a ty? Czy wasi mezowie robia wam jakies,prezenty na urodzenie dzidziusia,i,powrot do domu ze szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubinowa to była moja pierwsza myśl:) ale ja tez wam pisałam o przeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam o przebojach z bratowa, na lubinowej. Złe zszyta komplikacje itd teraz znow jest w ciazy i tylko cc wchodzi w grę. Trafiła tez na średni personel , ale kino wszystko znow bedzie tam rodzic bo podobają jej sie warunki. Mój lekarz jest z rudy śląskiej , i jesli nic sie nie zmieni to cc bede miała właśnie tam, mam jus skierowanie , ale 25,05 idę jeszcze do niego na ostatnia wizytę. Jesli zacznie sie cos wcześniej , to jednak zostaje csk w Katowicach. Lubinowa odpuściłam, w każdym szpitalu sa rożne opinie mam tego świadomość. Poza tym, nie wiem czy z powodu tej cholestazy na lubinowa by mnie przyjęli , czy nie odesłali właśnie do csk gdzie w razie problemu mogli by odrazu zając sie dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swette_1986
Boże kobietki tak czytam was i czytam i jak ją się cieszę że nie będę rodzila w Polsce. Mniej stresu prawie w ogóle a tu normalnie was czytam i stresa mam za was wszystkie ;-) Ja jestem w 35 tc. Dziecko jest malutkie ma.dopiero 1900g. Za dwa tyg czeka mnie kolejne usg a we wtorek ktg. Usg ze względu.na niska wagę mam robione co dwa tyg. póki co kontrolują i mnie i dzidzie ale jak będzie tak malutko przybierać na wadze w 38 tc czeka mnie wywoływanie porodu. Wolałabym tego uniknąć. Chciałabym sama normalnie naturalnie urodzić bez wspomagaczy. No ale jak będzie trzeba nie będę się sprzeciwiac. Dzidzia.najważniejsza. Wyniki mam wszystkie dobre. Wszystko w normie. No i cieszę się że.ja do szpitala.zabieram jedynie swoją torebkę z ładowarka do telefonu i grzebieniem. :-) w szpitalu jest wszystko od jednorazowych majtek poporodowych po podkłady koszule laktatory pampersy ubranka dla dziecka wszystko jest Czego potrzebuje matka z dzieckiem. W We wkladzie do wózka dla noworodka naszykowalam.jedynie ubranka do wyjścia dla dzidzi, dla.siebie i rożek. :-) porody odbierają tutaj położne. Nie ma lekarza choć zawsze któryś.ma.dyżur i w razie czego jest do dyspozycji. Już raz rodzilam w Danii to będzie mój drugi poród i nie musiałam niczego dawać położonym a były kobiety złote. Skurcze mam przepowiadajace. Na twardnienie brzucha nie biorę nic. Poprostu to rozchodze. Krocze boli, czuje jak się tam wszystko zaczyna powoli przygotowywa. termin mam na 18 czerwca ale jak to wyjdzie.z moja.malutka kruszynka zobaczymy. Sporo leżę i odpodpoczywam. W ciągu dnia to bym ciągle spała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Czesc kochane. Ja już nie śpię, od północy tak mnie boli brzuch ze spać nie idzie. Wzielam dwie no-spy ale póki co nie pomogły. Wera33 ja mam wg om na 20 czerwca, wg usg to już był i 15 i 18 czerwca. Jednak tak jak u Lv ze względu na cholestazę urodzę na pewno w 38tc więc to wypada na pierwszy tydzień czerwca. Chyba że teraz wyniki się pogorszą to indukcja będzie w 37tc. Jadę za kilka godzin na badania, mocz i transaminazy i zobaczymy czy coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Ja termin mam na 29 czerwca i dopiero dzis sie biore za pranie i prasowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera ja mam na 22 czerwca termin więc pewno będę ostatnia ;) torby jeszcze nie spakowałam, mam lenia i mi się nie chce. U nas brzydka pogoda, zimno tylko 6 stopni a jutro idziemy na wesele :) chyba tam zamarzne jak będzie tak jak dzisiaj. Widziałam dziewczyny wasze fotki - super wyglądacie! Zaraz Wam podeślę moją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×