Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mucha21212

Staraczki i ciężarne. Dzielimy się objawami

Polecane posty

Gość karina987
Mamazuzy na tym etapie ciąży oni nie.są w.stanie tak dokładnie określić wagi to jest wartość szacunkowa, najważniejsze, że rośnie Każde dziecko ma swoje tempo, a po Twojej córce widać,.że raczej rodzisz małe dzieci, także glowa do góry i zacznij wkoncu się cieszyć tą ciążą :) wiem wiem.... Ale chociaż zacznij myśleć pozytywnie :) Trzymam kciuki za wszystkie ciezarne i staraczki :) Justyna gratuluję :) ale duży bobas :) suuuper :) i maraton rozpoczęty :) Moja kluska waży już 7kg i póki co zdrowiutko się chowa :) Pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociara25
Nadzieja Blanki moje serdeczne gratulacje!!! Bardzo się cieszę... Życzę i tobie i malutkiemu duuuuuzo zdrowia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Karina razem z panią która robiła mi wczoraj scan stwierdziliśmy ze pewnie odetchne po 28 tyg,szkoda ze ten najgorszy dla mnie okres ciąży tak długo się wlecze.Myślę ze po tym tyg będę już spokojniejsza bo i dzidzia będzie miała większe szanse na przeżycie no i minie ten kryzysowy termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLIB
nadziejablanki serdeczne gratulacje ! życzę dużo zdrówka dla Was! wracaj szybko do sił. MamaZuzy tak jak pisałam to jest tylko waga orientacyjna równie dobrze Twoje Maleństwo może ważyć 800 g u mnie w żadnej z ciąży nie przykładali zbytniej uwagi to wagi. Te ostatnie ważenie koło 38 tygodnia gin bardziej brała pod uwagę ale to chodziło o cc czy aby dzidziuś nie jest za duży. Ale teraz mój gin wypytywał się mnie o jakiej wadze przyszły na świat mojej córki i to było dla niego kluczowe. Coś mi nie chcesz wierzyć, że będzie dobrze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Mlib mi się wydawało ze to "ważenie" dziecka teraz jest bardziej wiarygodne bo jest jeszcze małe i można wszystko dokładnie zmierzyć a właśnie pod koniec ciąży juz większe prawdopodobieństwo pomyłki no ale jak uważasz.Wytrzymam kolejne 3 tyg i zobaczymy ile będzie ważył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaZuzy no to tym bardziej jeśli to dopiero początek 26tc to ma jeszcze kupe czasu żeby przybrać. Moja w 20tc miała 336g więc zobacz jaka to różnica :) a jeszcze do tego doktorek powiedział żeby jakoś mocno się nie trzymać tych pomiarów bo na tym etapie zakres błędu to nawet 8 dni a sama wiesz ile przez te 8 dni maluch może urosnąć :) Głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociara25
Moja kruszynka w 20+6 tyg miała 350 gr!!! Lekarz mówi ze w normie więc bez stresu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Kociara,Mlib,Mucha kiedy macie kolejne usg? Ja bylam dziś u położnej i się ważyłam,okazało się ze schudłam półtorej kg w ciągu 2 tyg,musze zacząć więcej jesc to może i mały zacznie przybierać ale jak to zrobić jak apetyt u mnie zerowy prawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w uk scan 19 stycznia ale 19 grudnia robię w pl 3d!!! Już nie możemy się doczekać... Mama Zuzy może probuj wszystkiego po trochu a coś ci zasmakuje? Mnie za to dopada już troszkę strach przed porodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka2014
Nadziejablanki serdeczne gratulacje i zdrowka!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Kociara ja też już zaczynam myśleć o porodzie i zaczynam się bać.Mię chce znowu rodzic przez 3 dni :/ Justinka,Muamua jak sytuacja u was? Oj objadlam sie,zjadła bym jeszcze ale już się nie mieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Kociara ale też kiedyś musiałam przeżyć poród i nie wiedziałam na czym polega hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 2 grudnia mam 3D 4D usg i czekam na nie z takim zniecierpliwieniem jak na te zwykłe w początkowej ciąży :) Teraz też mam wizyty u położnej więc nie tylko doktorek daje mi posłuchać małej ale i położna. A porodem jakoś się nie stresuję. Niedługo zapiszę nas na darmową szkołę rodzenia. Ja nie czuję potrzeby ale chce, żeby mój się trochę oswoił z "sytuacją" a jak przyjdzie co do czego był moim największym wsparciem :) Jedno wiem napewno. Nie chce oxytocyny i cc też nie chcę, bo mam zamiar szybko zacząć ostro ćwiczyć, żeby odbudować mięśnie. Chyba, że coś będzie nie tak to wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy nadziei
Muszka a w ktorym jestes tygodniu? :)bo moj lekarz proponuje 26c na usg 4d a ja jakos nastawilam sie na grudzien a wtedy to bedzie 21tc... musze go przekonac do swoich racji.:pale sie nazarlam..jak swinia, w sumie zjadlam tylko jedna zapiekanke taka domowa ale wykorzystalam promocje na pomarancze i wykupilam 4kg i samym tym sokiem sie najadlam taki gesty :p nie wiem czy nie wraca do mnie infekcja bo znow tyle tego sie ze mni leje..a moje male mnie dzisiaj chyba polaskotalo, to chyba bylo to, fajnie tak :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muamuanew
Ja dzis mam 15dc i dzis mnie cos tknelo i zrobilam sobie test owu .... Wcześniej nie robilam... I wyszedl pozytywny:) ale boje sie ze pozytywny tez mogl byc wczoraj a my akurat wczoraj sie nie przytulalismy:( przez ten remont wczoraj padliśmy ale dzialalismy w 12,13dc... Nie wiem czy jeśli dzis test jest pozytywny to mozliwe ze mimo to jest juz za późno na starania ? Ze Np. Mogl byc tez wczoraj i wtedy jest juz za późno tak? A jak to jest jak wyszedl mi dzis pozytywny to moze byc pozytywny jeszcze po owu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Muamua ja miałam zazwyczaj 2 dni pozytywne i wtedy dzialalismy ;)powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mucha21212
Muamua mniej myśl więcej bzykaj :-P Przy nadziei będę wtedy dokładnie 22t2d czyli trochę wcześnie. Pierwotnie chciałam w trakcie 24 tygodnia ale ostatecznie stwierdziłam że chyba tyle nie wytrzymam. Kusi mnie teraz żeby w poniedziałek zadzwonić i przełożyć o tydzień... Ja się naczytałam w necie że najlepiej między 20 a 25tc a mój doktorek mówił że nawet do 30 ale dziewczyny piszą że bliżej 30 to już dziecko duże i kiepsko widać... No cóż...zobaczymy co zrobię w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy nadziei
Podpisuje sie pod tym co napisala Mucha rekami i nogami :) zdecydowanie za duzo myslisz i kombinujesz i liczysz zamiast po prostu na spontana dzialac..wiem wiem, latwo sie mowi ale moze wlasnie to jest metoda... no ja mam plan zeby powiedziec doktorkowi, zebyna chwile przelaczyl na 4d i jak bedzie dobrze widac to niech robi 4d a jak nie bedzie dobrze widac to w styczniu zrobimy tak jak on chcial. Ostatecznie przeciez moze sie okazac ze bedziemy czekac do tego 20ktoregos tygodnia a maluszek odwroci sie pleckami i d **a zbita :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
U nas w pl klinice robią 3d dopiero między 25 a 33 tc,czyli w sumie już bym Mógła gdyby było mnie stać. Mały dziś leniwy,tylko się wierci i wypina a ja ledwo czuje.Zresztą ja też mam dziś gorszy dzień jakoś.Staram się myśleć pozytywnie ale jakoś mi nie wychodzi,żebym czasem jakiejś depresji ciążowej nie dostała :/ Niby widziałam ze jest ok,a tu znowu zmiana w *****ch małego i znowu dziwne myśli,a serduszko bije jak trzeba.Mam nadzieje ze jutro wróci wszystko do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
U nas w pl klinice kosztuje ok 90f,w angielskich prywatnych różnie ale też ok 100 f albo i więce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy nadziei
Ja nawet nie wiem ile kosztuje ale zapytamy :)tylko kiedys pacjentka wychodzila i miala robione polowkowe i miala zdjecie w trojwymiarze i placila tyle co zawsze to nie wiem. A ja jestem dzis wkurzona bo bylam n uczelni i przyszla moja kolezank z ospa...ja nigdy nie chorowalam na nia i mam nadzieje zenie zlapalam tego. Ale teraz nerwy beda przez kilka dni czy sie zarazilam czy nie...no i prosilam ja zeby pojechala do domu ale zostala to ja musialam wyjsc i teraz jeszcze sie okazalo ze musze napisac jakas dodatkowa prace przez to z mnie nie bylo. Obym tylko sie nie zarazila, a siedzialam kolo niej i rozmawialysmy jakies 15 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Przy nadziei a kto mądry chodzi z ospa do ludzi?Rozumiem gdyby jeszcze nie wiedziała że jest zarażona ale z tego co mówisz to ewidentnie było widać chorobę.Z ospa nie powinno się w ogóle wychodzić,tym bardziej o tej porze roku bo bardzo latwo ja przeziebic. Kociara jak masz jakąś polska klinikę w pobliżu to możesz się zorientować. Mnie się wczoraj położna pytała czy się czasem do pl na święta nie wybieram,ale gdzie w 30-31 tc lecieć samolotem,mogliby mnie już nie wpuścić,poza tym bilety strasznie drogie zapewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy nadziei
Wiedziala wlasnie... porazka. Teraz modle sie zeby to na mnie nie przeszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Przy nadziei to koleżanka głupio zrobiła,kiedy moja mała miała ospę to koleżanka która była w ciąży nie przychodziła do nas żeby się nie zarazić mimo że już chorowała ale zawsze mogłaby dostać półpasiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLIB
witam po weekendzie! MamaZuzy ja mam dopiero kolejną wizytę 15.12, 3 długie tygodnie.. ale pewnie zlecą nim się obejrzę! Jak tam ruchy Twojego Maleństwa? ja jeszcze nie czuję, choć w drugiej ciąży poczułam mniej więcej w 14 tygodniu. kociara25 ja przy pierwszym dziecku to się porodem w ogóle nie przejmowałam, ale przy drugim to już dupkę trzęsłam od momentu zapłodnienia bo wiedziałam co mnie będzie czekać ;) ale damy radę! ja mam tylko wizję, że nie dojadę na czas. Z Gabi wparowałam do szpitala z 10 cm rozwarciem.. także też już stracha mam ale staram się nie myśleć ! muamuanew popieram dziewczyny więcej działania i mniej myślenia! winko przed i relaks w trakcie murowany ;) przy nadziei aż mi ciarki przeszły jak przeczytałam o tej nieodpowiedzialnej dziewczynie! Ja miesiąc temu kiedy w szkole i przedszkolu u nas pojawiła się ospa myślałam, że osiwieję. Moje dziewczyny nie miały i ja podobno też nie. Szybko córki zaszczepiłam a sobie zrobiłam test na przeciwciała. Na wyniki czekałam 3 tygodnie ale okazało się, że musiałam przechodzić ospę bezobjawowo więc odetchnęłam z ulgą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania20pare
no długo mnie tu nie było ale miałam problem żeby dostac się na kafe ;) ja od 16 dc biorę luteine 3 razy po 2 tabletki. A od 18 dc mam strasznie obolale piersi zwłaszcza sutki i brodawki mi ściemniały nawet mój M to zauważył ;P wczesniej chodziłam czesto siku co godzine nieraz. I tak się zastanawiam czy to możliwe że te objawy to po luteinie? w zeszłym miesiącu tez brałam luteinie i tak nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniołka Olivierka
Mlib no mały len w dalszym ciągu ale rozmawiałam ze szwagierka wczoraj,ona miała łożysko z przodu i mówi że ledwo czuła ruchy na tym etapie a dopiero ok 30 tc jak mała podrosla to zaczęła lepiej czuć.A jak pytałam teściowej to mówiła ze Iwona bardzo dobrze czuła :/ i mnie tym zmartwila.No i jej córka się urodziła 4,200 wiec spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×