Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Gość lawlii
Hej dziewczyny, melduje sie i ja:) od tygodnia jestem juz na zwolnieniu, leniuchuje do granic mozliwosci, pomalu rozgladam sie za roznymi rzeczami. Pogoda jest fatalna szkoda gadac. Dzisiaj bylo u nas wszystko - deszcz, grad, snieg chyba tez padal chwile;) a teraz swieci slonce od kilku godzin, ale chlodno jest. Maz ogarnia nasza hacjende, poki co jeszce mieszkamy z moja mama. Boje sie troche, bo bede miala od niej pare km, na wsi, a to bedzie moje 1. dziecko. Czulabym sie pewniej, gdyby byla jednak blizej, no ale coz. Z dzieckiem wszystko oki, na wizycie ktora mialam 24.3. wazyl niecale 500 gram ;))). Rusza sie dosc regularnie, oczywiscie najczesciej wtedy, gdy cos zjem. Ostatnio jednak bardzo byl niespokojny, gdy sie stresowalam, wtedy mocno sie obijal o brzuszek:( lozysko tez mam na przedniej stronie. Chcialabym tez urodzic przez cc, nawet juz nie chodzi o lek przed porodem naturalnym, ale boje sie o wzrok, choc moja wada nie jest wskazaniem do cc. Zobaczymy moze sie uda cos wykombinowac. Pomalu i sukcesywnie bede kupowala rozne rzeczy dla maluszka, bo wydatkow mamy sporo rowniez do domu, na raz sie za duzo rzeczy zebralo:/ No z dolegliwosci to rozleniwily mi sie jelita, sa takie nieraz obolale, do tego mam zaparcia czesto, zgage, wzdecia. No i bezsennosc, mecze sie w nocy strasznie.. Czasem jak sie budze w nocy to mam watpliwosci, czy w ogole spalam cokolwiek, zaciera mi sie to. takie buty. Ogolnie sie boje troche, jak sobie poradze, jestem zielona jak groszek. Poradzcie, gdzie kupic dobre i niedrogie butelki dla maluszka? Zazdroszcze tym, ktore w sumie juz na dniach urodza... Ja jeszcze prawie 4 mc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Ja używałam Avent Philips przy 1 synu, teraz też kupiłam tylko jedną Avent Natural, laktator tez mam ręczny z Aventu, więcej nie kupowałam, bo zamierzam karmić piersią, nawet nie wiem czy będzie potrzeba odciągania pokarmu (pierwszy syn jadł regularnie, nie odciągałam wcale, dokładnie opróżniał pierś). Moim zdaniem lepiej kupić jedną, albo kupić dopiero jak się po porodzie okaże, że trzeba dokarmiać MM. Nie ma sensu kupować takich rzeczy na zaś. Moja butelka w promocji w rossmanie kosztowała 24.99 zł. Normalnie kosztuje 29.99 ten model natural (łączy karmienie piersią ze sztucznym). U nas paskudna pogoda, sypie i zimno. Psa z kulawą nogą na dwór bym nie wypuściła. Koleżanka po cc opisała mi dziś telefonicznie odczuwany ból w skali od 1 - 10 na 12 :/Mówiła, że prawie wszystko czuła podczas operacji (pociąganie, ucisk, nieprzyjemne wyciąganie itd.), teraz czuje się tragicznie, położne mało pomagają, o wszystko musi sie prosić, nie może wstawać, ogólnie jest źle. Boję się już bardzo cc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
księżniczko widzę, że masz planowane cc. chciałabym Cię zapytać, czy jak miałam przy pierwszym porodzie cc, bo poród nie postępował, to czy teraz po dwóch latach mogę mieć cc planowane? uzasadnienie: stan po pierwszym cc. chodzi o to,żeby nie ryzykować pęknięcia blizny na macicy przy porodzie sn. mam szansę na cc?? bardzo bym chciała cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Hej dziewczyny;) U mnie pogoda rownież tragiczna , ale dzisiaj wybrałam sie mimo wszystko z parasolka na spacer, bo czułam, ze powietrza mi brakuje;)) Ja myśle nad butelkami tommee tippee antykolkowymi z czujnikiem ciepła, ale tez kupie tylko ze 2 jedna 150, i jedna 250 bo zamierzam karmić piersią o ile będę miała pokarm;)) Ja rodze za 2 i pol miesiąca ale zamierzam juz kompletowac rzeczy do szpitala;) tak zeby juz były. Ksiezniczko na dniach bedziesz miała syneczka;))) juz niedługo nasze forum sie zamieni w świeżo upieczone mamy;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
I ja kupiłam butelkę aventa. Lawii, nie martw się, dacie sobie z mężem radę. Myślę, że dużo zależy od podejścia. Ja staram się być spokojna i nie panikować. Moja mama mieszka 200 km od nas, na dodatek jeszcze pracuje. Mimo to i tak nie chcę, żeby przez pierwsze dni mieszkała z nami. Dla mnie nie byłaby to pomoc, ale stres. Chcę sobie wszystko poukładać sama z mężem. Teściowa to już w ogóle odpada. Jest nadopiekuńcza. Już teraz słyszę komentarze o najlepszej temp., jak i gdzie kąpać, w co ubierać itd. Dlatego wizyty- jak najbardziej, ale przesiadywanie , kontrolowanie i " doradzanie"- nie , dziękuje :-) Ostatnio oglądałam w sklepie koszule i staniki do karmienia- były okropne, jak dla babci. Chyba poszukam zwykłej koszuli na ramiączkach rozpinanej na środku, a staniki wezmę z odpinanymi ramiączkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Dziewczyny pytalam kolezanek, swiezych mam;) I kilka babek w aptece i wszystkie jednoglosnie polecaja butelki firmy mambaby antykolkowe samosterelizujace sie, na poczatek jeśli chce sie karmić piersią wystarcza dwie jedna 260 i jedna 160 , fajnie przy okazji wygladaja;) ale to nienajwazniejsze, polecaja tez z tej firmy smoczki jako nieliczne maja atest stomatologow;) keiro co do koszuli mam podobnie... albo babcine albo jakies w tandetne misie ze slabej jakosci materialu... znalazlam z esotiqu fajne ;) ale troche kosztuja.. http://allegro.pl/esotiq-koszula-nocna-do-karmienia-karla-33017-r-m-i5148624852.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Gościu wg Karty Praw Pacjenta i stanowiska PTG masz szansę, podczas przyjęcia zapytają Cię jak chcesz rodzić i wtedy mój gin powiedział, że trzeba stanowczo odpowiedzieć, że kategorycznie nie chcesz rodzić SN, tylko wybierasz CC, jeżeli pacjentka jest niezdecydowana to będą zachęcać do SN i ociągać się z CC. Ale jak to wyjdzie w praniu przekonam się za parę dni i Wam napiszę. Odchodzi mi od wczoraj wieczór czop śluzowy, poród się zbliża, a ja coraz bardziej zaczynam się bać. O dziwo śpię w nocy, wstaję ok. 8.00, ale odczuwam silny lęk w dzień jak sobie przypomnę jak to wygląda. Mam bieżące relacje od przyjaciółki, jest dziś 2 dni po cc, natężenie bólu rany określiła w skali od 1 - 10 na 20 :/ czyli boli ją bardziej niż wczoraj, pytałam o przeciwbólowe, dają jej, ale nie czuje po nich żadnej poprawy, tylko otumaniają, więc jaki sens je brać. Malutka nie chce ssać cyca :(i to ją dodatkowo stresuje, wczoraj mi płakała, że czemu nie rodziła sn. Ja już naprawdę jestem załamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Ja mam jedną koszulę z firmy motherhood (śliczną, czerwoną i nie babciną, bardzo wygodną, sprawdzoną ) a drugą szarą w delikatne kwiatki, rozpinaną na biuście z H&M, obydwie kupione 5 lat temu, a są jak nowe. Ta z motherhood ok. 100 zł.kosztowała, a tę drugą dostałam. Dziewczyny z forum kwietniówek polecają firmę Alles (do zamówienia na Allegro).Synek własnie pojechał z mężem do lekarza :/Strasznie kaszle.............Nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Te z linków IMKO firmy Esotiq trzeba za każdym razem rozpinać i jest to niewygodne, ta która mam wyciągasz z niej cyce do karmienia, jest tak uszyta, że leży normalnie jak nie karmisz i ma takie boczne wyjścia jak cyca chcesz wyjąć. Tę z H&M mam rozwiązywaną i mnie bardzo denerwowało ciągłe jej rozwiązywanie, dlatego nie polecam ani rozpinanych ani wiązanych na biuście, bo są niewygodne i nie chce się co chwile zapinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
księżniczko dziękuję za odpowiedź :) A powiedz mi jeszcze czy ja muszę mieć skierownie od ginekologa, bo nie wiem czy on mi wystawi? I kiedy mam się zgłosić do szpitala? dopiero jak poród się zacznie? może powinnam wcześniej udać się do szpitala i się umówić na jakiś termin konkretny? nie bój się cc. może akutrat Ty będziesz się czuła bardzo dobrze. każdy jest inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Też sprytna koszula. A z tym zapinaniem i rozpinaniem koszuli, to przecież chwila. No i przecież nie będziemy w nich chodzić cały czas. W szpitalu kilka dni, a w domu to już jak wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Ja dostałam skierowanie na dokładnie 39 t 1 d ciąży (tak jak pisałam powyżej, cieżarną, która już jest po cc, tak jak ja kieruje do szpitala gin w 39 tc, jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma rozwarcia, oznak porodu). Na skierowaniu mam wpisane jedynie:stan po cięciu cesarskim(miałam w 2010 r.). Z tego, co mi gin mówił to sam brak postępu porodu przy 1 ciąży nie jest wskazaniem samym w sobie, ja mam wsk: niewspółmierność główkowo - miednicowa i stan po cięciu cesarskim (wg nowych przepisów, każda kobieta po cc ma prawo rodzić 2 raz przez cc). Mnie gin powiedział, że jeśli odejdą mi teraz wody lub zaczną się regularne skurcze (co 5 - 7 min.) to mam jechać do szpitala i przyjmą mnie wcześniej bez skierowania. Z tego, co wyczytałam na stronie PTG, o przeprowadzeniu CC zawsze decyduje lekarz ROZWIĄZUJĄCY ciążę (koniec końców), a wskazania kierującego są jego interpretacji zaleceniem. Aha, musisz wziąć ze sobą wypis z pierwszego porodu (ja mam oryginał), tam jest uzasadnienie z podpisem i pieczątką ordynatora oraz wsk. do I cięcia cesarskiego. Co do cesarki pierwszej, przebiega to wg innych procedur, muszą być spełnione opisane przez PTG wskazania poparte opinią lekarza (nie może być to np. opinia psychologa dot. przyczyn natury psychologicznej, wymagana jest opinia psychiatry np. która potwierdza np. cykliczne wizyty u tego specjalisty dot. np. lęku przed porodem). I zazwyczaj przy 1 cesarce czeka się do terminu porodu lub na samą akcję porodową (nie robi się cc np. w 38 tc, jeśli wszystko z ciążą ok). Miałam butelki Tommy tippee, fajne są, też do naprzemiennego karmienia piersią, ale tak jak pisałam, ja kupiłam wtedy butelki jak musiałam na noc dokarmiać, wcześniej kupno laktatora, kilku butelek, sterylizatora to zbędny i kosztowny wydatek, mnie przy 1 synu wogóle by się te rzeczy nie przydały, bo dokarmiałam tylko na noc raz po 3 mies. i wystarczyło wyparzyć butelkę, a mleka nie odciągałam bo po całym dniu karmienia go już nie było.A już tym bardziej np. drogie, elektryczne laktatory, takie sprzęty przydają się jedynie jak dziecko nie ma odruchu ssania, ma trudności z jedzeniem z piersi lub jest wcześniakiem, gdzie trzeba dokarmiać albo przy takim nawale mlecznym, że dziecko nie nadąża z opróżnianiem. Mój syn akurat pięknie opróżniał piersi, ładnie ssał, dlatego kupowałabym na Waszym miejscu takie rzeczy z rozwagą, chyba, że ktoś cierpi na nadmiar gotówki :Dbo kto bogatemu zabroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Akido mam właśnie taką koszulę w kolorze czerwonym, jest super wygodna. Keiro a karmienia nocne, ranne, myślisz, że przez pierwsze tyg. wogóle będzie Ci się chciało ubierać? Jak kto woli, to nie jest chwila, jak dziecko ryczy w niebogłosy, lepiej sprawdza się ta z linka Akidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido mnie sie w ogóle ta koszula nie podoba, nie w moim stylu jakoś, kuźwa nie potrafię powiedzieć dlaczego ale ma cos w sobie co mi sie kojarzy z baba taka;)) ale jak Ci sie spodoba to spoko;)) Ja wole ta z esotiqu bardzo dobra firma i to jest okazja bo na str tego sklepu ta koszula kosztuje 100zl , zgadzam sie z Tobą Keira, ze to nie problem guziki zapinac i rozwinąć, przecież mozna miec tylko na jeden zapiety cały czas a ona i tak bedzie przylegala . Ja wole wyglądać jak człowiek;))) ta koszula z esotiqu moze byc po ciazy spokojnie fajna piżama , ktorej maz sie nie przestraszy ;)))) No ale kazdy lubi to co lubi i tak ma byc;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Ksiezniczko zgadzam sie z Tobą co do ilości butelek i laktatora , dlatego ja kupuje tylko dwie na poczatek jedna 260 , druga 160 , tak w razie czego. Laktator kupie ręczny jeżeli juz cos to podobno tak czy siak lepiej miec nawet jak sie nie przyda, kazdy raczej zaleca zeby był.. Bo nigdy nie wiadomo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Tylko mnie zle nie zrozumcie! Nie to, ze w tej co wyslalas Aikido sie nie wyglada jak człowiek czy cos;)) tylko ja siebie po prostu nie widzę, mam inny styl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
księżniczko dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
gość powyżej to ja :) wiem, że zaczęłyście pisać tu w grudniu, ale wcześniej nie trafiłam na ten temat. mogę dołączyć? poczytam co tam wcześniej pisałyście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co Ty Imkoo, nie musisz się tłumaczyć :) Przecież każda ma inny gust i inne podejście i nie musimy sobie niepotrzebnie lukrować :) Po prostu wymieniamy się swoimi poglądami, spostrzeżeniami i doświadczeniem i o to chodzi w tym forum :) Mi też się wydaje, że te koszule muszą być super wygodne, muszę dokupić ze dwie, bo dwie mam, ale te rozpinane. A nie zmarnują się, bo po domu też będę w nich śmigać :) Ja tak samo jak Wy kupiłam na razie dwie butelki, jedna chyba 150 ml a druga 260 ml. I 2 smoczki z Aventu, zobaczymy czy małej podpasują. Dziś przywieźli nam komodę, więc w końcu poukładałam sobie szpargały dla małej i nie sterczą mi kartony na pół pokoju :) :) Dobra idę dalej myć okna, bo była przerwa na posiłek :) Aha i Księżniczko nie nakręcaj się tak tym CC i nie do końca słuchaj co mówią koleżanki :) Każdy jest inny, każda ciąża jest inna- zresztą dobrze o tym wiesz, więc nastaw się pozytywnie, że tym razem wcale nie będzie tak źle :) Jagoda witamy w naszym gronie :) Który tydzień u Ciebie i która ciąża? (Jeżeli już wcześniej pisałam to sorki, że przegapiłam :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już na świętach u rodzinki. W tym roku nie robiliśmy porządków generalnych. Ja zrobiłam tylko jedno ciasto i wypoczywam u mamy :-) Doszliśmy do wniosku, że wysprzątamy dom na spokojnie, powoli, akurat na pojawienie się dzidzi. Komoda u nas już też gotowa. Po świętach zaczynam pranie, prasowanie i kolejny przegląd wszystkich rzeczy. Dużo kupujecie pampersów tych najmniejszych? Ja kupię firmy pampers i dade- tak jak tu radziłyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Poczytałam sobie trochę Wasze posty wcześniejsze, ale tak pobieżnie tylko. Będę pisać na bieżąco :) To jest moja druga ciąża. Jestem w 22 tygodniu. Termin mam na 9 sierpnia. Mam już synka, który w lipcu skończy dwa latka. Pierwszy poród skończył się cc, bo pomimo podawania mi oksytocyny przez kilka dni z rzędu, nie rozpoczęła się akcja porodowa. Urodziłam 5 dni po terminie. Podawali mi tą oksytocynę, bo wcześniej odeszły mi wody i na tym akcja porodowa się skończyła ;) Cesarkę dobrze wspominam. Tylko dzień po czułam się źle, ale już z każdym kolejnym dniem było coraz lepiej. Wszystko robiłam sama. Blizna po cc mnie nie bolała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupię jedną albo może dwie paczki Pampersów I. Dla mojego synka są najlepsze, ale chusteczki kupuję cleanic kindii albo fitti z biedronki, bo na pampersa mały miał uczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akida2014
Jagoda a teraz będzie drugi synek czy córcia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
Wczoraj na wizycie gin. powiedział, że na razie wygląda jak dziewczynka, ale zobaczymy jeszcze na następnej wizycie, bo pewien do końca nie był. Mój mąż bardzo chciałby córkę, bo całą poprzednią ciążę był nastawiony na córkę, a tu synek się urodził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Ja właśnie przybrałam koszyczki i już czekają na święcenie :)Mąż pójdzie z synem, ja zostanę w domu, pali mnie tak zgaga i mam zawroty głowy, poleżę sobie chociaż godzinę w spokoju, Mały się jak narazie nie wybiera do nas:)Nie nakręcam się na cc, ale ja naprawdę boję się bólu i komplikacji poopercyjnych, gdyby to byłą 1 cesarka nie panikowałabym, ale po 2 już kobieta nigdy nie jest tak sprawna jak wcześniej, po 20 latach kregosłup siada:/ i kobiece sprawy doskwierają, nie chcę by mi coś spaprali lekarze. Dziewczyny Wesołych Świąt!Odezwę się jak będę z synkiem już w domu po szpitalu, bo jutro jedziemy na święta, a w pon. muszę sie szykować do szpitala. Trzymajcie kciuki:)Jagodo ja też 1 syna ur w sierpniu, lepiej wspominam właśnie te 1 ciążę, niż teraz w tej ciągłej zimnicy i choróbskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Kochane Moje życze Wam wesołych i spokojnych Świąt Wielkiejnocy,smacznego jajka oraz mokrego śmingusa dyngusa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×