Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marlenka2206

Mamy na marzec 2015r

Polecane posty

Hej ja już w domku:-) Z mała wszystko ok. Rozwija się prawidłowo. Ma 330g. Jest ułożona pośladkowo. Mam nadzieje,że to się zmieni. Całe badanie mnie kopała:-) teraz też to robi. Jakoś aktywna dziś jest. Mam problem z szyjkæ bo ostatnio miałam 34mm a teraz mam32mm skraca się. Lekarz mówi,że mieści się w normie bo ta jest do 3cm ale ja i tak już się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Hej. Tez wlasnie wrocilam. Zazdroszcze ,ze znasz juz plec. Mi powiedza dopiero na prenatalnych dopiero. Za 2 tygodnie :( Moj dzidzius wazy 250g. Na dzien dzisiejszy wszystko ok, nie stwierdzila plamien, krwawien itp. Ja sprawdzalam szyjke 3 tygodnie temu, miala 4cm. Dzis nie wiem ile mierzy,ale lekarz badala mnie ginekologicznie i nic zlego sie nie dzieje,wiec staram sie nie denerwowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Acha, i powiedzial tez,ze bulgotanie to wlasnie pierwsze ruchy plodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Pangaz za tydz poczujesz już kopniaczki tak jak ja. Mała jest pośladkowo ulożona więc jak kopnie nogami to czasem boli. Dziś rusza się bardzo dużo. Jak wcześniej ruszała się sporadycznie tak dziś po badaniu rusza się ciągle:-) Fajnie bo wtedy wiadomo,ze jest wszystko ok. Pangaz fajnie,że jest wszystko ok ale szkoda,że lekarz nic nie powiedział. Moja mała wszystko ładnie pokazała. Jedynie zdjëcia4d nie wyszły bo wyglądała jak ufoludek:-) . Lekarz zrobił mi takie 2d jak mała ssie kciuka:-) :-) :-) super widok. Kurcze już bym chciqła aby była ze mną. Atu jeszcze 4 mies. Mąż był dziś na zakupach. Kupił dużo różowych ciuszków:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny :) jestem w 18tyg termin mam na 24marca to moja druga ciaza mam juz 4latnia coreczke :)) w 14tyg poprosilam lekarza aby powiedział czy juz widać płec powiedział, ze jest za szybko ale sprawdził i mówi, że nic nie widzi tzn. jąderek tydzien temu miałam kolejna wizyte i rowniez poprosiłam o stwierdzenie płci dziecko bylo odwrócone i miało skurczone nozki ale moj lekarz nie dawal za wygrana kolejny raz powiedzial ze nie widzi jaderek 27pazdziernika ide na usg 4d jak myslicie czy to dziewczynka czy jeszcze moze sie cos zmienic ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z daleka
hej dziewczyny to może i ja się przyłącze to moja pierwsza ciąża. termin mam na 26 marzec. jestem w 17 tyg. czuję już delikatne ruchu :) poranne mdłości mam cały czas, a teraz jeszcze zgaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodziutka2
Witam Was dziewczyny! Mam 18at i jestem w 17 tygodniu ciąźy. Co to jest badanie prenatalne czemu nie slyszalamo tym od ginekologa?? Moj syn ma urodzic sie 29 marca, czyli w niedzie palmową:) chodzicie do szklly rodzenia? O co warto zapytac ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2811
dziewczyny a jak z wielkością Waszych brzuszków ? mój jest niewidoczny troszkę się martwię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2811
i czy znacie już płeć swoich maluszków ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej dziewczyny, zazdroszcze Wam jak piszecie o tych *****ch, bo ja ciagle nic nie czuje :( W czwartek ide do lekarza, nie wiem jak wytrzymam. Mlodziutka2: poczytaj w necie o badaniach prenatalnych. Robi sie je okolo 12 tyg, zeby wukluczyc wady genetyczne dzidzi. Ewelina nie martw sie, ja tez mam niewidoczny brzuszek :) Mysle, ze dopiero kolo 23 tc bedzie widoczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje drogie mamy ! Chętnie się przyłącze do przeżywania tego szczególnego okresu z innymi mamusiami.Jestem w 19 tyg ciąży.Termin mój to 11.03.15 z USG 8.03.15 .Od dwóch tygodni czuję ruchy maleństwa; )) Jestem mamą 12 letniej córci tak wiec to ciąża po "30 stce "Wiele się zmieniło w ciągu tych 12 lat wiec mam sporo obaw po za tym poród córeczki był trudny. Pozdrawiam gorąco; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny! Nie martwcie się tym,że nie macie brzuszków. Wszystko zmieni się tak w 20tc i z dnia na dzień zobaczycie jak rośnie brzusiu:-) :-) W 20tc macica rośnie 1cm tygodniowo i dzidzia szybko przybieran wadze więc brzuszek rusza:-) Takie dokładne ruchy też dopiero dziś zaczęłam odczuwać:-) wcześniej było niewiele takich kopniaków .dziś moja córeczka jest hardzo *****iwa:-) :-) tc. Teraz potwierdziłam. Ja chodze prywatnie do lekarza i on ma wszystkie uprawnienia do robienia badań prenatalnych i połówkowych więc nie musze latać i szukać lekarza. Im lekarz ma lepszy sprzęt tym wcześniej potrafi określić płeć. Moja siosrta dowiedziała się w25tc. Ja wiedziałam wcześniej niż ona:-) Ja dziś na zgage dostałam zalecenia. Musze pić wode zubert czy zybert jakoś tak i moge stosować jakieś leki ale nie pamiętam jakie. Lekarz zapisał mi na karteczce:-) Musze zrobić badanie na bakterie bo nie wiadomo czy nie siedzi mi w żołądku i stąd ten ból. Lekarz sprawdzał mi nerki. Lewa ok a w prawej zatrzymujensię mocz bo macica na nią uciska.mam też sprawdzony pęcherzyk żółciowy inwszystko ok. Na następną wizyte musze zrobić morfologie mocz i glukoze. Ja płeć poznałam w 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja juz nie wiem co jest z tym cafe.przestawiłam się na tableta a i tak jest beznadziejnie. Wysłałam wiadomość nie było jej a teraz się pokazała ale poprzestawiana. Masakra jakaś. W tel wcale mi nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodziutka2
Jestem w 17 tygodniu wiec juz jest za poxno na badania prenatalne?? Moj brzuszek jest juz bardzo widoczny i przytylam 4kg a Wy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z daleka
mój jest w ogóle nie widoczny, ja jak narazie spadłam na wadze 3 kg. wymioty w pierwszych miesiącach były wykończające teraz mam tylko rano i się nie nastawiam że przejdą i jeszcze mordercza zgaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Mamusie ! U mnie brzusio był widoczny juz dawno.Teraz rośnie jak na drożdżach maleństwo miało tydzień temu 250 g a ja przytyłam 4kg .Lekarz powiedział ze dzidzia ma miedzy nogami ma to co dziewczynka mieć powinna;) Wiec moja córcia będzie miała siostrzyczke. Mnie osobiście wszystko jedno aby tylko było wszystko w porządku z dzidzia .Oczywiście tatuś i reszta bliskich pewnie woleliby synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Hej, witam nowe :) Ja mam ogromny brzuch!! Ale już w 10.tygodniu nie mogłam dopiąć spodni,więc ... Pielęgniarka pytała się mnie ostatnio przy pobieraniu krwi ile mi jeszcze zostało,a ja jej mówię, że to dopiero 4.miesiąc. "Ojej, a wyglada Pani na 6. albo 7. miesiąc"... A, że mam 155cm wzrostu to tym bardziej komicznie wyglądam z takim balonikiem przede mną :) Nie wiem co będzie później ;> Jeśli chodzi o płeć,to moj lekarz celowo mi nie mówi i każe umowić się na kolejne prenatalne,więc poczekam sobie jeszcze,bo robi się je po 20.tygodniu... Dziś cały wieczór brzuch mi skacze, coś się w nim porusza i nie mam już wątpliwości co to może być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Młodziutka2 > za późno jest na prenatalne, w ktorym mierzy się przezierność karkową,ale umów się na takie, gdzie ocenia się anatomię płodu i serduszko. Musi być ukończone 20 tygodni ciąży. Przynajmniej takiej informacji udzielił mi genetyk. Przytyłam od początku ciąży 3 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, czuję ruchy dziecka ale nie cały czas ;(( wczoraj wieczorem się ruszała, mąż przyłożył rękę i też czuł :)) i od wczoraj cisza ;(( przytyłam 3,5kg jestem w 18tyg ciąży lekarz mówi, że nie widzi narządów męskich więc to chyba dziewczynka :)) mąż zawiedziony bo mamy już 4letnią córeczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2811
zapomniałam się podpisać :)) komentarz wyżej jest mój:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ewelina ! To masz podobnie do mnie u mnie tez prawdopodobnie córcia a mam juz córeczkę ale jak już wcześniej wspomniałam mnie to nie sprawia różnicy .:) Mam doświadczenie z damami he he Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Ja miałam dziś zabiegany dzien. Teraz odpoczywam. Lekarz zalecił mi picie wody zubert to na zgage. Troche musiałam zwiedzić sklepów zanim udało minsię kupić tą wode. Za 5l zapłaciłam 22zł. Smak i zapach tej wody jest straszny ale skoro to ma mi pomóc to ok. Ja do 20 tc ruchy czułam co jakiś czas. Dziecko może się jeszcze obrucić albo śpi w dzień a rusza się w nocy gdy śpimy moja mała tak robiła. Tak naprawde to dopiero od wczoraj czuje jak kopie i to bardzo wyrażnie przeważnie jak na plecach leże. Teraz zjadłam obiad i leże. Macie jeszcze czas. Ja tak niemogłam się doczekać a teraz jest ułożona pośladkowo i jak kopie to na dole co czasem nie jest przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młodziutka powiedz mi gdzie ty do lekarza chodzisz skoro nie miałaś taknważnego badania?? Prenatalne i połówkowe to dwa istotne badanie.jeśli lekarz prowadzacy nie ma uprawnien to powinien dać namiary na innego z uprawnieniami. Ja chodze prywatnie płace 150zł a mam wszystko na miejscu. Ostatnio tylko za połówkowe dałam 200zł. U mne córeczka na 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2811
ja chodzę prywatnie do tego samego ginekologa co w pierwszej ciąży i nie miałam robionych badan prenatalnych ani wtedy ani teraz, usg polówkowe będę miała 30 pazdziernika a 27 jestem umówiona na usg 4d do innego lekarza, moja znajoma wspomniała mi ostatnio, że jej lekarz zalecił badania anatomia płodu pierwszy raz takie coś słyszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Nie kazdy lekarz zleca takie badanie. Jest wazne,bo pomaga wykryc wady plodu. Rowniez takie,ktore mozna wyleczyc jeszcze w macicy. No i czesto dostaje sie fajna pamiątkę- film z usg na plycie :) Od wczorajszego wieczora czuje smyranie w brzuchu,ale tez nie cly czas i nieregularnie. Ale nie przejmuje sie,w koncu malenstwo ma tam ueszcze mnostwo miejsca i nie zawsze musze je czuc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodziutka2
Moj pierwszy ginekolog byl nie bardzo wykfalifikowany o niczmy mnie nie informowal okolo 14 tygodnia przenioslam sie do szpitala bielanskiego. Strasznie sie denerwuje ze nie mialam tych badan. Co ja mam teraz zrobic? A ten lekarz z bielanskiego wypisze mi becikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od iedy masz karte ciążową założoną? Ja do lekarza chodze od 5tc a lekarz karte założył mi właśnie w 12tc gdzie mialam badanie prenatalne. Wcześniej lekarz mi nie zakładał bo ja mu powoedziałam,ze jade do londynu. Tam miałam własną działalność. Potem z mężem zdecydowaliśmy,że lepiej będzie jak zostane zwłaszcza,że potrzebowałam duphostan a w londynie tego nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
Cześć dziewczyny, trochę mnie nie było - mam problemy z internetem :) Super, że mamusiek trochę przybyło :D :D Ja się czuję bez zmian, teraz w sumie 18 tydzień... myślałam ze będę czuć ruchy regularnie - a czasem jest tak, że czuje ruchy prawie cały dzień a następne dwa dni nic - nawet tych smyrnięć w dole brzucha nad szyjką ( takie mam wrażenie ze to tam :) ) . Powiedzcie dziewczyny, czy już coś szykujecie? Ja am okazję kupić wózek praktycznie nowy za śmieszne pieniądze od znajomych-znajomych, ale mama mówi ze za wcześnie, że nie powinnam itd :/ Później kupie pewnie za 3 razy tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×