Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marlenka2206

Mamy na marzec 2015r

Polecane posty

Witajcie ! A propo Twojego pytania Cmanocna to ja 13 lat temu straciłam maleństwo w brzuszku wtedy dość szybko przygotowywałam wyprawke to wzmoglo mój ból i żal po powrocie ze szpitala.Wtedy ktoś mi powiedział ze nie robi się tego do 24 tyg dopóki nie pozwala dzisiejsza medycyna na utrzymanie przy życiu takiego maleństwa któremu przed wcześnie spieszy się na świat. Wtedy obiecałam sobie ze nigdy tak juz nie postawię później w ciąży z córcia byłam ostrożna jednak na półmetku zaczęłam powoli sie przygotowywać sądzę ze to prawidłowe mamy jeszcze dość siły i energii na zakupy itp.Teraz powoli zaczynam przygotowywania zrobiłam juz drobne zakupy przez net sądzę ze to odpowiedni czas aby na spokojnie i z pełną satysfakcją rozpocząć przygotowywanie. Nie odczujemy tego tak finansowo jeśli rozłożymy to w czasie i wystarczy nam energii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
Asiu, masz rację ale ja mam koleżankę która urodziła i zmarło dzieciątko - więc reguły nie ma :( /Kazda z nas wierzy głęboko, że wszystko sie ułoży dobrze. :/ Sama nie wiem co robić. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mlodziutka widze ze nie bardzo rozgarnieta jestes wiec sprawdz w karcie ciazy czy mialas robiony pomiar CRL jesli tak to badanie prenatalne bylo! to tylko taka szumna nazwa ale w praktyce wyglada to tak- zwykle badanie usg jak ktos jest malo kumaty nawet nie wie ze mial to badanie no i co ty sie przejmujesz becikowym z reszta do becikowego potrzeba zaswiadczenia z urzedu skarbowego (masz 18 lat wiec chyba dochody jeszcze z rodzicami sa brane pod uwage -musisz sie dowiedziec wtedy dochod na 1 czlonka rodziny nie moze przekroczyc chyba ok 600 zl na miesiac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już pomałsau zaczełafam zakupy. Wszystko jesat drogie i iciezko jest tak 'na raz wydac tyle pieniedzy. Wozek i lozeczko kupie w grudniu ale ciuszki juz kompletuje. Tez myslalam,ze to za wczesnie ale gdy zobaczylsaam ile pieniedzy potrzewba to stpwpierqdzilam,ze nie ma co zwlekac. Ps wybasczcie,ze tak pisze ale nie da mi pisac polskich znakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
no właśnie Wam powiem, ze chodzi o ceny. Widziałam w smyku śliczny pajacyk dla chłopca, w cenie 75 zł - ale na prawdę super. taki specjalny na wyjście ze szpitala :) Nie mam ciuchów dla chłopca, więc większość będę musiała wszystko sama kupić. Wózki to już patrzyła, nowe to powyżej tysiąca to spokojnie więc jak znajomi zaproponowali za 400 zł z fotelikiem z bajerami wszystkimi, aluminiowy to aż mi się oczy zaświeciły :) Wiem jakie ważne jest żeby wózek był lekki bo dla córki miałam 10 lat temu wózek i ważył 20 kg :D plus dziecko plus zakupy to nic dziwnego że teraz mam problemy z kręgosłupem :) Wnosiłam go sama na 3 piętro wówczas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2811
ja jak narazie zrobiłam liste rzeczy droższych tj. wozek, lozeczko, fotelik samochodowy, niania elektryczna itp. mam już wszystko upatrzone ale jestem dopiero w 18tygodniu więc jeszcze troszke poczekam :)) mam dużo ciuszków po starszej córeczce teraz też ma być dziewczynka więc się przydadzą. dzisiaj kupiłam pajacyk i 2 pary bodów rozmiar 50 przydadzą się od razu po wyjściu ze szpitala :)) może w listopadzie zacznę większe przygotowania :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wózek to powiem wam ze moja znajoma która urodziła córkę w czerwcu kupiła piękny wózek na Allegro nowy trzy funkcje :fotelik samochodowy ,spacerówka, piękna głęboka przestrzenna gondola w różnych kolorach i wzorach za ok 800 zł które w sklepach są po min 1000 zł i to nie żadna chinszyzna także można znaleźć okazje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Gosc> to,ze Mlodziutka ma w karte wpisane CRL to nie znaczy,ze miala usg prenatalne.. Ja na kazdej wizycie mialam podany CRL. Na USG prenatalnym sprawdza sie NT i obecnosc kosci nosowej. Nie obrazaj nikogo na forum. Cmanocna>Ja jeszcze nic nie kupuje. Poczekam wlasnie do ok 28.tygodnia. Boje sie zapeszyc :) Ale z drugiej strony nie ma co trzymac sie tak kurczowo zabobonow kiedy trafia sie swietna okazja. Ale,zeby oszukac psychike mozesz kupic wozek i trzymac np u rodzicow hihi :) Marlenka> z becikowym chyba sie duzo pozmienialo. Kiedys nalezalo sie wszystkim. Teraz trzeba miec dochody ponizej 1924zl na osobe,ale nie wiem dokladnie jak to sie wylicza. Nie chce wprowadzic Was w blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra rodziła w tamtym roku. I mowiła mi,że becikowe należy się wszystkim niezależnie od zarobków Jest go tys zł. Porodowego jest też tys ale wtedy zarobki nie mogą przekraczać chyba coś koło700zł na osobe. Ja tam też nie za bardzo się znam na tym i nawet mnie to nie interesuje. Jak będą chcieli mi to dać to dadzą a jak nie to ja bez tego się obejde:-) W Polsce zawsze coś wymyślą aby utrudnić ludzią życie. Dadzą ten tys zł a chodzenia za tym strasznie dużo. W innych krajach tak nie ma. Pieniądze na dziecko są dla niego i wszyscy je dostają a tutaj zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alma0410
Witajcie marcóweczki:)komputer odmówił mi posłuszeństwa musiałam oddać do naprawy ;/ nazbierała mi się tutaj spora lektura:)Byłam wczoraj u lekarza prawdopodobnie dziewczynka:)chociaż tata na usg widział co innego:D a teraz troszke poważniej która z was wie coś na temat tokspolazmozy IgG i IgM..? Dodam ze IgG wyszło bardzo wysokie ponad 600 , troszke zaczynam sie martwić..musze jak najszybciej się zgłosić do punktu pobrań krwi w celu testu awidności w klasie IgG..Wie ktoś o czym mówie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z daleka
Marlenka2206 widzę że ty też w Anglii byłaś ja jestem cały czas i mam właśnie problem z wypłaceniem chorobowego i boje się że mi potem nie wypłacą macierzyńskiego muszę się za tym nalatać na dzwonić naczekać masakra. za wyprawką też już się powoli rozglądam zrobiłam nawet listę potrzebnych rzeczy żeby o niczym nie zapomnieć i myślę że już nie długo zacznę coś kupować dziewczyny może stworzymy sobie taką tabelkę jak na innych wątkach nick__wiek__data porodu__płeć__która ciąża__jakie miasto co w na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Urodziłam w czerwcu. Becikowe dostaje każdy tylko musi udać się do Urzędu Miasta z kartka ze bylyscie pod opieką lekarza do 10 tygodnia ciazy. Jesli zglosilycie się po 10 tygodniu ciąży to becikowego nie dostaniecie i tam czeka się na rozpatrzenie miesiąc i na wypłatę miesiąc. a to drugie becikowe zależy od dochodu na członka rodziny ale nie wiem ile bo ja nie dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha i jak zmienicie lekarza po 10 tc to nic straconego. Musicie mieć minimum 3 wizyty lekarskie. Udajecie się do pierwszego lekarza po zaświadczenie o tym ze bylyscie pod opieką przed 10 tc i do drugiego że bylyscie po 10 tc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Hmm.. w necie jest napisane,ze zgodnie z ustawa z 12.10.2012r becikowe dostaja rodziny,w ktorych dochod w przeliczeniu na osobe nie przekracza 1922zl . I to na kazdej stronie jest tak napisane... Byloby milo,gdyby to sciema,bo zawsze 1000zl to juz spora czesc wyprawki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pangaz
Blagam, darujmy sobie te tabelke. Dolaczylam tutaj wlasnie ze wzgledu na brak tej tabelki :)) Chyba,ze reszta z Was jest za. Ja pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z daleka byłam ale zjechałam bo tutaj mam bardzo dobrą opieke. W Angli mimo,ze chodziłam prywatnie to lekarza miałam bardzo fatalnego. Wogóle nie znał się na PCO i gdy zacpszłam w ciaże i byłam u niego na wizycie to on jakieś sterydy chciał mi dawać. Zaszkodził by tylko mojej małej. W dodatku te leki na podtrzymanie. To kompeltnie nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W internecie to czasem takie głupoty piszą. Jeszcze raz pisze to samo. Po porodzeie jest becikowe-1000zł i porodeowe-1000zł Jeśli dochody przekraczają wyznaczoną kwote na członka rodziny to jest samo becikowe czyli1000zł które jest dla dziecka!!! Jeśli dochody nie przekraczają tej kwoty to dostaje się porodowe czyli kolejny 1000zł w sumie można mieć 2 ty zł Ja wiem to od mojej siostry a nie z internetu więc sprawdzone!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Witam wszystkie nowe dziewczyny, fajnie ze nam sie watek rozkreca :) Co do wyprawki... ja wczoraj od siostry dostałam juz te najmniejsze ciuszki po jej synku, bo urodzil sie w lipcu i juz wyrosł. Wszystko rozpakowalam, a dzis bede robic miejsce w polkach :) U mnie to dopiero 18 tyg, ale mysle, ze ciuszki mozna spokojnie kupowac. Poki jestem w domu (a nie np. szpitalu) i sie dobrze czuje to warto powoli kompletowac. I jesli mialabym fajna okazje z wozkiem to raczej tez bym kupila.... na to co bedzie nie mamy wplywu czy kupimy wozek czy nie. Strata dziecka zawsze bardzo boli.... Wszystkie tu piszecie juz o *****ch,a ja moje drogie nadal nie czuje nic specjalnego w brzuchu, choc coraz czesciej jak sie klade robi mi sie wzgorek, ktory za moment znika i za chwile robi sie gdzie indziej :) I mysle, ze to dzidzia, bo jak klade reke to ucieka :) Mam nadzieje, ze wewnetrzne ruchy tez niedlugo poczuje.. Zreszta jutro wieczorem pedze do lekarza na usg :) Alma apropo toxo, musisz isc koniecznie do lekarza, lezalam z dziewczyna w szpitalu, ktora miala wlasnie takie wskazniki wysokie i po badaniach okazalo sie, ze na szczescie zarazila sie przed ciaza!! Zreszta nie denerwuj sie - na pewno dziecko od razu sie nie zarazi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma po piersze spokojnie!! Ja też przez to przechodziłam. Zrobiłam IGG i wyszło mi jeszcze większe niż tobie 637,0H IU/ml Potem musiałam zrobić IGM i wyszło mi ,że wynik niepewny bo było 0,853COI Denerwowałam się okropnie i na wizycie okazało się,że niepotrzebnie bo ten wynik oznacza,ze przechodziłam to w przeszłości i mam już przeciwciała. To z kolei oznacza,ze już nie zachoruje kolejny raz na tą chorobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli okzało by się,że przechodzisz ją teraz to dostaniesz antybiotyk i po porodzie dziecko też. Aby dziecko się tym zaraziło od matki musi być uszkodzone łożysko. Jeśli łożysko jest ok to nie ma też co panikować:-) Wiem,że łatwo mi mówic ale teraz już wiem,że nie ma co martwić się na zapas bo szkodzimy sobie i dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ruchy to powiem wam,że jak dziecko będzie nisko to jak kopie to nic fajnego. Mnie wcozraj koło szyjki kopała to aż ciarki mnie przechodziły. Dziś rano pokopała mnie troszke ale delikatniej i wyżej więc już było lepiej. U mnie dziś zaczyna się 21tc i od 3 dni czuje takie ruchy dość wyraźne. Spokojnie macie jeszcze na to czas. Wiem,ze nie możecie się doczekać ale napewno tego nie da się przegapić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze jak liczycie tydzien ciazy: jezeli jestescie np. w 18 tyg. i 4 dniu to uznajecie to za tydzień 18 czy 19 ?? Zawsze mnie to zastanawia :) Ja uznaje, ze 19 :) Ciekawa jestem waszych opinii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej my sie bedziemy rodzić na wielkanoc termin mamy na 30 marca :) ale penke i tak wypadnie kwiecien. U nas gin chcial podejrzec plec ale moje dzieciątko stwierdziło ze nie pokaże i przekrecilo sie pupą do nas :) 4listopada jedziemy na 3D/ 4D takze pewnie juz bede wiedziala kim bedzie mój/ja maly/a terrosysta/stka . Samopoczucie chwiejne szczególnie moje rozchwianie emocjonalne daje mi sie we znaki mdlosci mam ale tylko na obiady u teściowej :))) puki co przytylam kilogram ale przy mojej wadze to dobrze bo przed ciążą bylam dosc okragla nie chcialabym przekroczyć setki w kazdym razie wiec też sie pilnuje. Ruchów chyba nie wyczuwam chociaz nie wiem bo czasem mam wrazenie jakbym miala motylka w brzychu ale to chyba nie to jeszcze. Meczy mnie senność i ogromna ochota na slodycze szczególnie upodobalam sobie kinder czekoladę moglabym jeść ją non stop. Biust z miseczki 75C urusl mi do 90D i juz mam widiczny zaokraglony brzuszek ale to genetycznie odziedzczylam po swojej matce. Dzidzius rozwija sie prawidłowo wrecz ksiazkowo narazie i oby tak zostalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry kobietki :-) Jeśli chodzi o apetyty to ja pochłaniam owoce co dzień wieczorem obowiązkowo i koniecznie kwaskowe z córcia pochłaniałam słodycze i bardzo dużo przytyłam i trudno było wrócić do normy teraz odżywiam się mądrze :-) Jeśli chodzi o toksoplazmoze to u mnie też ją wykryto tez się bałam ale też się okazało ją przechodziłam :-)Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie Cmanocna jaka decyzja z wózeczkiem? Mam nadzieję że się zdecydowałeś bo szkoda marnować taką okazję :-) Nie bądźmy przesądne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alma0410
IgG wyszło bardzo wysokie ponad 600 a IgM 0,19 moj lekarz rodzinny mnie troszke uspokoił bo od razu powiedział( bez żadnego testu awidności)że to jest dawne zarażenie na pewno nie w czasie ciąży prawdopodobnie z dzieciństwa, więc jestem spokojniejsza chociaż powiem szczerze moja gin troszke mnie nastraszyła tą chorobą -wady rozowjowe u dziecka nawet poronienie.. a lekarz rodzinny kazał odpoczywać i się niepotrzebnie nie stresować i nie nakręcać.A co do zakupów tak jak tu wspominacie no ja jeszcze nic nie kupiłam chociaż korci mnie nie raz:) ale tak jakoś nie moge sie przemóc póki co poczekam jeszcze a póżniej jak szalona będe biegać po sklepach ale to też ma swoje uroki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×