Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIÓWKI 2015 ciąg dalszy

Polecane posty

Gość Pola_88
ja mam 26 lat i to moja pierwsza ciąza. Moim zdaniem to nie jest jakoś szczególnie szybko i z perspektywy czasu jak tak pomyśle to mogliśmy się postarac o dziecko chociaz 2 lata wczesniej. Nie ukrywajmy że im młodsza mama to dla dziecka lepiej pod każdym względem. Nie mówie tu o 18 latkach.... Ale czasy sie teraz troche pozmienialy i najczesniej najpierw studia pozniej praca a na koncu dzieci więc w rezultacie wychodzi koło 30 stki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Wszystko ma swoje plusy i minusy zarówno rodzenie dzieci w bardzo młodym jak i starszym wieku. Nie zawsze można sobie wybrać, różnie się życie układa. Niech każdy żyje własnym życiem i nie ocenia innych. (haha...sama wg mojego lekarza zaliczam się do starszego wieku i przepraszam jeśli ktoras z Was poczuje się dotknięta "starszym wiekiem"). Mam radę do mam na zwolnieniach odpoczywajcie bo jak urodzicie to za szybko nie odpoczniecie. Wiem, ze nudy ale nie ponudzicie się też za szybko. Rozpieszczajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
Nigdzie szanowny gościu nie napisałam ze trzecie dziecko planowałam. Co miałam usunąć? Uważam ze po 40 to lepiej być babcia niż mama.mam znajoma która ma córkę 21lat i dwuletnia i sama mówi ze wolałaby być babcia tej młodszej. Będę miała 40 to moje dzieci będą miały 20, 18 i 16 dla mnie bomba. Mieszkanie mamy swoje. Gdybyśmy nie mieli to i dzieci by nie było. Szukasz podstaw żeby stwierdzić u mnie lekkomyślność?? Idealna nie jestem ale typem smarkuli która narobiła sobie dzieci też nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
ja uważam że sam wiek nie jest jeszcze miarą dojrzałości człowieka znam kobiety młode i dojrzałe, które są i będą wspaniałymi matkami znam kobiety ok 35 roku zycia, które nie chcą dzieci, uchulają się od macierzyństwa bo praca, kariera i setki wymówek typu: pieniążki, kredyty ja uwazam, ze mozna mieć 20 lat i być dojrzałą do macierzyństwa a można mieć prawie 40 i być niedojrzałą to bardzo indywidualna sprawa nie można w ogóle kogoś oceniac przez pryzmat wieku jeśli ktos ma warunki, jest zaradny i pracowity, dojrzały to i w młodym wieku będzie bardzo dobrym rodzicem a jak ktos tego nie czuje, jest niedojrzały to choćby miał dom, prace, warunki to i tak nic nie pomoże znam pary gdzie mimo super warunków, próśb i błagań teściów, że pomogą, majatek dziecku dadzą nie ma dzieci bo wygrał egoizm i wygoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brawo malinowa piwonia. Najmądrzej się wypowiedziałaś w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaDy MaMa
A ja mam 22 lata. Dzieci nie planowane ale i tak się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
moim zdaniem lepiej mnieć za dużo dzieci niż nie mieć ich wcale te co czekaja do 40-stki z macierzynstwem mogą się przeliczyć i nawet in vitro może im już nie pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jest tu jakaś, która z własnego wyboru czekała do 40? Nie ma. Więc po co ten temat? Zajmijcie się kobity ciążą i wychowaniem dzieci, a nie szukacie dziury w całym. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
to jest forum i roznorakie tematy sa tu poruszane wiec to moze ty gosciu zajmij sie soba i jesli ci nie pasuje to nie czytaj i sie nie wypowiadaj. Znalazla sie wielce inteligentna, znawczyni wszystkich tematow. Daruj sobie te komentarze i ocenianie wypowiedzi innych bo to nie swiadczy o twojej inteligencji tylko zarozumialstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
słuchajcie, ja nie wiem skąd sie bierze tyle złości i złych emocji u ludzi by na forum dla kobiet ciężarnych w błogosławionym stanie, które oczekują dziecka prowokować, zaczepiać, wylewać swoje flustracje na kobietach i to ciężarnych!!!! Ludzie nie rozumiem tego! tyle sie mówi że w naszym kraju rodzi sie za mało dzieci, a jak się zbiorą kobiety, które są w ciazy i chca sie podzielić swoimi doświadczeniami to zaraz jakiś GOŚCIU się zjawia i zatruwa ciężarnym radosc z macierzyństwa, obrazając co poniektóre że sa za młode i nie bedą dobrymi matkami, juz taka sugestia jest obrazą, sugerowanie komuś że ciąża jest nieplanowana albo ze nie ma odpowiednich warunków do wychowania dzieci, to juz jest poniżej krytyki! Nie zniżajmy sie do tego poziomu i ignorujmy goscia! jak tam mamusie, zakupiłyscie juz buty zimowe na płaskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupione:) ale nachodzilam sie bo zawsze miałam spora lydke ale teraz wydaje mi sie ze mam nogi pelne wody wiec bylo to trudne zadanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Buty to pikuś a kurtki?z tym może być ciężko, ja mam z tamtego roku,ale pamiętam ze ciężko było. a powiem Wam,ze w tamtym roku nie kupiłam nic typowo ciążowego. Brzydkie te rzeczy i cenowo nie adekwatne do jakości. Miłego wieczoru :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie kurtka, w tamtym roku szukałam chyba z miesiac wiec teraz nie wiem , a może zimy nie będzie. Typowej kurtki ciazowej napewno nie kupię. A dzisiaj właśnie dostałam dostawę spodni od koleżanki, więc cos wygodnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
kurtki typowo ciązowej tez nie bedę kupować ale pożyczę od siostry bo już mi zaprezentowała ze dwie a siostra ma większy rozmiar więc będzie i pewnie pasować na mnie, buty kupiłam wygodne, luźne, na płaskim obcasie mama nadzieję, że ta garderoba mi wystarczy za niedługo chcę już ubranka dla dziecka kupować a nie za ubraniami dla siebie chodzić, zwłaszcza takimi, które potem na nic się nie przydadzą, mi już brzuch urósł a to 16 tc dopiero, a już mam problem ogolic miejsca intymne, wczoraj na wieczór miałam z tym przygode, nic nie widziałam, goliłam sie troche na wyczucie i lekko zacięłam sie tam teraz jak ide siusiu to długo trwa bo najpier zabezpieczam rankę a potem przemywam modą z dodatkiem wody utenionej wacikiem by odkazić i szczypie mnie tam takie to uroki ciąży nie wiem jak sie bedę golić tam za jakis czas:( chyba zarosnę bo zbyt czesto to nie dam rady sie golic po tej przygodzie w nocy spac nie mogłam, jakaś rozdrazniona jetsem, niewyspana przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćs
Czeresniara, bardzo szybko puchna ci lydki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaDy MaMa
Kupiłam właśnie dzisiaj buty. Gdybym nie to forum to bym zapomniała i kupiła dopiero tuż przed największymi mrozami. Trochę się naszukałam bo wszystkie które mi się podobały były na obcasie. Przy okazji kupiłam 2 pary spodni i bluzkę w takim sklepie dla kobiet w ciąży. Chociaż tak naprawdę prawie wszystkie bluzki są na mnie jeszcze dobre. W tym sklepie kurtek niestety nie widziałam. Były jedynie cieniutkie płaszczyki. Może później się coś pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Ja buty mam z tamtego roku bo i tak nie nosze butów na obcasie,po prostu nie lubie, ciuchy ciazowe upoluje w lumpeksie,juz mam rybaczki i spodnice,bluzki zawsze w ciazy nosilam normalne Tez tak macie ze rano wasz brzuch jest plaski?bo moj tak,wieczorem taki jakbym sie najadła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zbrzuchem mam tak samo rano płaski a wieczorem bęben. I strasznie mi swędzi. Używam kremu pharmacelis czy jakos tak, kolezanka mi poleciała, a wieczorem oliwki ale jakoś nie zauwazylam zeby mniej swędzialo. A jutro wizyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Hehe. Mój brzucho to zawsze jest wielki :). No ale czego wymagać jak się powyżej 100 waży :). Co do golenia to ja nie miałam z tym nigdy problemów. I mam nadzieję że tak zostanie. Nawet przed porodem w 1 ciąży bez problemu z tym sobie radziłam. I nigdy nie zdarzyło mi się zaciąć. Może to kwestia doboru maszynki. Chyba trzeba w jakąś dobrą zainwestować :). Bucików nie kupuję. Przechodzę zimę w tym co mam. Z kurtką natomiast mam problem. I to wielki. Mam już niecne plany przegrzebać piwnice za tą co w 1 ciąży chodziłam. Szału nie robi ale przynajmniej znośnie wygląda w porównaniu z tym co ostatnio udało mi się na siebie wcisnąć w sklepach :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juliarr
Cześć dziewczyny, ja też jestem dość młodą mamą, mam 23 lata.. Ciąża nieplanowana, ale też nie był to jakiś szok jak się dowiedzieliśmy. Moi rodzicie się nawet bardzo ucieszyli, że zostaną dziadkami. Mam pytanie, czy bierzecie jakieś witaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
w pierwszym trymestrze bralam tylko kwas foliowy a teraz biore symnatal pro baby. Co do brzucha to tez zawsze mam wieczorem wiekszy niz rano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny szybko mi bije serce, tak jak po wysiłku. Czy to normalne? Przeczytałam ze tak ale wole sie zapytać tych co juz w ciąży byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czereśniara w środku nocy, po spaniu? Według mnie to nienormalne. Chyba, że to jednorazowe. Zdarzało się kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Czeresniara a długo to trwało?ja miałam coś takiego kilka razy, ale trwało to do 5 minut i w zasadzie to juz zapomniałam. Ale myślę,ze jak będzie się to powtarzało to idź do lekarza.A mierzyłaś sobie wtedy tętno? Jak Wam weekend minął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ciazy rytm serca przyspiesza i sie szybciej meczymy bo w naszym organizmie jest az ok 1 litr krwii wiecej - dlatego tez zmeczenie, czasem krwawienie z nosa, dziasla krwawia (dobrze sie udac do dentysty w drugim trymestrze) ale oczywiscie warto wspomniec lekarzowi na wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaDy MaMa
Dla mnie weekend był ok. W sobotę wszystko jak zazwyczaj było. Mąż był w pracy. Ja wstałam o 9. Zjadłam śniadanie ubrałam się itp. Potem spacer z psem (30 minut). Potem czytałam jakąś gazetę, oglądałam telewizję. Później poszłam na ogródek i czytałam książkę. Zrobiłam obiad. Mąż wrócił o 16. Zjedliśmy obiad. Trochę pogadaliśmy i zaczęliśmy sprzątać ich przyszły pokój (małżonek wyniósł meble). Teraz muszę wymyślić co z nimi zrobić bo na razie są w piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
A ja postawię pomnik moim rodzicom!Mój mąż wyjechał na weekend, wiec przeprowadziłam się z małym do rodziców bo sama w domu z wierc***eta która uczy się chodzić lub chce być tylko na rękach chyba bym zwariowała.A tak wszyscy szczęśliwi :-) Niby jeszcze początek ciąży a mi coraz ciężej, jak wspominam pierwszą to miałam więcej siły. Nie wiem co będzie jak brzuch będę miała wielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiie
Hej:) Tętno w ciąży jest wyższe niż normalnie, więc Czeresnara chyba nie musisz się martwić Mi już kręgosłup daje się we znaki a to dopiero 17 tydzień no i jak na wagę stanęłam to się przestraszyłam:) ale cóż... takie prawa ciąży. Boję się tylko co będzie dalej jak ten kręgosłup tak będzie dokuczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeresniara
Mamamaxa. Podziwiam:) ja bym z moimi rodzicami caly weekend nie wytrzymala no chyba ze chcialabym sie nabawic nerwicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×