Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Dzięki Mania na pewno wypróbuję. Na razie żołądek przeszedł. Za to nie mogę się wypróżnić :/ zawsze miałam z tym problemy, ale w ciąży wszystko przechodziło. Na szczęście mały dziś znów daje czadu to przynajmniej tym się nie martwię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
HEj :) Kurcze dziewczyny wracajcie szybko do zdrowia :) mi poki co nic nie jest :) nie mam czasu na chorowanie :) dzisiaj robie babke marmurkowa i milki way , salatke jarzynowa , zurek ....MOja malutka dzisiaj tez sie cos mniej rusza nic zwykle...ale moze to dlatego , ze caly czas Mama w ruchu to ja troszeczke bujam i spi pewnie :) A co do porodu to raz sie boje raz nie :) przyszla mi juz ta ksoazka o ktorej wczesniej pisalam, zobaczymy jakie bede miala podejscie do porodu po jej przeczytaniu :) MIlego dzionka i Wesolutkich zycze Wam wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Tez Wam życzę zdrowych i wesołych Swiat:) w tym jeszcze mniejszym gronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Hej dziewczyny jesteśmy juz po wizycie. Plan działania w związku z moja cholestaza jest taki ze na chwile obecna mam przepisany ursofalk 2x1 essentiale forte 2x2 i dieta. We wtorek mam zrobić badanie na poziom kwasów żółciowych i jeśli będą one w miarę lecze się tym ursofalkiem i raz w tyg mam robić transaminazy żeby kontrolować to czy leczenie jest skuteczne. Natomiast jeśli kwasów żółciowych będzie za dużo wtedy już czeka mnie hospitalizacja. Z szyjką jest ok ma prawie 3,5cm więc super się poprawiło. Synek urósł ma już 32cm i dalej jest ułożony główką w dół. 18 kwietnia mamy III badanie prenatalne, a kolejna wizyta jeśli wszystko będzie ok 29 kwietnia. P.S. Wesołych Świąt dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Właśnie chciałam pytać aliszon co u Ciebie, ja narazie biorę dwa razy essentiale i raz ursofalk , i tez robię badanie moczu we wtorek, z wynikami skontaktuje sie z lekarzem i bede wiedziała czy szpital czy mogę sie w domu leczyć. Z dieta jest troche problem ale muszę to przeżyć. 3 majcie sie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny moze któraś z was bedzie zainteresowana ciuszkami dla dziewczynki czerwcowej po mojej córeczce?Tez się urodziła w czerwcu.Spodenki,sukieneczki,body z krótkim i długim spioszki,buciki,opaski,bluzy itp.Wszystko z dobrych firm w bdb stanie (next,gapbaby,KappAhl,51015,Cocodrillo itp) i na prawdę mam tego dużo.Cena 300 zł+kw.Zdjecia mogę podesłać zainteresowanym dziewczynom na maila.Dajcie tylko znac na maila jesli któraś zainteresowana.Sprzedaje tylko i włacznie przez serwis allegro.Piszcie na maila;) monikapekala86@gmail.com pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cena 300zl oczywiście do negocjacji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny no to Wesołych Świąt w gronie najbliższych. Mój maluszek dziś daje czadu po wczorajszym spanku, że chyba mi dziurę wyśrubuje. Ale i tak to uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia95
Ostatnio was podczytuje, mam termin na 28 czerwca :) Zeby napisac sklonila mnie dyskusja o cholestazie. Wlasnie siedze i sie drapie.. strasznie swedzi. Zaczelo sie od stop i dloni ale na poczatku jakos to tolerowalam i nie zastanawialam sie czy to normalne, w koncu po 4-5 dniach weszlam na internet zeby sprawdzic czy takie swedzenie jest normalne. Po przeczytaniu o cholestazie na drugi dzien od razu pojechalam do lekarza, lekarka sprawdzila czy nie ma wysypki(nie bylo) i dostalam skierowanie do szpitala na proby watrobowe, ktg i usg. Wyniki krwi dostane dopiero w czwartek ale w szpitalu dostalam zapas ursofalku na tydzien wlasnie do dnia kiedy mam isc na nastepna kontrole(ktg,usg) i dostac wyniki prob watrobowych. Cos mi sie wydaje, ze sie potwierdzi ta cholestaza.. :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Lv nie wiem jak Ty, ale ja miałam problem z dostaniem tego "cudownego leku". Dopiero w trzeciej całodobowej aptece i to uwaga na Saskiej Kępie w Wa-wie go dostałam. U mnie w aptece przy szpitalu Pan mgr pomógł mi właśnie ustalić gdzie mogę dostać ten le, tak to pewnie jeździłabym po wszystkich całodobowych w warszawie. Ja dietę wprowadziłam już wczoraj. Mój gin powiedział że b.dobrze. Najważniejsze to zrezygnować ze smażonych rzeczy przede wszystkim, zero soli, jak najmniej przetworzonych rzeczy i zalecił też picie conajmniej 3 l wody mineralnej. Z tym ostatnim problemów nie mam, bo teraz piję nawet więcej tak mnie ciągle pragnienie dopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Ja po 3 aptece juz nie jeździłam , usiadłam w domu i dzwoniłam , jedna jedyna apteka w obrębie Katowic miała taka dawkę , ile Ci przepisał lekarza 250 czy 500 ? Lek drogi dlatego nie trzymają go na stanie... Gościu po wyżej wydaje mi sie ze masz cholestaze bynajmniej na to wskazują objawy no i "wiek" ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Co tam dziewczyny nie przejedzone po Świętach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Cześć dziewczyny. U mnie święta minęły szybko i leniwie. Przejeść się nie przejadłam bo mało co w ogóle mogłam zjeść ( ani mama ani teściowa nie szykowały nic specjalnie dla mnie bo za późno sie dowiedziały o mojej cholestazie ). LV ten cudowny lek biorę w dawce 250. To już 3 doba a ja żadnej różnicy nie czuję, dalej mnie wszystko swędzi i jeszcze dodatkowo mam teraz problemy z trawieniem. Czekam właśnie na wyniki kwasów żółciowych, dziś rano byłam na pobraniu krwi do tego badania i zobaczymy. Mój Kornel dalej szaleje w brzuchu, teraz się najbardziej rozpycha. Czasem mam wrażenie że skóra na brzuchu mi po prostu pęknie. . A jak u Was kochane? Pozdrawiamy z Syneczkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliszon ja tez mam czasem takie odczucie że zaraz sie popruje taki brzuch napięty;p dziewczyny oglądam własnie ekstra film na youtubie https://www.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DZkEtLqNwywY&h=oAQEG5evZ polecam! fajne i widac skuteczne techniki uspokajania dziecka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie za bardzo się najadłam. Zaraz byłam syta, ale to i dobrze :) Mój mały tez tańczy w brzuszku jak szalony :) Strasznie to lubię, mimo że niekiedy mam dziwne wrażenie. Jakby mnie gilgotał od środka, ale zdecydowanie więcej jest solidnych kopniaków i rozpychania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyvader
Aliszon ja dostałam dawkę 500 bi tez nie mam poprawy jeżeli chodzi o swędzenie skory . O 15 bede miała wyniki ... Mam nadzieje ze beda lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
to dawkę w sumie mamy taka sama, bo ja to biore 2xdziennie. moje wyniki juz powinny byc a jeszcze ich nie ma i cala w stresie jestem. t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
siemanko dziewczyny moje kochane ;) najlrpszego po świetach i duzo zdrowka dla kazdej;))) ja juz po sajgonie slubnym i jestem pelnoprawna zonka;)))) fajne fajne uczucie;)))) teraz juz tylko Tomaszek wazny;))) yyy moja siostra miala cholestaze przy dwoch porodach(urodzila przez cesarke) Wam dziewczyny cos doktorki mowia o tym jak utrodzicie?? apropo ruchów dziecka :/ ja dalej bardzo slabo je czuje:( doktorek sie dziwi bo mlody bardzo zywotny na usg;)))tak wiec liczyc chyba nie bede;)))w piatek wizyta;) az sie boje swojej wagi bo przez swieta i wesela dalam sobie czadu;) no przeciez mlody glodny chodzic nie bedzie;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak przy okazji zaproszę na blog młodej mamuśki - www.MartynaG.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Cześć kochane. niebawem wrzucę na naszą pocztę zdjęcie slubne. Czekamy nadal na album:) Mamuśka ktosia-gratulacje z okazji slubu:) wiecie co? ja się tak nudzę, mąż dopiero konczy pracę. Czekam z obiadkiem. Wczoraj zrobilismy ostateczne zakupy oilatum pampersy oliwkę, sudocrem, podkłady poporodowe itp. Brakuje mi tylko staników do karmienia, zamowie w piątek, bo wypłata będzie:D Wstawiam pranie za praniem, już jedną porcje wyprasowałam. Zmartwiłyście mnie tymi swoimi wynikami. Mi odpukać nic nie jest. Mam nadzieje,że macie mniej dokuczliwe te wysypki. Jutro jedziemy z męzem na porodówke obejrzec, popatrzec. Zapisałam nas na zwiedzanie szpitala:) Rozstępy zaatakowały mnie na dobre. Piersi uda, boczki, a o dziwo na brzuszku ani jednego. Ale co moj Leoś dzisiaj wyprawia, tak się napiął normalnie czułam po lewej stronie jego nozki, tak je "wystawił" Im bliżej porodu staje się coraz bardziej humorzasta. Moj maż ma anielską cierpliwosć, wstyd się przyznać, ale czesto na niego krzyknę, lub się obrazam , a pozniej mam wyrzuty sumienia.No bo już wszystko mnie denerwuje, coś mi się z banią robi:D Pozdrawiam moje kochane. To już osmy miesiac u mnie. bo 32 to już chyba osmy z tego co wyczytałam. Pozdrawiam mamusie, zdroweczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w sobotę się zaczyna 32 tydz. Wczoraj gadałam z siostrą i jak będę w szpitalu, to mi wszystko z mamą popiorą i poprasują. W poprzedniej ciąży miałam wszystko przygotowane, a dzień przed porodem rozłożyliśmy łóżeczko :/ Nie wierzę w takie zabobony, ale teraz trochę inaczej to zaplanowałam. Jutro jadę do lekarza na badanie przepływów. Zrobiłam sobie listę drobnych rzeczy do kupienia. Głównie dla mnie, bo dla małego mam prawie wszystko. Niech się w końcu zrobi wiosna, bo oszaleć idzie w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra I Mamuska Ktosia czekamy ma zdjecia :) Aliszon I Lv jak się czujecie? Mam nadzieje, ze się wam polepsza. Ja ostatnio mam straszna zgagę. No i brzuch dalej się napina ale juz troche mniej. Widocznie zwiększony magnez i nospa troche mi pomagają. Wczoraj skręciliśmy lozeczeko, a dzisiaj wyszukiwalam w Internecie rzeczy dla mnie do szpitala i dla małej. Dziewczyny napiszcie jakie kosmetyki dla dzieciaczków kupujecie tzn. jakich firm i co jest potrzebne. ja jeszcze nie piore ubranek bo przez dwa miesiące to się zdążą jeszcze zakurzyc. Pozdrawiam i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Wera jak po badaniach? Ja kupiłam mustelę do mycia i emolium do wanienki. Krem linomag bobo a+e i bepanthen. Sudocrem nam w szkole zalecali, ale dopiero po 3 miesiącu, bo jest bardzo silny. Żadnych oliwek i pudrów nie polecali, więc zastosuję się do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak aliszon , ja mam zwiekszona dawkę swędzenie jeszcze jest gdzie nie gdzie, ale nie jest juz tak uporczywe. U nas zaplanowane jest tak ze łóżeczko bedzie składane , jak dziecko sie urodzi , a rzeczy chciałam poprac w maju, jak nie zdążę zrobi to mój narzeczony. Wozek i nosidło tez odbierze jak sie dziecko urodzi. Brakuje mi Ciagle tych rzeczy do higieny o których piszecie , mam tylko sudocrem, i paczkę pampersow. Czuje sie juz ciężka i słaba :( u mnie z usg jest 30 tc , ale ostatnio nadrobiła waga wiec wyrównuje sie z terminem z miesiączki czyli 32tc. Pozdrawiam dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Hej dziewczyny! Nie ma wyników badań i co gorsze w laboratorium wprowadzili mnie w błąd i dopiero dziś wyjaśnili że na wyniki kwasów żółciowych czeka się od 3 do 4 tygdni! O zgrozo. Czekam właśnie na telefon od mojego gina, zobaczymy co dalej. Leki biorę ale swędzenie się nie zmniejsza więc nie wiem czy jest poprawa. W piątek będę znowu robiła próby watrobowe, mam nadzieję że wartości maleją. Lv pocieszyłaś mnie że u Ciebie lepiej, znaczy to że ten nasz cudowny lek działa. Kobitki, mnie dziś koleżanka zawaliła kolejną porcją ubrań dla Kornelka tym razem rozmiar 62. Także chce czy nie jutro muszę się brać już za pranie i prasowanie i robienie miejsca w szafkach dla syneczka. W weekend planujemy zakupy higieniczne, pampersy chusteczki proszki do prania itd. No i w sobotę zabieram Męża na randkę, tj na premierę "Szybcy i wściekli 7" zobaczymy czy będzie tak dobra jak 6. Mnie wystarczy tylko to że będzie w nim grał mój ulubiony aktor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Kathana ide w piatek na 16. Opisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka Ktosia
dziei sliczne AleksandraJL ;)) juz teraz moge powoli brac sie za kupowanie rzeczy do szpitala i dla niunki kosmetykow;)) dzis stanełam z mezem(ale smiesznie to brzmi);) przed regalem w rosmanie i nie wiedzialam co wziasc;/ czy kosmetyki nivea czy baby dream czy jonsona;/ co polecacie??? jedni mowia ze nivea uczula inni ze jonsons&j;/ baby dream jakis mi taki za tani;/po rzeczy do torby kupie w aptece,aczkolwiek przemawiaja do mnie ceny allegrowe;) tylko czy gaziki moge juz kupowac?? Aliszon tez zamierzam isc na randke na ten film w sobote;)) pamietam jak moja sis sie drapala do samego porodu z ta cholestaza;( wspolczuje, pozdroweczki dziewczyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
u mnie też zakupy trwają. jutro kupujemy suszarkę :) słyszałam, że to najlepszy zakup wyprawki. co do całej reszty to teżjestem mniej zaawansowana. skręcanie łóżeczka, przewijaka i wózek odłożyłabym najchętniej na przełom maja i czerwca ale mój mąż zapowiedział, że po 'długim' weekendzie majowym zabiera się do roboty żeby nie na ostatnią chwilę. jeśli chodzi o kosmetyki dla dziecka to Emolium do kąpieli i Linomag a+e do pupy. I jeszcze Octanisept (raczej w saszetkach) do pępka i sól fizjologiczna do przemywania buzi/oczu. Nic poza tym. Jeśli dziecko nie cierpi na żadne przypadłości dermatologiczne to absolutnie trzeba unikać olejków bo zaburzają naturalną ochronną warstwę skóry. Tak samo Sudocrem jest niepotrzebny (chyba że dojdzie do odparzeń). Ja wspominam jako maść-cud Tormentiol (1-2 razy smarowane i po sprawie) ale to raczej się powinno u trochę starszych dzieci stosować. i na początku na skazę białkową (która wyszła po miesiącu) super sprawdziła się mąka ziemniaczana :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×