Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marlenka2206

Mamy na marzec 2015r

Polecane posty

Gość ulubiona123
O widze, ze temat porodu rodzinnego sie pojawil :) Marlenka rozumiem Cie, bo widze po moim mezu, ze on chyba tez nie za bardzo chetny jest do porodu rodzinnego. I podobnie jak Ty uszanuje to, choc wiem, ze dobrze byloby miec go wtedy przy sobie. Ale skoro sie obawia/boi no to nie ma sensu na sile go przekonywac. Co do szkoly rodzenia - ja nie chodze - jakos nawet nie za bardzo o tym myslalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2811
4 lata temu rodziłam był przy mnie mój mąż, gdy przewieziono mnie na porodówkę odbywał się właśnie poród innej kobiety i przez 1h byłam sama gdy przyszedł mąż było mi całkiem lepiej, raźniej więc jeśli ktoś ma możliwość to zachęcam do porodu rodzinnego, mój zakończył się cesarskim cięciem obecna ciąża też zakończy się cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
hej co tam u Was słychać? Ja już po kolacji. Mała mnie troche pokopała i teraz cisza. Jakiś mało ruchliwy dzień dziś ma. Ja dziś wypiłam rano nospe bo coś mnie pobolewało po prawej stronie. Potem magnez bo w pewnym momencie poczułam coś dziwnego w dole brzuchanto było tak jak by jakiś kamień mi spadł na dół. Dziwne uczucie. Dobrze,że przeszło. Dziś miałam straszny dzień. Jadłam jak najęta. Niczym nie potrafiłam się najeść. Dobrze,że już wieczór. W sobote musze jechać na zakupy bo mam już tyle zachcianek,że szok. Mam ochote na ciastka na czekolade na rybe z kaszą na zieloną sałate itd. Do tego zjadła bym banana z czekoladą:-) zjadła bym też loda ale boje się,że zaraz złapie mnie infekcja a tego nie chce bo już raz przehodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
Hej mamusie :) Marlenka nie przejmuj się zachciankami, są i tak w miarę zdrowe :D ja dziś mam dzień najgorszego dnia odżywiania!!! :D Śniadanie jak cie mogę jeszcze ale później zjadłam prawie całą czekoladę truskawkową, a po południu poszłam z mężem na pizze. Mam okropne wyrzuty sumienia i od jutra obiecuje poprawę i lekkie zdrowe posiłki :P Trochę za dużo ostatnio słodyczy jem - winą obarczam gości, którzy obdarzyli moją córcię górą słodkości :) Ostatnio miałam ochotę na śledzie ale po zjedzeniu kawałka rozbolał mnie żołądek więc skutecznie sobie obrzydziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwielbiam te po cygańsku ale teraz u mnie robią je okropnie. Pewnie sama musze sobie takie zrobić ale to przed świętami bożego narodzenia:-) :-) bo teraz nie chce mi się:-) :-) Ja nie raz mam takie dni ,że iadła bym cały dzień. Najczęściej jest to gdy leże bo nie mam co robić. Gdy jade na zakupy albo do mamy to tak się zajme,że na śniadanie zjem kanapke a potem do obiadu nic potem owoc i kolacja. Lubie takie dni. Ja teraz potrzebuje słodkiwgo codziennie. Ja też postanowiłam zmienić tqroche swoje menu bo ten żołądek dalej daje znać o sobie. Dziś jest bardzo zimno,deszczowo i ponuro. Ja leże jeszcze i nie chce mi się wstawać. Głodna już jestem więc przydało by się śniadanie do łóżka:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki ! Mam jakiś problem z logowaniem. Dziś trochę źle się czuję boli mnie trochę w podbrzuszu mam nadzieję że to dlatego ze macica rośnie ale trochę przystopowalam i leżę sobie. A propo zachcianek to też mam coraz większy apetyt ale głównie na konkrety i mnóstwo kwaśnych owoców :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Hej, widze,ze pojawil sie temat porodu :) Ja sie nie boje bolu. Juz nie moge sie doczekac :> Pewnie bede jeszcze zalosac haha,ale na razie jestem nastawiona pozytywnie. Moj maz z kolei bardzo chce byc przy porodzie,ale ja nie chce,zeby mnie ogladal w taki stanie. Te pierwsze skurcze wiadomo..chcialabym,zeby bylo obok,ale kolejne hmm fazy...chyba nie chce,zeby patrzyl :) Zapisalam sie w koncu na drugie usg prenatalne, ale dopiero 6.11 byl termin. Wtedy poznam plec. Nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co kobietki zgrałam muzykę maluszkowi i przyłożyłam sluchaweczki do brzuszka tak fajnie się wtedy kręci ;-)Starszej córeczce tez tak robiłem po urodzeniu uspokajala się przy tej muzyce podczas kolek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej kochane, ja byłam wczoraj u lekarza i wiem, że będziemy mieć synka :) Zastanawiamy się nad imieniem, myślimy nad Damianem i Karolem, tylko to drugie ciężko zdrobnić. I wreszcie poczułam kopniaki i mąż też przyłożył rękę i poczuł :) Super uczucie, cieszę się Co do jedzenia...powiem Wam, że też często wcinam coś czego nie powinnam. Dziś np. frytki, no ale co zrobić jak jest akurat na to ochota, a na nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Asia ja też czuję ciągle jak mnie coś rozpiera w macicy, czasem aż boleśnie, ale myślę, że tak musi być, chociaż zawsze lepiej uważać i się położyć jak mamy możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja takie bóle mam cały tydzień raz po jedej stronie a raz po drugiej. To normalne. Gdy bardzo boli biore nospe i magnez i przechodzi:-) Ja byłam na zakupach i kupiłam cukierki i czekolade na kanpki:-) :-) moja mala dziś mało kopie. Teraz zjadłam troche tej czekolady to może dostałam 3 kopniaki tak na odczepne. Jutro znów jade na zakupy z mamą. Widziałam fajny pajacyk w panterke różowo szarą:-) Musze kupić to dla córeczki. Dziś teściowa dała mi kase na zakupy:-) :-) Moja mała to takie oczko w głowie. Jedyny mały człowieczek w rodzinie. Bedzie rozpieszczana przez wszystkich. Tatuś to bedzie na pierwszym miejscu:-) :-) Mój mąż kupił małej więcej ciuszków niż ja. Wczoraj pojechał sobie po kurtke a wrócił z ciueszkami dla córeczki:-) :-) S bardzo chciał syna ale jest córeczka i zwariował na kej tle:-) :-) Chyba nie bez powodu mówią córeczka tatusia:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia8181
Hej Ulubiona to super wiadomości wizycie u ginekologa kiedy wszystko oki i do tego znasz płeć dziecka :-) trochę mnie uspokoilyscie kobietki ale trochę się martwię z córcia musiałam brać leki na podtrzymanie i leżeć mam nadzieję ze teraz będzie inaczej i to tylko dlatego ze wszystko się rozszerza tylko tam na dole od rana mnie tak trochę ciaglo jak na okres. Ale trzeba byc dobrej myśli :-) :-) dziś praktycznie caly dzień przełożyłam niech sie wali pali zdrowie najważniejsze. Mam trochę luzu bo córcia pojechała do koleżanki na noc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asi zawsze lepij poleżeć i odpocząć:-) Ja bardzo dużo leże.Ja tylko raz w tyg mam taki dzień gdzie sprzątam. Na tygodniu obiad ugotuje i na tym koniec. Leże i odpoczywam:-) :-) Ja brałam duphostan do 12 tc. Bez tego nie dała bym rade przy PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Hej Ulubiona> gratuluje synka :) Kurcze wszystkie juz czujecie kopniaczki,a ja nadal tylko od czasu do czasu leciutkie pukniecie albo bulgotanie :\ A juz 19. tydzien leci :( Najwiecej ,,ruchow,, czuje jak slucham muzyki czyli faktycznie maluchy na to reaguja :) Ale nie sa to zadne kopniecia, tylko nadal takie muskanie po brzuszku :( Tez biore caly czas Duphaston. Pewnie ze wzgledu na moje plamienia co jakis czas jeszcze kilka tygodni pobiore ten lek :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pangaz u mnie też tak się to zaczynało. Poczekaj jeszcze tydz i poczujesz kopniaki tak jak ja. Moja mała ostatnio jest bardzo leniwa. Musze ją budzić aby mnie kopła. Jak zjem coś słodkiego to kopnia raz albo dwa i cisza. Ciekawe kiedy się to unormuje. Te kopniaki nadal nie są jakieś silne. Jak położe ręke to czuć tak słabo. Ja dziś jade do mamy i na zakupy. Chce kupić córc***ajacyk w panterke:-) Zaczyna swędzieć mnie skóra na brzuchu więc pewnie się rozciąga. Ciægle czuje jakieś bóle więc pewnie macica rośnie. Czytałam,że pon20tc macica powiększa się 1cm tygodniowo.to bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam od dziś zacząć zdrowe odżywianie ale czuje ,że to będzie bardzo trudne bo już mam ochote na słodkie. Jeszcze do 17tc wogóle nie mogłam patrzeć na słodkie instrasznie mnie mdliło po tym a teraz jadła bym cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia8181
Powodzenia na zakupach :-) Marlenka ja dziś w lepszej formie wiec i humor dopisuje :-) miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej właśnie wrõciłam do domu. Jestem wycieńczona. Byłam w 5sklepach z butami i 2 spożywczakach. Odwiedziłam też babcie i ciotke ktõra zrobiła pycha zapiekanke makaronową:-) Dziś miałam kieski dzień na robienie zakupów. Nic mi się nie podobało więc nic nie kupiłam. Małej pajaca też nie kupiła, bo już mi się nie podobał. Kupiłam dwie nowe pieluchy. Co jakiś czas kupuje po 1-2pieluchy bo poluje na inne wzorki:-) :-) dziś były dwa. Na kolacje mam makrele wędzoną:-) Dziś miałam zajęty dzień i mało zjadłam. Dużo sięmruszałam i mała też mało kopała. Dostałam kilka kopniaków u babci i potem w samochodzie .teraz cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielny poranek:-) Jak się dziś czujecie? Weekend się zaczą i na naszym forum paniują pustki. Ja zjadłam śniadanie. Dziś siostra dzwoniła,że może przyjedzie z dzieciakami więc musiałam troche przygotować dom. Ogarnęłam podłoge bo sprzætałam w czwartek i pochowałam wszystko to co przy dzieciach nie może leżeć na widoku:-) Teraz leże na plecach i moja córeczka fajnie kopie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia8181
Witajcie moje drogie mamusie :-) Ja tez odpoczywam z córcia po śniadaniu ;-) Dzis zapowiada sie piekna pogoda wiec moze wybiore sie do lasu.Troche mi się nudzi przyznam do tej pory prowadziłam życie na pelnych obrotach :-) A tu nagle Stop :-) Ale za to robie rzeczy ktorych juz dawno nie robiłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
Hej dziewczyny :) Dziś rzeczywiście pogoda dopisuje, też się wybieram do lasu na spacer. W ciągu tygodnia wiecznie w aucie bo trzeba córkę do szkoły, albo zakupy albo coś załatwić i nie ma czasu na kontakt z naturą :) Co do zakupów to ja też wczoraj miałam taki dzień, chodzenie po sklepach aż skończyłam w almie. Jak ja lubię tam chodzić .... nabrałam dużo fajnych rzeczy - takich, których generalnie nie ma w tych osiedlowych sklepikach czy dyskontach i wiecie co????? przy kasie sie okazało, że nie wzięłam portfela! Ale byłam złaaaaaaaaaa :) Dziś jadę jeszcze raz hehehe - nie odpuszczę jogurtom! słuchajcie tam mi się chce jogurtów różnego rodzaju, aż dziwne bo ja zawsze tylko naturalny i ew. sobie coś tam wsypałam jakieś płatki... A teraz mięsko be, warzywa be, a kocham nabiał i owoce :D Oczywiście co do słodkości to się nic nie zmieniło :) Widzę, że już pomału rzeczywiście coś kupujecie... My z mężem kupiliśmy za połowę ceny pampersy 1. Musiałam wyciągnąć, matko jakie maleństwa :))) a i dwa bodziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia06
Hej Dziewczyny! Miło Was się czyta. Ja również w marcu spodziewam się mojego pierwszego Maleństwa. Termin mam na 21 marca więc jest to mój 17 tydzień. Szczerze mówiąc ciąża przebiega prawidłowo i nie mam żadnych objawów typu mdłości itp. Jestem taka szczęśliwa :) Czekam z niecierpliwością na pierwsze ruchy maleństwa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
Agusia hej :) mi się wydaję, że masz 18 tydzień :) bo ja też mam pierwotny termin na 21 marca, później z usg wyszło mi na 14 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż chce się żyć patrząc za okno :-) Ja w przyszłym tygodniu wybieram sie na większe zakupy bo córcia nostolatka chce wybrać sobie kurtke na zimę i chce koniecznie ze mną kupić coś dla maleństwa :-) mam juz sporo body kilka ladnych śpiochów ale na wieksze zakupy jeszcze czas poczekam na tate maluszka bo za tydzień wroci z delegacji to się wybierzemy wspólnie w trójkę a raczej w czwórkę :-) dzis od rana maleństwo kopalo ostro az mnie zabolało starsza córka byla grzeczniejsza :-) ale to cudowne czuc ruchy teraz chyba spi bo cisza w eterze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia witaj. Ja dziś mam leniwy dzień. Prawie ciągle leże. W południe spałam. Moja cõreczka kopie tak delikatnie. Podniosła się do góry i już nie kopie po szyjce. Ja dziś ciągle coś jem. Banany,czekolada,chipsy,jabłko. Strasznie dziś jest. Coraz bardziej ciagnie mnie do słodkiego. Miałam nie jeść ale się nie da. Siostra miała przyjechać ale potem zadzwoniła ,że jednak nie przyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia06
Ja zawsze mylę się z tymi tygodniami. Lekarz mi wylicza zawsze ile mam już skończonych tygodni dlatego też napisałam że 17 tydzień. Kiedy mogę spodziewać się pierwszych kopniaków? Kiedy u Was w pierwszej ciąży one się pojawiały ? Ja wczoraj miałam wieczorem ogromny apetyt na śledzie. Niestety nie miałam ich w lodówce. Zatem rano narzeczony zabrał mnie na zakupy i wykupił mi wszystko na co bym miała ochotę w tygodniu hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Do Agusi bardzo przydatna apka do obliczeń tygodni i świetnie opisany tydzień po tygodniu "moja ciąża" i "asystent ciąży" na telefonie polecam w polskiej wersji językowej sama używam do tego foto z tych tygodni i filmiki . A u mnie dość leniwa niedziela jestem juz po kolacji zbyt dużo kanapek i jajka z majonezem :-( ale cóż robić ale był też spacer po południu ;-)mała zaczyna się kręcić po kolacji :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
Ja też mam spacer zaliczony i to dwie godziny marszu :) Jestem z siebie dumna hehe. Po spacerze pojechałam do almy i kupiłam trzy rodzaje serów na bułeczkę :P więc spacer mnie tylko dotlenił bo na pewno nie spaliłam żadnych kalorii :D a i polecam wam taką wędlinkę " kurczak maślany" - super na bułeczkę :) od męża wzięłam kęsa śledzika w śmietanie i teraz płacę za to cenę... :( a zjadłabym całe opakowanie tak mi sie chce śledzia. Juz nie mówię o serze BRIE! :) Cały post o jedzeniu - chyba dalej godna jestem :) Asia te apki to w z netu ściągnąć na telefon? wpisać dokładnie tą nazwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×