Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Lv gratulacje! :) napisz coś więcej jak będziesz mieć czas i siły. Asienka nie stresuj się - mi też jeszcze nic się nie dzieje wiec zostaniemy we dwie :P tylko ze ja mam termin na końcówkę czerwca a Ty z tego co pamiętam to chyba początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Lv- gratulacje, super ze wszystko dobrze zdroweczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
To forum mnie tez po prostu w*****a nie dodają sie wypowiedzi, albo nie wyświetla się ze ktos cos dodal. Wstaje juz, jestem taaaka glodna. Jade dzis do rodzicow, co tydzień mowie ze to ostatni raz, ze siedze na miejscu u siebie ale jade i tym razem. Dzis grill i truskaweczki... Nie wiadomo czy to nie moja ostatnia taka wyżerka pozniej juz tylko lekkostrawnie dlatego korzystam. Ale cos pogoda sie psuje. Milego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Lv gratulacje!!! W nocy myślałam o Tobie, zastanawiałam się jak z tą Twoją cholestazą a tu bach masz już swojego skarbeczka przy sobie:) Duużo zdrówka życzymy i ślemy buziaki! Ja mam prawie bezsenna noc za sobą. Nie dość że mega świąd mi dokuczał to między 1 a 4 nad ranem miałam skurcze co 7 i co 9 minut ale niestety przeszły jak zaczęłam wydreptywać ścieżkę po pokoju. Wstałam teraz, wezmę się za sprzątanie i gotowanie może coś się ruszy. Piękna pogoda dziś na to by wydać syna na świat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Hej cholestaza zaleczona ale miałam problem z ciśnieniem i tętnem stad ten termin :) mała sie naprawdę mała wazy 2700 i ma 50 cm ale dostała 10 pktl . Za to mnie wszystko boli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
To moze i ja zacznę od porządków, później spacer... I może cos się w koncu ruszy heh zeby to tak dzialalo. Tez juz bym chciała syna mieć czekam czekam i nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Lv gratulacje Pamietam mnie bardzo bolalo po cc ale z kazdym dniem byla diamietralna poprawa a na 6 dzien juz nie czulam zadnych bolesci jakbym wogole zabiegu nie miala. Lv a co z waga dziecka? nie jest za mala? i kiedy kaza Ci wstac? nosza Ci dziecko do karmienia? Asienka korzystaj z wolnego i sie wysypiaj ja tak robie bo tydzien w ta czy tamta nikogo nie zbawi a jak sie nowy czlonek pojawi to juz koniec beztroski i robota 24h:) na forum pojawil sie temat przywilejow dla kobiet w ciazy Chcialabym Wam opowiedziec o tym co mnie spotkalo jak urodzilam syna 4 lata temu. Otoz jak Aleks mial 1.5 tygodnia podczas kapieli odpadl mu pepek. Nic w tym dziwnego ale zaczela mu podchodzic w tym miejscu caly czas krew mimo ze byl odkazany i czyszczony. Przyjechala prywatna lekarka i kazala zrobic badanie na krzepniecie krwi. Poniedzialek 7 rano stawiamy sie w szpitalu w pkt laboratorium, badan itp Wchodze a tam w poczekalni czarno od ludzi (chyba od 3 w nocy juz tam stali) Maz do mnie ze poczeka na zewnatrz i zebym ja poszla zalatwic to bez kolejki. Wiec wchodze i mowie blagajacym wrecz tonem przy okienku ze mam 2 tyg dziecko na pobranie krwi z glowki zeby mnie przepuscili a taka baba emerytka za mna na cala sale i tu najlepsze " wie Pani co ? tu wszyscy maja dwutygodniowe dzieci na korytarzu" Autentyk. Ale co dalej? Pani ktora obslugiwala w okienku jak to uslyszala na mnie takie oczy zrobila i tak mowi "Pani ma noworodka na badania to prosze za mna" wszystkich zostawila, pielegniarki co robily badania emerytom olaly ich wziely mi dziecko na inna sale od razu pelne zaangazowanie i determinacja. Ale tej bezczelnej babie sie musialo glupio zrobic ze ja przesadzam ze powinnam z nimi czekac cala noc najlepiej. Reasumujac spotkalam sie z roznym olewaniem praw kobiet w ciazy co lepsze zazwyczaj to milsi sa mezczyzni ustapia miejsca przepuszcza w kolejce itp co rzadkie jest u kobiet. Ale tak bezczelnej i chamskiej baby jak w wtedy to nigdy nie doswiadczylam. 4 lata juz to we mnie siedzi :) Ja jestem wyrozumiala jestem w 9 mies ale moge stac to stoje w kolejce, ide z dzieckim do przychodni jest grzeczne moge poczekac az mnie zawolaja ale jak jechalam z moim 2 tyg synem na pobranie krwi no to sorry ale chyba juz wyzszej koniecznosci nie ma zeby mnie szybciej obsluzyc. A co do krwi z pepka przemywalam octaniseptem az sie zagoilo. Niby jest ok ale wg mnie zle mu zawiazali ten pepek w szpitalu bo potem nawet konsultowalam to z hirurgiem czy nie ma przepukliny pepkowej. Takze takie akcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Ja cierpie na katar sienny :(i chyba zaczal sie ujawniac mozna zazywac zyrtec? czy mam sie zakichac na smierc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Wera- ja mialam konsultacje z lekarzem jak mnie dusil kaszel bo jestem alergiczką i moglam brać pól tabletki zyrtec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Lv gratulacje :-) dużo zdrówka dla Was:) dziewczyny nie martwcie się ja też jeszcze nic nie czuje nie zostaniecie same :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Lv gratulacje !Wracaj do siebie ;) I dużo siły Ci życzę :) Ale lecimy jak burza, jedna po drugiej :) A czerwiec się jeszcze nie zaczął. Ja wczoraj się nałaziłam, dzisiaj odpoczywam, nie robię nic , tylko skocze po chleb i tyle. Ja spotkałam się tylko raz jak pewna starsza angielka chciała mnie przepuścić w kolejce w sklepie a tak to udają, że mnie nie widzą. Ale jak nic mi się nie dzieje to mogę stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Waga odpowiednia do wielkości wiec jest ok, co do karmienia mam ja cały czas ale nie wiem czy cos je odciągane laktatorem bedebpewniejszsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
asieńka nie martw się, ja też póki co nie odczuwam żadnych dolegliwości, które wskazywałyby na zbliżający się poród. Lekarz tydzień temu powiedzial mi że w sumie to jeszcze przez miesiac nie powinno się nic dziać więc do 26 czerwca jeszcze troszkę :) Chociaż jest coraz ciężej bardzo cieszę się swoim stanem i staram się wykorzystać go na maxa. Wczoraj była u mnie koleżanka z wiadomością że jest w ciąży i ma termin na grudzień więc będziemy miały dzieciaczki z tego samego roku :) Lv gratulacje i dużo zdrówka i sił dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lv gratulacje :) Też chciałabym już być po. Mam się zgłosić na cc za tydzień, ale boję się że mi dopiero w poniedziałek zrobią, bo różnie w soboty się im chce. Chyba, że mnie weźmie wcześniej :) Waga dziecka przecież jest dobra, jeśli jest więcej niż 2500 to jest ok. Poniżej tej wagi mówi się o hipotrofii. Ja sama ważyłam 2550 :) Wam maluszki na pęcherz naciskają główką, a ja mam główkę zaraz pod biustem :) A mimo to już często chodzę do wc. Kość łonowa już doskwiera strasznie, nie mówiąc o kręgosłupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Hej.ja dzis pospalam prawie do 9 z moja corka.maz w pracy na rano. Ja zrobilam juz dwa prania. Skonczylam myc naczynia i podloge w kuchni. Dzis jak to w sobote porzadki. Maz dzis powiesi firany. Brzuch co chwilke twardnieje. Skurczy brak.termin ja 20.06.dzis skonczylam 37 tydzien wiec jestem spokojna. W pon wizyta u ginekologa. Pogoda dzis piekna,swieci slonce.bylam juz z corka na dworze, z tym ze,nie nadaje sie juz do spacerowabia.strasznie rwie dol brzucha i pochwa. W nocy nie da sie usadowic, mam problemy z zasypianien. Ciekawe kiedy JUlka sie urodzi, maz ma 14.06 urodziny a 16 mamy 4 rocznice slubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALISZON chcialabym zapytac o te cholestaze... bo ja wyniki badań mam dobre, cisnienie super, ale czuje swiad w stopach i rekach...... juz mnie to wkurza.moze byc tak ze te podstawowe badania nic nie wykazują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Lv a kiedy musisz wstać? Masz jeszcze cewnik kroplówki? Boli Cie bardzo? Jakieś rady dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Asieńka zwykłe badania nie wykażą cholestazy. Musisz zrobić transaminazy inaczej próby wątrobowe. Aspat i Alat. Jeśli będę podwyższone może to znaczyć że masz cholestaze. Dla świętego spokoju zrób w poniedziałek sobie prywatnie ( ja płacę za nie niecałe 20zł) w laboratorium i jakby były podwyższone to od razu dzwoń do swojego gina, bo niestety im starsza ciąża tym cholestaza jest bardziej groźna i to nie dla matki a na nieszczęście dla dziecka. Dlatego tez u mnie będzie indukcja przed terminem i Lv też miała cc grubo przed. Lekarze boją się tej choroby bo do końca nie jest znana i powszechna ( ponoć dopada jedną na 100 ciężarnych ) i nie bardzo wiedzą jak ją leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Wera kaDy szpital inaczej ja jestem bardzo zadowolona z opieki tutaj . Pionizowali mnie po 12 szlam sie kapać z położna , ncewnik wyciągnęli dzis po 13. Moja rada nie można myślec za dużo i zacisnąć zeby , podobno z każda doba lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Weekend,i,cisza,na,forum Ja odpoczywam, drzemnac sie nie umie niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny . Podczytuje was już jakiś czas:-D Gratuluję tym co mają dzieci już przy sobie. Ja mam termin na 25 czerwiec ale już 3 miesięce mam założony pessar bo szyjka mi się obniżyła. Teraz 2.06 we wtorek ściągam i mogę wcześniej urodzić juz bym chciała bo ciężko:-) Powiedzcie co po porodzie i w jakim czasie trzeba załatwić ? Z tego co kojarzę to wszystko do 2 tyg. Macierzyństwo w pracy, akt urodzenia , becikowe, i zarejestrować w przychodni. Jeszcze coś ? Pozdrawiam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Dziewczyny jutro rano idę do szpitala. Najpóźniej do piątku będę miała swoje małe szczęście przy sobie. Szyjki już nie mam, rozwarcie na 3 cm więc wszystko jest gotowe. Lekarz obstawia że samo się wszystko rozkręci, na to wygląda.Kornelek waży już 2800g więc nie jest tak źle, może się rodzić. Mój gin nie chciał ryzykować jak to powiedział ta cholestaza nad nami wisi i lepiej nie będzie więc muszą mnie poobserwować na oddziale. Pakuje się właśnie, jestem zwarta i gotowa wydać synia na świat. Odezwę się pewnie jak już będę po wszystkim, bo z mojego tele nie chcą się dodawać posty:( także trzymajcie kciuki za nas. na pewno będę was czytać! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia Aliszonn :) Już będziesz mieć maleństwo ze sobą, super :) Mi się wieczorem wydawało jakby mały się obracał, bo bolał brzuch i napinał się nieco. A mały wierzgał dość mocno ponad godzinę. W poniedziałek się okaże, czy może się obrócił. Chociaż przy poprzednim obrocie bolał o wiele bardziej, więc może zostało tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Moja córka była w brzuchu bardzo aktywna , przy cc okazało sie ze jest cała zawinięta pępowina , brzuszek i szyja. Na szczęście w naszym przypadku niczym to nie zagrażało. Tak jak pisałam ze szpitala jestem bardzo zadowolona w każdym aspekcie no moze nie licząc wyżywienia :) ale to można we własnym zakresie regulowac. 3 mam za Was kciuki dziewczyny, damy rade ze wszystkim co nas w tym macierzyństwie czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Asienka cholestaza wychodzi tylko na specjalnych badaniach pod próby watrobowe. Warto zrobic wszystko czyli alt asp bilirubine i kwasy zolciowe to ostatnie najdroższe bo płaciłam cos koło 70 zł. Ale warto leczyć to cholerstwo a jak jie ma czadu na to to warto tak jak ja miałam wcześniej rozwiązać ciąże.?daj znać jak bedziesz robić badania i i wynikach. Sa w ten sam dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Trzymam kciuki aliszon Lv przeraziłas mnie faktem ze trzeba zacisnąć zeby myślałam ze tylko ja tak panikuje Napisz jak sie dzis czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera chyba kazda z nas panikuje, no ale trzeba przeżyć. Z jednej strony Wy które juz macie dzieci macie lepiej bo wiecie czego się spodziewać. A z drugiej to macie gorzej bo właśnie wiecie :P a my jeszcze nieświadome i nie wiemy co nas czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
No wlasnie Mania :) ale naprawde duzo moich znajomych opowiada ze poród SN ok np ostatnio taka jedna ze ledwo dojechała do szpitala juz urodziła 2 godz i po bólu Śmiałyśmy sie ze dobrze ze w nocy o 3 pędziła z mężem samochodem bo jakby wpadła w korki za dnia to by w aucie urodziła :) jej córka ma juz mies i jest super :) także grunt to optymizm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mania ja tam wcale nie panikuje. nie mysle za duzo jak to bedzie... tyle filmow juz sie naogladałam ze juz chyba mam dosyc tematu. bedzie co bedzie. nie cofniesz juz tego;p swiad mi minął ale tak mi sie wydaje ze to raczej przez to ze jestem na maksa juz popuchnieta!!! nog nie moge zginac, ciezko mi jest sie wykąpac w wannie, bo nawet usiasc nie potrafie. wydaje mi sie ze moja skóra dotyka juz granic swoich mozliwosci rozciagania i przez to ten swiad... pije ciagle pokrzywe bo dobra jest na odprowadzanie zbednej wody z organizmu - na poczatku faktycznie pomagało a teraz juz nic! chyba blisko juz porodu bo tak sie organizm przygotowuje na ewentualne straty krwi podczas porodu... a po wszystkim kobieta poci sie jak swinia zeby te wode z siebie wydalic... ot uroki ciazy;p;p ja dzis nie do zycia. czuje jakbym miała kaca! aliszon to fajnie jak juz masz rozwarcie na 3cm! PRACOWAŁAS NA TO jakos specjalnie? jakies rady;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×