Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość mamaxx
Aliszon a ktory tydzien:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Umowilyscie sie na połowkowe badania prenatalne? Sa robione w 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
połowa 16 tygodnia. Lekarz nie miał wątpliwości:) Na połówkowe jeszcze się nie umawiałam, bo tym razem będę robić już w gabinecie u swojego lekarza bo przed świętami zmienił właśnie całą aparaturę usg i teraz jakość jest extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Ja mam 28 stycznia , badania prenatalne :) nie znam płci jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
A gdzie robisz ladywawer? Tez muszę sie umówić, to szybko masz juz w styczniu, a który tydz ciazy? Ciebie wysłali na pappa czy tylko Usg miałaś w 13 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Aliszon gratulacje syna, sama mam 3.5 latka w domu. Oooo to córka musi sie na autka przerzucić :) moj to tylko auta i auta. Bawi sie z kuzynka to ja zmusza płaczem zeby ta autami sie z nim bawiła. Dlatego ja chciałam mieć drugie dziecko tez syna a tu córka bedzie. A wiecie ze od mojego męża strony przeważają męskie geny? Moj maz na kilkunastu kuzynów ma tylko 2 kuzynki, a on sam ma 3 rodzeństwa i sami bracia. Na razie urodziło sie oprócz naszego jeszcze jedno dziecko od brata i tez syn. Dlatego wszyscy obstawiali ze bedzie znowu chłopak a tu u mnie córka. Ja z kolei mam tylko siostrę z rodzeństwa wiec plemniki męża tym razem nie wygrały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaxx
Ja tez mam 2 siostry maz 3 braci ale ilosc dziewczynek i chlopcow u calej czworki jest rowna a moja siostra bd miec synka a ja juz mam synka maz od samego poczatku chial corke a tu syn a jak mu pow o 2 ciazy to mial lzy szczescia i sie bardzo ciesszy wszystkim chwali wiem ze pragnie coreczke ale synus tez oczkiem w glowie:-) :-) i pierwsze slowo jakie pow to tata:-) :-) w tamtej ciazy bylam pewna ze syn a w tej nie czuje po prostu plci jakbym intuicji nie miala ja 12 sie dowiem plec:-) :-) teraz skonczylam 14 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja tez czułam ze bedzie syn w 1 ciazy :) a w 2 ciazy wiedziałam ze nie moze byc tak prosto ze jednak te pochowane ciuchy sie nie mogą przydać plan zbyt idealny I lekarz mowi tak co ma pani w domu? Ja syna :) a on to teraz bedzie córka a ja nie lubię sie mylić :) śmiejemy sie ze jak pojedzie do teściowej to bedzie takim rodzynkiem , bo jak na razie jest nasz syn i syn rownież od brata męża A i jego żona jest tez w ciazy tylko młodszej o mies i obstawiamy ze znowu beda mieć chłopca:) także nasza póki co cukiereczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę,że już większość poznała płeć a ja ciągle nie wiem... Najbliższą wizytę mam w czwartek i mam nadzieję że uda się w końcu coś zobaczyć :) generalnie płeć Maluszka jest mi obojętna jednak moja ciekawość jest ogromna :)) Dziewczyny a idziecie na usg 4d?? Ja w pierwszej ciąży nie poszłam i bardzo żałuję bo tam po wizycie dostaje się m.in filmik na płytce:) Moim zdaniem to jest super pamiątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Czesc Kochane. Gardło mam juz podleczone, nie boli. Mi moj lekarz robi usg prenatalne za darmo a chodze państwowo teraz tez będę miala 19-tego bo juz mi zapowiedzial:) o ile moja przychodnia nie prowadzi strajku żadnego, musze sie dowiedziec. Wy juz znacie plec a ja nie... Ostatnio pan doktor powiedzial mi tylko, ze cos tam wystaje no to chyba ptaszek:) ale nie wiemy dalej a jestesmy tacy ciekawi. Imiona juz nawet przed ciaza mieliśmy wybrane i dla córeczki i syneczka. I wiecie, chyba rusza sie moj maluszek, czuje to i sie aż wzruszam. A moj J chce tez na to natrafić ale dzieciątko jak tatus polozy rączkę na brzuchu juz ani drgnie:) pozdrawiam Was Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Ja jak bylam na tym w 13 tyg zaproponowali mi plytke za jedyne 30zl :) (zwykla plyta cd kosztuje gora 1 zl) ale ok,no to kupilam, ale nie wiem czy maja 4d. Czyli przed Wami jeszcze troche ekscytacji bo nie znacie plci? jaka by nie byla odpowiedz rodzic sie zawsze ucieszy :) tez pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja od wczoraj mam straszny bol głowy :( doradzcie mi proszę czy macie jakieś sposoby żeby sobie z tym poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Wera aktualnie mam 17 tydzień wiec będzie to prawie 20tydzien. W gyncentrum ale umawiałem sie specjalnie do innego lekarza i cieżko u niego o miejsce dlatego pod koniec stycznia mnie wpisali. Ja nie mam dzieci , mam tylko psa :P wszystko muszę kupować od podstaw przeraża mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Ladyvader ja tez mam 17tc:) jedno co to ubrankami nie musze się przejmować, bo dostalam juz bardzo duzo. Co do bólu glowy to ja smaruje sobie skronie amolem zamykam oczy i odprężam sie. Na mnie to dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny ja idę w piątek na wizytę to będzie 20 tydzień ale dziecko jest o tydzień mniejsze tak wychodzi z usg może poznam płeć mam już dwóch synów 11 i 8 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobiety. Dziś od rana naparza mnie kręgosłup, szału już dostaje bo żadna pozycja nie jest wygodna a o chodzeniu czy siedzeniu juz w ogóle nie ma mowy. Poradzcie cos bo za chwile chyba zwariuje. Zastanawiam się czy nie jechać na basen albo jakiś masaż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Basen to bardzo dobry pomysł pozwoli Ci się odprężyć i odciążyć kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się zbieram na basen, zobaczymy co mi to pomoże. A tak z innej beczki to moje maleństwo dziś kopie jak oszalałe, mąż się smieje ze pewnie w nocy tone czekolady zjadłam. Coś czuję ze tym razem trafił mi się mały wierc**iętka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Aliszon to taki bol promieniujacy? Wspolczuje Ci, ja mam cos podobnego ale b rzadko np nie moge odchylic glowy na prawa strone. Jedyne co polecam to akupresure (uciskanie stopy lub dloni w danych miejscu odpowiedzialnym za narzad). Moj maz to stosuje bo od zawsze mial problemy z kregoslupem i go moja mama raz wymasowala i mu przeszlo. Wg mnie i meza to choroby z kregoslupem nie sa takie proste do wyleczenia, nie ma na to lekarstwa po prostu. Trzeba sie przejsc po paru specjalistach, a kto by mial na to czas. Wpisz akupresure w google i przeczytaj o co chodzi. Ja nic innego nie znam. Chyba ze jakas kapiel w wannie z hydromasazem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Polecam Ci masaż ale u specjalisty i takiego który wie co wolno uciskać gdy kobieta jest w ciąży , potrzebujesz tez specjalnego krzesła aby Tobie i masażyście było wygodnie. Ja masaże polecam , sama korzystam i przed ciąża i teraz w trakcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basen faktycznie trochę pomógł. Byłam godzinkę i czuje lekką ulgę. Ogólnie to od wczesnego dzieciństwa choruje na kręgosłup, w pierwszej ciąży miałam podobnie jak teraz, po prostu się nadwyręża. Jednak dzisiejszy ból był straszny. Mąż zrobi mi dziś porządny masaż i może nocka minie spokojnie, a jutro biegnę do sklepu po pas ciążowy. Podobno pomaga więc zamierzam wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera33 właśnie to taki przenikający promieniujący ból, jak sie rusze jest jeszcze gorzej. Też zastanawiam się nad masażami. U mnie w okolicy jest sporo masażystów, musze tylko znależc jakiegoś kompetentnego. Rozmawiałam z koleżanką dziś i poleciła mi nastawianie kręgów co aż mnie zmrozilo. Mówiła że sama nastawiała sobie kręgi u kręgarza w ciąży kilka razy i wszystko było ok. Poczytałam trochę na forum i zdania są podzielone. Ja jednak nie zamierzam ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Mi lekarka nie zaleca basenu, teściowa tez nie :/ ja bardzo szybko łapie infekcje , a teraz mogłoby to byc niebezpieczne. Mam piłkę do pilatesu ale po szpitalu jeszcze nie ćwiczyłam . Jedziemy jutro w góry odpocząć, pooddychać świeżym powietrzem :) niestety ja bez sportów zimowych :(. Ps cieszę sie dziewczyny ze forum tak żyje !!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska1980
czesc dziewczyny, pisze pierwszy raz Aliszon, polecam na bole kregoslupa sesje osteopatii, super sprawa, poczytaj o tym w sieci, to w PL nowa dziedzina (choc oczywiscie na swiecie od dawna znana), daje dobre efekty, ja chodze co tydzien chcialam Was spytac, czy jak Wasi gin mowili o plci tak miedzy 13 a 16 tygodniem ciazy, to potem zmieniali zdanie? ja mam 90% chlopaka stwierdzonego w 16t. i zastanawiam sie czy to sie jeszcze moze zmienic (polowkowe za 2 tyg.) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Hej dziewczyny, czy macie problemy ze snem? Ja dziś pobudka o 3.30 i nawet nie myślę o dalszym spaniu :-( ratujcie bo to jest bardzo uciążliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Tak w ogóle to piszę pierwszy raz wiec witam wszystkie czerwcowki :) ja jestem w 17 tc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam początki zapalenia zatok, jeszcze nie jest tragicznie ale chciałabym już zacząć się leczyć by nie skończyło się na antybiotykach jak to u mnie w każdej ciąży było, czytałam, że któraś z Was miała niedawno chore zatoki, jakie leki lekarz przepisał? Czy np. SINULAN forte można brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Gość: ja w Święta byłam chora na zatoki. Używałam notorycznie wody morskiej do płukania zatok oraz dużo soków świeżo wyciskanych z cytrusów bo to cenne źródło Wit C a podczas choroby bardzo pomaga, dużo soku malinowego oraz herbaty z miodem i cytryna. Robiłam tez parówki na zatoki woda z solą bardzo pomaga :) życzę dużo zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! dołączam się dopiero dzisiaj chociaż czytam was już od dawna. jestem w 18 tygodniu - termin mam na 8 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×