Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Susan07

Nowe zycie po... czyli jak zyc zdrowo z usmiechem na ustach.

Polecane posty

Widze, ze walczysz z homocysteina :) Pomysle nad pytaniami i je zadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka1214
No wiem na jakis czas wyrzucilam weglowodany zrobie taka wiosenna dziekuje a jaka zrobie faszerowane pieczarkami ale tam tez trzeba dac majonez kurde nie moge sie go pozbyc a jak sama go zrobie to bedzie zdrowszy moge wtedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka przecież tyle razy Ci pisano SWÓJ MAJONEZ MOŻESZ JEŚĆ tylko oszczędnie jeśli się odchudzasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka1214
Dobrze ale wiesz wolalam sie upewnic a dlaczego swoj jest taki lepszy mniej kalori czy o chemie chodzi ?i dobry ten przepis moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobry przepis ,każdy majonez zawiera jajko,oliwę i musztardę a przeczytaj skład sklepowego majonezu i będziesz wszystko wiedziała agatko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka1214
Oki to jutro go robie tylko myslisz ze wyjdzie jak dodam oleju rzepakowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka spokojnie może być rzepakowy ja osobiście daję oliwek z oliwek i czosnek ale są rożne smaki i aromaty jak to się mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam z rekolekcji dostałam odpust zupełny ! i jestem święta ;) rehabilitacja też zaliczona i ogarnęłam Rossmana musialam zakupić różne BIO i mój ulubiony pasztet grzybowy z s**take i pieczarkami ,na biedę lubię mieć :) i na probę wzielam warzywny z czosnkiem niedzwiedzim który używam gdzie się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry swieta Gerdo i cala reszto :) Pochmurny czwartek, ale ponoc ma byc cieplo. Dzisiaj jestem mega zajeta, ale to dobrze, nawet sie nie obejrze i nadejdzie ukochany piatek :) Milego dnia Wam zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie coraz bliżej weekendu,u mnie pogoda średnia ale na rower można isć,więc na dwie godzinki trzeba sie ruszyć. Dzisiaj będę próbować piersi z kurczaka na mące orkiszowej,:) Udanego dnia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerda1966
Witam w ten pochmurny czwartek oczywiście boli mnie głowa na zmianę ciśnienia :( jak spadnie deszcz to będzie dobrze aby do deszczu ! nie chcę brać prochów ... miałam dziś skończyć myć okna ale pogoda nie sprzyja to sobie napiszę menu na święta i zakupową kartkę :) i zrobię sos grzybowy z s h i t a k e bo za mną chodzi z kaszą gryczaną i kiszoną kapustą albo ogórkiem kiszonym z cebulką mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może wszyscy zamieścimy menu świąteczne i będziemy się wzajemnie inspirować :) ??? co Wy na to kochani ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerda u mnie szału nie będzie tradycyjnie raczej ,zresztą sie uwidzi bo czasu jeszcze jest do świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka1214
Hej zrobilam ten majonez Wygladal jak majonez ale smak okropny chyba musi byc zwykly olej bo z oliwa byl strasznie gorzki a gerda ile mam go blendowac ?bo ja sie troche boje ze moge sie zatruc przez surowe jajko a mialam wiejskie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerda1966
jajko trzeba sparzyć na sitku ja też się biję zatrucia a ,że gorzki wyszed to znaczy, że oliwa gorzka byla rożne są jej rodzaje też tej gorzkiej nie lubie nawet sałatki wychodzą gorzkie brr, no agatka ja robie w termomiksie i nie umię robić blenderem więc ile czasu nie pomogę wiem,że jakoś gora dol trzeba robić u mnie nóż sam sie ustawia więc zawsze wychodzi moze Deep pomoze ? albo Magda : http://www.mojegotowanie.pl/wielkanoc/domowy_majonez_wedlug_magdy_gessler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka1214
3Min miksowalam nie za krótko? i bylo gotowe wrzatkiem sparzyc ?ja umylam ciepla woda.a oliwa z biedry dzis zobacze z olejem chyba ze sa jakies zdrowe bez smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry w ten piekny, deszczowy dzien :) Chudne! Jeszcze troszke i dojde do wagi sprzed rzucenia palenia! A co najlepsze, zaczynam miec kontrole nad swoim apetytem. Jade dzisiaj do Ikei po pare rzeczy, wiec dzien bedzie nieco zajety. Co do menu wielkanocnego, to nie mam wielkich planow, jajka :) Jakies fajne surowki, na pewno nie bede szalec z majonezem, wiec jarzynowej nie bedzie, zreszta u mnie w rodzinie, oprocz meza, nikt za bardzo majonezu nie je. Zrobie tez zurek, upieke kaczke z jablkami w ramach wielkanocnego grzechu i czekoladowe ciasto z maki kokosowej w ramach zdrowego grzechu :) Za duzo nie, bo meza nie ma i bede sama z dziecmi. Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w pochmurny Piątek,jaki by nie był to piąteczek zawsze fajny jest ;) Agatka jest dobry sposób na zrobienie niskokalorycznego majonezu własniej roboty a więc tak Składniki: 2 żółtka 40 g 1/2 łyżeczki soli 1/2 łyżeczki ksylitolu (cukru brzozowego) 3 g 1 łyżkę musztardy 15 g 1 łyżkę octu szklanka dobrej oliwy 215 g Agatka,do naczynia wlej żółtka, dodaj sól, cukier i musztardę i miksuj na gładką masę, powoli dolewając oliwę. Gdy dolejesz połowę oliwy, dodaj ocet i kontynuuj dodawanie oliwy, ciągle miksując masę. Majonez przelej do słoiczka i przechowuj w lodówce do 3 dni. Przepis dobrze sprawdzony u mnie w domu,wychodzi bardzo dobry majonez,a teraz małe dane, 100 g dietetycznego majonezu ma około 90 kcal, a łyżka 20 g – 18 kcal,więc idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZROBIE GO !!! no ten majonez oczywiście! tylko mam pytanko Deep ja nie mogę octu to mogę dać cytrynę ??? Witam w deszczowy piątek ale to zawsze PIĄTEK :) :) :) aby do 14stej i weekend :) Ja w święta będę tylko z mężem syn z synową jak wiecie w Anglii, a moi rodzice dostali sanatorium od 2.kwietnia ! i siora nie przyjedzie bo mąż w morzu ( marynarz) to też za dużo kombinować nie będę ale susana kaczka i żurek muszą byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka1214
Dobrej oliwy czyli jakiej jak pisalam wczesniej z oliwa z oliwek jest gorzki a patrzyles ten przepus co ja wyslalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam z Ikei, jechalam tam ikeowskim autobusem, weszlam, poprosilam o bilet, a Pan powiedzial, ze dla mnie ma ulgowy :D No to wzielam ulgowy, a co :) Kupilam malutki stoliczek na moj mini balkon, a teraz lece po skrzynki z kwiatkami. Po poludniu dzis mam robote, ale co tam, grunt, ze wszystko idzie sprawnie. Majonezu nie robie, chce jeszcze troche schudnac i sie pilnuje, przyjdzie pora i na to. Wiem, ze mozna lyzeczke, ale jakos narazie mnie nie kusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerda tak możesz dać cytrynę,chociaż u mnie nie dawali cytryny tylko ocet,ale wiem ze koleżanka dawała cytrynę i było ok,dobrze by było jak nys miała wyciskarkę do cytryny,powiem ci fajna sprawa,kupiłem ostatnio i zadowolony jestem psikasz jak perfumy i wykorzystujesz maksymalnie cały sok z cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka twoj przepis co wysłałaś też może być jak najbardziej,ale spróbuj ten co ja wysłałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na święta raczej sałatek warzywnych nie będzie z racji z tego ze wiecie jakie mam podejście do majonezu,wiec jaja gotowane z musztardą to napewno,żurek,i może gołębie się zrobi.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym zrobiła jakies dobre gołębie wege ale nie znam sprawdzonego przepisu ... a u mnie jarzynowa salatka musi być! z olejem lnianym tez smakuje wybornie :) agatka w biedrze ta litrowa oliwa ktora jest zawsze na stanie jest strasznie gorzka też jej nie lubię okropna jest ale bywa w biedrze i pyszna oliwa kupiłam 3 jak był tydzień włoski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Troche chmur, troche slonca, dzien pod haslem dalszych porzadkow wiosennych. Trudno mi sie jednak dzisiaj zebrac do czegokolwiek, wczoraj dalam sobie troche w kosc i nadal czuje sie nieco zmeczona. Ale to, mam nadzieje, przejdzie! Milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w Sobotę weekendowo,u mnie dzisiaj trochę porządków wiosennych ale ogólnie lajt,trochę dzisiaj znów pobiegam pod wieczór,bo ogólnie prawie cały tydzień dośc intensywny rower i bieganie w jednym,a jutro regeneracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×