Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Aliszonn
A ja dziś złożyłam życzenia mojej teściowej. Matkę ma się tylko jedną to prawda, jednak dla mnie teściowa jest zaraz po moich rodzicach i uważam że zasługuje na życzenia ode mnie w tym dniu. Jest mi bardzo bliska i bardzo ją szanuję dlatego normalne jest że w dzień matki składam jej życzenia tak jak i swojej. Z resztą mój mąż również składa życzenia w tych dniach moim rodzicom. Ja dostałam dziś jeszcze po południu piękną laurkę od Córci i mnóstwo buziaków. Najlepsze chyba było to że dziś pani w przedszkolu bardzo ją pochwaliła że była grzeczna. Objadłam się makaronem z truskawkami, smaki lata uwielbiam:) dziś mam samotny wieczór, mąż conajmniej do 22 w pracy. chyba wypożyczę sobie jakiś film i samotnie go obejrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja jak pomyśle w jakim tempie przybierałam przez pierwsze 7 mies to sądziłam ze ze znowu przytyje tak jak w 1 ciazy :( czyli 18kg. A tu od 2 mies spokój z waga moze z kg sie podwyższyła i póki co 11 kg na plusie a za 2.5 tyg poród bo 12 czerwca cc. Także jest b ok. Jakby tak zostało to byłoby super. Ja tez w większości pisze z telefonu i ze szpitala tez zdam relacje ale chyba jak juz bedzie po cc zeby byc spokojna i moc odetchnąć z ulga. Tez wcinam truskawki prawie non stop. A co do bycia sexi mama to jak tylko ze szpitala wyjdę zakładam pas poporodowy zeby w trakcie i karmienia i obkurczania macicy brzuch sie wchłonął. Wg mojego doświadczenia to w 1 ciazy 5 kg zeszło mi juz szpitalu a potem jeszcze 3kg - 5kg bez wysiłku. I zostało 7kg ktore zeby zrzucić musiałam sie troche zdeterminować. Także nie byłam jedna z tych co to poszła do szpitalu z plus 15 kg a wróciła z minus 25 kg jak na kafeterii piszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Wera33 są różne przyadki i nie można wszystkiego wrzucać do jednego wora. Ja np przed pierwszą ciążą miałam sporą nadwagę ( zaczęłam bardzo tyć w okresie dojrzewania ) a po ciąży zrzuciłam wszystko z 21kg naddatkiem. Jednak pewnie gdyby nie choroba mojej córki tak by nie było, bo nie miałabym takiej motywacji do diety. Z drugiej strony jednak myślę że po ciąży moje hormony się ustabilizowały na tyle że już nie tyłam a wręcz przeciwnie mogłam zrzucić, co w wieki 15,16,17,18 lat nie było możliwe. Ilez to ja diet przetestowałam i nie schudłam wtedy nawet kg. Ja teraz przytyłam 10kg i od dluższej chwili ta waga stoi w miejscu, zastanawiam się czy do porodu jeszcze coś przytyje. Za to obwód w pasie mam 105cm. W ciągu niecałych dwóch mscy przybyło 5 cm. Po porodzie tez chce ostro sie wziąc za siebie. jeżeli wszystko będzie ok od sierpnia wracam do zumby:) juz nie mogę sie doczekac chociaż obawiam sie trochę o moją kondycje, bo miałam jednak 9 mscy siedzenia na d***e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Dziewczyny, ja przed ciaza tez miałam nadwagę teraz doszly kg ciążowe wiec wyobraźcie sobie moja determinacje. Ja czuje, ze przy dziecku duzo schudnę, bo tak reaguje na stres. Nocne wstawanie, strach o maleństwo czy wszystko dobrze itp... Gdy się stresuje waga leci w dol momentalnie. Pas poporodowy juz przygotowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez jestem nastawiona na wzięcie sie zaraz za siebie by odzyskać figurę z przed ciąży i mam nadzieje że się uda bo na drugie dziecko ciezko bylo mi sie zdecydowac bo znów wiem ile zajmie powrot do,formy jednak synek nie może byc jedynakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Dziewczyny napiszcie jakie macie pasy poporodowe (albo podajcie linka do kupienia). Ja mialam nadwage z 8kg przed ciaza, teraz mam 13kg+ ale od dawna waga ledwo sie rusza. I ja tez prawie nic nie jem, nie mam ochoty i zgaga dokucza juz po kazdym posilku. Tez chcialabym szybko wrocic do formy i zgubic jeszcze ten nadbagaz co sie przed ciaza przyplatal :) wydzieliny od kilku dni prawie nie mam ale moja lekarka mowila, ze tak moze byc (w pierwszej ciazy tez mialam mega duzo, balam sie ze to wody sie sacza). Antybiotyk trkche pomaga ale i tak kaszel daje die we znaki i zebra strasznie bola. Jak sobie pomysle, ze w zasadzie jestem juz w terminie i moge w kazdej chwili urodzic to rozne mam mysli na ten temat. Od bardzo pozytywnych do bardzo duzych obaw...... Wy tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Tez tak mam jest chwila pozytywna ale częściej mam obawy bardziej niż przed pierwszym porodem bo juz wiem co mnie czeka... Jednak to nas nie ominie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandrJL
Tulipka jeden pas mam baby ono a drugi taki zwykły z allegro kosztował 36 zł nie mogę znaleźć linka do niego bo to było dość dawno jak go kupilam Wiecie co? Ale miałam dziś przezycie w laboratorium. Poszlam wcześnie o 6 żeby mieć z głowy byłam 7 w kolejce. Przyszła kolejna ciezarna i poprosiła grzecznie czy może wejść bez kolejki matko jak te starsze osoby zaczęły mieszać ja z błotem Ze ciąża to nie choroba bla bla bla i jeden dziadek pokazuje na mnie: ta pani ma bardziej widoczny brzuch i czeka ładnie w kolejce. To mowie im na to tak: bo jak mam słuchać tego co wygadujecie to wole poczekać i tez nigdy żadnej starszej osobie nie ustąpie miejsca nigdzie o matko nasluchalam się jaka to jestem niewychowana zaczelysmy się kłócić z tymi starymi ja z ta ciężarną. Powiem Wam zero empatii zaczęli wyciągać swoje karty ze są honorowymi dawcami krwi ze tez powinni bez kolejki. Co to za ludzie bezczelnie im wszystko się należy tym mocherom podnieśli mi ciśnienie z rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandrJL
I tak wszędzie czekam w kolejkach jak każdy mi to w niczym nie rzutuje. Ale conte stare baby gadaly ze ciężarne to święte krowy ze leżą plackiem nieroby że kiedyś to kobiety pracowały miały po 12 dzieci.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
AleksandraJL dlatego w moim laboratorium jest jak wół na ścianie napisane że pacjentki ciężarne bez wzglęgu na wiek ciąży przyjmowane są bez kolejki i nikt nawet słówkiem nie piśnie że ciąża to nie choroba albo coś w tym stylu. Chociaz ostatnio jak weszłam to oczywiście poczekalnia pełna, krzesełka wszystkie zajęte. Myśle sobie no co postoje i tak jak otworzą okienko to będę pierwsza. Nagle ktoś mnie szarpie za rękę i każe siadać ja patrze a to dziadek tak z 70 lat co już się trzęsie chce mi ustąpić miejsca. Ja mu mówię że nie trzeba, postoję że wszystko jest ok, a on mi na to że nie ma mowy mam siadac bo on nie chce miec mnie na sumieniu i że o nowe życie trzeba dbać. Młodszych o wiele ludzi było full, kilku nawet chłopaków w wieku szkolnym żaden nie wstał żeby ustąpić, kobiety to samo a ten dziadziuś wstał jak dżentelmen i jeszcze się ze mną kłocił że jak on fiknie to najwyżej kości połamie a ja moge dzidzi krzywdę zrobić jak upadnę. Niestety żyjemy w kraju gdzie każdy patrzy tylko na czubek własnego nosa. Chociaż ja tak czasem się zastanawiam czy się nie frajerze bo nigdzie nie prosze o jakies specjalne względy bo jestem w ciąży a moja koleżanka która za tydzień też ma termin całą ciąże od razu z morda leciała wszędzie żeby bez kolejki wchodzić czy ustąpić jej miejsca i o dziwo nigdy nikt jej się nie sprzeciwiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandrJL
Aliszonn u nas tez jest napisane , ze ciężarne wchodzą bez kolejki ale to tylko tylko pusty napis. To jak starsze osoby się zachowują... I to nie takie 80+ tylko 60-70 lat jestem w ciężkim szoku ich słownictwo zaraz wszystkie maja cukrzycę grupe inwalidzka. Młodych prawie wcale nie ma same starsze osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka 27
Hej dziewczyny. Wyszedł mi cukier w moczu... Co to może znaczyć?? Jadę na ktg do szpitala może już mnie zatrzymała.. Jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Wera, a Ty masz cc? Powiedz mi, mozna od razu po zabiegu pas zakładać? Podpowiedzcie dziewczyny, bo tez bym chciała jak najszybciej wracac do formy, a mam planowane cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety ja tez miałam przykrą sytuację jak byłam po odbiór dowodu od samochodu. Wiadomo, że tylko mam się podpisać i tyle. Zawsze było bez kolejki, bo jak ktoś dopiero załatwia to jest dużo formalności. No i jak powiedziałam, że ja tylko po odbiór to wszyscy się na mnie rzucili, że jest kolejka. Stalam koło faceta ok 35 lat, który sobie wygodnie siedział (być może miał urojoną ciążę, albo taki wielki brzuch piwny). Dalej siedział jeszcze młodszy chłopak. W końcu z tamtad wyszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Ja tylko raz sie spotkalam ,ze wychodząc pielęgniarka zobaczyła mnie i weszłam bez kolejki na pobranie krwi a tak to za każdym razem stałam w tych kolejkach gdzie zazwyczaj krzesła wszystkie zajęte bo tak jak mówicie ciaza to nie choroba a starsi ludzie schorowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Katalpa nie wiem czy mozna czy nie mozna zakladac pasa na brzuch po cc, rane masz na dole a zakladasz na brzuch wiec raczej nie ingeruje w ciecie. Ja po 1 ciazy i po cc od razu zalozylam bo nie chcialam ryzykowac zeby mi taki fald brzucha zostal do konca zycia i wszystko idealnie wrocilo do normy. I teraz tez tak zrobie. Wiadomo ze jak bedzie b uciskac to lepiej sciagnac. Ja w tym pasie nawet spalam choc bylo niewygodnie. Co do kolejek to uwazam bez 2 zdan ze ciezarne powinny miec pierwszenstwo bo raptem jest ich dwie na krzyz tak samo jak potem matki z malymi dziecmi w przychodni itp. I to powinno nam wejsc w nawyk kulturowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Cześć dziewczyny. Jutro wracam do domu cc przesunięte o tydzien czyli na 5 czerwca. Mała nie przekroczyła 3 kg stad ta decyzja. Ale od momentu kiedy sie dowiedziałam ciagle bym jadła :D jakaś podświadomość. Wyniki mam dobre ciśnienie stoi w miejscu. Zosbaczymy co to bedzie. Wypadłam wiec z kolejki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1989
Asienka mi też ostatnio wyszedł cukier w moczu ale zadzwoniłam do lekarza i kazał na drugi dzien powtórzyć badanie i juz nic nie wyszło. Wiec albo zle pobralam próbkę albo z pojemnikiem było coś nie tak. Może też spróbuj powtórzyć. Zazwyczaj cukier w moczu wychodzi przy cukrzycy ciężarnych ale jeśli krzywa cujrowa wyszła Ci dobrze to powinno być ok. Ja dla pewności na drugi dzien zrobiłam jeszcze cukier z krwi. Wera moja siostra po cc też od razu nosiła pas, nawet położna jej tak doradziła, zwłaszcza przy częstym wchodzeniu po schodach bo podobno wtedy podtrzymuje ta rane. jeśli o kolejki chodzi to ja wole swoje odstać niz wysłuchiwać jakie to ciezarne są roszczeniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Na temat pasow zdania sa b. podzielone. Teraz sa zalecenia zdrowotne zeby nie nlsic. Nie uciskac rany po cc (to nie daj Boze) a poza tym zeby miesnie ktore przez 9 m-cy nie pracowaly mogly zaczac sie wzmacniac. Ale z drugiej strony kazda z nas chce miec szybko plaski brzuch :) Tak wiec wyglada na to ze to bedzie indywidualna decyzja. Ja po pierwszym porodzie nosilam pas (takie jakby body z gorsetem) ale dopiero po jakims dluzszym czasie (nie od razu po porodzie). Jak schudlam to brzuch tez w koncu wrocil do normy choc prawda jest taka ze figure sprzed ciazy odzyskalam dopiero po zakonczeniu karmienia. Niestety jak potem po paru latach mi sie przytylo to ewidentnie tyl mi brzuch (oprocz tylka i ud), ktorego nigdy wczesniej nie mialam nawet jak mi sie 3-4kg przybieralo w mlodosci. Podobno po ciazy to jest czeste, ze te przestrzenie sie rozciagaja i potem latwo sie tam tluszcz gromadzi, ktory potem jest b. ciezko zrzucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Hej.jestem po usg. Jestem w 36 tyg plus 4 dni.julka wazy 2700g. Lozysko w skali 3 stopniowej,jest na trzecim,etapie dojrzalosci. Zrobila,mi usg szyjki,jak,narazie nie wskazuje nic,zebyn rodzila. Dzidzia ma,glowke bardzo,nisko przez to mam,czucie rozpierania. Strasznie zle mi sie siedzi i chodzi dzisiaj. Stopy mi strasznie puchna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam termin na 11 czerwca, córka też jest z czerwca więc się zgrało chyba że wcześniej się wykluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedźcie mi wczoraj lekarz mi badał szyjkę i mam 2 cm rozwarcia, jestem w 38 tc, to znaczy że już niedługo urodzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
A ja dzisiaj obudziłam się z bólem gardła, nosz cholercia... jednak mąż mnie chyba zaraził! On wczoraj skończył brać antybiotyk i wrócił do pracy ehhh. Walczę cały dzień żeby choróbsko się nie rozwinęło, sięgnęłam teraz po czosnek :D no trudno pośmierdzę troszkę ale nie mogę się teraz rozchorować! Wystarczy juz dolegliwości ciążowych i zmęczenia żeby jeszcze przeziębienie leczyć. Mam nadzieję, że dawka uderzeniowa czosnku, cebuli, mleka z miodem i moczenie stóp pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja mając cc założę pas tylko na brzuch, ale sa tez takie majtkogorsety te chyba na ranę po cc sie nie nadają. W moim przypadku było podobnie ze jak karmiłam piersią to srednio chudłam wrecz wogole dopiero jak przestałam to figura do normy wróciła oczywiście z moja pomocą. A wszyscy mi mówili bedziesz karmić piersią wszystkie kg zgubisz no cóż u mnie było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
siemanko dziewczyny;))) jutro wizyta wiec zobaczymy ile mlody podrosl;))) w sumie to koniec 38 tc;) ostatnio jak bylam 2 tyg temu to wazyl 3020;) i tez tak mi Mowil ze przyrost na tydzien 150 ;)))yyy z tym staniem w kolejce to ja mam ladna polewke;) ostatnio szlam przez Auchana;) 5 kas czynnych kolejki pod regaly konca sklepu;)) a jak szlam to kazdy glowa w druga strone;) i udawanko ze mnie nie widza;))) nie jestem maruda wiec postalam w kolejce a pozniej usiadlam i zostawilam meza;)) masakiera;) w sumie w ciazy to zdzylo mi sie 2 razy;))i to w biedronce;) jedna Pani kasjerka powiedziala ktora kase otworzy;)) co bym nie musiala w niej stac;) i raz starsza Pani zaproponowala zebym przed Nia weszla;) juz nie wspomne o mezczyznach stojacych i udawajacych ze mnie nie widza;))) dziewczyny termin na 4 a jak nie czuje nic nowego nic dziwnego;))) poza tym ze dzis zjadlabym konia z kopytami;) a jak juz do lodowki ide to mi przechodzi;))) ciekawe jestem ile i czy znowu schudlam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katalpa
Wera dziękuję, w takim razie tez zakupie ten pas. Macie jakies konkretne firmy tych pasow? Ktore sa najlepsze? W tym przypadku cena nie gra roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Katalog no wlasnie nie mam żadnych upatrzonych gorsetów Lv w ktorym tyg jestes ze waga dziecka za mała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
37 tc 5 D tak wyliczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Mi dzisiaj lekarka powiedziala na usg, ze mala wciska główkę bardzo nisko. Jak sie kąpię i kucnę zeby sie podmyc, to strasznie czuje ucisk w pochwie, tez tak macie? Lekarka powiedziala, ze to przez ten ucisk glowki i obnizona cewke moczowa. Ciekawe kiedy urodzę. Dziewczyny jak wasze dzieciątka , częto sie ruszają, liczycie ruchy??? Jak z waszym apetytem? Ja powiem, ze mniejszy apetyt mam. Strasznie mocno rwie mnie w pochwie. dzisiaj bralam prysznic na siedząco. Ciężko mi wstać z łóżka czy z krzesła czy chodzić po schodach. Ja w sobote koncze 37 tydzien, bardzo się cieszę bo bede spokojna ze ciaza donoszona. Jak narazie moja szyjka nie wskazuje zebym rodzila. Corke urodzila w 40 tygodniu plus 5 dni, ciekawe jak teraz bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem od jakiegoś tygodnia ciągle głodna. W nocy się budzę i jeść mi się chce :) Ja mam pas, ale nawet nie wiem jakiej firmy. Taki na gumie z regulacją na rzepy. Kupiłam w aptece po pierwszym porodzie, ale praktycznie go nie używałam bo starałam się od razu o ciążę. Ja tez jutro do lekarza i do położnej. Mam nadzieję, że dowiem się ile mały waży :) I powiem Wam, że czuję już taki straszny nacisk na dół brzucha. Jak patrzę w lustro to nie widzę, żeby mi się obniżał. Już strasznie ciężko się mi siedzi, chodzi, śpi... Jutro zapytam lekarza, czy może da się coś wcześniej niż 6 tą cesarkę zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×