Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość AMD86
dzieki dziewczyny mam jeszcze przy tych wynikach napisane ze antycial nie wykryto wiec moze bedzie ok......właśnie z tym l4 ...u mnie w pracy dziewczyny jak byly w ciąży i robily tak ze chodziły np. 2 tygodnie do pracy i zwolnienie np. na 3-4 tygodnie i tak ciągnęły aż do porodu księgowa była wściekła bo liczyla ze dziewczyny przejdą na ZUS (dodam ze jest to jednostka państwowa) robiła jazdy caly czas (rozumiem jakby to były jej pieniądze i prywatny interes) no i teraz nadszedł czas na mnie zaczely sie telefony ze moze dostane nastepne zwolnienie to zebym szla... itd. wiec juz wiadomo o co chodzi :) lollipop__ skad jesteś ja tak samo jak ty 11 września miałam ostatni okres i termin na 18 czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie sytuacja się klaruje w ten sposób że nie wyobrażam sobie wrócić do pracy na pełen etat. Jeżeli wrócę to będę chciała pracować 6 godzin dziennie. w sobotę lub niedzielę będę rozmawiać z pracodawcami na ten temat. Jeśli się nie zgodzą na takie rozwiązanie to pójdę od razu na zwolnienie. Nie czuję się na siłach żeby pracowaćpo 8 godzin, tym bardziej teraz kiedy mdłości i wymioty męczą mnie najbardziej. Lekarz w sobotę mnie pocieszył ze jużod 12 tygodnia odstawimy luteinę i mdłości na pewno będą mniejsze i być może znikną bo wtedy też za chwilę zacznę II trymestr. Czekam tego jak zbawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ja pracuje w korporacji więc nikt nieingeruje czy będę wracała czy nie . Ale jak się dowiedziałam o ciąży chodziłam tydzień , starałam się nie stresować , i z tego starania zaczęłam Krwawic dostałam zwolnienie , wróciłam na tydzień było ok aż do kolejnego stresującego dnia i znowu krew :/ teraz jestem już w domu. Przełożonego poprosiłam żeby przesunął kogoś na mój etat na zastępstwo a ja odpoczywam. Nie mam ani kolej ani lekkiej pracy duże obciążenie psychiczne i praca po 12 godzin nawet po powrocie w domu. Nie, nie nadaje się teraz na to. Ja jestem na duphastonie ale wiem Ze lekarka chce abym przeszła na luteinę, to pewnie znów będzie chciała mnie zbadać za 2tyg. Nie chodzę prywatnie korzystam z lux medu wiec się tym nie obciążam. Zastanawiam się nad prenetalnymi w 1trymestrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMD86
a czy ktoras z was byla moze na badaniach po skierowaniu przez pracodawce (po 30 dniach zwolnienia) ja musze isc i teraz nie wiem bo nie mam zadnego zaswiadczenia od ginekologa ze jestem w ciazy i czy wyda takie zaswiadczenie ze moge wracac do pracy badania mam zrobic przed koncem zwolnienia a skad ja mam wiedziec ze nie dostane nastepnego.... wizyte mam za tydzien w ostatni dzien zwolnienia a te badania z medycyny pracy mam zrobic przed koncem zwolnienia .... wynika z tego ze musze sie zarejestrowac szybciej do gin. niz on sam mi wyznaczyl bo jak mi da takie zaswiadczenie bez badania.... ?? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
nie rozumiem z tym skierowaniem , czemu ma służyć ? Nie spotkałam się z taka sytuacja żeby pracodawca wydawał jakieś skierowanie , przecież na l4 jest kod "choroby";/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMD86
no wlasnie minelo u mnie juz ponad 30 dni zwolnienia i konczy sie juz za pare dni i dzwonili do mnie z kadr ze mam odebrac sierowanie na badania do medycyny pracy powiedzialam ze nie wiem przeciez czy nie bede miala dalej zwolnienie a wizyte mam wlasnie w ostatnim dniu zwolnienia a ta tylko huknela ze mam to odebrac ich to nie obchodzi (taki typ niestety kobiety) wiec powiedzialam ze ok pojde na te badania ... teraz tylko tak czytam na forach ze trzeba miec zawswiadczenie od ginekologa ze on nie widzi przeciwskazan bo rozchodzi sie w sumie o to przeswietlenie pluc - kobieta musi sie przyznac ze jest w ciazy temu lekarzowi bo nie mozna tego badania robic w ciazy wiec przyznac sie musze (ciazy jeszcze nie widac) no i wlasnie nie wiem jak to wszystko zalatwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dlatego lepiej wcześniej pracodawce informować, przynajmniej mi się tak wydaje. Czy wie czy nie to i tak nie może nic z tym zrobić. Zwolnić na pewno nie. To zwolnienie miałaś na ciąże? Jeśli tak to logiczne że pracodawca już wie właśnie dlatego że na zwolnieniu jest kod choroby i w takim przypadku nie może on Cię kierować na badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak w pracy wiedza od samego poczatku dlatego dziwi mie to ...nie wiem przeciez czy nie dostane nastepnego zwolnienia wiec po co te bdania rozumiem jesli bym miala je zrobic zaraz w 1 dzien po koncu zwolnienia i wrocic do pracy jesli lekarz prowadzacy wyda zgode na powrot do pracy... wydaje mi sie ze to jakas nadgorliwosc pan z kadr ale z tego co pamietam innym dziewczynom tez co chwile cos wymyslaly ... same maja dzieci to starsze babki juz i dzieci tez maja w moim wieku nie rozumiem takiego podejscia dziwnego...a uslyszalam tylko ze to moj prroblem i sobie mam to zalatwic.... wiec chyba musze preniesc ta wizyte ztylko nie wiem czy bedzie miejsce :) innego pomyslu nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Dawno nie pisalam. Nadal Was mecza mdlosci? U mnie forma coraz lepsza.Sennosc jest ale jak poloze sie spac w miare wczesnie to nawet az tak tego nie odczuwam. Zawsze bylam nocnym markiem teraz kolo 21 z usmiechem na twarzy wskakuje do lozka :)) Mdlosci nie ma juz wcale,chyba ze nic nie zjem przez bardzo dlugi czas. Odpycha mnie tez od niektorych potraw i zapachow (najbardziej drazni mnie podsmazany czosnek kiedy moja Druga Polowa gotuje. Nienawidze ;/ ) Co do bolu brzucha o ktorym pisalam ostatnio,zadzwonilam do innego lekarza i ten powiedzial mi ze takie bole brzucha albo piersi czy migreny moga zdarzac sie w czasie kiedy wypadalaby miesiaczka. To by sie zgadzalo wedlug moich obliczen. Dziwne,w pierwszej ciazy tak nie mialam,albo po prostu nie zwrocilam na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie co myślicie o sytuacji? Mianowicie: Przez 2 lata stosowałam tabletki Syndi-35 działają antykoncepcyjnie, ale stosowałam je na zmiany trądzikowe. Odstawiłam je ok. 3 miesiące temu. Miesiączke od pierwszej od razy mialam reguralne cykle równiutko 29 dni. Ostatnia miesiączka była 11.10.14 (16.10.14) do owulacji spodziewałam się ok. 24-26.10.14 (dokładnie nie wiedziałam, a różne widziałam opcje wyliczania), od 18stego robiłam już testy owulacyjne wychodziły ujemne.Chcemy dziewczynke wiec od razu przeszlismy " do rzeczy" - 22 zbliżenie, 23.10.14 pojawiły się 2 kreski ( i tez było zblizenie), ale takie jakieś słabe te kreski -potwierdziłam drugim testem innej firmy i też słabe. Od tego dnia stop wstrzemięźliwość totalna, tak jak przystało na tzw. wyczekiwanie na dziewczynkę, ale testu owu robiłam i wyszły jeszcze do końca drugiego opakowania , czyli do 26 i wychodzily caly czas jednak słabe kreski ale dwie równej intensywności. Miesiączke powinnam dostac 9 listopada, mamy 13 miesiączki brak, mam mdłości maksymalne, chęci na rybe w occie, po tym popcorn i na to 7 days(kurcze nie samowite!), ale jednak bóle identyczne jak na miesiączkę, przy tym zalewa mnie duża ilość śluzu, który od 12stego przeistoczył się w taki jak płodny (jak białko jaja kurzego)., nie wpsomne już o chęci na sex no w życiu mnie tak nie nosiło! Zrobiłam test owulacyjny (tak z ciekawości) i co? wyszły mega ciemne 2 krechy! , dzis znowu mndłości, no nie do wytrzymania, wrazliwosc na zapachy masakra! kupiłam test ciazowy, bo to juz 4 dni po planowamym terminie miesiaczki, a tutaj NEGATYWNY. I pytanie co dalej??? dodam, że test wykonałam po pracy - po 15stej, nie z moczu porannego, hmmm może stężenie hormonu jeszcze za niskie, kurczę no nie wiem. Jak by poszło dobrze to w wakacje bym była mamą eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Amd podstawowe pytanie- jesteś obecnie na l4? Masz ciągłość zwolnienia? Bo z Twojego opisu wynika, że nie. Jeski wracasz do pracy to pracodawca po l4 dłuższym niż 30 dni rzeczywiście jest zobowiązany skierować Cię na badania okresowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Tez polecam iść na betę. Kupiłam sobie dziś piłkę do ćwiczeń . Siłownie musiałam odpuścić ale muszę coś robić mam nadzieje ze się sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh.... może jednak poczekać te parę dni? już nie wiem, boje się rozczarowania. Jeśli przez week się nie pojawi to w poniedziałek lecę na badanie przed pracą, Dziwi mnie to,że nie mam tej miesiączki, tak to bym to zniosła, w koncu to pierwsze podejscie starania się o serduszko. Nie sądze, by ten fakt zatrzymał miesiączkę. Jeszcze te objawy, pierwszy raz w życiu mam takie mdłości, a z tego co czytałam bóle jak na miesiączke można mieć. Kto wie, z moim darem do (nie) szczęść nic mnie już nie zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady podziwiam. Ja jedyne ćwiczenia jakie wykonuje, to przewracanie się z boku na bok na kanapie. Nie mam siły totalnie na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkam1 nie ma co się łamać i stresować na zapas. Im bardziej będziesz chcieć tym bardziej się zablokujesz i nie bedziesz mogła zajść w ciążę. Ja od maja fiksowałam na tym punkcie, że może coś jest nie tak czy któreś z nas jest chore i dlatego się nie udaje. Dopiero jak odpuściłam i totalnie na luzie do tego podeszłam to się udało. Sama nie wierzyłam jak zobaczyłam dwie kreseczki. Także głowa do góry, i stresu jak najmniej. A ja na Twoim miejscu na bete pobiegłabym jutro rano:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliszon dziękuję za co jak co mądre słowa. Ja tu się uparłam na dziewczynkę, a tu taki cyrk, że nie ma nic. Co za żywot! nie mam parcia mega na dziecko, ale coś sie we mnie odezwało, ze to ten czas, a poza tym 29 lat na 1 dziecko to i tak już późno. Spokojnej nocy dziewczyny. Ladyvader wytrwałosci w gibaniuna piłce życzę. Mi pozostanie gibać na mężu :))) póki co jak nie wyskoczą dwie krechy ibeta rozczaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli masz konflikt serologiczny to w kolejnej ciąży po porodzie zostanie Ci podana immunoglobulina w zastrzyku ja tak miałam podczas drugiego porodu i teraz jestem w ciąży po raz trzeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi_89
olkam1 - na teście nie wyszły 2 kreseczki a wiedziałam, że się udało - czułam to, nie umiem tego racjonalnie wyjaśnić, poprostu czułam :) okresu nie było, poszłam po kilku dniach spóźnienia do gina i.. było :) to jest prawda co mówią, ze nie każdemu na teście musi wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMD86
czesc dziewczyny wzielam to skierowanie i ide zrobic te badania do lekarza medycyny pracy ( zolnienie i tak konczy mi sie w nastepny piatek) no ale zobaczymy co powiedzą :) Aktualnie mieszkam w Krakowie wiec ide sie tluc tramwajem :) moze sie jakos uda to wszystko zalatwic życzę wam miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja pod względem testowania byłam lekko szalona bo od 7 dnia od zapłodnienia robiłam codziennie test w dodatku z po pd moczu :) i w 9 dniu wyszła blada kreska a na 11 dzień juz były takie dwie wyraźne ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dawno do was nie zaglądałam, wczoraj byłam u lekarza serduszko bije, mdłości w końcu mi przeszły:-) Jak byłam pierwszy raz u lekarza wyszło że jestem w 6 tc po miesiącu gdy poszłam na wizytę wyszło że to 8 tc , pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się nie pamiętać kiedy miałam @ dlatego mam termin z usg. Dziwi mnie że różnica jest aż dwa tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłam na kolejnej wizycie i moje Maleństwo ma już 2,55 cm :)) Prawie się tam popłakałam bo już wyraźnie widać główkę, tłów, pępowinę i bijące serduszko :))) Niesamowity widok:))) Moja ginekolog powiedziała, że na następnej wizycie, czyli za 3 tygodnie, będziemy próbowali poznać płeć dziecka :) nie mogę się tego doczekać chociaż wiem, że może też nic z tego nie wyjść bo to będzie dopiero 13 tc.. A jak tam Wasze wizyty? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Hej. Ja też już po, właśnie wróciłam. Mi popłynęły łzy. Lekarz dziś pokazywał mi ustka maleństwa. Widziałam również już pępowinę, pięknie bijące serduszko, rączki, nóżki. Maleństwo cały czas się wierciło. Z wrażenia zapomniałam zapytać ile już mierzy. Zdjęcia są piękne, wszystko na nich widać. Kolejną wizytę mam 27, czyli dokładnie w moje urodziny, będą to badania prenatalne i mam nadzieję, że dostanę piękny prezent. Lekarz powiedział, że mogę już zabrać męża, bo zrobi usg przez brzuch i niech tata też ma pociechę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ja mam termin kolejnej wizyty i prenatalnych badań dopiero 12 grudnia ale mi się będzie ciągło. Na dzisiejszej wizycie wszystko ok serduszko bije jak szalone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Podsumowując same dobre wiadomości dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gold_88
Cześć Dziewczyny :-) dołączam się do wątku. TP mam na 27.06. Jutro zaczynam 9 tc. Od około 2 tyg. męczą mnie mdłości i wymioty. Mam nadzieję, że wkrótce miną, bo wszystko mi się już z tym kojarzy :-( ps. Mam 26 lat, to moja pierwsza ciąża :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Gold_88. u mnie juz 9 tydzień i 1 dzień. też czekam aż te dokuczliwe mdłości się skończą. Pocieszam się tym że do II trymestru już bliżej niż dalej:) jak tam olkam1, zdecydowałaś się na bete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O szok , ja bete robiłam ostatnio 3 razy i placiłam 25-30zł w zależności od tego w którym laboratorium. Te przy szpitalach są zazwyczaj najtańsze. A robiłaś jeszcze jakiś zwykły test? Ja teraz miewam wlaśnie takie upławy ale to od tego że biorę jeszcze luteinę dopochwowo. Lekarz mi powiedział że to całkowicie normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×