Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość tulipka32
aniusia2023 a napisz coś o tej depresji i nerwicy, skąd to się wzięło? i jakie miałaś objawy? brałaś leki? czytałam w necie, że depresja jest wtedy jak się ma małe wsparcie z otoczenia albo jest się zbyt pozytywnie nastawionym do macierzyństwa i potem człowiek się rozczarowywuje tym , jak to naprawdę wygląda. u mnie bez większych zmian, synek zdrowieje ale jeszcze siedzi w domu. ja kaszle (masakra z tym brzuchem!) i ide dzis do internisty bo cos mnie zatoki bola :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Tulipka i co tym Zusem? ciekawi mnie co tam zakwestionowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Anusia moja ciąża musi być zakończona w 38tc ze względu na cholestazę. Podobnie z resztą u Lv ona też przed terminem ma cc ze względu na tą chorobę. Jej to bardzo przykre że dopadła Cię depresja. Napisz koniecznie jak sobie z nią poradziłaś. Dziewczyny ja przespałam dziś pierwszy raz od prawie dwóch tyg spokojnie noc. Nie miałam skurczy, nie musiałam brać no-spy no rewelacja. Chociaż wieczorem już skurcze mnie brały i to mocne, ale mąż wygonił mnie pod prysznic bo się oczytał ze na te bóle pomaga ciepła woda i faktycznie wyszłam z wody to od ręki przeszło i już mnie nie złapało. W końcu czuję się trochę lepiej, ale pogoda dziś taka że lecę sobie zrobić kawkę bo bez niej chyba nie przeżyje:) Rockowa a ja Ci powiem że u nas teraz życie intymne wyjątkowo kwitnie. Ja ciągle mam ochotę, mąż też więc korzystamy ile można hihi. Miłego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny , ja dopiero wstałam, i kolejna nic miałam akcje z bólem ale nie był to skurcz a ciągły bol jak przy miesiączce. Puściło po no spie i mogłam spokojnie dalej spać, tez mam dzis wizytę u lekarza. I chyba juz ostatnia. Zaczynam dzis 38tc. To niesamowite jak nam ten czas zleciał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Lv a to dopiero początek, bo jak już dzieci będą to dopiero czas będzie uciekał przez palce! Dlatego trzeba się cieszyć każdą wspólną chwilą:) Ja też nie mogę uwierzyć w to jak to szybko zleciało. Dopiero co zobaczyłam na teście dwie kreski a tu już do porodu trzeba się zbierać. Choć był czas kiedy dłużyło mi się okrutnie-zima. Teraz jak jest ciepło to te tygodnie lecą jak szalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda , zdaje sobie z tego sprawę ze lekko nie bedzie, najgorzej boje sie tych nie przespanych nocy , i tego czy bede miała sile zajmować sie cały dzien dzieckiem. Ale nie ja pierwsza i nie ostatnia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś dostałam skierowanie na badania przed porodem. I powiem Wam, że tylko z krwi i mocz. Nie mam żadnego badania na tego paciorkowca. Może dlatego, że jak wyjdą pozytywnie to się ma cc, a ja i tak cc będę mieć. Maluszek dalej pośladkowo i raczej się już nie obróci. CC mam wpisane w kartę na 6, czyli następna sobota. Nie wiem nawet czy będzie mój lekarz, muszę się dopytać, bo nie chcę innego. Co do sexu to u mnie też raczej cisza. Ostatnio było w zeszłym tyg po długiej przerwie i pół nocy bolał mnie brzuch. Może to nie przez to, ale jednak wolimy się wstrzymać. Choć w poprzedniej ciąży było całkiem inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
tulipka32, co mam ci powiedzieć, nikomu nie życzę mieć depresji poporodowej , mówię poważnie. Ja urodziłam 3 lata temu, termin miałam na 21.04 i do tego czasu nie urodziłam, więc zglosilam sie do lekarki na kontrole i dala mi skierowanie do szpitala, ze wzgledu na mniejsza ilosc wod plodowych. DO szpitala się zglosilam tego 21.04 i lekarz w szpitalu stwierdzil ze wod jest dość, ale jako ze nie mam innych dzieci, mam zostac w szpitalu do porodu już . Wiec wyobraźcie sobie, ze urodziłam 26.04 a dokładnie od 23.04 miałam skurcze krzyżowe (tylko kręgosłupa na dole), , które byly tak intensywne ze wylam z bolu. Lekarka caly czas mowila mi ze to skurcze przepowiadające. Zwijalam się z bolu. Dwa dni przed porodem, odszedl mi czop sluzowy. A wody odeszly mi 25.04 około godziny 20,00. SKurcze byly tak mocne., ze obled, myslalam ze umre. Po tym jak odeszly mi wody , polozne zabraly mnie na trakt porodowy, torbe musialam sama zabrać, nie pomogly mi. Polozyla mnie polozna do lozka i kazala spać, mówiąc :Proszę sie klasc spać, bo pani nie urodzi Ja poprostu 3 dni nie spalam wogole, z powodu tych skurczy. wiec nawet wtedy tez nie moglam spać, bo zwijalam sie z bolu. polozna zaproponowala mi prysznic, zeby ulzyc. jak weszlam pod prysznic, to zanim ustawilam wode zeby sie nie poparzyc, to z bolu siadlam w tym brodziku i poprostu mdlalam z bolu. WIecie co nie bede opowiadać, wiecej. Ale mialam naciete krocze po porodzie, zle poszyta bylam. urodzilam 26.04 o 9.02 rano. Pomogł mi bioenergoterapeuta i lekarz przepisując leki (medycyna chinska). Z porad psychologa nie korzystam (korzystalam, bylam 4 razy ale to nic nie dawało). Na szczescie udalo mi sie pozbierać. Teraz przy tym porodzie, musze pamietac o tym, zeby poprawili to co spieprz...li z moją pochwą (zle zszyta jestem), z tego tez powodu mialam depresje. Zreszta kilka czynnikow wplynelo na to. Teraz termin mam na 20.06. jak mysle o porodzie, napewno sie boje, ale wiem jedno daje koperte poloznej, i wtedy zobacze jak sie mna zaopiekuje, a nie bede konala z bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2211
cześć dziewczyny.. Ja mam termin na 7.06 z miesiączki a z usg na 13.06, lekarka powiedziała mi że raczej urodze po terminie.. Mam pytanie odnośnie sexu, bo mam straszną ochote ale cholernie się boje, jak Wy z tymi sprawami?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Ochote na sex z mezem mamy jednak wstrzymujemy sie w ostatnich 2 tyg bo pojawiaja sie skurcze ktorych jeszcze byc nie powinno jak stwierdzila polozna o takiej sile bo to dopiero zaczal sie 36 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Gosc2211, seks mozna jezeli ciaza nie jest zagrozona. Ja z mezem uprawiamy seks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2211
aniusia2023 ciąża nie jest zagrożona, ani nie ma przeciwwskazań ale słyszałam że sex przyspiesza poród i dlatego mam jakieś opory, dlatego pytam jak to u was z tymi sprawami, wiadomo że z brzuszkiem już się nie poświruje,:) a jak wygląda wasz sex, delikatnie przedsionkowo czy raczej tak normalnie głębiej?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołkowa no nie umiem uwierzyc że za tydz juz poznasz swoj***aby;) niesamowite! ja w sumie tez powinnam ale jakos sie nie zapowiada. nie wiem dziewczyny co wy z tymi skurczami- ja naprawde nic nie czuje?? a juz zdecydowanie chyba powinnam bo za tydzień mam termin... i tez jak aniołkowa nie miałam zleconego badania na paciorkowca..? rockowa ja podobnie jak aliszon nie mam problemów z seksem. codziennie sie bawimy;p normalnie tak jak zawsze;p jesli chodzi o depresje... z poporodowa nie wiem jak jestt ale zwykła to ja mam. i nie ma nic wspólnego z brakiem wsparcia w rodzinie czy u innych bliskich....bo można miec naprawde kochajacych ludzi wokól a samemu chorowac... ja normalnie biore leki ale przy ciązy musiałam z nich zrezygnowac. ale nawet dobrze to przechodze;) w nocy normalnie spie- nawet mój mąz sie dziwi bo chrapie jak nigdy dotad;p młoda sie cały czas kreci- az boli "zoska" tak kłuje;p i ciagle ma czkawki;p choc pije duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Ja tez nic nie czuje. Czasem brzuch twardnieje ale to tak na luzie. Moj Leon tez ma ciągle czkawke. Jestem ciekawa kiedy to nastąpi, szczerze chce juz miec to za sobą, bo chce o siebie zadbać tj zapisać sie na siłownię, ubrac inne ciuchy itp. Juz nie wspomnę o tym jak czekam na synusia wraz z mężem. Ale co do seksu to ja normalny seks mialam przy zaplodnieniu! A tak to bol i klucie. Odkąd jestem w ciazy to seks nie istnieje. Mam nadzieje ze minie to po tym wszystkim! Kilka razy próbowałam ale z bolu sie nie da. Raz tylko bylo ok ale to i tak nie to. Infekcji żadnej nie mam, żadnych przeciwskazań, próbowałam pomoc sobie żelem nawilżającym feminum ale to tez nie to. Mam wrażenie ze stalam sie tam mega wrazliwa i ciasna bo wczesniej bylo super. Tak wiec pozostaje mi Wam pozazdrościć. Oby wróciło wszystko do normy mężem sie mam zamiar zajac po pologu juz mu to obiecalam:) jutro mam miec robiony posiew i zbadana bardzo dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Pytalam dzis poloznej na temat tego paciorkowca, od pewnego czasu jest to obowiazkowe badanie pomiedzy 35-37 tyg ciazy bo jesli wynik jest dodatni czy tez nie zrobimy tego to przy porodzie naturalnym podaja lek i matce i dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Ja o badaniu na paciorkowca slyszalam juz 4 lata temu jak rodzilam. A ta pielegniarka co mi robila badanie mowila ze teraz ciezarne sie badaja bo byla jakas afera w szpitalu w Krakowie ze dziecko dostalo sepsy od tego pasozyta. Co do seksu to najlepszy mialam 8 miechow temu jak bylam zapladniania tak jak tu ktoras wspomniala:) aktualnie podczas stosunku mam takie surowe odczucie i chyba nie do konca to przyjemnie. Moj ginekolog ktory ma obsesje na pkt koncowki ciazy zeby donosic do tego 38 tyg twierdzi ze nalezy to robic w prezerwatywie. A ile trzeba z tym od pologu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
siemka dziewczyny;))) u nas cisza;) a juz bym chciala miec Tomaszka kolo siebie;) nie odzywalam sie bo konczylam robic kacik dla malego;)) moglam sie wykazac wkoncu dla synka;))) wysle Wam zdjecie;))) bo mega dumna jestem;))) mam skurcze przepowiadajace a w pt bedzie 39 tcc;) ciekawe kiedy mnie zlapie;)) kobiety ktore macie juz dzieci!!! sa jakies obkawy zblizajacego porodu?? jakies np przeczucia???;)pozdroweczki kochane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Chyba od porodu 6 tygodni absolutnie nic. Pozniej trzeba isc do lekarza on stwierdzi, czy wszystko w porządku sie zagoilo i można dzialac. Ja moge poczekać aby tylko wrocily te przyjemne chwile och i ach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Połóg trwa ok 6 tyg, ale ja już po 4 tyg dostałam okres i wszystko wróciło do normy. Też nie mam skurczy przepowiadających. Niekiedy mi się brzuch napnie wieczorem i to tyle. Może przez tą dawkę magnezu w kroplówce co w szpitalu dostałam :) No i właśnie jak zaczynamy 'coś niecoś' z mężem próbować to czuje jakby mi się napinał brzuch... Pod koniec ciąży wręcz zalecają seks zwłaszcza przed porodem sn. Oczywiście jeśli ktoś nie ma przeciwwskazań. I właśnie nie powinno się stosować prezerwatyw już, bo nasienie zmiękcza szyjkę i przygotowuje do porodu. Podobno jest dużo łatwiejszy poród później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
alez macie dziewczyny cudne wozki to i pokoikiiiiiii sliczneeeee;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Mamuska ktosia, co Cie dluzej nie ma to zaraz mysle, ze juz urodzilas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Ja tez nie mam zadnych boli tylko czasem sie brzuch stawia. W czw. mam wizyte a od sob. zaczynam 39tydz. :) niestety mam zap. zatok i dostalam antybiotyk. jak kaszle to tak boli ze masakra, jakbym miala zebra polamane. Mam brac przez 5 dni i zdazyc sie lepiej poczuc przed porodem :) z sexem slabo, ostatni raz w 2 trymestrze, nawet mam ochote ale jakos sily brak... po porodze mozna po 6tyg. ale ja po sn zaczelam dopiero po 18tyg. a i tak jeszcze bylam dosc luzba ba dole (choc naz nie narzekal), pipka doszla do siebie dopiero po ok.9-12 m-cach niestety. Nie wiem od czego to zalezy, wiem ze bylam slabo zszyta i szwy mi niektore puscily po paru dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Ciekawe, czy zaciskanie miesni kegla coś pomoże... ja to się modle,żeby mnie dobrze zszyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
mamuska ktosia pokoik przesliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Cześć jestem w szpitalu :( wysokie ciśnienie . Niewiadomo teraz kiedy zrobią mi ciecie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Mamusia ktosia mamy taką samą kołyskę tylko w brązie, jednak u mnie jeszcze złożona lezy bo mały będzie z nami w pokoju i póki nie urodzę nie chce jej rozkładać żeby się o nią nie potykać. Lv daj znać koniecznie coś więcej. Gorzej się poczułaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
dzieki AleksandraJL ;)) Aliszon my tez bedziemy manewrowac pomiedzy pokoikiem a sypialnia;)) ale poki co niech stoi gotowa;) Lv a na kiedy masz ciecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
AleksandraJL ;) ja tutaj napisze zaraz jak sie zacznie cos dziac;)) mam nadzieje ze sil starczy;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Sory za lakoniczny tekst ale akurat byłam pod Ktg. Nie poczułam sie zle, ale faktycznie ciśnienie ostatnio wyższe miałam, ale nie zdawałam sobie sprawy ze to tak istotne. Nie miałam jeszcze rozmowy z lekarzem moze dowiem sie czegoś więcej jak przyjdzie. Planowo cc mam na piątek, ale teraz to juz nic mieniem. Mój lekarz w szpitalu tez bedzie dopiero w piątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mabia1989
Czesc dziewczyny. Ja wczoraj byłam na wizycie i na ktg. Z mala wszystko w porządku, wazy 2700 wiec troche mało, ale w normie się mieści. Skurcze żadne na ktg nie wyszły, ja też nie czuje żebym je miała także chyba szybko mnie nie weźmie :) W przyszłym tygodniu mam ktg w szpitalu i lekarz ma mi pokazać jak to wszystko tam wyglada a za dwa tygodnie kolejna wizyta. A co tam u Was? Lv daj znac co tam z Toba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×