Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LIPCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość lipcoweczka2015
Hej dziewczyny :) wieczorem moja dzidzia tak dawała popalić że aż uwierzyć nie mogłam :) mały jest bardzo nisko i jak się rusza to czuje jakby mnie kopał prosto w wiecie co :P na początku się śmiałam bo śmieszne uczucie ale później to już troszkę bolało chociaż te ruchy nie są mocne, co będzie jak podrosnie :D generalnie ja juz nie wymiotuje, a jeśli to bardzo rzadko, ale zauważyłam że jak zamiast wody napije się jakiegokolwiek soku to za jakiś czas wymioty nie uniknione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Witajcie:) U mnie też juz widać brzuch. Wczoraj załozyłam pierwszy raz spodnie ciążowe, bo już żadnych moich nie mogę dopiąć w pasie. Ale faktycznie, też wygląda jak po przejedzeniu, szczególnie jak siedzę ;) My w lutym mamy wesele, no i już się zastanawiam jaką tu sukienkę kupić. Najchętniej jakąś uniwersalną, bo inaczej to wydatek jednorazowy.No ale jak nie znajdę takiej to najwyżej taką stricte ciążową sprzedam później na allegro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaminge
Franiowa to pewnie szczuplutka jestes. Ja ciagle cos jem i czuje ze tyje a brzuch mam spasiony a nie jak ciazowy :-/ musze sie uspokoic z tym zarciem ale ciagle glodna jrstem :-( jak sie poloze na plecach to stoi mi taka kulka pod pepkiem :-) ale jak siedze to mam spaslaka zwyklego :-p Lipcoweczko super ze Twoj Maluszek szaleje :-) ja tez czekam na ruchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Lipcowka nie martw się. Jak porośnie to zrobi mu się ciasno i nie będzie mógł porządnie kopać ☺ Franiowa, my też mamy w lutym wesele. Sukienkę juz mam ze zwykłego sklepu, ma krój trapezowy, bo na ciążowe jest za wcześnie bo na mnie wiszą. Teraz sporo jest takich, rozejrzyj się po wyprzedażach, może coś się trafi. Szkoda inwestować na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Kasia - no niestety do szczuplutkich nie należę ;) i też mam coraz większy apetyt, mąż mnie czasmi goni za te słodycze. Już 2,5 kg na plusie. Ech, szkoda gadać, ja na wszysko prawie mam ochotę, poza rybami, no po prostu nie mogę znieść zapachu pieczonego łososia, a wczęsniej przepadałam za takim jedzeniem.. Podobno w drugiej ciązy brzuch pojawia się duzo wczesniej, bo co nieco jest juz rozciągnięte i tak nie trzyma juzw ryzach..nie mam z tym problemu, teraz we pracy szefowie wiedza, więc juz tak się kryję, bo kto ma skomentować to i tak skomentuje.. Zresztą to żaden wstyd przecież!!! ;) Aga, masz rację, przejdę się po skelpach, może w weekend. Lipcóweczka, nic się nie martw, jak maluch podrośnie i się przekręci to będzie wsadzał stopy między żebra. Też przyjemne odczucie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Oczywiście miałam na myśli, że się nie kryję z brzucholcem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balancee
Hej kochane! Zazdroszczę, że już częśc czuje ruchy i zna płeć. Jak tylko dowiem się kto tam siedzi to w nagrodę skoczę po pierwszy ciuszek ;) Ja wczoraj zapinam kurtkę a mam dosyć wąską i normalnie opięła się na brzuchu jak nie wiem, dobrze, że trzeci trym przypada na lato -tylko klapki koszulka albo sukienka i luz. Też mam wesele, ale w kwietniu i póki co się wybieram :) Wiecie koleżanka zaproponowała mi kupno łóżeczka z materacem po swoim dziecku. Właśnie zastanawia mnie jak to jest z tymi materacami -orientujecie się czy da się je jakoś wyprać czy lepiej kupić nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
No dzisiaj mam już spokój chyba maluch odsypia wieczorne wygibańce :) czekam na usg, może zrobią mi je dzisiaj, może jutro nie wiadomo. Bym się podpytała o płeć ale w sumie to nie wiem bo usg robią żeby znaleźć przyczynę krwawien i plamien wiec trochę mi głupio spytać. Moje spodnie sprzed ciąży są większe na mnie teraz :D taki psikus ;D kupiłam ostatnio jedne rozmiar mniejsze ale z gumą żeby nic mi brzucha nie uciskało. Jest nadzieja że w ciąży dobije do swojej wagi z przed i nie będzie widać, chociaż wszystko mi jedno byle bym nie dobiła do 70 :P zastanawiam się skąd ten maluch to wszystko bierze że taki tłuściutki, chyba mi tłuszczyk zabiera jak tak chudne :D ale lekarze mówią żeby się nie przejmować stratą wagi (w moim przypadku 6 kg) bo jeżeli maluch się rozwija prawidłowo, przybiera na wadze to nie ma powodu do strachu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga29ipół
Balancee łóżeczko spoko ale materac podobno nie bardzo się nadaje. Ja mam po córce wiem ze nigdy nie był zasikany ani na niego nie zwróciła, wiec jak uda mi się uprac obicie i je potem założyć to nie będę w nowy inwestować. A nie wiecie czy można oddać materacyk do pralni? Tylko pewnie cena prania jest taka ze wyjdzie na to samo jakby się nowy kupilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fischka1988
Cześć dziewczyny :) Ja wczoraj kupiłam dwie pary spodni z panelem na allegro, bo guziki ewidentnie odciskają już mi się na brzuchu :) ja mam dwa wesela w tym roku 18 lipca, więc raczej się nie załapię i 15 sierpnia - mam nadzieję, że pójdę z Kruszynką :) poza tym naczytałam się wczoraj o łożysku przodującym, które prawdopodobnie mam i strasznie się boję o Maleństwo. Mam nadzieję, że jednak za miesiąc lekarz powie mi, że się przemieściło i jest tam, gdzie być powinno :( Lipcóweczko daj znać, jak po usg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaminge
Ja bym materac kupila nowy. Roztocza, slina, pot... wszystko sie zbiera w nim. Lozeczko to co innego. Materaca w srodku nie wypierzesz. Ja przedwczoraj zamowilam dla mojej mlodszej corki wlasnie matersc pianka-kokos bo jak zdjelam poszycie do prania to w srodku ta kokosowa wysciolka cala sie kleila i byla ohydna... wywalilam go i na samej gabce spala dwie noce. Dzisiaj bedzie paczka bo juz kurier dzwonil. Materac 45 zl a przesylka 15 zl na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja077
ja mam złote wesele dziadków 10 lipca czyli teoretycznie ponad 2 tyg przed terminem, ale wątpię żeby się udało być- tym bardziej, że to 200km od mojego domu. Zresztą w lipcu mamy też swoją rocznicę ślubu, 25-lecie jednej ciotki i 15 lecie drugiej. A takie okrągłe rocznice u nas się robi w formie małych wesel- z orkiestrą i zabawą do rana- trochę mnie ominie przyjemności w tym roku. Jest za to szansa na wesele w czerwcu- co prawda z wielkim brzuchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaminge
Na poczatek dla dzidziusia kupie kolyske z coneco. Super sprawa. Potem dzidzia do lozeczka a dla sredniej kupie jakies inne spanie. ja nosze jeszcze swoje rzeczy. Ale czuje jakhym byla spuchnieta cala. Wg wagi przytylam jakies 3-4 kg ale jakas taka ociezala jestem, zero sily, checi.... moze cos ze mna nie tak? Jem czesto ale nie duzo i wymiotuje. Nie powinnam tyc. Sama nie wiem...moze sie obzeram a tego nie widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Dziewczyny, ja przed porodem starszaka kupiłam uzywany materac, był w bardzo dobrym stanie. ale to z pewnego źródła i uzywany jedynie 3 m-ce. wymroziłam go porządnie na tarasie, żeby zabić bakterie i roztocza i wszytko z nim było ok. Ale chyba nie zdecydowałabym się na zakup od obcej osoby..Kto to może wiedzić, co się z nim działo.. Lipcóweczka, choć lekarzem nie jestem to jesli chodzi o utratę wagi to bądź spokojna. Ja w poprzedniej ciązy z cukrzycą ciążową regulowaną jedynie dietą przytyłam w całej ciązy tylko 4 kg. Zaraz po porodzie wazyłam 10 kg mniej, a mój maluch urodził się cały i zdrowy. Także nic się nie martw! Hehe, całkiem imprezowy rok się szykuje;) Mnie niestety ominie 3-dniowe weselisko w rodzinie męża w górach, bo termin porodu jest dokładnie taki sam jak termin imprezy :( No ale małż mój jeszcze po cichu liczy, ze pojedzie sam( hihi), co jest ofkors wykluczone. Trzeba mieć priorytety w zyciu, co nie???? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
Kasiaminge mam tak samo tyje a niewiem dlaczego jem sniadanie i obiad jestem taka zmeczona...nie wyspana...mam nadzieje ze nie uslysze dzis prosze skierowanie do szpitala bo sie zalamie...moj syn w niedziele mial wysoka temp okazalo sie zapalenie oskrzeli i temp spadla tyle ze kaszle bardzo i przed chwila znow sie pojawila a antybiotyk mam do soboty rano a narazie zero poprawy jeszcze zeby ida dalej je ladnie duzo pije marudny troszke i tan katar sciagam katarkiem i ciagle go pelno i daje otrivin. Boje sie zeby nie bylo zapalenia pluc bo do szpitala niechce isc z domisiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
franiowa ofkors , za dobrze by mial :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaminge
Mama na kafe to witaj w klubie :-) mamy tak samo przerypane moja mlodsza coreczka wlasnie skonczyla antybiotyk trzy dni temu. Niby lepiej bylo a dzis znow kaszelmasakra i katar ja zalewa. Ona wykonczona ja tez. Zimy nie ma porzadnej to i nie wymrozilo zarazkow i tak sie kisza w powietrzu a my chorujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Franiowa mysle ze Twoj maz sobie zartuje z tym wyjazdem. Mojemu bym powiedziala ze chyba na glowe upadl hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaminge
To ja pisala o upadku na glowe ;-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na kafe
W niedziele pojechalam na dyzur i trafilam na pediatre tylko on wogole sie nienadaje do tego dzis ide prywatnie ostatnio na leki ponad 100 poszlo dzis wizyta 40 i pewnie leki jakies dojda i jeszcze spowrotem tego pediatre zatrudnili ja chodze do tego pediatry tylko przed szczepieniem jak wiem ze dziecko zdrowe zapisalam sie tam do osrodka bo leczy lekarz ktory sie mna opiekowal od urodzenia ale to jest internista i niechca mi pozwalac do niego chodzic bo pediatra w osrodku jest ... mojego meza bratanica omalo przez tego pediatre nie zmarla..niemam sil do naszej sluzby zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia lipiec
Dziewczyny u mnie z weselem jeszcze lepiej bo termin pokrywa sie z slubem mojego szwagra:( jestem juz na zwolnieniu wiec bede czesciej sie udzielac. Wczoraj mialam wizyte i male problemy bo mam za wysokie TSH . Musze zglosic sie do poradni endokrynologicznej. Miala ktoras problemy z tarczyca? Msm sie czego bac? Bylam dzis zrobic bafania anty TPO, Ft3, Ft4 i powtorne TSH. CZEKAM NA WYNIKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Fisherka ja też mam łożysko przodujące dlatego podobno slabiutko czuje ruchy według lekarzy ale w praktyce czuje je dość mocno jak na ten tydzień :) moje jest bardzo nisko, mam leżeć z poduszką pod pupą żeby się podniosło do 30 tygodnia mam na to czas :) może Ty też podkładaj sobie poduche pod pupe może coś pomoże a na pewno nie zaszkodzi :) usg zrobią mi dopiero jutro :/ szkoda bo chciałam podejrzeć co tam się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franiowa
Monia - a jaki mialaś wynik TSH? Ja za pierwszym razem 2,55, jak powtórzyłam 1,67, więc w normie. Może więc u Ciebie chwilowe zachwianie jak u mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fischka1988
Lipcoweczka2015 mojego łożyska lekarz w ogóle nie mógł dojrzeć teraz na usg, więc wysnuł wniosek, że to łożysko przodujące i już coś mówił o wcześniejszym porodzie przez cc. W internecie wyczytałam, że to może grozić krwawieniem długo przed terminem i wtedy dają jakieś sterydy w zastrzykach na rozwój płuc u dziecka i robią cc. Mam nadzieję, że przy następnym badaniu odnajdzie się jednak to łożysko na właściwym miejscu. Póki co nie plamię nawet. Może u Ciebie to z tego powodu? Ciekawe, co Ci jutro powiedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia3w
macie jaies pobolewania w podbrzuszu? ja na poczatku ciazy mialam ciagniecia a teraz to takie dxiwne klucia jakby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia lipiec
Ja mialam 2,8 wiec niby nic wielkiego ale kazala isc do endokrynologa bo u mnie mama choruje na tarczyce i moge miec to po niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcoweczka2015
Fisherka no właśnie tego się obawiam(y). Mam też problem z naczyniami bo najprawdopodobniej to naczynia bladzace, ale podobno łożysko jest tak niedojrzałe że ciężko im to potwierdzić dlatego czekamy. Mówili mi też coś o pepowinie że jest możliwość że jest "przyczepiona" do łożyska nie w tym miejscu co powinna, ale nic 100% nie mówią tylko przypuszczają takie możliwości. Jutro mają sprawdzić przepływy, które są moje które maleństwa. Mam się przygotować na wszystkie możliwości, że stracę ciążę, że urodze przedwcześnie lub że wszystko będzie w porządku. Gdybali tez że te problemy mogą być po wcześniejszym poronieniu i łyżeczkowaniu bo często się zdarza że patologie łożyska pojawiają się właśnie po takich zabiegach. Nie mam pojęcia. Z poprzednią ciążą nie miałam takich problemów, ale może dlatego że było za wcześnie żeby je rozpoznać, a ciążę i tak straciłam. Nie poddaje się, staram o tym nie myśleć, ale codziennie mam okropne sny, związane właśnie z poronieniem. Ostatnio mi się śniło że obudziłam się cała we krwi i aż wstałam i macałam czy juz mi nie leci taki był realistyczny. Ale mam nadzieje że to tylko sny i nigdy się nie sprawdzą. No i ja też mimo wszystko ciążę będę mieć rozwiązana niestety cc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogość
lipcoweczko mnie tez sie na poczatku snila krew, raz ze poronilam na fotelu ginekologicznym, ale nie ma sensu wierzyc w te sny, niektorzy mowia, ze bedzie na odwrot niz we snie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15031
hej dziewczyny ja tez nie tryskam energią i czuje sie jakbym byla co najmniej w 6 miesiacu. U nas znajomi maja slub w czerwcu ale nie pojdziemy bo to 150 km od nas po za tym ja po pierwszej ciazy wiem jak mogę sie czuc :P no i mozliwe ze od czerwca bede juz w szpitalu. Lipcóweczku kurcze dziwne ta z tą pępowiną , nich to dobrze sprawdzą zeby nie doszło do rozdzielenia pępowiny od lozyska ;/ Kochana ja tez mam okropne sny, ostatnio mi sie snila sala w szpitalu gdzie leżało pełno martwych dzieci ja je chcialam ratowac a pielegniarka powiedzila ze sie nie da nic zrobić..boje sie co ja bede miała w głowie jak dobije do tygodnia w ktorym streacilam dziecko ;/ chyba w wariatkowie wyląduje ..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karolcia to polecam Ci modlitwe do se Jozefa w ciezkich przypadkach, ja sie modlilam, bo balam sie poronienia tak jak poprzednio w 6 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×