Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Tabletki BELARA? ktoś brał?

Polecane posty

Gość grymałka
skoro lekarz potraktował Cię tak obcesowo to zastanów sie czy wrócić do niego po tabletki? a brałaś już wczęsniej antykoncepcję hormonalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też badania robiłam na własną rękę, przecież jeśli ginekolog jest prywatnie to nie daje skierowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może skierowania nie daje, ale nie powinien też dać recepty na tabletki, jeśli nie zobaczy wyników badań, bo niby na jakiej podstawie stwierdza, że akurat te tabletki są dla danej osoby odpowiednie? Ja bym zmieniła lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofii
Hej dziewczyny brałam już tabletki antykoncepcyjne,ze względu na trądzik na brodzie,który niestety tylko po tabletkach znika.Moje pierwsze to Diane 35(w wieku 20 lat) potem jakoś Atywia,kilka lat przerwy i teraz znów chcę podleczyć ten cholerny trądzik.Ogólnie dobrze znoszę tabletki,no może po Atywii głowa mnie częściej bolała.Jak byłam małolatą(teraz ma 35 lat) to nie zwracałam kompletnie uwagi na skutki uboczne,teraz jest inaczej.Ulotka powala...zakrzepica,nowotwór szyjki macicy,piersi...masakra.Mój lekarz to raczej dobry fachowiec a jakoś badań nie przepisał,w sumie to żaden nigdy nie przepisywał.Zrobiłam na własną rękę:morfologia,ob,glukoza,cholesterol,próby wątrobowe oraz krzepliwość krwi.Jest OK,ale jakoś takie lęki przed braniem,żeby tylko przez głupi trądzik nie zrujnować sobie zdrowia.Ja mam przepisaną Angilettę,ma ten sam skład co Belara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nauczyłam się omijać tę rubryczkę w ulotkach :) kiedyś namiętnie czytałam, a potem bez przerwy doszukiwałam się skutków ubocznych i pojawiało się wszystko na raz. Teraz dopiero jak pojawia się u mnie jakiś niepokojący objaw wtedy szukam czy to może powodować jeden z leków który przyjmuje. Nawet w ulotce jakiegoś suplementu można przeczytać o możliwych ciężkich powikłaniach, po prostu muszą poinformować nawet jeśli prawdopodobieństwo wynosi 0,0001 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja biorę Belarę i w moim przypadku też rzeczywisćie widać że cera jest w dużo lepszej kondycji, to jedyny ale pozytywny skutek uboczny przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja bym się zastanowiła, czy rzeczywiście taki dobry fachowiec, skoro się ogólnym stanem zdrowia nie zainteresował. Mój to nawet o bóle głowy pyta, ale nie od razu trafiłam na takiego wnikliwego :) Faktem jest, że często się cera po tabletkach poprawia, ja po Vibinie też mam lepszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
no w sumie też mogę to potwierdzić, bo biorę belarę i problemów z cerą nie mam już teraz żadnych. tabletki bardzo mi pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brałam belarę rok, bardzo polecam. Ani nie przytyłam, ani nie zmniejszyło się libido (choć zawsze na wysokim poziomie ;P ) a cera piękna (większych problemów nie miałam, pojedyńcze pryszcze przy okresie, ale teraz już nie ma). Bardzo ważne jest, żeby ginekolog zlecił badania krwi, ponoć istotne jest, żeby bilirubina była w porządku. Po roku moja zapobiegliwa i bardzo dobra Pani ginekolog zaleciła dwumiesięczną przerwę (tłumaczy to ostrożnością), więc ufam jej, ale już po następnym okresie znów będę mogła przyjmować. Raz jeszcze, polecam, u mnie nie było żadnych skutków ubocznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  Natalia
Brałam te tabletki 10 miesięcy. Zaczęłam w marcu i przez pierwsze 4 miesiące powiedzmy, że ok, trądzik się zmniejszył, włosy przestały wypadać, ale waga nieco mi podskoczyła i nie mogłam wrócić do wcześniejszej pomimo delikatnych wyrzeczeń, po tym czasie się zaczął się koszmar waga nadal nie chciała spaść jeszcze trochę urosła i zaczęła mi się strasznie woda zatrzymywać w organizmie. Objawiało mi się to obrzękniętymi i spuchniętymi nogami szczególnie w okolicach kostek, myślałam że wybuchnę. Początkowo nie wiedziałam, że to przez te tabletki, myślałam że przez te upały, ale przyszedł wrzesień i nadal to samo i w listopadzie powiedziałam o wszystkim ginekologowi i miałam przerwę od końca grudnia do marca. Do lutego czułam się rewelacyjnie wszystko wróciło do normy, ale w marcu zaczął pojawiać się uporczywy trądzik i włosy zaczęły wypadać, zadzwoniłam do lekarza poleciła wykonać badania na TSH, testosteron i DHEA - SO4 i niby wszystko w normie i przepisała Alpicort E do wcierania i Yasminelle 2 op, po których kolejna wizyta, trądzik wydaje się mniejszy, nogi nie puchną, nie tyję, ale włosy nadal bardzo wypadają masakra do tego mam mało włosów i są cienkie z natury wiec zaczynam mieć doła, że będę niedługo łysa. Wizytę mam za 2 tyg i nie wiem co dalej mam dość tych lekarzy, a belary już nigdy nie wezmę, choć jak ją brałam to chociaż włosy nie wypadały, a yasminelle nie działa na włosy. Chce pójść jeszcze w ciągu tych 2 tyg. przed ginekologiem do endokrynologa i zobaczyć co on powie, bo podejrzewam androgenowe łysienie kobiet typu rozlanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja na belarze też bardzodobrze sie czułam, nie miałam żadnych problemów ani z rosnącą wagą, ani z obniżonym libido, najwidoczniej miałam bardzo dobrze dopasowane tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy polecacie je jako pierwsze tabletki? Jak sie po nich czułyście od pierwszych dni przyjmowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze kazda z nas też tak uważa ze jesli wybierać to najlepsze dla nas sposoby antykoncepcji. Dlatego ja wybrałam tabletki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja z łaśnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że na belarze od samego początku dobrze się czułam,raz zdarzyły się jakieś plamienia ale to wszystko, nie miałam żadnych bóli ani zmian nastroji, ale pamiętaj że zawsze jest to kwestia indywidualna. ja bym z czystym sumieniem poleciła ci belarę na pierwszą antykoncepcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze trzeba naprawde dać czas organizmowi żeby przyzwyczaił się do tabletek. Różne moga być objawy ale to mija. Ja biorę Belare i jest wszystko w porządku. Okres przystosowawczy przetrwałam bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
u mnie praktyfcznie to samo, może z raz wystąpiły jakieś nadprogramowe plamienia, ale to wszystko, a na tabletkach zostałam do dzisiaj bo uważam, że lepiej nie mogłam trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy któras z Was dziewczyny zauważyła po belarze nadmierne wypadanie włosów? Ja mam masakre zrobiłam tsh, morfologie,crp, ob, żelazo i wszystkie wyniki są ok i co mi przyszło do głowy to własnie to, że może od tych własnie tabletek tak mi włosy wypadaja prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
dziwne ja u siebie nie zauważyłam niczego takiego, więc u mnie przy belarze nie było mowy o nadmiernym wypadaniu włosów. może się sporo stresujesz albo coś podobnego, może kup sobie jakiś suplement i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę cynek, biotebal, witaminę d, krzem , kupiłam szampon wax, odżywkę wax i nic może znacie jakies lepsze suplementy na włosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy powinien przechodzić badania przed przepisaniem tabletek antykoncepcyjnych. Ja jestem obciazona żylakami i dlatego właśnie tak jak pisała wcześniej koleżanka dostałam Belare. Jestem pod stała opieka lekarza ale czuje sie bardzo dobrze. Już sie odstresowałam tym że biore tabletki bo jak człowiek sie naczyta różnych rzeczy to sie potem boi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie ma po co czytac i słuchać. Trzeba iść do porządnego lekarza i jego słuchać. Ja przymierzam sie do antykoncepcji hormonalnej, bo wczesniej innych metod używałam ale źle sie czułam. Powiedz mi cos wiecej o tej Belarze? Najbardziej ciekawi mnie stan skóry podczas ich brania. Nie chce znowu leczyć trądziku bo to nie jest łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz, że ja najpierw Belare dostałam właśnie po to, żeby wyleczyć tradzik. dopiero potem jak skóra zaczela sie poprawiac stwierdziłam że bede nadal ja brała w celach antykoncepcyjnych bo bardzo dobrze po niej sie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia626
Ja brałam 1,5 roku Yasminelle i zaczęłam plamić. Lekarz zmienił mi właśnie na Belarę iza kilka dni zaczynam brać. Ciekawe czy coś się zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie nie było żadnych plamien. Brałam wcześniej Diane-35 i koszmary przeżywałam. Od samego początku łykania Belary obyło sie bez niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
jak lekarz odpowidnio dobierze antykoncepcję to nie powinno być żadnych problemó, ja biorąc belarę nie odczuwam nic takiego. częśto dziewczyny narzekają, że przy antykoncepcji tyją, a ja nawet schudłam, chodząc na siłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey! :) Czytam Wasze opinie o tab. Belara i jestem nieco zaskoczona. Biore Belare od roku i nadszed£ juz kres w walki z sama soba. Jutro ide do ginekologa, by zmienic tabletki na inne. Waga wzros£a o 6kg, robie co moge i spasc nie chce. Faktem tez jest,ze urodzi£am dwojke dzieci wiec moze i to ma wp£yw na problem z kilogramami. Czasem czuje jakbym puch£a! A libido... Jeejki dziewczyny ono nie istnieje po prostu. To mnie za£ama£o,bo zawsze by£am bardzo "aktywna" :) a teraz... Nie tykac. Takze ja mam z£e doswiadczenie z tymi tabletkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja się na nich czuję dobrze, waga mi spadła o kilka kg, ae tak jak pisze jak chodzę regularnie na siłownię, poza tym libido też mam na wysokim poziomie, stąd też trudno mi zrozumieć ze u ciebie ten efekt jest nieco inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam bardzo duże problemy z trądzikiem po tych tabletkach. Wczesniej miałam Teenia i nic takiego się nie działo. Libido kiepskie, sucho etc. Najwyraźniej dla mnie one nie są dobre. Niestety kupiłam więcej opakowań na zapas. Stąd pytanie: czy ktoś chciałby nabyć 2 opakowania ? Cena jak w aptece, 36 zł. Szczegółowe info na maila: doominiqa@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fregata
aż się dziwię, że masz trądzik po tych belarze, u mnie zadziałąłą wręcz odwrtonie, pozbyłąm się szybko trądziku co było moim kompleksem od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też właśnie pod kątem leczenia trądziku były przepisywane, teraz nawet czasem wychodzę bez makijażu co wcześniej było nie do pomyślenia, także poprawa i to ogromna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×