Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pregna

ciaza 40 latki czy za pozno :(((((

Polecane posty

Gość pregna
Mam pytanie do doswiadczonych mam-jak prawidlowo liczyc ruchy dziecka? Wiem ze jest wiele postow na ten temat w internecie ale nie daja mi pelnej jasnosci-wszedzie jest napisane ze powinno by 10 ruchow(niezaleznie od mocy) w ciagu 1,5-2 godzin. Ze powinno sie 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, polozyc i policzyc. Co jesli u mnie 10 kopniec zajmuje ok. 10-15 minut? maly rusza sie z przerwami caly dzien, a w czasie liczenia, kiedy poloze reke na brzuch zajmuje to tylko tyle. Nie niepokoilam sie do tej pory bo zawsze tak jest, codziennie tak samo ale czy to moze za duzo? Cos moze mu nie pasowac albo nie wiem sama...... Czy to prawidlowe natezenie? Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
No tak, nie ten topik, poszlam na latwizne....wycofuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
No i skonczylo sie dobre :( Nie wiem czy ma tutaj znaczenie wiek ale ciaza przestala mi sluzyc. Do tej pory nie mialam praktycznie zadnych dolegliwosci, mdlosci, bolow, rozstepow, nie musialam nawet kupowac za bardzo ciuchow ciazowych i nastal srodek 7 miesiaca :((( Pomijajac fakt ze rosne w oczach, mam jakies pojedyncze bole,a teraz doszla jeszcze rwa kulszowa ??!! w prawym posladku i juz naprawde nie czuje sie tak komfortowo jak przedtem. Twarz mam jakas opuchnieta, a moze obtluszczona juz sama nie wiem :( Czy ciaza w mlodszym wieku bylaby jednak lzejsza - nie wiem.....ale zaczynam tak muslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hipotetycznie to jutro może przejechać cię auto więc takie co będzie gdy ...... hmmm no a co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
bylam wczoraj w centrum handlowym po ostatnie rzeczy do szpitala, zmeczona usiadlam w cafe ze szkalnka soku. Przy stoliku obok dwie mlode dziewczyny, piekne, ufryzowane, blond, po solarium, brzuszki pokazne ale reszta wciaz zgrabna i wiotka, krotkie sukieneczki, kozaczki, pily kawe. Popatrzylam na siebie, 12 kg na plusie, wielka i ociezala, 8 miesiac, chod kaczki, plaski obcas, wlosy nie farbowane od 8miesiacy bo moj partner zdecydowanie byl przeciw a ja tez dmucham na zimne. Siedze i slucham. Jedna z dziewczyn zali sie drugiej ze juz ma 4kg wiecej, na poczatku chudla i bylo super ale teraz juz to nie dziala. Stwierdza ze to pewnie dlatego ze troche mniej pali. Druga do niej, ze ma super diete i zaraz jej wszytsko napisze, 500 kalorii dziennie, same plyny prawie i ze ona raczej chudnie a nie tyje. Poza tym stwierdza ze jakby co to kupi sie te witaminy w koncu i wszystko uzupelni. Czy swiat zwariowal czy ja przesadzam...Chyba jednak ciesze sie ze swojej paranoi, maly kopie mnie radosnie codziennie i nic mu nie brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie nie zwariowałaś :) ludzie sie pogubili, tak dążą do doskonałości że nie wiedzą co tak naparwde się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kolezanka pierwsze dziecko urodziła w wieku 33 lat, 3 lata póżniej kolejne, 3 lata kolejne trzecie. Njagorzej jje organizm zniósł pierszą ciążę, dość przytyła, nogi jej bardzo puchły, marudziła, czuła się kiepsko. Kolejne ciąże już bez żadnych dolegliwości, aktywna do końca, zaokrągliła sie tylk na brzuszku. Tak że nie zalezy tylko od wieku :) kolejne ciąże to chłopaki... może płeć ma też coś na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pregna Ja też mam 40 lat i czekam na dziecko :D Cieszymy się niesamowicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
hej gosciu powyzej,gratuluje :)) ciesze sie ze napisalas :)))My tez cieszymy sie bardzo, napisz jak sie czujesz i jak znosisz ciaze, na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termin na luty a samopoczucie bajka gyby nie duży brzuch i kopniaki dziecka wogole nie powiedziałabym że jestem w ciąży :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latajaca 41 latka
Gratulacje Dziewczyny :) Mam 41 lat,3 dziecko urodziłam 3 lata temu. Mała jest zdrowa i daje nam mnóstwo radosci :) Zazdroszcze Wam troszeczkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latajaca 41 latka
mam 22 letnią córkę 5,5 syna 3 letnią córkę i wiecej dzieci nie planuję..ale jak widzę noworodki to nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jjnb
Wg mnie troche późno. Moja siostra ma tyle i juz sie nie zdecydowała ale ona ma juz dwoje nastolatków ALE uwazam ze lepiej jak sie ma 40 lat z odpowiednim partnerem i jakaś stabilizacja niż zajść za wcześnie z byle kim! Skoro teraz sie zdecydowałaś to znaczy ze to odpowiedni czas dla Ciebie. Jedyne co radzę to nie martwić sie na zapas! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam się strasznie cieszę mąż też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Ja mam termin na pierwsza polowe stycznia, tez nie narzekalam do tej pory, teraz troche dal mi popalic bol w posladku ale wygrzewam i jest lepiej :)) Chlopak :)) za 6 tyg ostatni skan i do dziela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pregna U nas trzeba chłopak a imię już wymyślone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Artur, najpierw byl to imie robocze ;) tak mowilismy do brzuszka a teraz juz tak zostaje :)) A u Was? latajaca41 - dziekuje za gratulacje :)) Czy ktoras z Was rodzila moze w basenie? Bo mnie tak ostanio naszlo ze nie chce lezec nieruchomo na lozku, besen, ciepla woda jakos do mnie przemawiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka tak rodziła, mówiła, że ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas trwa dyskusja na temat imienia jeszcze nie zdecydowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
no jeszcze macie troche czasu :) Ja cos czuje ze nasz maly bedzie z nami wczesniej, juz sie wierci i pcha na calego :) Czasem budze sie w nocy i nie moge spac bo on chce sie bawic, klade reke a on kopie w to miejsce, mozemy tak do rana ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej pregana, gartuluje, ze bedziesz mama. Ja mam juz 1 dziecko. Teraz mam 36 lat i bardzo bardzo marze o drugim dziecku ale los narazie nie sprzyja. Trzymaj za mnie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Hej. Dziekuje i bede trzymac kciuki :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam 37 lat jak rodzilam sn pierwsza corke, mialam 43 lata jak rodzilam sn druga corke. I jak widac zyje, od ciazy ani porodow nie umarlam. Corki piekne, madre, zdrowe Swiadectwa z czerwonymi paskami, laureatki olimpiad naukowych. Zachecam kobiety, aby oczywiscie w granicach rozsadku nie baly sie rodzic dzieci po 40-tce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Gratuluje tak udanych pociech :) Porodu nie boje sie wcale, wrecz czekam z uteskieniem na ta chwile, ale tak z ciekawosci - jaki mialas porod jesli moge spytac? Tutaj spotkalam sie z opiniami zyczliwywych znajomych kobiet i nie tylko-oj bedziesz miala ciezko urodzic, sily nie te, lozysko stare itp itd Raczej wpuszczam i wypuszczam te rewelacje ale chcialabym uslyszec opinie osob ktore faktycznie maja cos do powiedzenie w tym temacie :) Poza tym drugie pytanie - czy bardzo utylas w ciazy? U mnie tycie zaczelo sie praktycznie w 7 miesiacu i no dosc spora juz jestem, i znow slysze zyczliwe komentarze typu-no w tym wieku juz nie stracisz, bedziesz wygladac jak wielka i podstarzala babcia?! z tym maluszkiem. Nie wiem skad ludziom sie to bierze, zazdrosc, zawisc, czemu probuja zawsze czlowieka zdolowac. Dobrze ze moza porozmawiac z normalnymi osobami chocby na forum. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pregna piszesz tu jeszcze? U mnie 28 tydzień ale lekarz mówił że do końca nie donoszę mały już jest głową w dół i też kopie że czasem boli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pregna
Hej, jestem. Moj maly tez jest glowa w dol ale to chyba normalne, moze sie jeszcze obrocic. Wydaje mi sie ze powinnas lezec i moga Ci jakos jeszcez opoznic porod ale ekspertem nie jestem :( Wszystko bedzie dobrze, bedziesz mialam malucha szybciej, ma juz wyksztalcone plucka i sobie poradzi :) Napisz jak sie trzymasz. Ja mam 33 tydzien i juz nie moge sie doczekac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Nic a nic mnie nie boli nic a nic żadnych skurczy chodzę,sprzątam tylko trochę wolniej bo ciężko mi się oddycha :D Następną wizytę mam w styczniu dopiero no chyba że coś się będzie działo. Tym czasem 3- go grudnia test na glukozę mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Ja miewam cos jakby skurcze, caly brzuch mi twardnieje ale nie boli. 18go mam kolejny skan i zobaczymy jak maly sie ulozyl. Tez jestem wciaz zmeczona, od 8 miesiaca wrocilowszystko z pierwszego trymestru, zasypiam na stojaco. Jeszcze w dodatku tak zimno jest :(( Nie wzielam zadnych szczepionek chociaz lekarz nalegal i teraz sie boje ze cos zlapie. A Ty, zaszczepilas sie na grype? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
a tak z ciekawosc-na jaki porod sie zdecydowalas? My bedziemy rodzic w wodzie, ponoc lepiej dla dziecka i lzej troche dla mamy. Nie chce znieczulenia ogolnego wiec kazda forma relaksu sie przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×