Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LIPCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Malinova83
Witajcie nowe Lipcowki! A "stare" cieszę sie, ze u Was wszystko dobrze. I tez czekam na wieści od naszej koleżanki. X U mnie nowość, wiec w końcu mam o czym napisać, otóż czuje już ruchy dziecka :) Wiem, ze to to na 100%, bo pamietam to uczucie z poprzedniej ciazy. Upewniałam sie 2 dni i to na bank dziecko sie wierci. Odczuwam to tylko jak leżę i bardzo delikatnie, pierwszy raz jak nie mogłam zasnąć. Aż nie oddychałam przez chwile, zeby sie upewnić :) X Co do imion to dla nas popularność ma znaczenie, może inaczej, im bardziej popularne jest imię, tym bardziej nie nazwałabym tak dziecka, ale to wiadomo, każdy ma swoje zdanie. Czekam do 8.01 na genetyczne i mam nadzieje, ze lekarz powie płeć, to będziemy wtedy sie już konkretnie zastanawiać. X Wczoraj nie wytrzymałam i pobiegłam na pilates. Od razu mi lepiej, bo już 3 miesiące jak nic nie ćwiczę i sie nie ruszam. Od stycznia zapisze sie na ćwiczenia dla kobiet w ciazy i dodatkowo na siłownie. Chce być aktywna. X Przede mną jeszcze tydzień wolnego i znów do pracy. Tak wiec przez ten tydzień planuje codzienne spacerki, zeby nas dotlenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, ze jestem teraz w 12 tygodniu. X Magdalenka, pędź do dentysty, bo wiem co to ból zęba a chyba nic przeciwbólowego brać nie można? Poczytaj o tym, ja nie biorę lekarstw i sie na tym nie znam. X Na przeziębienie piłam czysty sok z cytryn i sok z żurawiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia3w
bola Was brzuchy? kurcze ,mnie pobolewa 3 dzien, niby to normalne, w niedziele lekarz mowil ze na 99% nie zagraza to ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nic kompletnie nie boli, oprócz nóg i tyłka po ćwiczeniach ;) Jak lekarz mówił, ze to normalne to sie nie martw i nie stresuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Mnie też brzuch nie boli. Malinova a jakie to uczucie jak dziecko się rusza? Rusza się po dotknięciu ręką brzucha czy jak? Ja jestem od jutra w 12 tyg może i coś u siebie zaobserwuje tylko nie wiem jak to wygląda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieżko opisać... Chyba to słynne porównanie do motyla jest najbardziej odpowiednie. Czujesz jakby cis trzepotało w środku i najlepiej leżąc na boku. Ręka jeszcze nie wyczujesz. No i w drugiej ciazy jest wcześniej lub dlatego, ze wiadomo co to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasitka
ciekawa jestem , kiedy ja poczuje ruchy, wtedy juz bylabym spokojna, a tak to jest stresik co tam u malego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Malinova to ja czuję takie coś jakby mnie tak musnęło w brzuchu, ale nie wiem czy to to, choć wydaje m i się jakby to było właśnie to :) słyszałam, że jak rękę się przyłoży to właśnie dzieciaczek w to miejsce uderza bo czuje ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane zycze Wam samych pomyślności i pięknych chwil w 2015 roku! :) żeby Nowy Rok był szczęśliwym Rokiem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
hej ciezarowki :) dokladnie ruchy na poczatku przypominaja trzepotanie motyla :) ale ja jeszcze nie czuje a mam 12 tydz . W pierwszej ciazy juz wtedy cos czulam ale nie bylam pewna czy to to . Co do imienia to jak będzie chlopak to mamy wybrane Olaf albo Leon , a dla dziewczynki najwiekszy problem bo nie podoba nam sie nic ,podobalo nam sie tylko jedno mało spotykane imie któe juz nadaliśmy zmarłej córeczce Oktawia . Mamy ogolnie zboczenie na punkcie aut i dlatego moze takie imiona jak Oktawia , Leon nam sie podobaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy_bunny
Najlepszego Wszystkim w Nowym Roku :) żeby był jeszcze lepszy niż poprzedni :). Mo imię Leon też się podoba :) Olaf też fajne. Ja też mam więcej imion dla chłopców, które mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Hey dziewczyny jak tam po sylwestrze:-) :-) :-) jak u was z waga ile przytylyscie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska6766544444444444
Mam pytanie dla mam, które termin mają na koniec lipca ( ja mam na 27-ego). Ile cm ma teraz Wasz maluszek i ktory tydzien Wam teraz wyliczył ginekolog? Bo mi coś nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie lipcowe ale i nie tylko mamusie i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Mój termin to 7.7.2015 :) Na forum trafiłam przez przypadek, szukałam informacji na temat 13 tyg ciąży. Dziś mam badanie, ja z moim partnerem jesteśmy bardzo zaciekawieni czy będzie wiadomo już czy to chłopiec czy dziewczynka :) Na ostatnim badaniu było sporo widać nawet to jak ssie kciuk i piękne pośladki i usłyszałam serduszko :)Podzielę się z Wami tą informacją jak już będę wiedzieć czy smoczek kupić w kolorze różu czy błękitu :D Niestety byłam sama, więc moja druga połowa już nie może się doczekać kiedy dziś usłyszy po raz pierwszy bicie serca :* Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Mi lekarka powiedziala ze na nastepne wizycie mi owiem jak dzidzia sie pokaze:) czyli jest szansa ze 12 sie dowiem czy bede miec parke:) moj maz powiedzial ze idzie zobaczyc czy wkoncu doczeka sie coreczki:-) :-) mi jest obojetne co bedzie byle zdrowe imiona mamy wybrane Klaudia/Karol:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Hej dziewczyny. Wybaczcie że się nie odzywałam ale nie miałam jak... Na usg się nie dostałam bo mieli jakiś problem ze sprzętem (jak nie urok to sra****). Tego samego dnia zaczęły się okropne bóle. Następnego dnia zauważyłam że coś jest nie tak z moimi piersiami, ale nie tylko z nimi. Wstałam rano jak gdyby nigdy nic. Czułam się świetnie jakbym w ogóle w ciąży nie była. No i się zaczęło. Diabelskie wymioty równoczesne z biegunką, temperatura, ból brzucha. Tak jakby mój organizm się czyścił. Dzidzi sprawdzili tylko tętno takim detektorem :/ żadnych leków nie przepisali, no nic. Kazali tylko dużo pić i wypoczywać. Mam się zgłosić na kontrolę po 10-14 dniach. Kompletnie nie czuje że jestem w ciąży. Żyły z piersi pozanikały, brzuch się jakby zmniejszył, nie wiem co mam o tym myśleć :( nie wiem co bym zrobiła gdyby mój synuś odszedł. Nie zniosłabym tego drugi raz i to tak szybko po stracie pierwszego dzidziusia :( jedyne co mi pozostaje to czekać , ale to jak wieczność :( Co do kilogramów to ja znów zgubiłam 2 kg czyli w sumie około 6 kg od początku, ale to przez te szatańskie wymioty. Trzymajcie się dziewczyny. Narazie nie będę się tu udzielać dopóki nie pójdę na kontrolę. Po prostu mam złe przeczucia i jakoś tak na ten czas wole się zamknąć w sobie. Co by nie było z moim syneczkiem to wam życzę szczęśliwych rozwiązań i ogólnie żeby wszystko się wam układało po myśli. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaljuba
Witam Was w Nowym Roku i składam najlepsze życzenia noworoczne! Długo się nie odzywalam bo i nic ciekawego się nie działo. Zarodek ten rok zaczął sie kiepsko dla mnie. Leze w łóżku z paskudna grypawwłaściwie to śpię caly czas i kicham dużo. Tak ddużo że dostalam krwawienia i w sylwestra wyladowalam na IP. Na szczęście krwawienie ustało a ja miałam okazję podejrzec malenstwo :) pięknie sobie tancowalo. Mam termin z OM na 22 lipca 31.12 zaczął sie dokładnie 11 tydzień malenstwo ma 4.1 cm co dokładnie odpowiada 11tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Lipcoweczka trzymam kciuki za Was twoj synus napewno ciagle jest i fika sobie tam a Ty sie zamartwiasz ale taki juz nasz los bedziemy sie martwic dopuki nie ujrzymy maluszka a jak da nam w kosc to jeszcze bedziemy wspominac i napewno wszystko bedzie dobrze trzymaj sie cieplutko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Najgorsze jest to że go nie widziałam. Tak to bym się trochę uspokoiła. Nic innego mi nie pozostaje jak czekać. Ostatnio miałam wrażenie jakby coś mi się tam ruszało ale to pewnie jelita od tej parszywej przybłędy biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
eh lipcóweczko kochana co ty musisz przezywac..wierze w to ze wszystko bedzie dobrze kochana. Wiesz co jak cos w jelitach sie dzieje to jest takie bulkanie a jak dziecko sie rusza to najlepiej polozyc sie na lewym boku , wyciszyc sie i wolno oddychac i jak bedziesz cos czula w okolicy paru cm od pępka to będa to raczej ruchy dziecka i jest to takie trzepotanie , albo jakby chomik fiknoł :) Ja na razie -2kg ale na pewno za dwa miesiace bedzie juz na + Do tych co miały prenatalne powiedzcie mi czy usg jest robione przez powloki brzucha ? Bo nie chce mi sie golic co chwile :P i ile mniej wiecej takie badanie trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
To bardzo możliwe że to mały fikał :) ale to by było trochę za wcześnie nie wiem w sumie. ja jak miałam prenatalne to przez brzuch i trwało około 15 min łącznie z długą próbą zajrzenia małemu między nogi ale nie chciał współpracować. Mi ten gin od prenatalnych mówił że od skonczonego 12 tyg przez powłoki chyba że zauważy coś niepokojącego to wtedy zrobi tez dopochwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
lipcóweczko ja bardzo wczesnie w pierwszej ciązy czulam ruchy takze bardzo mozliwe ze to maly sie wiercił :) ja wlasnie dzis zauwazylam ze cos tam chyba sie dzieje ale nie jestem pewna czy to dziecko wiec poczekam czy jutro beda czula to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie lipcówki! Jestem w 11 tygodniu ciąży i postanowiłam do Was dołączyć ponieważ można się tu dowiedzieć bardzo ciekawych i praktycznych rzeczy;) Termin wg lekarza mam na 30 lipca przynajmniej tak twierdził lekarz jak byłam na wizycie w 7 tygodniu. Teraz mam 22 stycznia więc może i płeć już sie sprawdzi;) To będzie moje pierwsze dziecko i chciałabym synka ale jak będzie dziewczynka też będę szczęśliwa byle by było zdrowe;) Mam pytanie czy któraś z Was miewa biegunki? Ja mam codziennie rano od jakiś dwóch tygodni i się zastanawiam czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
Szczesliwego Nowego Roku:* *lipcowka bedzie dobrze kochan *Malinowa-tez8ego sie dowiem kogo nosze w brzuszku *happy bunnu-mam podobny wiek ciazy-chyba bedziemy wspolnie rodzic *mamasitka tez bym byla spokojna czujac serducho *karolcia u mnie tez Leon brany jest pod uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaBan
hej dziewczyny, a ja dziś zaczynam drugi trymestr :) i zdaje mi się ze już czuje fasole :) w pierwszej ciąży poczułam dopiero w 20tyg ale teraz już wiem jak rozroznic ruchy od pracy np.jelit :) lipcoweczka a dlaczego nie pojdziesz na usg do lekarza albo choćby na pogotowie, zawsze możesz sklamac ze brzuch cie boli i mialas male krwawienie to zrobia usg na pewno to zobaczysz maleństwo.. z całego serca zyzce ci żeby wszystko było dobrze.. ja miałam już prenatalne i przez brzuch :) teraz 7go mam wizyte u gina i zobaczę moje szczęście, mam nadzieje ze już mnie upewni ze będzie jednak druga corka to będę wiedziała za czym mam się ogladac powoli :) dzis przyszla mustela-krem i oliwka -dla tych które nie znaja polecam jest rewelacyjna na rozstępy, w pierwszej ciąży sprawdzila się super a tendencje mam duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
U mnie bylo dopochwowo ale na nastepnym usg takim dodatkowym bo na prenatalnych sie wiercil obracal i na tym dodatkowym juz przez brzuch moja lekarka zawsze bada na fotelu przynajmniej do tej pory tak bylo pewnie mnie tez teraz bd badac bo mialam antybiotyk na infekcje grzybicza a niewiem co jest nie tak zmieniam bielizne 2 razy dziennie a znow jest nawrot dotad stosowalam zel do higieny intymnej dla kobiet w ciazy ale to niepomaga od paru dni podmywam sie szarym mydlem i przynajmniej nie swedzi tak bardzo niemoge kochac sie z mezem bo boli a nawrot napewno nie nastapil od tego ze on by mnie zarazil bo on tez sie leczyl a pozatym kochalismy. Sie w gumie zeby na wszelki wypadek sie niezarazic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1006
lipcoweczko idz do jakiegos lekarza, albo ip bo jak powiesz ze bylo plamienie to odrazu zrobia usg, nie wiem czemu bez usg kazali czekac tak dlugo, bez sensu, a masz lekarza prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Na IP jestem stałym bywalcem przez krwawienia, plamienia i bóle związane z problemami z lozyskiem. Jednego lekarza mam prywatnie (bardziej mu ufam) drugiego mam na nfz. Właśnie ten prywatny miał problemy z usg i użył tylko detektora (nie wziął kasy na wizytę) a ten na nfz jest na urlopie, poza tym to du** nie lekarz. Chodzę do niego tylko po skierowania na badania w sumie żeby trochę zaoszczędzić. Jestem w 15 tyg a od nfzciarza nie mam jeszcze karty ciąży :/ prywaciarz mi wystawił w 7 tyg.. skoro tętno było ok to tez nie mam co panikować juz poczekam do terminu usg. Nawet jeśli coś się stało z dzidziusiem w międzyczasie "odpukać" to wolę mieć jeszcze ten tydzień na ewentualne oswojenie się i wzięcie takiej możliwości pod uwagę. Nie powinnam sama ma siebie ściągać nieszczęścia i mówić o poronieniu ale po poprzednim mam problemy z macicą i łożyskiem po czyszczeniu. Tak przynajmniej twierdzi mój prywatny gin że przez łyżeczkowanie mam nisko łożysko, odwarstwia się itd. Ciągle jednak raz na jakiś czas czuje te dziwne uczucie w okolicy pępka. Nie wiem czy to ruchy czy jelita od tej choroby. Gdyby to już był późniejszy tydzień gdzie ruchy są wyczuwalne bez zastanowienia przynajmniej bym się nie martwiła bo by mnie uspokajało że synek się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia3w
mama na kafe, ja tez mam infekcje, czekam na wynik posiewu, swedzi minimalnie,taki dyskomfort czuje, co mozna brac w ciazy bo wizyte mam dopiero w przyszlym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka 85
Ja czytalam posty dziewczyn z lipca2014 przed porodem zaraz po porodzie i....przerazilam sie:( Bolace sutki,odpadajace kikuty z pepuszka,oklady z zimnych pieluch tetrowych i spanie po3godziny w nocy:( Wiem,wiem chcialam bardzo dziecko,ale to jest moje pierwsze i martwie sie,ze nie dam rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×