Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Gość Imkaa
Hej Jagoda;)) fajnie, ze do nas dolaczylas;) U mnie maz chciał pierwszego synka z kolei;)) ale bedzie corcia;) tez sie cieszy. Wczoraj byłam na usg w 30 tc , jest ok wszystko, mała waży juz 1377 ;)) termin porodu 12 czerwca;) 1-go czerwca mam obronę;))) Dzisiaj ostatnie porządki i robię keksa świątecznego;) Ksiezniczko nie jest to tak do końca jak mówisz z ta cesarka, pociesze Cie, ze moja teściowa, która ma 54 lata miała 3 cesarki rok po roku... , w tym jedna z blizniakami i smiga jak szalona ;)) także Tobie tez tego życzę;) Kobietki to Wy juz pampersiki macie??? Ja jeszcze nie mam nic z tych rzeczy;) Dziekuje za życzenia Feminko ale swoją droga moglabys sie częściej do nas odzywać;) ! Ja rownież życzę Wam kobietki i Waszym rodzinom wszystkiego naj w nadchodzące Święta ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżniczko a jaki związek ma CC z kręgosłupem? Dziękuję Feminko za życzenia i Wam dziewczyny też życzę zdrowych, wesołych i oby pogodnych Świąt Wielkanocnych :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja dołączam się do życzeń, radosnych, pogodnych świąt w rodzinnym gronie! Księżniczko trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie, bo to rzeczywiście w każdej chwili może się zacząć. I tak jak Akida, nie słyszałam o związku cc z kręgosłupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa24
ja rowniez zycze wam wesolych swiat :) wlasnie upieklam jablecznik, teraz leze i delektuje sie ******* Olusia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Obiecuje ze bede sie czesciej meldowac. Ja mam atak placzu moj Maz tak mnie zawiodl ze juz bylam spakowana zeby pojechac samemu do rodzicow. Wesole te swieta nie beda:'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawlii
Wesolych Swiat kochane, niech wasze maluszki rosna zdrowo w brzuszkach :D dzieki za porady odnosnie butelek, jedna kupilam juz z lovi 150 ml ale droga cholera 30 zl;/ z canpola widzialam buteleczki za 7,99, wezme tez cos. Ile powinnam tych butelek miec w ogole :* pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feminko a co się stało? Mam nadzieję, że jednak podczas świąt nie było tak źle jak pisałaś. Mój mąż też mnie nieraz doprowadza do szału a czasami jest mi smutno, bo zachowuje się tak jakby obojętnie coś na zasadzie - jesteś w ciąży to jesteś też mi wielkie halo, choć nie ukrywam myślałam, że będzie miał inne podejście. No, ale trochę mu wytłumaczyłam o co mi chodzi i jak mógłby się zachowywać no i jakaś poprawa jest :) Strasznie cięzko mi się dzisiaj oddycha, żadna zmiana pozycji nie pomaga, trzeba czekać aż mala zmieni pozycję :) No i dziś 31 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawlii z tego co widzę to my wszystkie pokupowałyśmy póki co 2 butelki- jedna o mniejszej a druga o większej pojemności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa24
Moj czasem tak samo. Dokladnie jak napisalas "jestes w ciazy to jestes".. I jak tam po swietach? U mnie ok. Jak zwykle najadlam sie bez zachowania jakiejkolwiek kontroli :P... standard.. wczoraj byla u mnie moja 8 miesieczna chrzesnica :). Ogolnie u mnie wszystko jest ok, ale zaczynam miec dusznosci. Nie umiem powiedziec czy przez ciaze, czy zaczyna sie nieszczesna alergia. Brzuch mam wrazenie ze od kilku tyg nic nie rosnie... ale maz przekonuje mnie ze rosnie, sama nie wiem... ah jak ja bym chciala juz te 24 stopnie na dworze (wiecej nie).. Nie moge sie doczekac relacji od Ksiezniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Hej swieta nie byly dla mnie przyjemne niestety:'( ale jakos dałam rade. Zawiodl mnie tym ze cale piatek i sobote sprzatalam robilam jedzenie na swieta a on schlal sie jak swinia. Nic mi nie pomogl mnie kregoslup bardzo bolal ze ledwo chodzilam a on nic. Najlepiej wypic i sie polozyc spac. Ale jakos przetrwalam te swieta dzis leze sama w domu maz w pracy ale niedlugo bede sie depilowac bo jutro wizyta u gina. Juz nie moge sie doczekac. Wizyte mam na 15 30 wiec pozniej Wam zdam relecje. Szczerze mowiac to tez sie jej boje bo martwie sie czy serduszko bije czy dobrze sie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Wczoraj zaczelam 13 tc i nie wiem moze Wy mi powiecie dziewczyny czy to jest juz 4 miesiac? Czytalam o tym w necie ale raz pisza ze to juz 4 miesiac a innym razem ze to jeszcze 3 miesiac. I wkoncu zielona jestem bo nie wiem Tez bym chciala wiedziec co tam u Ksiezniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to mój też dostał ostatnio zrypkę, co prawda nie schlał się, ale księciuniu się rozłoży na łóżku i myśli, że ja będę wszystko robić.Eh faceci są czasami straszni, wszystko im trzeba tłumaczyć. Takie większe dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się sugeruję tą tabelką co do miesięcy ciąży Przyjmuje się, że: - 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia, - 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia, - 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia, - 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia, - 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia, - 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia, - 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia, - 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia, - 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia. Też mam jutro wizytę, ale na 16,15 :) I nie stresuj się na pewno wszystko jest dobrze :) I tak samo jak Wy czekam na wiadomość od Księżniczki, z tego co pisała jutro ma mieć cesarkę, więc jeszcze trochę musimy poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąża dzielona jest również na trzy trymestry: - 1 trymestr trwa w przybliżeniu od 1 do 14 tygodnia, - 2 trymestr trwa w przybliżeniu od 15 do 27 tygodnia, - 3 trymestr trwa w przybliżeniu od 28 tygodnia ciąży do porodu. Na podstawie obliczeń określisz wiek swojej ciąży np. jeśli wyjdzie Ci 6 tygodni i 2 dni to znaczy, że jesteś już w siódmym tygodniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Hej dziewczynki;)) u mnie święta na spokojnie ;)) córeczka sie rusza juz jak szalona, jest spora i ma duzo miejsca jeszcze... Ale juz niedługo jeszcze 2 miesiące tylko;)) Macie racje dziewczyny z tymi facetami naszymi czasami juz tak jest... I mnie mój czasami tez denerwuje. FEMINKO to juz masz najgorszy okres za sobą w sensie jeśli chodzi o możliwość poronienia;)) także juz z górki! Ja ta sama tabele stosuje co Aikida, chociaż dla mnie Feminko zawsze mówili, ze 6 tydz i 2 dzien to 6 tydzien a nie 7 ;) ale to z tym różnie;) u mnie dzisiaj 30 tc i 3 dzien;) Ja rownież czekam na szczęśliwe wieści od Ksiezniczki;)) Dziewczyny szykujecie juz torby z rzeczami do porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imko najlepiej to właśnie napisać 30 tydz i 3 dni i wszystko jasne, nie ma żadnych nieporozumień :) Ja jeszcze nie pakuję, poczekam do maja i po następnej wizycie dopiero będę się pakować (pewnie jak zwykle wizytę będę mieć pomiędzy 6 a 10 dniem miesiąca). Ja zresztą dużo pakowania nie mam, bo jedynie kosmetyki dla siebie (żel pod prysznic, myjka/gąbka, szampon, jakiś krem , pasta, szczoteczka idt), kapcie, klapki pod prysznic, piżamy, bielizna (stanik, majtki te siateczkowe), ręcznik, szlafrok. Podkłady te na łóżko i te wielkie podpaski dają w szpitalu. Dla dziecka tylko pampersy i chusteczki nawilżane. No i później ciuszki na wyjście (te muszę jeszcze dokupić:) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o i znajoma poleciła mi, żeby kupić Tantum Rosa w saszetkach i używać do podmywania. Ale to bardziej po porodzie SN. No, ale w razie jak się trafi CC to profilaktycznie też można zużyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu w domu... Jestem przejedzona i rozleniwiona- oj nasiedziałam się i należałam u rodziców. Na wagę wejdę gdzieś za 3 dni, bo teraz się boję- naprawdę przegiełam z jedzeniem. Tak już mam, że w święta nie mogę się powstrzymać. Mój mąż też bywa okropny- to chyba norma u facetów. Teraz , jak jestem w ciąży, to jest nadopiekuńczy, co też mnie denerwuje czasami :-) aż się boję co to będzie jak urodzi się dziecko- strach będzie dotknąć :-) Do szpitala jeszcze się nie spakowałam. W szpitalu dają dzieciom szpitalne ubranka, rożki? Muszę zadzwonić tam gdzie planuję mieć cc i zapytać czy mają jakąś listę rzeczy do rodzenia. W tygodniu biorę się za pierwsze pranie. Złożymy też łóżeczko i domówię brakujące rzeczy min. przewijak. Butelkę mam na razie jedną z aventa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
To wedlug tej tabelki to jeszcze nie skonczylam pierwszego trymestru. Zreszta jutro sie spytam lekarza i bede wiedziala oczywiscie jesli nie zapomne o tym:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keiro u mnie w szpitalu nie ubierają chyba w ogóle, tylko zawijają w pieluchy i rożek od nich. Sama muszę dopytać koleżanki, która niedawno rodziła. Jedyne co wiem to, że ciuszków na czas pobytu w szpitalu mam nie brać. Mam nadzieję, że jednak coś tam pod spód zakładają, bo ja tak fachowo nie zawinę dziecka jak położne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w smyku jest wyprzedaż pościeli. Mi wpadła w oko piękna z motherhood, w dobrej cenie- 39 zł. W kropki, tylko że min są one różowe... :-/ Dla chłopaka to chyba nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feminko jak po wizycie? U mnie wszystko super, wg usg to 30t5d, mała waży 1697 gram no i lekarz powiedział, że ma długie nogi :) Przepływy prawidłowe, nie jest owinięta pępowiną. Nadal ułożenie główkowe i już się raczej nie zmieni :) Luteinę mam już brać raz dziennie (do tej pory brałam dwa razy). Termin teraz wyszedł na 12 czerwca. Przytyłam 3 kg, czyli razem uzbierało się 10 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido ja rownież mam termin z usg na 12 czerwca;))) hehe ale sie ułożyło, wcześniej miałam ma 17-go z usg, ale mała sie szybciej zaczęła rozwijać i widzę, ze jesteśmy na identycznym etapie;) Cieszę sie, ze u Was wporzadku, ze zdrowe jest malenstwo;)) Ja jestem do przodu 9 kg czyli tez podobnie jak Ty;) Keiro a ta posciel to w sklepie internetowym czy na miejscu? Rzeczywiście bardzo tanio wychodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Akido ciesze sie ze u Was wszystko wporzadku:-) U mnie tez wszystko dobrze. Dzieciatko mierzy 79mm czyli 14 tc. Badanie mialam tez genetyczne i wszystko jest dobrze:-) odwrocilo sie do mnie plecami ze caly kregoslup widzialam. Piekne uczycie:-) tak sie balam tego usg ze serce mi walilo jak szalone. Nic nie przytylam a brzuch rosnie:-) nastepny termin wizyty mam na 6 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
A i pytalam sie lekarza czy juz skonczylam pierwszy trymest i pwiedzial ze jak i ze konczy sie on na 12 tygodniu ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super Feminko :) Widać te tygodnie, miesiące i trymestry to każdy inaczej liczy :) Ważne, że z maluchami wszystko w porządku. Mi lekarz teraz powiedział "na następnej wizycie będziemy rozmawiać o porodzie" i powiem Wam, że mnie to zdanie normalnie poraziło, że to już :) Imko ja wcześniej miałam na 13 i 15 czerwca a z OM na 20 czrwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się, że u Was wszystko dobrze. Akido- duża dziewczynka, nasz maluch też ma długie nogi. Pościel wypatrzyłam w sklepie internetowym. Dalej mnie kusi, tylko ten róż.... Mnie od jakiegoś czasu męczy zgaga. Dzisiaj już nie wytrzymałam i kupiłam manti. Trochę mnie też mdli. Już bym chciała urodzić. Ciekawe co u Księżniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido moja ważyła 1377 ;)) ale to było w piątek, więc bardzo możliwe, ze waży juz podobnie jak Twoja, bo teraz szybko przybiera na wadze;) Ja z okresu mam termin na 13-go z usg miałam na 17-go w 20 tc a teraz z 30-go tc mam na 12-go;))) Keiro ja tez mam zgagi, ale jeszcze da radę wytrzymać, sa sporadyczne, ale denerwujace:// także, wiem co czujesz... Feminko super, ze u Ciebie i maleństwa wszystko ok!! Ja juz jestem o Ciebie spokojna;) niedługo bedziesz na tym etapie co my wszystkie;) Ja juz tez bym mogła urodzić , nie moge sie doczekać;)) Musze zobaczyć ta posciel na sklepie internetowym;)) ja sie pewnie słyszę jak taka atrakcyjna cena;)) Kupiłam jednak dwie butelki Firmy mambaby słuszna przez opinie;)) teraz szukam laktatora, moze mi cos polecicie dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Wiesz co Keiro ja ta posciel kupiłam;)) dziekuje, ze dalas znać bo to fajna oferta, ale na Twoim miejscu tez bym sie skusila;) te kropki sa brazowe różowo niebieskie więc jak dla mnie i dla chlopczyka przejdzie;)) nie jest taka mega dziewczeca ta posciel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Dziekuje kochane:-) szybko zleci ten czas i dzieciatka beda z Wami a ja jeszcze bede nosic moje malenstwo:-) dziewczyny powiedzcie mi od kiedy zaczynalyscie robic piersze zakupy dla malenstwa i siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×