Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość akida2014
Zadna z moich znajomych nie robila testu z krwii, usg bylo w porzadku, wiec zadna sie nie decydowala i dzieci maja zdrowe. U nie zgodze sie, ze usg prenatalne to "tylko dokladniejsze usg". To bardzo dokladne usg, trwa duzo duzo dluzej niz zwykle a dzidzia jest mietzona i obserwowana wzdloz i wszerz. Ktoras z dziewczynych (wylecialo mi z glowy) fajnie opisala ile trwa i jakie co sie wtedy bada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ja jestem przed , wiec kompletnie nie wiem ile trwa i jak wyglada czy robi sie badanie z krwi czy nie. Ale z tego co rozumiem większość z was miała tylko usg bez tego badania krwi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werys
test z krwi i usg,tylko w tedy wyniki są jak najbardziej miarodajne ,co nie oznacza ze same usg,nie wykaże wad płodu . Ja miałam tego samego dnia usg i badanie krwi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akida2014 Własnie to napisałam ze prenatalne to cos wiecej niz zwykłe usg ,to róznego rodzaju pomiary itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja właśnie czekam na badania prenatalne w Katowicach i bede mieć Usg i pobranie krwi (test pappa). Przede mną była dziewczuna i wykupiła tylko Usg. Aha i dowiedziałam sie ze sa jeszcze 2 badania w 20 którymś tyg i pod koniec ciazy. I to trzecie juz nie jest wogole refundowane. Resztę relacji zdań po badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wera a gdzie robisz w Katowicach prenatalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
W Katowicach femina na klodnickiej. Najpierw miałam Usg potem pobrali mi krew. Lekarz super klinika tez szybko sprawnie Miałam na 10 rano wyszłam o 10:30. Zero kolejek. I miałam Usg przez brzuch, przede mną był duży LCD na którym wszystko widziałam Wiec nie musiałam sie skupiać na małym ekraniku. Dostałam płytę z nagraniem płatne 30zl. I..... lekarz stwierdził ze na 80 proc dziewczynka. I dodał ze on sie nie lubi mylić:) 80 proc tylko dlatego ze to 12/13 tydz i za wcześnie by mowić o 100 proc. Wyniki testy krwi za tydz wtedy tez mozna sie umówić na drugie prenatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Jestem trochę w szoku bo nie spodziewałam sie ze poznam płeć Czytałam ze Wam dziewczyna udało sie niektórym stwierdzić ale tez nie wszystkim. Z poprzednim dzieckiem poznałam płeć chyba w połowie ciazy i jeszcze tak nic nie było widać ze ginekolog nie była tego wogole pewna. A ja mam same ciuszki po chłopczyku i co teraz? ?? :) buty kurtki czapki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
Wera33 to trza kupic nowe juzioweeee;))) ja tez sie ostatnio dowiedzialam ale u mnie niby plec brzydka;)))) bedzie na niebowo;)) popieram Werys ja dzis odebralam wyniki z krwi;)) robi sie i usg+krew, jestem poznizej ryzyka wiec za rugie badanie bede musiala zaplaci:) pomiedzy 20-23 tc;) wtedy tez przez usg robi sie wszystkie pomiarynarzady itp, sama nie wiem czy sie decydowac jak te wyszly ok...hm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ja bede miała badanie w Katoeicach na Żelaznej, ale na kłodnickiej tez mi polecali :) a gdzie chcesz rodzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniówka 2015
Dziewczyny, na poniższej stronie sprawdzicie po nazwisku, czy dany lekarz posiada uprawnienia do przeprowadzania badań prenatalnych USG :) https://courses.fetalmedicine.com/lists/web Życzę zdrówka dla was wszystkich i dla waszych maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniówka 2015
Druga sprawa, nie robiłam żadnych testów PAPPA! Ten test to czysta statystka! Wiele kobiet już pisało, że badania wychodziły w cały świat, płakały i się denerwowały a dzieci rodziły zdrowe. Test ten robią przeważnie kobiety które skończyły 35 lat. Pierwsze USG prenatalne miałam robione w 13 tc i wszystko wyszło dobrze. Teraz jestem już po II USG prenatalnym w 21 tc i też jest wszystko ok. Oby dwa badania trwały około 30 min. Troszkę się wam wtrąciłam :P ale to dlatego że moje mamuśki coś zamulają i mi się nudzi, i trafiłam na was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Ladyvader Ty pewnie rodzisz na Lubinowej :) Ja jeszcze nie wiem prawdopodobnie bede miec CC takze w sumie mi to obojetne, przeciez to zabieg wyciagniecia dziecka nie porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Nie wiem gdzie bede rodzic, tzn wiem napewno ze nie w rudzie śląskiej :D na lubinowa mam 3km i fakt jest najbliżej ale nie zdecydowałam nic. Poza tym tak jak Ty rozważam Cc o ile mogę to wigilie rozważać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
a ja tak z innej bajki;))) od kiedy zaczynacie cos swoim dzidziom kupowac???? bo ja juz sie nie moge powstrzymac;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myśle ze koło marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Alee mnie tu długo nie było.. Musiałam chyba w "samotności" przetrwać pierwszy trymestr, bo mdłości nie dawały mi żyć, co chwile miałam stresujące sytuacje, bóle, wizyty u lekarzy, łykanie duphastonu, branie luteiny itp. Wróciłam do świata żywych i właściwie czuję się świetnie! :) Zmuli mnie czasem od jakiegoś zapachu, odrzuca mnie od niektórych potraw i chyba już nigdy ich nie tknę :D ale jest 1000 razy lepiej i moją energię wyłądowuję na sprzątaniu mieszkania :D Wczoraj byłam na prenatalnych! wg usg 12t1d, termin porodu 24 czerwiec. co było sprawdzane: długość głowa-pupa (CRL 5,53cm) serce 168ud/min kość nosowa + przezierność karkowa (0,9) - wykluczenie z. Downa mózg - 2 pólkule żołądek pełny - oznacza połykanie i trawienie wód kręgosłup 2 nerki + pęcherz moczowy widoczny paluszki u rąk i stóp przepływ krwi pępowina - trójnaczyniowa prawidłowa łożysko lewostronne prawidłowe, itp. miałam pobraną krew na PAPPA, co w połączeniu z wyliczeniami usg wykluczy z Downa na 98%, ale wiem, że nie wszyscy to robią, bo samo usg jak wszystko jest w normie tak naprawdę wystarcza. Lekarka powiedziała, że na 70% dziewczynka! Podobno na tym etapie dzieck nie ma jeszcze dostatecznie rozwiniętych narządów płciowych i ocenia się płeć wg ułożenia cewki moczowej (na usg wyglada jak... mały siusiak :) ) jeśli jest skierowana w dół, prosto między nogi, to na dziewczynkę, a jeśli ustawia się do przodu, jakby wychodziła spod brzucha ku górze, to na chłopaka :) Mam nadzieję, że te 70% zamieni się w 100%, bo marzyła nam się księżniczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zazdroszczę Wam trochę, że poznałyście już płeć. Ja niestety muszę poczekać do stycznia i wtedy powinno być już widać chociaż to nigdy nie wiadomo.. Pocieszam się, że na razie z Maleństwem wszystko ok a to jest przecież najważniejsze :) Ja już kupiłam kilka ubranek chociaż wiem że to zdecydowanie za wcześnie na takie zakupy no ale nie mogłam się powstrzymać ;) u mnie na północy Pl taka depresyjna pogoda więc musiałam sobie jakoś humor poprawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konfetti0
Hej dziewczyny. Według moich wyliczeń tez będę czerwcówką :) badania morfologia itd na toxo robilam. Wyszły wyniki książkowe. Jak dla mnie jest to 12 tydz ale dowiem się dokładniej mam nadzieję dziś. Bo jestem umówiona do przychodni przy szpitalnej i mam nadzieję, że ten lekarz robi usg. Bo nie chce być kolejny raz badana jak już byłam i wszystko jest ok. Potrzebuję mieć usg, które dokładnie potwierdzi, który to tydz. Bo u lekarza do którego chodzę miałam robione tylko usg dopochwowe. Boje się trochę ale myślę pozytywnie. Pozdrawiam przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akida jak po prenatalnych? Odezwij sie hop hop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konfetti0
Dziewczyny czy na to prenatalne trzeba jakos wcześniej konkretnie się zapisywać gdzies? Bo rozumiem, ze nie każdy lekarz moze to wykonać. Mam nadzieję, ze dziś mi zrobi usg takie przez powłoki brzuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
mi dal skierowanie lekarz prowadzacy;) i trzeba szukac odpowiedniej przychodni ;))) kurcacki;))) ja chyba powoli zaczne juz cos kupowac;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Konfetti, mi o badaniach pren powiedziała ginekolog Zn zaleciła, nie mam wieku pow 35 lat ani wad genet w rodzinie, dała tez skierowanie wiec miałam bezpłatnie, tj ważne gdyż Usg pren oraz pappa kosztuje 300zl. Powiedziała do jakiej kliniki pojechać dała wizytówkę ja tylko umówilam sie telefonicznie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dlaczego wszystkie robicie nadania prenatalne? Zalecił wam lekarz czy macie wady w rodzinie? ja jestem w trzeciej ciąży i lekarz na wizycie po zrobieniu zwykłego usg powiedział że wszystko jest ok i skierowania na takie badania nie dostałam mam dwoje zdrowych dzieci i mam 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes w trzeciej ciazy i nadal nie wiesz ze badania prenatalne to nie tylko badania inwazyjne - jak amniopunkcja, test pappa itp ale moga byc nieinwazyjne czyli zwykle usg w 2D tyle ze dluzsze i dokladniejsze na ktorym dziecko jest mierzone, sprawdzane jest serce jego komory, zoladek, przeplywy krwii, glowa pozniej mozg, rece nogi, itp chyba nie chcesz mi powiedziec ze nie mialas tch pomiarow???? na zwyklym usg widac i da sie zmierzyc kosc nosowa oraz falde karkowa i mialas to mierzone Najlepsza jestes- nawet nie jestes zorientowana co robi lekarz :D o nic nie pytasz? a na jakiej podstawie ow tn twoj lekarz mowi ze "wszystko jest ok?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego mnie krytykujesz? Lekarz mierzył dziecko badał serce i nie widzi wskazań do badań prenatalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie mierzyl dziecko, badal serce i inne narzady = mialas usg prenatalne ktore gdy wychodzi ok to lekarze nie zalecaja aby robic kolejne dokladniejsze. Lapiesz juz? kumasz ? ze pomiary dziecka i obserwacja narzadow wewrzetrzynch to tez sa badania prenatalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dzięki usg prenatalnemu możliwe jest dokładne zbadanie takich parametrów jak (w zależności od wieku ciąży) pęcherzyka ciążowego i żółtkowego, grubość fałdu karkowego, kości nosowe, zarys i wymiary poszczególnych organów płodu oraz pracę jego serca, długość kości udowych, a także łożysko, pępowinę i płyn owodniowy. USG genetyczne umożliwia wykrycie u dziecka niektórych chorób genetycznych tj. zespół Downa, Edwarda lub Turnera; a także wady wrodzone tj. bezmózgowie, wady serca, rozszczep wargi lub kręgosłupa, wodogłowie oraz karłowatość. " jesli na tym etapie usg nie ma zadnych nieprawidlowosci lekarz nie kieruje na reszte badan pre3natalnych (juz inwazyjnych)\ kazdy ktory bedzie mial watpliwosci zaleci inwazyj***adania prenatalne - jesu przeciez to jest tak proste i logiczne ze nie wiem czego tu mozna nie rozumiec? oczywiscie kazda kobieta moze sobie sama zazyczyc takie badania i je zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja jak bylam w 1 ciazy to obilo mi sie o uszy o bad. prenatalnych ale ginekolog nic o tym nie wspominala. I nie mialam zadnych badan prenatalnych a tez nie bylam super mloda bo mialam 29 lat.Nie wiem czy przez te 4 lata sie cos zmienilo czy co ale teraz jestem w ciazy z drugim dzieckiem zmienilam ginekologa i ta nie dosc ze zalecila te badania to jeszcze dala skierowanie na te miedzy 12-14 tyg, i te nastepne w 20 tyg. W sumie kazde badanie usg to badanie prenatalne, i jak prywatny ginekolog oglada dziecko to tez ocenia czy wszystko w porzadku. Z tym ze na tych ich sprzetach niewiele niekiedy widac dlatego kieruja do klinik gdzie maja lepsze USG by wykonac wlasnie tez usg ale pod katem innych pomiarow. I test Pappa nie testem inwazyjnym to przeciez pobranie krwi z zyly. Natomiast jesli to usg by wyszlo zle to wowczas kieruja na inwazyjne bad prenatalne jak amniopunkcja itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszon
Cześć dziewczyny! jesteśmy już po prenatalnych. Na 75% noszę pod sercem chłopaczka! Zdrowiuteńki, wszystkie organy w porządku i na miejscu także lekarz powiedział że nie ma sensu wykonywać testu pappa. Badanie faktycznie trwało bardzo długo, ale mogłam się w spokoju napatrzeć na moje maleństwo. Nawet my z mężem byliśmy wstanie zobaczyć "coś" między nóżkami więc mam nadzieję że się sprawdzi że to syn. Teraz mamy wizytę 3.01 i mam na nią zrobic morfologię i mocz. Odetchęłam z wielką ulgą, bo szczerze mówiąc trochę się bałam że dzidziuś może być chory. A teraz już w spokoju będe się cieszyć ciążą, bo mdłości i wymioty też mnie opuściły wraz z odstawieniem luteiny! Pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×