Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość aska179
Ja nie licze ruchów bo Adas czesto sie rusza czasami jak dłużej sie nie rusza to budzę go tak lekarz przy pierwszej ciąży mi mówil zjesc cos słodkiego, położyć się na boku i pogłaskać po brzuchu, na mojego synka to działa. Z apetytem roznie w ostatnim czasie to zjadam sporo słodkiego a nieraz w ogóle jem cos bo po prostu za dluga przerwę mam miedzy posiłkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie liczę, ale jak jest mniej aktywny to też go zaczynam budzić. Mam detektor tętna i podsłuchuję też jak mały sobie słodko śpi i nie chce się obudzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettta111
Cześć dziewczyny.ja właśnie dzisiaj urodziłam Maje....waga 2960 wzrost 51 cm...termin miałam na 8czerwiec ale wczoraj od północy miałam takie bóle i szczyty mi się wody...wytrzymałam w domu do 7.15 do szpitala zajechałam i urodziłam o 14.05....powodzenia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Anettta111, Gratulacje narodzin coreczki. Jak sie czujesz? Jak przebiegl porod? Ja Mam termin na 20.06,jescze poczekam. Co lekarze powiedzieli ci na wage dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Anett no to mamy drugiego dzieciaczka z forum, gratuluje, dużo zdrowia i siły :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poród SN ale ze znieczuleniem zewnątrzopon owym. ..na wagę nic nie narzekali...dziewczyny super jest mieć swoją położna bardzo dużo pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniusia u mnie mala też jest bardzo nisko, w sumie to praktycznie od poczatku tak było. Dlatego też cały czas czuje napieranie na pęcherz i cewkę. Anetta gratulacje! :) dużo zdrówka życzę. dziewczyny wiecie jakie wczoraj miałam przejścia, zalało nam dom, na szczęście nie jakoś strasznie. Robiliśmy wymianę zaworów przy grzejnikach i przy rozruchu pieca wywaliło wodę na strychu i przecieklo na nasze piętro. Na szczęście zdarzyło tylko jeden pokój zalać. Także nie dość ze się umeczylam przy sprzątaniu po zmianie zaworów to jeszcze później trzeba było ta wodę zbierać i wszystko suszyć. Mowie wam, masakra. Wieczorem to się ruszyć nie mogłam. Dziś chyba będę cały dzien leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Anette gratuluje i jak z tym zzo? Mniej bolało? To dają do kręgosłupa tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Anetta- gratulacje, zdrowka dla Was! Nie moge uwierzyć ze juz lecimy po kolei ja chce miec to za sobą naprawde. Bylam juz w sklepie i taki przystojny sąsiad pyta kiedy rodze, on ma parkę oliwiera i oliwie (2 l i niecaly rok) naprawde chce juz zacząć rodzic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Anettta gratulacje. Kafeteryjne "ciocie" witają Majeczke i życzą dużo zdrowia!;) U mnie kolejna przespana nocka jupi! Wstawałam tylko do toalety ze trzy razy ale to norma. Za to jak już wstałam rano, to kłucie w kroczu mi się strasznie nasiliło. takie parcie że ledwo chodzę. Ciekawa jestem ile czasu jeszcze nam zostało w dwupaku, codziennie się zastanawiam czy uda mi się urodzić przed indukcją. W sumie byłoby to najlepsze rozwiązanie, żeby wszystko odbyło się naturalnie ciut przed czasem. Dziś w końcu u mnie wyszło słońce, więc popołudnie spędzę z córą na placu zabaw. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znieczulenie pomaga ale mi dopiero podali jak miałam już 7cm rozwarcia bo najpierw robią badania czy w ogóle można mieć zzo czekają na wyniki w szpitalu jeden anestozjolog...ból z******ta no ale każdy inaczej przechodzi wiec nie będę wam szczegółów opowiadać. ..teraz jest Oki nie miałam na szczęście naciecia krocza wiec z***biście. ..leczymy w szpitalu jak nic nie wyjdzie to może w sobotę wyjdziemy fajnie by było:) dziękujemy za życzenia i trzymamy za Was kciuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
DziewcZyny,jak sie czujecie? Mnie strasznie rwie w pochwie.strasznie ciezko wstac z krzesla,albo lozka. Nie wiem jak temu zaradzic. Mi przyszla ochota na mloda Kapuste i truskawki. Wysle meza na targ. Ma od,wczoraj az,do ndz,wolne. Czy myslicie ze wiekszosc,kobiet pierwsze bole,porodowe odczuwa w nocy? Moj maz w przyszlym tygodniu pracuje na noc, na 24:00 i jak pojdzie do pracy to zero kontaktu,zanim dopiero,wyjedzie na powierzchnie. Wiec ponad 8 godzin bez kontaktu. W poprzedniej ciazy,nie musial mnid zawozic do szpitala,bo lezalam od terminu porodu az,urodze. Ciekawe,jak to jest rodzic ze znieczuleniem, u mnie w szpitalu tego nie ma.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Anetta111 gratulacje :) Ale super ! :) mi się dzisiaj śniło, ze urodziłam Lenę , każdy się mnie pytał jak poród a ja zupełnie nic a nic nie pamiętałam z porodu :D i po miesiącu już mówiła i chodziła :D hehe ciekawe może się spełni i mnie złapię lada dzień :) U mojej siostry wyśniłam dwa porody , wiec może sobie tez wyśnię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Aniusia nie ma reguły czy w nocy ja,przy pierwszym dziecku mialam tak ze czop odszedl mi po 13 o godz 15 poczułam delikatne skurcze po 17 odeszły mi wody a o 20.20 ur synka. Ale również boje sie ze tak jak przy pierwszym porodzie maz będzie w pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja i livka tez gratulujemy!!;* losie maj sie jeszcze nie skonczyl a juz 2 dzieciaczków:P na meila wrzuciłam niespodzianke;) któras mówiła o porodach w godzinach nocnych- nie jest to regułą ale fakt jest taki ze duzy odsetek kobiet własnie tak zaczyna odczuwac bóle porodowe w sensie skurcze. wynika to z faktu ze kiedy kobieta jest rozluźniona i zrelaksowana organizm łatwiej produkuje oksytocyne odpowiedzialna za skurcze. dlatego tez czasami cała akcja porodowa sie zatrzymuje bo kobieta sie zaczyna stresowac i wytwarzac min adrenaline... dlatego wazne jest podejscie i naastawienie do porodu żeby przebiegł w miare szybko;) u mnie na ktg znowu wszystko ok... choc chyba wolałabym juz widziec jakies konkretniejsze skurcze;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aśka... szybko urodziłas;) i to jeszcze pierwsze dziecko...;) a twoja mama tez tak szybko rodziła?? może to genetycznie macie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
A u mnie kolejna nieprzespana noc... Dziecko bardzo intensywnie sie ruszało, brzuch się napinał, przeziębienie dało się we znaki, wziełam na noc paracetamol i wypiłam szklanę mleka z miodem i czosnkiem więc wypociłam się mocno i bałam się że to od tego dziecko tak się wierci i tak dziwnie się czułam. Do tego byłam cała mokra i w pewnym momencie przestraszyłam się, że wody mi się sączą... Ojj okropna noc za mną. Od dzisiaj już tylko odpoczywam i oczekuje spokojnie na to, co przede mną.. Apetyt nadal mam ogromny i pragnienie też i boję się z dnia na dzień bardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna31
Witajcie Drogie mamusie :) Ja mam dwa terminy jeden na 30.05 USG a według miesiączki na 14.06 :) Byłam 1,5 tyg temu na wizycie u swojej położnej czop już wypadł,rozwarcie na 1,5 cm było szyjka skrócona .A ja dalej z Brzuszkiem :) więc ciągle czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
asieńka ekstra filmik! Aż zaczełam żałować że od samego początku nie robiłam sobie takich zdjęć żeby to potem zmontować tak jak ty! Super pamiątka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
asieńka27 piękny ten filmik :) a jaka pamiątka z tego będzie :) Dziś zaczyna się u mnie 38tc :) coraz bliżej godziny zero :) ja już chcę mieć ją przy sobie ! Ciekawe jak wygląda , do kogo jest podobna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Asienka moja mama również szybko mnie urodziła a urodziłam sie w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Ucina mi wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Ależ u mnie ciśnienie dziś skacze. Zrobiłam sobie kawę bo bez tego chyba dnia nie przeżyję. Nie wiem czy u Was też tak jest, ale ja co chwila mam telefon albo sms z pytaniem czy już urodziłam. Wszyscy normalnie zwariowali. Tłumaczę każdemu że jak już urodzę to na pewno się dowiedzą, roześlę każdemu mmsa ale nie i tak dzwonią. Człowiek chce odpocząć przed porodem, przespać się to się nie da bo telefon non stop piszczy. Dziś nie odebrałam od mojej mamy dwóch telefonów, bo akurat drzemkę sobie zrobiłam i wyciszyłam tel, to już mój mąż miał telefon co się dzieje że ja nie odbieram i czy to już. Masakra. Asieńka piękne imię wybrałaś dla Córy! U nas też to wchodziło w grę, jednak ostatecznie została Oliwia. Chociaż i tak zdrobniale często wołamy do niej Livka.:) Nie mogę się już doczekać mojego Kornelka. W dniu jego narodzin spełni się moje największe marzenie, zawsze chciałam miec i córcię i synka. Nie moge się doczekać aż moje dzieci się poznają i będą razem. Ilez to łez szczęścia wtedy wyleję... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Asieńka super filmik, wzruszający... Wiecie, ja mam takie bole jak na miesiączkę i okropnie boli mnie w dole kręgosłupa. Pierwszy raz się tak czuje, to jeszcze nie TO chyba. Jeszcze chwilę spałam i przyśniło mi się,że wody mi odeszły, szybko się obudziłam, pierwsze co w majtki zaglądam, to tylko sen . NAprawdę tak jak nigdy nie narzekam, bo nic mnie nie boli tak dziś ten ból jest paskudny. zaczynam ogarniać mieszkanie w razie co naprawdę jestem wystraszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleksandra - ja mam takie cmiące bóle w kregosłupie ale nie na dole tylko na wysokosci pępka, pulsuje mi tak jak nigdy. rockowa- mi w przeziebieniu bardzo pomogło picie naparu z kwiatu lipy- działa napotnie. piłam z miodem i po doslownie 3 dniach koniec przeziebienia;) aliszon- tez mnie dobijają te telefony i ciagłe pytania kiedy...! a jeszcze filmik zakończyłam zdjeciem z porodówki i full sms czyjuz mała na swiecie... tłumacz sie kazdemu!... choc jeszcze pare lat temu jak moje kumpele ciezarne były juz przy terminie tez je molestowałam;p;p;p strasznie przezywałam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
O dziewczyny nic nie mówcie o telefonach... Największą panikara jest moja mama, jak nie odbiorę Tel to panika... Moj mąż dzwonil do swojej mamy ze Leo wazy 3400 juz a ona tez czy Ola juz urodziła . Wiecie co ja sie boje ze taki duży bedzie ten moj chłopak ale nie wierze tym pomiarom co prawda wtedy robil na takim Starszym sprzęcie a we wtorek na nowiutkim to chyba jednak prawda ... A może przenoszę ciaze i maly dobije do 4 kg? Czytałam ze to wcale nie jest dobre wszyscy myślą ze duże zdrowe silne dziecko a najlepiej jak ma ok 3,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
AleksandraJL, po pierwszym porodzie ze mną leżała babeczka na sali, urodziła w 39tc chłopa 4500g i 60cm siłami natury. Fakt że baba herod i miała siłe go wyprzeć ale lekarz i tak jak przyszedł na obchód nast dnia to powiedział że nigdy takiego szwu aż do odbytu nie widział.. U mnie Kornel dwa tyg temu ważył niecałe 2500g więc myślę że do tego 38 tc dociągnie do 3000g-3300g. Z resztą starsze moje dziecie urodzone 3350g i 54cm i też w 38tc więc norma. Chociaż tydzień przed porodem na usg pokazywało mi wtedy że mała waży 3900g i też już panikowałam że taka duża. Usg nie jest miarodajne, nie znam przypadku kiedy waga by się sprawdziła. także się nie przejmuj. Koleżanka przenosiła o prawie dwa tyg i mały 3500g się urodził, a tez na usg już pokazywało ponad 4kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Dziewczyny ja czuje fatalnie,poprostu fatalnie.maz pojechal do lekarza a ja zostalam z corka.boli mnie w pochwie.skurczy zero. Czuje sie,taka ociezala. Jestem tak ospala,nawet nie mam sil robic obiadu. Jak maz wroci, to on zrobi. A dzisiaj zachcialo mi sie mlodej kapusty na obiadek. Moze wieczorem namowie meza,by zrobil domowa pizze,zjadlabym.a jak urodzimy to niestety bedziemy musieli zapomniec,o niektorych potrawach. Np. O ogorkach, kapuscie mlodej uuuu..... Ja ostatnimi,czasy wszystko co gotuje ,przyrzadzam bez,soli.powiem wam ze bez problemu sie przyzwyczilam sid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
DziewcZyny,jak sie czujecie? Mnie strasznie rwie w pochwie.strasznie ciezko wstac z krzesla,albo lozka. Nie wiem jak temu zaradzic. Mi przyszla ochota na mloda Kapuste i truskawki. Wysle meza na targ. Ma od,wczoraj az,do ndz,wolne. Czy myslicie ze wiekszosc,kobiet pierwsze bole,porodowe odczuwa w nocy? Moj maz w przyszlym tygodniu pracuje na noc, na 24:00 i jak pojdzie do pracy to zero kontaktu,zanim dopiero,wyjedzie na powierzchnie. Wiec ponad 8 godzin bez kontaktu. W poprzedniej ciazy,nie musial mnid zawozic do szpitala,bo lezalam od terminu porodu az,urodze. Ciekawe,jak to jest rodzic ze znieczuleniem, u mnie w szpitalu tego nie ma.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
DziewcZyny,jak sie czujecie? Mnie strasznie rwie w pochwie.strasznie ciezko wstac z krzesla,albo lozka. Nie wiem jak temu zaradzic. Mi przyszla ochota na mloda Kapuste i truskawki. Wysle meza na targ. Ma od,wczoraj az,do ndz,wolne. Czy myslicie ze wiekszosc,kobiet pierwsze bole,porodowe odczuwa w nocy? Moj maz w przyszlym tygodniu pracuje na noc, na 24:00 i jak pojdzie do pracy to zero kontaktu,zanim dopiero,wyjedzie na powierzchnie. Wiec ponad 8 godzin bez kontaktu. W poprzedniej ciazy,nie musial mnid zawozic do szpitala,bo lezalam od terminu porodu az,urodze. Ciekawe,jak to jest rodzic ze znieczuleniem, u mnie w szpitalu tego nie ma.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×