Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość24

swędzenie miejsc intymnych przed okresem

Polecane posty

Gość gość24

Mam taki problem od jakiegoś czasu i nie wiem ostatecznie czy to jakaś grzybica czy coś innego. Wiem, że zaraz mnie wygonicie do lekarza, ale chcę skonsultować czy któraś pani tak ma, miała i co to ew. jest, co z tym zrobiła. Szukałam w Internecie, w tym na zagranicznych stronach i podobno ten objaw jest "w normie", ale czy na pewno? Z pewnością jest irytujący. Mój problem pojawia się na kilka dni, może ok tygodnia przed okresem. Mianowicie zaczynają mnie swędzieć okolice miejsca intymnego, raczej z zewnątrz, okolice pochwy, srom. Mam wrażenie, że wtedy pojawia się znacznie więcej śluzu, który jakby to powodował. Powiedziałabym, że śluz jest normalny, aczkolwiek zdarza się, że przechodzi w taki bardziej 'grzybiczy' (tj konsystencja normalna, nie żadne grudki czy coś, ale ciemniejszy i czuć zapach takich jakby 'drożdży'), więc tutaj mam przypuszczenie, że może mam jakąś grzybicę. W momencie kiedy dostanę okres i po - problem znika i pojawia znowu dopiero na kilka dni przed @. Nie biorę żadnych leków, o higienę dbam, partnera mam stałego, nie choruję. Miesiączki mam regularne, w trakcie cyklu nie występują żadne inne podejrzane objawy. Czy ktoś tak miał? Jak się z tym uporaliście? Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ostatniej fazie cyklu miesiączkowego wrasta poziom progesteronu, który powoduje zwiększenie ilości glikogenu-a ten jest pożywką dla drożdżaków. Do tego zmiana ph też ułatwia infekcji grzybiczej. Możesz ten tydzień przed miesiączką stosować dopochwowo invag i podmywać się płynem z kwasem mlekowym, ale radze wizytę u lekarza i posiew w kierunku grzybów z antymykogramem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko o czym piszą dziewczyny to prawda ja mogę dodać od siebie że teraz większość ludzi jest "zagrzybiona", w naszej codziennej diecie jest tyle cukru a to doskonała pożywka dla grzybów. Jeśli nawet unikamy słodyczy w postaci cukierków, ciastek, to dosładzane jest wszystko ketchupy, soki, jogurty, serki, nie mówiąc już o żywności dla dzieci. Ja robię sobie raz na 3 miesiące pełną kuracje probiotykiem dopochwowym invag, aby właśnie wzmocnić mikroflorę. Warto też rano na czczo wypić wodę z miodem i cytryną, dobrze oczyszcza organizm, słyszałam również o occie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość24
Dzięki za wyczerpujące i poważne odpowiedzi :). Zapewne bez wizyty u lekarza i wymazu się nie obejdzie. Nie chcę "na czuja" stosować jakiś leków. Jedyne co używam jak już nie mogę wytrzymać to maść clotrimazolum, która jakąś tam ulgę przynosi. Czy te probiotyki można stosować bez obaw, bez konsultacji z lekarzem? Nie chciałabym sobie "tam" zaszkodzić jeszcze bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Probiotyki są bezpieczne. Można stosować bez konsultacji lekarskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli używasz maści na świąd i to wystarczy to ok, ja na świąd czy podrażnienia stosuję provag żel, jeśli odczuwasz świąd tylko przed okresem i nie masz innych objawów to chyba grzybicy nie masz, pamiętaj o regularnych badaniach typu cytologia, na świąd smarowanie maścią czy żelem powinno wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam  ma
spróbuj sobie invag dopochwowo, mnie też wyszło mało pałeczek w badaniu czystości pochwy i po tym probiotyku wynik był lepszy.Brałam jeszcze wit.b-complex, bo wspomaga działanie probiotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo lactovaginal, mnie bardzo pomógł jak miałam podobny do Twojego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Lactovaginal zdecydowanie pomaga, ja go zakładam tuz przed miesiączka i zaraz po. Pomaga on w odbudowaniu osłabionej flory bakteryjnej i tym samym chroni przed infekcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drogie Panie, to wierutna bzdura że jak swędzi to jest ok bo "tak się czasami zdarza" temat nieco stary ale może przyda się komuś jeszcze. Swędzenie czy jakikolwiek inny dyskomfort to patologia. Swędzenie pochwy to nie koniecznie grzybica. Podłoży może być wiele od faktycznie grzybiczych po hormonalne na wirusowych kończąc. Przed okresem następują wahania hormonów co może objawiać się uporczywym swędzeniem. Wówczas należałoby się zastanowić wspólnie z ginekologiem nad zastosowaniem leków hormonalnych przynajmniej przez jakiś czas i zobaczyć tym samym czy po nich jest poprawa. Bywa koniecznie stosowanie hormonów przez cały czas, by objawy nie występowały. Najgorszym chyba z możliwych patologii występowania świądu są wirusy w tym wirus hpv. Zanim wyjdzie na zewnątrz w postaci kłykcin które często wywołują efekt swędzenia, siedzi on pod skórą błon śluzowych i uaktywnia się w okresie zwiększonej produkcji progensteronu czyli przed okresem. Objawy - swędzenie, zaczerwienienie sromu. Wirus siedzi w taknkach naskórka, przyjmując postać subkliniczną, postać kliniczna to kłykciny lub rak sromu, pochwy szyjki macicy. W patologii jaką jest swędzenie należy brać różne czynniki pod uwagę. Lekarz który twierdzi że tak powinno być jest zwykłym konowałem którego czym prędzej należy zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może w niektórych przypadkach teoria z wypowiedzi powyżej sie sprawdza ale w 90% to po prostu spadek Lactobacillusów. I wcale nie hormony a zwykły probiotyk ginekologiczny załatwi sprawe. Mnie ginekolog polecił stosowanie Lactovaginala przed miesiączka i kilka dni po na uzupełnienie ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to wygląda na jakąś infekcje, która po prostu teraz bardziej się uwydatniła. A jak wygląda twoja higiena? Ja bym tu po Lactovaginal sięgła, to taki probiotyk ginekologiczny w celu przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy - wtedy chorobotwórcze bakterie nie będą miały warunków do rozwoju. Ten preparat jest zawiesiną pałeczek kwasu mlekowego :) więc na pewno pomoże w tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melaav12
Znacie jakieś preparaty które by na coś takiego pomogły? Też u siebie takie swędzenie zauwazyłam, po okresie przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, dolegliwości związane ze świądem pochwy mogą mieć różne przyczyny, dlatego przede wszystkim polecam wizytę u lekarza specjalisty. Do tego czasu zalecam sięgnąć po Prurifem® - kojący krem do stosowania w okolicach intymnych, który wykazuje natychmiastowe działanie przeciwświądowe i przeciwbólowe. Jest to specjalistyczny, medyczny wyrób ginekologiczny marki Kadefarm, który tak jak i inne produkty tej marki, dostępny jest w aptekach bez recepty. Warto nadmienić, że wszystkie preparaty marki Kadefarm doskonale się uzupełniają i stanowią kompleksową terapię dla pacjentek. Z całą gamą produktów mogą się Państwo zapoznać na stronie http://www.kadefarm-zdrowie.pl Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji Ekspert marki Kadefarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oretka

Zaciekawił mnie główny post, bo dziwne że takie objawy tylko przed okresem. Na pewno takie preparaty jak Prurifem przyniosa ulgę, ale warto nadal się konsultować z ginekologiem w miarę możliwości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apteczka
Dnia 31.01.2019 o 08:24, Gość oretka napisał:

Zaciekawił mnie główny post, bo dziwne że takie objawy tylko przed okresem. Na pewno takie preparaty jak Prurifem przyniosa ulgę, ale warto nadal się konsultować z ginekologiem w miarę możliwości. 

Czy ten krem Prurifem  jest bez recepty i normlanie go kupię w aptece? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
@apteczka, bez obaw – zarówno kojący krem Prurifem®, jak i wszystkie inne specjalistyczne, ginekologiczne wyroby medyczne marki Kadefarm, dostępne są w aptekach, bez recepty.
Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania, jestem do dyspozycji 
Ekspert marki Kadefarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysz

Ciesze sie ze znalazlam kobitki co maja podobny problem, u mnie wyglada to podobnie czasami pare miesiecy nam spokoj a innym razem Problem powraca, byl jakis czas spokoj kiedy bralam probiotyki dopochwowo, mialam przez kilka miesiecy normalnie zycie, jakis czas przestalam, uwazam co jem, nie jadam chleba, zero glutenu,nie pije mleka, cukru prawie nie jem staram sie owoce i duzo warzywa, wiec od tej strony powinno byc dobrze, w tym miesiacu zaczelam pic ocet codziennie ale Problem znow sie pojawil, czy ktoras z Was jakos pozbyla sie tego raz na zawsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elo

Idźcie wy wszystkie do lekarza, jak jeden źle doradzi to do następnego aż znajdziecie dobrego. Lekarze nie są tylko od dużych infekcji, a same probiotyki nie musza u kogoś poprawić sytuacji. Ja wydałam strasznie dużo pieniędzy przy nieskutecznej terapii probiotykami połączonymi z lekami na grzybice z jednym lekarzem(kilka miesięcy). Poszlam później do dobrego lekarza i okazało się ze meczy mnie grzyb od ponad roku tylko nie zawsze dawał uciążliwe objawy. Do tego trzeba odpowiedniego dostosowanego leczenia, lepiej z lekarzem takie rzeczy badać niż wywalać pieniądze w błoto. Grzyb może zakorzenić się w nabłonku i tkwić tam długi czas mimo np pełnej kuracji odpowiednim lekiem, mi zeszło po dwóch kuracjach nowoczesnymi lekami w strzykawkach, wycierania się ręcznikami papierowymi, prania wszystkiego co popadnie i dodatkowych irygacjach ze srebrem, co trwało około 2 miesięcy. 

Nie każde delikatne swędzenie jest grzybica ale może być ! Takie roczne infekcje powodują gorszy nastrój, więcej stresu, brak motywacji czy prokrastynację. Nie chcecie do tego doprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×