Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość asieńka27
HEHE fajne te wasze opowiadania. ja to tez mam gebe nie wypaloną wiec podejrzewam że jak trafie na chamską babke to nie bede sie ograniczała z ustawieniem jej.. ja od paru dni czuje przemeczenie. mój mąz ma na 12 do pracy jak tylko wychodzi ja w kime na 3 godz;p;p dużo chodzic juz nie moge bo brzuch mnie ciągnie niesamowicie.. w wtorek idziemy na wizyte wiec zobaczymy jak z ta nieszczesna szyjka;p ja miałam zrobic morfologie, mocz i antyciała HCV. w sumie mogłam juz dzis odebrac wyniki ale nie miałam weny isc do przychodni... moja mała ostatnio tez była obrócona poprzecznie choc teraz czuje jej nóżki pod zebrami a główke na dole... JUPI! ZACZYNAMY 30TC:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
czesc dziewczynki;) ciutke sie zaniedbalam u nas ale zawirowania co to slubu male mamy;))) a je w sumie jeszcze nie ubrana;) ot młoda sie szykuje jak nic;)) wczoraj bylam u doktorka no i co?? glukoza ok;) moge jesc slodkie dalej;)) morfologia ciut za malo omegi;) ale nie ma tragedii;) yyyy no i co ?? chlopak taki duzy sie szykuje ze makaskiera bedzie bo duzo ciuszkow mam na 65;)) w 28 tygodniu wazy 1450;))) wiec mowi ze tak na 3 tudzien wyglada;)) jak ja Tomaszka urodze;))) no i termin mi sie zmienil przez to na 1 czerwca;) jeszcze chwila to zostane majoweczka;))) powiedzcie dziewczyny ile Wasze pociechy waza w 28 tc?;))pozdroweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w 27 miał nieco ponad 1kg. Jutro zaczynam 29 tydz. A 30 marca się dowiem ile znów podskoczył :) Asieńka a te antyciała to przy konflikcie się bada, czy normalnie też... Pytam, bo nie miałam takiego badania robionego. A to jest to samo co przeciwciała.... jeśli tak to też nie miałam robionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Ja teraz mam 27 tc ale nie wiem ile mały waży, wizytę mam niestety dopiero 4 kwietnia. Mamusia Ktosia mogę Cię pocieszyć, ja na swój cywilny sukienkę kupowałam dzień przed także masz jeszcze czas jakby co:) za to na kościelny suknia wisiała w szafie jeszcze zanim ustaliliśmy dokładną datę w kościele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Mamuska ktosia- to masz taki sam termin, jak ja:) tez mam na 1.06. Nie wiem ile moj synuś wazy. Nie przejmuj sie ślubem, ja w poniedzialek zamawialam sukienkę w necie a w sobotę slub . Masz jeszcze caly tydzień:D ja juz spac nie moge zaczynam sie bać okropnie marca nie liczę kwiecień maj i poszla na porodowke. Przeciez to juz! Zostalo tak niewiele czasu jestem przerażona i rozmyślam zamiast spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Wiecie co dziewczyny a ja sie dzis obudziłam taka przerażona! Pół nocy nie spałam a jak już zasnęłam to śniło mi się że zaczynam rodzić a to 27 tydzień dopiero... Matko kochana :/ I powiem wam że jakoś tak sie boje ruszyć nawet dziś szybciej czy coś żeby sen sie nie spełnił ale jak to mój mąż mówi sny z piątku na sobotę spełniają się na odwrót czyli że przechodzę ciąże? hehe Tak było jak sie dowiedziałam że jestem w ciąży i wiecznie w piątki śniło mi się że będe miała córeczkę i faktycznie jest odwrotnie :D Ale sen mocno mnie przestraszył i chyba uświadomił jak mało czasu tak na prawdę został i jak to wszystko szybko mija.. Brzuch mam wielki i mam wrażenie że z dnia na dzień jest większy! Nie wiem ile waży bobas, za tydzień zapytam lekarza ale mi kolejny kilogram wskoczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja tez mam coraz większy brzuch, do tej pory ubierałam szerszy polar i był ok a teraz sie nie zapne. Jak oglądam historyczne zdj sprzed 4,2 mies to nie moge uwierzyć ze byłam taka szczupła. Czy to kiedyś powróci? W 8 mies idę do okulistki zeby mi oczy zbadała bo moze bede mieć skier na cc jak w poprzedniej ciazy ( mam duża wadę wzroku -7) Jak dostanę zaświadczenie to juz wiem jak mniej więcej moj poród bedzie wyglądał. Ale jakbym miała rodzic SN to od razu załatwiam polozna , znieczulenie itp ale watpię bo w mojej syt z taka wada wzroku grozi odklejenie siatkówki Jade dzis do ikei po regał przy łóżeczku dla córeczki. Bedzie spała ze mną w sypialni. Mam nadzieje ze kupie cos w miarę estetycznego. Chyba ze polecacie jakieś inne sklepy w katowicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Ja mogę polecić tylko hurtownie w Zabrzu, tam kupiłam i łóżeczko i komodę . W Katowicach nie znam , tam kupiłam meble z formy vox za mniej jak pół ceny w sklepie. Maja tylko nowe meble znanych i dobrych firm. Ul. Hagera Zabrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Dzieki Lv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi na wtorek mają przyjść płyty na półeczki dla synka. I będziemy skręcać. Ja mam dziś w domu imieniny taty i mały chyba czuje, że będzie imprezka, bo od rana daje czadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec tak: mamuska:) moja mała w 26tc ważyła1500 czyli wiecej niz twoj mężczyzna.... co ja mam powiedziec o obawach;p;p mi sie termin przesunął na koniec maja.. ale w wtorek jeszcze potwierdzimy na badaniu;) aniołkowa mamo;) antyciała hcv każda ciężarna musi zrobic przed porodem. nie chodzi tu o konflikt serologiczny bo u nas takiego nie ma. chodzi o to zeby upewnic personel szpitalny ze nie masz zapalenia wątroby typu C, bo wtedy maleństwo może sie zarazic albo sepsy dostac. wiec pewnie tez bedziesz musiała zrobic badanie ale póżniej. nie wiem jaki ty tydzień jestes ja juz 30 a i tak z wagi bobo wynika ze dalej, wiec juz mi kazała zrobic. dziewczyny wchodze w nowa faze ciąży;p;p teraz mała jest juz tak duza ze tak smiesznie sie rusza, raczej nie rusza tylko tak przeciąga, przemieszcza ze moge poczuc całe jej ciałko:):) w ciagu dnia mało sie rusza pewnie juz nie ma miejsca za to w nocy daje czadu:) dzisiaj od 2 nie spałam bo tak mi brzuch naciągała:) cudne uczucie:) kocham to maleństwo choc tak mało je jeszcze znam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockowa w ciąży sie ma takie realistyczne i raczej pesymistyczne sny. to normalne. nie przeżywaj ich za nadto!!! sama sie nakrecasz a maleństwo czuje każdy twój humor... bez sensu pozwalać zeby jakis wytwór wyobraźni czy mózgu tak wpływał na nasze życie:) wiosna przyszła, do porodu coraz mniej czasu- ciesz sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Czemu piszecie o przesunięciu terminu porodu? Od wielkości dziecka uwarunkowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wera termin porodu jaki ci wylicza lekarz na pierwszej wizycie jest orientacyjny i oparty o ostatnią miesiączke wiec nie jest on dokładny jesli chodzi o wiek płodu. dlatego później mierzy sie dziecko, wielkosc i wagę i to te wymiary wskazuja raczej na ewentualny termin porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinaaaaa2222
Witam jestem tutaj nowa . Mam problem . 16 dni temu miałam wycinany wyrostek robaczkowy. Jestem w 5 miesiącu ciąży . Tydzień w szpitalu na chirurgi straszny ból poprostu masakra. Wyszłam do domu i się zaczeło .. Po 3 dniach w domu dostałam duszności które utrzymują sie do dzisiaj ;/ czyli juz ponad tydzień. Poszłam do kardiologa który zrobił mi echo serca podobno jest wszystko ok . A mi z każdym dniem jest coraz słabiej . Duszności nie są bardziej nasilone ale mi jest strasznie słabo cały czas leże, chodzę tylko po domu boję się gdziekolwiek wyjść żeby nie zemdleć na ulicy , jestem załamana ;( Ciągły stres i nic więcej .Brzuch po operacji ładnie się zagoił a ja czuje sie fatalnie. Wizyte u ginekologa mam na środę i tak sie zastanawiam czy on będzie w stanie mi pomóc na te duszności i straszne osłabienie ? Coś przepisać coś doradzić ;( Cały czas płacze czuję sie bezsilna ;( myślałam że jak wyjdę z szpitala to mój koszmar się skończy niestety tak sie nie stało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinaaaaa2222
Ciśnienie mam w porządku chyba bo czasami mam 130/80 czasami 110/60 . Codziennie sobie mierzę i temperaturę tak samo która średnio wynosi 36.2 czasami 35.9 to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaaaaaaa
Asienka 27 z tym usg.jest na odwr.najbardziej miarodane jest om.i usg z ok.11tc.wowczas wszyztkie dzieci na tym etapie maja praktycznie jednakowa mase ciala z uplywem ciazy zaczynaja przybierac indywidualnie.jedne maja przy porodzie 4kg.ile 3 kg.wynik z "naszych tc." nie jest miarodajnym wynikiem bo jedne maja 1.300 innr 1.5 co nie oznacza ze ta z 1.5kg.ur.szybciej ;). Te terminy teraz szacowane sa wedlug masy dziecka i z tond przesuniecie sie terminu w orzod czy w tyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się nie obraziła, gdyby mi w przód przesunęli :) Tzn stwierdzili, że mam wcześniej termin. Obecnie mam na 13 czerwca, mam tylko nadzieję, że nie urodzę po termie. Byłby to dla mnie mega stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Aleksandra, sorry ale gdzie Twoj maz takie bzdury przeczytal z tym nacinaniem krocza?! :) ja mialam i naciete i pekniete i moge Cie zapewnic (albo Twojego meza) ze w ogole to nie wplynelo na jakosc sexu (a nawet jest chyba lepiej niz przed porodem). Wazne jest jak Cie zszyja. Jak sie nie ma oplaconej poloznej lub dlugich masazy krocza za soba to na 90% Cie natna. Zeby nie nacinac to jest potrzebna dluga praca poloznej, duzo jej wysilku a zadnej sie nie chce wiec dlatego tyle kobiet nacinaja. Ale da sie przezyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Paulina, czy sprawdzalas hemoglobine? Po zabiegu operacyjnym mogla Ci spasc i stad takie odczucia. Druga sprawa to tarczyca, zrob sobie morfologie, TSH, ft3 i ft4 zanim oojdziesz do lekarza bo zleci Ci to tak czy siak. I przychylam sie do tej wersji, ze w 11-13tyg. ciazy wyliczenia terminu porodu sa najbardziej prawdopodobne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam nacinanego krocza. Mój poród trwał 20 min od bóli partych. Położna raczej się przy mnie nie napracowała. To wszystko zależy też od organizmu kobiety. Niektórych nie nacinają w ogóle, a koleżankę przy każdym porodzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Tulipka- nie wiem gdzie to wyczytal, na wszelkie sposoby probuje mu to wytłumaczyć co i jak . Chlop to chlop, nie chce zrozumieć. Pokazałam mu Twoja wypowiedz, juz chce polozna wynająć. Zwariował:) teraz wlasnie szuka inf w necie. A ja jestem przygotowana na to, jak trzeba to niech robią to nacięcie. Bo on nie rozumie po co to robią, skoro moze samo pęknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak Cię natną to równo i łatwiej po szyciu będzie się goić a jak pekniesz sama to będzie nie równo i gorzej. Mnie w pierwszej ciąży nacinali robią to w momencie kiedy masz skurcz i tego nie czujesz a w drugiej ciąży już mnie nie nacinali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćqwerty
Piekniecie samoistne jest o tyle gorsze ze nie wiesz jak cie porozrywa,kolezanka moja nie wyrazila zgody na naciecie pekla po sam o***t,ja bylam nacieta na 6szwow zgoilo sie szybko ,przy drugim juz nikt mnie nie nacinal i dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinaaaaa2222
Badanie robili mi w szpitalu ale nie widziałam wyników. Może rzeczywiście spadła mi hemoglobina bo brałam tydzień czasu dożylnie antybiotyk w szpitalu plus 5 dni doustnie w domu. Jutro pójdę zrobię te badanie o których pisałaś na tarczyce również. Mam nadzieję że dowiem się co mi dolega abym mogła zacząć się leczyć bo ta nie wiedza jest najgorsza człowiek ledwo funkcjonuje i nie wie co mu dolega ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kumpela która rodziła 2 tyg temu była nacięta a i tak popękala cała... ja tego tematu tez sie boje... niby najlepiej jak ciaza zdrowa to od 30 tc masowac sobie krocze najlepiej oliwa. a wczoraj oglądałam film na youtube o położnych i była tam taka ukrainka pracujaca w anglii i ona dawała na krocze ciepły kompres- ot kawałek szmatki umoczony w ciepłej wodzie. i rodzaca powiedziała ze bardzo to minimalizowało ból w kroczu. a położna powiedziała ze to odpręza miesnie krocza. chciałabym to wypróbowac na porodówce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×